Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Cine sunt cei mai antipatici useri de pe Cinemagia? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95616)

illotempore2002 02 Jun 2009 17:08

Cine sunt cei mai antipatici useri de pe Cinemagia?
 
votati cel mai antipatic user, cel care va calca pe bataturi, constant.
:D

Chambord 02 Jun 2009 17:19

De ce nu ma pui ba si pe mine ? Adica ti-am dat la gioale degeaba :-/

Ma calificam lejer:
- dat lui illo la bataturi: bifat
- constant: este

illotempore2002 02 Jun 2009 17:22

m-am gandit si la tine, stai linistit doar ca am incercat sa fiu obiectiva si mi-am dat seama ca inafara de mine, nu cred sa te mai considere cineva antipatic.....nu te-am vazut agresand (si) pe altcineva, sau numeste-ma egocentrica, nu stiu.....ar fi fost nejust sa te trec intr-un asemenea poll dat fiind ca eu consider ca doar mie mi-ai dat pe spinare...dar tu oricum stii ca te antipatizez cu patos, uite, in topul meu de antipatici, esti pre pimul loc :-*



@forum

votati, votul e secret

Dragomara 02 Jun 2009 17:26

aş fi vrut să votez astfel

ştefan
pitbull
ilo
suspect
hale
...
PK
als

antipatic=incorect, imoral, răutăcios, insensibil

Dragomara 02 Jun 2009 17:27

PS: din câte conturi l-a votat Pitbull pe Ambra? :-O

Pitbull 02 Jun 2009 17:32

lllo, ai uitat-o pe Scumpomara!
Mie mi-e foarte simpaticä, dar stim cu totii cä multi porci de câini nerusinati o antipatizeazä.
(Zbärci, Scumpo: abia acum voi vota - si nu cu Ambrablurica, ci cu alter-ego-ul lui, Mistah J.)

illotempore2002 02 Jun 2009 17:34

nu, nu am uitat-o pe dragomara.

Chambord 02 Jun 2009 17:34

Originally Posted by illotempore2002:

in topul meu de antipatici, esti pre pimul loc :-*


in al meu tu esti pe la coada. asta nu scuza faptul ca ai omis-o pe dragomara care se poate lauda cu performanta de a fi obtinut un scor de vreo 20 la 0 la intrebarea: a se banna ? Y/N.

fara ea, pollul tau e ca filmul fara imagine.

illotempore2002 02 Jun 2009 17:35

nu am uitat-o mah......pricepeti odata....

Pitbull 02 Jun 2009 17:37

Atunci, ce-ai fäcut cu ea, ai deghizat-o în Ambrablurica?

illotempore2002 02 Jun 2009 17:40

nu mah

chiar nu intelegi?

Pitbull 02 Jun 2009 17:46

Stai, sä mä gândesc...
Ea e SPIRITUL...? Este ATOTCUPRINZAREATA...???

Chambord 02 Jun 2009 17:47

Dragomara este Esenta.Ratiunea.Scopul.Mijlocul.Poezia ... bai prostilor Dragomara este insusi FILMUL baiiiii. Gettin close, illo ?

illotempore2002 02 Jun 2009 17:47

hai lasa, ca nu conteaza.....

votati acolo...

Pitbull 02 Jun 2009 17:48

Am votat. Mistah J.
(Ceilalti sunt niste scumpi)

Chambord 02 Jun 2009 17:55

acu fa si unu cu cei mai simpatici useri

illotempore2002 02 Jun 2009 17:56

Originally Posted by Chambord:

Dragomara este Esenta.Ratiunea.Scopul.Mijlocul.Poezia ... bai prostilor Dragomara este insusi FILMUL baiiiii. Gettin close, illo ?



acuma am vazut postarea ta......nu, esti departe si ironia ta e de data asta cam ieftina....tu poti mai mult de atat, slava domnului.....

illotempore2002 02 Jun 2009 17:58

Originally Posted by Chambord:

acu fa si unu cu cei mai simpatici useri


neeeeeh....nu-mi plac simpaticii
imi plac antipaticii, ordinarii, agresivii, asa ca tine.....:-*

simpaticii si simpaticele nu-s pe gustul meu iar daca fac un poll e ca se leaga de un subiect interesant pt mine.

fa tu unul cu simpatici si simpatice.

Chambord 02 Jun 2009 17:59

no. that was my very best. gata.
n-am fost totusi "ordinar". nu stii sa musti.

illotempore2002 02 Jun 2009 18:02

gata? :(

gata ce?
:D

halebardul 02 Jun 2009 18:39

eu sunt cel mai antipatic, nici eu nu ma suport.
buna, Dragomara, ce-i cu tine pe-aici?

