Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   Comedia care v-a placut cel mai mult ! (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96077)

Didy97 02 Sep 2009 17:41

Comedia care v-a placut cel mai mult !
 
As vrea sa im ziceti niste comedi foarte bune...Pentru ca nu mai stiu la ce sa ma uit..Pentru ca majoritatea le gasesc foarte greu pe net!...:)


Multumesc !:)

vave 02 Sep 2009 17:47

Nu mai pot! Efectiv nu mai rezist!

v-a plăcut

paul_aramis 02 Sep 2009 17:49

facem pariu că contul didy97 e clona unui alt user deja înregistrat?

Kramer 02 Sep 2009 17:51

Nu ma risc, parca si eu vad o oarecare asemanare intre scrisul ei si al unui user nu de mult inregistrat.:)

paul_aramis 02 Sep 2009 17:54

lăsaţi scrisul (deşi la ăi doişpzece ani pe care îi are e o ruşine să scrii aşa) mie poza îmi spune ceva :P

Judex 02 Sep 2009 18:01

Io am acceptat-o si-n lista de prieteni. Bine, eu nu cred c-am dat reject cuiva. :D

Paul, mie poza-mi spune ca si-a facut-o cu mana ei. B-)

Midnite 03 Sep 2009 14:35

Originally Posted by Didy97:

As vrea sa im ziceti niste comedi foarte bune...Pentru ca nu mai stiu la ce sa ma uit..

Spune-ne si-o perioada, pentru care ai dorii cateva comedii bune. Ex. 2006-2008, sau eu stiu, si si genul comediilor (romantice, cu adolescenti, horror, etc), pentru ca ai spus acolo ca nu stii la care sa te mai uiti. Nu vreau sa-ti dau o lista ca mai apoi sa-mi spui ca le-ai vazut.

@others:
pune omul o intrebare si voi sariti cu spamatul, total aiurea pe langa topic, si niciunul n-a contribuit cu nimic.

paul_aramis 03 Sep 2009 14:49

Originally Posted by Midnite:

Originally Posted by Didy97:

As vrea sa im ziceti niste comedi foarte bune...Pentru ca nu mai stiu la ce sa ma uit..

Spune-ne si-o perioada, pentru care ai dorii cateva comedii bune. Ex. 2006-2008, sau eu stiu, si si genul comediilor (romantice, cu adolescenti, horror, etc), pentru ca ai spus acolo ca nu stii la care sa te mai uiti. Nu vreau sa-ti dau o lista ca mai apoi sa-mi spui ca le-ai vazut.

@others:
pune omul o intrebare si voi sariti cu spamatul, total aiurea pe langa topic, si niciunul n-a contribuit cu nimic.


ai găsit singur răspunsul de ce sărim. oricum, mai corect era să spui copilu' .

Mikala 17 Sep 2009 18:23

Pai .. seria Home Alone : )

ricutza 21 Sep 2009 11:02

pe vremea dinozaurilor acest topic se numea "Comedii serioase, nu gluma". E una dintre putinele formulari de titluri de subiect care chiar mi-a ramas in cap.:P

blackswan 21 Sep 2009 14:36

Originally Posted by ricutza:

pe vremea dinozaurilor acest topic se numea "Comedii serioase, nu gluma". E una dintre putinele formulari de titluri de subiect care chiar mi-a ramas in cap.:P


thanks B-) o sa arunc un ochi pe acolo :D

Mateii 21 Sep 2009 19:13

"A Fish Called Wanda", "Being John Malkovich" si "Vizontele".

ricutza 23 Sep 2009 12:10

Originally Posted by Mateii:

"A Fish Called Wanda", "Being John Malkovich" si "Vizontele".


nu m-as fi gandit vreodata sa consider Being John Malkovich o comedie. Asta neinsemnand ca as sti unde as putea s-al clasific.

qazdaz 23 Sep 2009 12:49

Originally Posted by Kramer:

Nu ma risc, parca si eu vad o oarecare asemanare intre scrisul ei si al unui user nu de mult inregistrat.:)


=)) =)) =)) :)) =)) :)) =)) lmao!!!! =)) =)) rofl !!!! replica asta e prea tare!!!!!!!=))

Floydman 23 Sep 2009 14:40

Petrecerea

Chambord 23 Sep 2009 15:23

cele mai betoane comedi la care mam ras de picam pe jos si care era cele mai haioase

deci BD la munte, BD la mare, Jandarmu la munte, Jandarmu la mare, BD in avion, BD in tren, BD si egztratereshtrii, Jandarmu se intoarce 2, Razbunarea jandarmului ... si care mai era ? nu mai shtiu akuma :-/ ma doare putzin kapu vam pupat pa pa mai vb mai tarziu

illotempore2002 23 Sep 2009 15:43

Chambord, nu plecaaaaaaaa, mai stai cu noiiiii :(( si mie mi-e rau, imi vine sa borasc....

