Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   Cadre preferate adunate de prin filme (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96989)

copila_satanista 12 Apr 2010 13:51

Cadre preferate adunate de prin filme
 
In sprijinul doritorilor de sectiune speciala pentru arte vizuale va invit sa puneti aici imagini din filme care v-au incantat foarte mult privirea si sufletul :)

vave 12 Apr 2010 14:08

Am impresia că dacă-l forţăm un pic, am putea să arătăm aici subiectul propus de tine. :)

copila_satanista 12 Apr 2010 14:10

Nu prea stiu dc lumea are tendinta sa se gandeasca la imagini, dar np :) , scz mele dc l-am deschis degeaba. Apoi mi-am dat seama si ca trebuia pus la film nu la cafenea :">

Federico 12 Apr 2010 15:26

N-am inteles ultimul post al copilei dar acesta e un subiect urias ( care se muleaza perfect pe o sectiune foto eventual) si care e departe de cel cu momentele preferate. Singura problema e ca e aproape imposibil sa gasesti acele cadre pe net iar de luat personal direct de pe film e prea obositor.

Windom 12 Apr 2010 15:36

1 Attachment(s)
Attachment 389
Chiar imposibil nu-i...

Kramer 12 Apr 2010 19:19



Când vine vorba de cadre preferate A Clockwork Orange rocks!

Pe asta am găsit-o acu repede, dar îmi mai place şi când are aparatul [la pe faţă, când merg ei toţi şi se vede umbra aia bad ass.

alextreme93 12 Apr 2010 19:21


Federico 16 Apr 2010 19:40

Pana la urma s-ar putea sa trec mai des decat credeam prin acest topic.
Imi pare rau ca n-am gasit o captura din acea scena splendida din punct de vedere fotografic (si nu numai) in care sa apara si calul dar e superba si asta:



E din "Jarhead" (2005) al lui Sam Mendes.

Disciple 16 Apr 2010 20:11

Aia a lui Windom e din "Blue Velvet" de David Lynch. Corect, maestre?:D

Windom 16 Apr 2010 21:07

1 Attachment(s)
Corect, maestre.:D Si un alt cadru emblematic...
Attachment 398

Ipu 16 Apr 2010 21:25

Zile în paradis

Federico 16 Apr 2010 21:44

Originally Posted by Windom:

Si un alt cadru emblematic...
Attachment 398

Valeeeu!! Apai asta e pictura! :-O

alextreme93 22 Apr 2010 09:53






Federico 17 Mar 2012 17:36

Wallpaper-ul meu, de vreo luna...


Liviu- 17 Mar 2012 17:41

Topicul asta nu sade confortabil la cafea. vave, nu vrei sa-l trimiti la un film? :P

vave 18 Mar 2012 07:38

Servit. ;)

Federico 19 Mar 2012 09:17

Pazea (si la spoilere, eventual)!


































Malombra 19 Mar 2012 11:10

the departed!!!!
l-am recunoscut fără să-l fi văzut vreodată - nici măcar un trailer.:))
sau nu :-/

Liviu- 19 Mar 2012 15:24

Cand vine vorba de cele doua roluri principale prefer cuplul Leung-Lau mult mai mult decat DiCaprio-Damon. Asta e poate cam singurul lucru important pe care versiunea asiatica il are deasupra celei americane.

Federico 19 Mar 2012 21:11

Originally Posted by Liviu-:

Cand vine vorba de cele doua roluri principale prefer cuplul Leung-Lau mult mai mult decat DiCaprio-Damon. Asta e poate cam singurul lucru important pe care versiunea asiatica il are deasupra celei americane.

DiCaprio si Damon sunt dezastruosi. Sau, cel putin, asa ii vad eu acum ca m-am saturat de ei. Insa au sclipiri pe care in original eu nu le gasesc. Asta e valabil si pentru raportul la scara de ansamblu intre cele doua filme. Primul e mai cuminte si mai consistent, mai solid; al doilea e ciuruit de flaw-uri, insa e si de multe ori sclipitor; in special stilistic.

Originally Posted by Malombra:

the departed!!!!
l-am recunoscut fără să-l fi văzut vreodată - nici măcar un trailer.
sau nu

Daca erai la curent cu distributia (ceea ce ma indoiesc :)) ) era usor sa-l recunosti.
Dar banuiesc ca l-ai recunoscut pe Wahlberg (desi n-as baga mana-n foc; s-ar putea sa fie prea celebru :)) ) c-am pomenit eu ca face un rol mare acolo...


All times are GMT +2. The time now is 15:52.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.