Nu va spun cu cine am votat. Dar dupa ce se alege cel mai cel, cea mai cea, ce facem cu el/ea? Lapidare?

illotempore2002 02 Jun 2009 18:41

eu am propus acolo, la rubrica de propuneri aberante (propuneri pt moderatori and forum): ii alegem pe cei mai antipatici sii ii lasam sa ne modereze cateva zile (bine, probabil ca asta nu o s-o vad in vezi)

daca nu, propuneti voi ce facem cu cel mai antipatic personaj. il sodomizam cu o coada de matura? :D il punem sa stea intr-un picior sa strige cucuriguuuu?

p.s. da, si tu esti antipatic, ai fi mers in poll-ul asta, te-am uitat....

illotempore2002 02 Jun 2009 18:45

nici un vot pt ALS? nici pt Neuptolem?
how come? :-/

halebardul 02 Jun 2009 18:46

pai mai deschide un poll, cum am facut la concursul de Miss.

sunt si eu curios.
o sa ma votez primul.

Dragomara 02 Jun 2009 18:48

Originally Posted by halebardul:

buna, Dragomara, ce-i cu tine pe-aici?


mănânc în faţa PCul. şi totodată citesc Jurnalul Naţional şi forumul CineMagia. e voie?! aaa...15 euro pe lună e Netul meu. ClickNet 6Mbps. mai vrei să mai ştii şi altceva?!

PS: am votat-o pe Ilo. vreau să ştiu cine l-a votat pe Ambra, mă omor după statistici.

Dragomara 02 Jun 2009 18:59

Originally Posted by illotempore2002:

nici un vot pt ALS? nici pt Neuptolem?
how come? :-/


Neupto - e unul dintre cei mai inofensiv useri, pliticos de inofensiv. dar mă rog, probabil că e la modă să spunem despre cei de care ne-am bătut joc, şi nu numai în privat, despre cei care ştim că ne plac necondiţionat, să spunem deci că sunt antipatici. :">

cât despre ALS nu pot spune decât ori că minunile există şi că oamenii devin cu vârsta mai înţelepţi, mai toleranţi, mă rog, mai buni, ori că e un actor foarte bun şi acum nu face decât să exerseze rolul de băiat cuminte, rol pentru care merită un premiu. oricum, ceva sigur s-a schimbat la el. nu ştiu despre voi, însă mie numai cel de-acum îmi place :">

halebardul 02 Jun 2009 19:12

Neupto e un simpatic. Vorbaret dar Candid.
ALS nici n-avea ce cauta pe lista. Sunt altii, omisi nu stiu din ce cauza.
Din graba febrila de a face repede repede pollul?

Gloria 02 Jun 2009 22:00

Nu vad rostul acestui poll; 1.fara finalitate, 2. nominalizari facute fara nicio regula - nu e nici 100% (auto)ironic, nu are nici nominalizari unanim acceptate; :-?

Dragomara 03 Jun 2009 05:18

Originally Posted by Gloria:

Nu vad rostul acestui poll; 1.fara finalitate, 2. nominalizari facute fara nicio regula - nu e nici 100% (auto)ironic, nu are nici nominalizari unanim acceptate; :-?

autoironie şi nominalizări unanim accepate?! :-O scuze, draga mea tu chiar vb SF aici! :P

halebardul 03 Jun 2009 06:58

Dragomara, ti-ai mancat micul dejun? Te-ai sters la bot? Ti-ai facut cruce?
Acum taci dracului!




(ai o atitudine care cere numai pumni, in caz ca te miri de ce-i incasezi)

klein 03 Jun 2009 08:36

eu as fi votat cu Nae, dar nu e in lista si nici nu se mai invarte pe acilea.

illotempore2002 03 Jun 2009 09:11

Originally Posted by Gloria:

Nu vad rostul acestui poll; 1.fara finalitate, 2. nominalizari facute fara nicio regula - nu e nici 100% (auto)ironic, nu are nici nominalizari unanim acceptate; :-?


finalitatea este amuzamentul....nu suntem la serviciu (noi, userii) ca sa zici ca avem un proiect de finalizat, deadline si target de atins .... cat despre regulile nominalizarilor, asa e, nu sunt reguli ca la carte, le-am ales dupa bunul meu plac, nu am de gand sa adun date si sa le procesez apoi cu SPSS .... nu e un poll profesionist, de statistici...
totusi un criteriu am avuit cand i-am ales pe sus-numitii: au si simpatizanti si antipatizanti, unii din ei nu au simpatizanti deloc, sunt total antipatici, au tulburari de personalitate macar in stadiu incipient, sunt uneori foarte nesimtiti si uneori foarte simpatici.

illotempore2002 03 Jun 2009 09:21

Originally Posted by halebardul:

Neupto e un simpatic. Vorbaret dar Candid.
ALS nici n-avea ce cauta pe lista. Sunt altii, omisi nu stiu din ce cauza.
Din graba febrila de a face repede repede pollul?



deci eu nu inteleg intrebarile astea. e poll-ul meu, il fac cum vreau eu, cine vrea sa voteze voteaza, cine nu, se abtine. dracu, daca vreti alt poll, faceti-l. deocamdata astea sunt optiunile, asta avem cu asta defilam. NU vreau sa fac un poll cum se invata la facultatea de sociologie, ce nu e clar?
X(

corectilor ce sunteti si tocilarilor!
:-B

halebardul 03 Jun 2009 09:37

Nu te enerva.

titlul topicului este "Cine sunt cei mai antipatici useri de pe Cinemagia?"
titlul pollului este "Care sunt cei mai antipatici forumisti?"