jactati 23 Sep 2009 15:48

@chambord: io mam prins ca tu ai scris la misto. tu nu esti asa. esti un aristocrat dintrun castel din franta. atentie insa la discriminarea minorilor pe forum. alte lucruri care te pot lovi aleator:bakhtin, bakunin, trotski, nu neaparat in aceasta ordine. dar finca tu esti fan godard no sati pese. poate adjectivul pronominal politienesc sa te doara un pic da trece cu mirabela. wow, ce bine e fara reguli. =))

illotempore2002 23 Sep 2009 16:18

Jactati,

what's wrong with you, man?

:-/

O intrebare cat se poate de sincera.

Disciple 23 Sep 2009 19:11

Burn After Reading - recomandare din tot corasonul.:D
Jactati ce ai fumat?:))

illotempore2002 23 Sep 2009 19:13

Nu a fumat nimic, asa e el :D

Daca vreti, pot defini ce inseamna "asa", doar sa-mi spunetzi.

Disciple 23 Sep 2009 19:15

Pai daca tot ai initiativa nu ar fi recomandat sa o lasi balta...:D

illotempore2002 23 Sep 2009 19:16

Stai sa vedem ce zice si opinia publica.....nu de alta, dar nu ar fi prea nice ce-as avea de zis.....

Disciple 23 Sep 2009 19:20

Ati auzit,bai opinia publica?
Sesizati-va mai repede!:D

Avalhon 03 Oct 2009 11:31

Originally Posted by Floydman:

Petrecerea


O, da, subscriu. :)

marius_em 03 Oct 2009 23:39

De anul asta, mie mi-a placut foarte mult "In the loop". E o satira politica din UK foarte "enternaining".

Rapture 04 Oct 2009 00:18

The Hangover.

Lili1982 24 Oct 2009 19:50

Originally Posted by Rapture:

The Hangover.


A fost mortala... dar Death at a Funeral ramane comedia mea preferata :D ! E de nota 10...

marcusARCUS 24 Oct 2009 21:42

1).The Hangover
2).Zombieland
3).Tropic Thunder
4).Tenacious D:The Pick Of Destiny
5).Borat

Windom 25 Oct 2009 08:03

The Big Lebowski, one of the best comedies ever (desi nu cred ca ar fi totusi pe placul domnisoarei care a deschis topicul), In Bruges, Shaun of the Dead, Clay Pigeons etc.

victor 27 Oct 2009 15:33

In Bruges e atat de serios ca nu e comedie de loc.

mai putin seriose :

Dr Strangelove
Prizzi's honour
Annie Hall
Life of Brian
Mash
Forrest Gump

StefanDo 27 Oct 2009 16:17

la scena cu "karata" aplicata piticului am lesinat... :D

Windom 27 Oct 2009 19:30

Originally Posted by victor:

In Bruges e atat de serios ca nu e comedie de loc.


De serios poate ca e serios, dar de ris am ris cu lacrimi, asa ca nu stiu ce sa zic, o fi drama, o fi comedie....:-?

victor 28 Oct 2009 08:32

Un film poate avea un numar limitat de scene care sa te faca sa razi dar asta nu il face sa fie o comedie. Imi vine acum in minte JCVD unde e si o scena de gen "karata" si inca altele in care am ras dar nu il pot trece la comedii.

Poate nu am eu destul simt al umorului desi imi aduc aminte ca la Lock stock and two smoking barrels radeam de sa cad pe jos iar in jurul meu lumea era serioasa si chiar deranjata de rasetele mele.

marius_em 28 Oct 2009 13:10

In Bruge
 
Orice are pitici e ori comedie ori horror... Nu exista cale de mijloc.

Zatoichi 28 Oct 2009 14:01

Pisica neagra,pisica alba a lui Kusturica,comedia care mi-a placut cel mai mult.

senna350 01 Nov 2009 15:18

O scrisoare pierduta, versiunea Vasile Birlic. sunt constient ca nu-i film, dar....

anuska21 01 Nov 2009 18:42

in general la genul comedie imi plac parodiile si ultima comedie a fost DANCE FLICK:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

marcusARCUS 02 Nov 2009 12:31

Dance Flick e unul dintre cele mai proaste filme din seria Scary Movie.

Disciple 14 Nov 2009 18:13

"Liar,Liar" din 1997 cu un Jim Carrey castigator al Globului de Aur.
Filmul amesteca hohotele sufocante de ras cu niste faze sentimentale ce iti rup inima.

