Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   cum se numeste filmul ? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95098)

Pitbull 02 Jun 2009 15:34

http://www.imdb.com/title/tt0112757/

(Am dat un search: AIDS, boy - l-a gäsit imediat. :) )

Gospin 02 Jun 2009 15:50

Multzam' pitbull :)

Pitbull 02 Jun 2009 15:51

We are here to serve. :)

corinka 02 Jun 2009 16:23

Originally Posted by Gospin:

Cred ca sunt 8 ani de cand am vazut prima data acest film. Este vorba de un copil care are sida. a un moment dat se imprieteneste cu un baiat ceva mai mare (2-3) ani care afland de boala lui incearca sa`l salveze.Astfel ei pleaca fara stirea parintilor intr`o mica calatoriepe o "pluta" daca imi aduc bine aminte.Planul da gres si sunt nevoiti sa se intoarca acasa , la cateva zile copilul moare.Filmul se termina cu o secventa in care ii ia un pantof (raposatului) si il pune pe un rau.
Caut de ceva timp acest film, help please ! :)


Imi amintesc si eu filmul, la un moment dat copilul bolnav de SIDA l-a ajutat si el pe cel mare amenintandu-i pe unii cu o seringa, dupa ce le-a spus ca are SIDA.
Era cu Brad Renfro... :( Rip!

sebi_2569 06 Jun 2009 21:40

caut numele unui film
 
caut un film pe care l-am vazut cu ceva timp in urma,si nu mai stiu cum ii zice;e vorba de un sot care afla ca sotia are nevoie de un transplant ptr. a supravietui,atrage si omoara o alta femeie pentru as-i salva sotia printr-un transplant de la aceea femeie;dupa care la un timp sotia se insanatoseste(dupa transplant) si sotul afla ca il inseala…. Stiti careva cum ii zice la film?
astept un raspuns pe adresa sebi_2569@yahoo.com
multumesc

capodecina 10 Jun 2009 10:33

Originally Posted by norww3:

Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ B-)


Poate postez cam tarziu... cred ca e vorba despre Philadelphia Experiment. Da`, este ceva real.. cel putin acel experiment a avut loc in anii `42-43 parca. Americanii testau un dispozitiv pe navele de razboi, pentru a le face "invizibile" pe radar. :)

sebi_2569 11 Jun 2009 19:24

va rog sa ma ajutati
 
caut un film pe care l-am vazut cu ceva timp in urma,si nu mai stiu cum ii zice;e vorba de un sot care afla ca sotia are nevoie de un transplant ptr. a supravietui,atrage si omoara o alta femeie pentru as-i salva sotia printr-un transplant de la aceea femeie;dupa care la un timp sotia se insanatoseste(dupa transplant) si sotul afla ca il inseala…. Stiti careva cum ii zice la film?
astept un raspuns pe adresa sebi_2569@yahoo.com
multumesc

DJStefy 17 Jun 2009 23:31

am si yo un film la care nu.i stiu titlul
este vorba de un tip cu bani la greu care il angajeaza pe unu' ca vada dc il inseala nevasta,tipul ala se culca cu ea ( este o faza pe un dulap cand cad toate farfuriile cand o arde pe aia) apoi ii spune sotului ca nu s.a intamplat nimic sa stea linistit,asta vede totul pe o caseta si il bate pe ala pana recunoaste ca aia nu i.a fost fidela apoi parca vrea sa.l si omoare......cam atat

ms frumos

hoticeandu 17 Jun 2009 23:45

Originally Posted by DJStefy:

am si yo un film la care nu.i stiu titlul
este vorba de un tip cu bani la greu care il angajeaza pe unu' ca vada dc il inseala nevasta,tipul ala se culca cu ea ( este o faza pe un dulap cand cad toate farfuriile cand o arde pe aia) apoi ii spune sotului ca nu s.a intamplat nimic sa stea linistit,asta vede totul pe o caseta si il bate pe ala pana recunoaste ca aia nu i.a fost fidela apoi parca vrea sa.l si omoare......cam atat

ms frumos



A Perfect Murder ?