Nu exista nicaieri relativizarea asta la care recurgi prin "e poll-ul meu, il fac cum vreau eu, cine vrea sa voteze voteaza, cine nu, se abtine."

Pare ceva facut ca la carte, obiectiv.
Asa ca ori il numesti altfel "Miss/Mister Antipatie - by illo" sau cum vrei tu sa-i zici, dar sa se inteleaga ca e versiune "de autor", ori faci un poll obiectiv.

corinka 03 Jun 2009 09:38

Originally Posted by illotempore2002:

e poll-ul meu, il fac cum vreau eu, cine vrea sa voteze voteaza, cine nu, se abtine. dracu, daca vreti alt poll, faceti-l.


Pai atunci adauga in titlu dintre cei nominalizati de illotempore2002. :)

illotempore2002 03 Jun 2009 09:41

Originally Posted by halebardul:

Nu te enerva.

titlul topicului este "Cine sunt cei mai antipatici useri de pe Cinemagia?"
titlul pollului este "Care sunt cei mai antipatici forumisti?"

Nu exista nicaieri relativizarea asta la care recurgi prin "e poll-ul meu, il fac cum vreau eu, cine vrea sa voteze voteaza, cine nu, se abtine."

Pare ceva facut ca la carte, obiectiv.
Asa ca ori il numesti altfel "Miss/Mister Antipatie - by illo" sau cum vrei tu sa-i zici, dar sa se inteleaga ca e versiune "de autor", ori faci un poll obiectiv.



prea multe reguli si conditii, ma obositi :)

sunt intr-o dispozitie anarhica, distructiva, ce-aveti cu mine?

atata corectitudine nu am mai vazut intr-un loc cu o mana de oameni.

halebardul 03 Jun 2009 09:53

ce sa-i faci...

asa si eu daca as face pollul asta, as pune doar doi candidati la medalia antipatiei, dar ar fi corect? Daca e topul tau personal, atunci de ce sa voteze altii in el?
Si tot n-am inteles de ce ai exclus-o pe Dragomara. :D

illotempore2002 03 Jun 2009 09:57

pai voteaza cine vrea. nu e musai. ideea era sa ne amuzam. io m-am amuzat facand topicul. vad ca voi v-ati luat camasa apretata in apa cu faina si pantalonii cu dunga. si gatlegaul.

Dragomara pur si simplu nu conteaza, de aia nu face parte din poll. e prea nula. poll-ul ar fi aratat asa, daca as fi pus-o si pe ea.

1. als
2. neuptolem.
3. pitbul
4. ambra
5.pauline
6.mistah
7. illotempore
8.

halebardul 03 Jun 2009 10:14

am inteles.
Votez 8 :)

illotempore2002 03 Jun 2009 10:47

8 nu exista, incapatzanatule...>:)

halebardul 03 Jun 2009 10:57

ba exista si e nula-mula, obstinato... >:)
e rezultatul impartirii la

illotempore2002 03 Jun 2009 11:00

deci ce facem cu castigatorul acestui poll? cu cel care va aduna cele mai multe voturi, pana la sfarsitul lunii iunie?

hai ganditi-va si propuneti. ce-i dam, facem, dregem, coacem, pregatim?

Pitbull 03 Jun 2009 11:01

Ii luäm un tort cu friscä.

illotempore2002 03 Jun 2009 11:03

neeeeeeh. poate un tort de rahat decorat cu frisca.

altceva, dar nu stiu ce. simt ca are sa-mi vina o idee traznet, I see it coming.

Dragomara 03 Jun 2009 11:12

fiţi Feneg Shui şi făceţi-i o tartă de cireşe, sau de căp(ă)şuni, vb unui bebel. =P~ (n-am mai mânact cireşe amare din alt secol)

halebardul 03 Jun 2009 11:34

ce, bombonelele alea colorate barbiturice nu sunt destul de amare? :D


oricum, pune-ți pofta in cui: n-ai intrat in poll, nu pupi tortuleț cu căp(u)şuni.

Pitbull 03 Jun 2009 11:47

Originally Posted by halebardul:

barbiturice

Iar esti indecent!:">
(La fel ai zis si la aia cu micul dejun savurtat/avortat.)

halebardul 03 Jun 2009 11:58

eh...
n-or sa i se aprinda calcaiele din atata lucru :D

- si stai, ca ea reclamase limbajul meu decent!!!

Pitbull 03 Jun 2009 11:59

Si dacä i se aprind, ce?
Reclamä la Judex sau Cinemania, si i le sting ei.

illotempore2002 03 Jun 2009 13:28

Mistah J se apropie vertiginos de AmbraBlu, dpdv al antipatiei pe care reuseste sa si-o atraga. Ma intreb, oare cei doi depun vreun efort sa fie antipatici sau asta e natura lor, nativa? :-?

Restul ne scaldam in mediocritate, intre 2 si 3 voturi.....lame!


All times are GMT +2. The time now is 05:35.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.