"Big" din 1988(sau 84') cu un Tom Hanks nominalizat la Oscar pentru acest rol.
Filmul se concentreaza asupra alegerilor inocente.Excelent!

Mai sunt,dar nu imi vin in minte momentan.:D

cremaxx 30 Nov 2009 16:56

Nothing to Lose

O superba comedie plina de actiune reala,un film care nu merita ratat.Oricand sunt dispus sa-l ravad cu placere.Asta inseamna FILM.

Windom 30 Nov 2009 17:59

Originally Posted by cremaxx:

Nothing to Lose

O superba comedie plina de actiune reala,un film care nu merita ratat.Oricand sunt dispus sa-l ravad cu placere.Asta inseamna FILM.


Ar trebui pus in dictionar in dreptul cuvintului FILM atunci, sa stie oricine ce inseamna cu adevarat notiunea FILM.:-bd

Andreeaaa 30 Nov 2009 18:57

ON :How High ..
OFF : O sa revin mai tarziu cu un edit :) .

cremaxx 30 Nov 2009 19:16

Originally Posted by Windom:

Originally Posted by cremaxx:

Nothing to Lose

O superba comedie plina de actiune reala,un film care nu merita ratat.Oricand sunt dispus sa-l ravad cu placere.Asta inseamna FILM.


Ar trebui pus in dictionar in dreptul cuvintului FILM atunci, sa stie oricine ce inseamna cu adevarat notiunea FILM.:-bd


Nu este pus inca?Pacat....de tine.

Didy97 30 Nov 2009 20:48

...
 
Multumesc ..Celor care au avut buna vointa sa imi zica niste comedi ..
Si le multumesc si celor care sunt aici doar sa critice..
Ei care se cred "maturi" :))
Asa si am 12 ani dar poate am mai multa minte de cat cei care se simt :| :) ;) :D

Multumesc din nou :)

marius_em 30 Nov 2009 21:38

Originally Posted by Didy97:

Multumesc ..Celor care au avut buna vointa sa imi zica niste comedi ..
Si le multumesc si celor care sunt aici doar sa critice..
Ei care se cred "maturi" :))
Asa si am 12 ani dar poate am mai multa minte de cat cei care se simt :| :) ;) :D

Multumesc din nou :)


Didy97, la varsta ta nu ar trebui sa te superi pe cei de 20-30 de ani care te iau peste picior. Este o reactie normala. Si tu cand vei fi mai mare vei uri adolescentii vremii tale, si ei te vor ignora si te vor considera idiot. Asa se invarte lumea.
Ce ar trebui sa te sperie, dar sa te sprerie de moarte, sunt barbatii de 20-30 de ani care sunt draguti cu tine pe net. Vorbesc foarte serios.
Orice barbat peste 20 de ani, asa cum sunt eu, care e dregut cu tine, asa cum sunt eu, si iti da sfaturi "binevoitoare", asa cum iti dau eu. OK?

halebardul 30 Nov 2009 22:29

Mersi de debanare, dar nu pot intra pe un forum unde de 3 luni troneaza un titlu de topic cu greseli de ortografie si nu deranjeaza pe nimeni. In 2 secunde onor moderatorii ar putea corecta. Si fiind vorba de genul meu preferat, comediile, ma deranjeaza.

Didy97 - ai dreptate, ai 12 ani si poate ai etc... ce spui tu acolo.
Se scrie "comedii" cu doi i (salutari Deleted) si "v-a placut", nu te supara, probabil esti clasa a 5-a, a 6-a sau la inceput de a 7-a. Si stim cum merge invatamantul in ziua de azi.

Andreeaaa - La Multi Ani!

Gloria 01 Dec 2009 10:26

Halebardul, voi corecta titlul topicului. Ai dreptate sa fii nemultumit.
Dar are rost sa tinem lectii de gramatica pe forum, in conditiile in care tu ai in mesajul tau mai multe greseli?
- O cacofonie - "de debanare" pe care o puteai usor evita cu "pentru debanare"?
- ai uitat un "de" si niste ghilimele in, citez, Se scrie "comedii" cu doi de "i".
- plus, n-am inteles nimic din "In 2 secunde onor moderatorii"

corinka 02 Dec 2009 00:03

Originally Posted by Gloria:

- ai uitat un "de" si niste ghilimele in, citez, Se scrie "comedii" cu doi de "i".


Corect este cu doi "i", nu cu doi de "i". :P
Cum e corect: doua de comedii sau doua comedii?

Ancient 16 Dec 2009 11:47

in general comediile cu Martin Lawrence ,cu toate ca cu cele noi o cam da in bara .


All times are GMT +2. The time now is 22:57.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.