sebi_2569 18 Jun 2009 16:00

caut numele unui film
 
caut un film pe care l-am vazut cu ceva timp in urma,si nu mai stiu cum ii zice;e vorba de un sot care afla ca sotia are nevoie de un transplant ptr. a supravietui,atrage si omoara o alta femeie pentru as-i salva sotia printr-un transplant de la aceea femeie;dupa care la un timp sotia se insanatoseste(dupa transplant) si sotul afla ca il inseala…. Stiti careva cum ii zice la film?
astept un raspuns pe adresa sebi_2569@yahoo.com

svb 19 Jun 2009 12:56

“Chibrituri suedeze” sau ceva asemanator era numele unui film frantuzesc difuzat pe TVR 1 in urma cu 8-10 ani ; drama unui baiat hoinar de 10-13 ani ramas fara familie sau casa , actiunea se petrece pana prin anii 1950.
Am incercat sa-l caut pe internet fara succes ; poate stie cineva ceva despre film.

FreakDoll 21 Jun 2009 23:47

Filmul e foarte vechi , l`am vazut in copilarie . Imi amintesc ca mai multe gagici , care se deplasau cu autobuzul , erau vanate de niste barbati . Le omoara pe toate , dar la sfarsit una dintre ele supravietuieste , omorandu`l pe ultimul tip ramas in viata . Parca il arunca intr`un put foarte adanc...sau ceva de genul ..:-?

capodecina 22 Jun 2009 07:15

Originally Posted by FreakDoll:

Filmul e foarte vechi , l`am vazut in copilarie . Imi amintesc ca mai multe gagici , care se deplasau cu autobuzul , erau vanate de niste barbati . Le omoara pe toate , dar la sfarsit una dintre ele supravietuieste , omorandu`l pe ultimul tip ramas in viata . Parca il arunca intr`un put foarte adanc...sau ceva de genul ..:-?


Asa-i ca trebuia sa il arunce in put? Pariez ca regizorul era femeie.:| Girls Power. :))

FreakDoll 22 Jun 2009 18:29

Originally Posted by capodecina:

Originally Posted by FreakDoll:

Filmul e foarte vechi , l`am vazut in copilarie . Imi amintesc ca mai multe gagici , care se deplasau cu autobuzul , erau vanate de niste barbati . Le omoara pe toate , dar la sfarsit una dintre ele supravietuieste , omorandu`l pe ultimul tip ramas in viata . Parca il arunca intr`un put foarte adanc...sau ceva de genul ..:-?


Asa-i ca trebuia sa il arunce in put? Pariez ca regizorul era femeie.:| Girls Power. :))



Eu i`as fi pregatit o moarte muuult mai urata , dar na :)

capodecina 23 Jun 2009 08:31

:)) Well, ia scoate-ti talentele de regizor la inaintare.

FreakDoll 24 Jun 2009 15:58

Originally Posted by capodecina:

:)) Well, ia scoate-ti talentele de regizor la inaintare.


Nu stiu :-? Ar fi fost mai distractiv daca ar mai fi ramas in viata doua fete , el ar fi devenit cel vanat si ar fi fost supus la torturi multiple si consecutive :-S

capodecina 25 Jun 2009 09:16

Inuman!

urlatzyka 27 Jun 2009 22:57

:D
 
Stie cineva de unde pot sa fac rost de serialul The O.C. (Rebel in California) ?? :D :D :D sau de Veronica Mars?? :D :D

sebi_2569 28 Jun 2009 08:44

caut numele unui film
 
caut un film pe care l-am vazut cu ceva timp in urma,si nu mai stiu cum ii zice;e vorba de un sot care afla ca sotia are nevoie de un transplant ptr. a supravietui,atrage si omoara o alta femeie pentru as-i salva sotia printr-un transplant de la aceea femeie;dupa care la un timp sotia se insanatoseste(dupa transplant) si sotul afla ca de fapt sotia il inseala…. Stiti careva cum ii zice la film?

Pitbull 28 Jun 2009 12:47

Ai pus exact aceeasi întrebare mai sus, în mesajul #31.


All times are GMT +2. The time now is 21:17.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.