Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Star-uri (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=230)
-   -   Vă place Maria Dinulescu? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=92269)

Sylver Cheetah 53 12 Feb 2008 20:16

Vă place Maria Dinulescu?
 
Eu o ador. :P

sergiu puiu 13 Feb 2008 17:58

nu
 
nu.

dar asa se pot initia inca alte 100 de topicuri.
va place stela popescu?
va place arsinel?
etc
:)
democratie frate dar nici chiar asa!
:)

Sylver Cheetah 53 14 Feb 2008 18:44

Vezi de treaba ta. ;)

De ce nu-þi place? Motiveazã! :? Nu-þi place cum aratã sau cum joacã sau ce te nemulþumeºte? Cum se poate sã nu-þi placã? :shock:

mafalda 09 Sep 2008 14:17

Astept sa o vad in "Dincolo de America"

nume 09 Sep 2008 16:14

Nu.

mafalda 12 Sep 2008 14:12

Da', chiar! Ce ar fi interesant de urmarit la fatuca asta?

ricutza 15 Sep 2008 10:10

poate ca daca n-as fi vazut-o si altfel decat in filme (respectiv in interviuri) mi-ar fi placut mai mult. asa mi se pare ca ar o parere prea buna despre propria persoana, ceea ce o face incapabila sa se transpuna corespunzator in rolurile pe care le joaca.

mafalda 15 Sep 2008 10:13

Nu are talentul de a ajunge la personajele pe care le interpreteaza, aduce personajele la ea.

Pitbull 15 Sep 2008 14:59

Originally Posted by mafalda:

Astept sa o vad in "Dincolo de America"

Joi. :hmm:

mafalda 17 Sep 2008 14:22

Adica la conferinta de presa!

Premiera filmului va fi pe 26 septembrie la Cinema Studio!

corinka 06 Jun 2009 10:28

E draguta, dar nu imi place cum joaca. Are o intonatie ciudata si parca mananca cuvintele.

Pitbull 06 Jun 2009 10:52

Eu, invers. Nu mä omor dupä fizicul ei, dar cum joacä, îmi place. Mi s-a pärut mediocrä, pânä la "Pescuit sportiv", unde... chapeau!

Gospin 06 Jun 2009 12:09

Simpatica, da joaca penal , Pitbull iti place cum joaca? omg ia explica si mie :| .

Pitbull 06 Jun 2009 18:31

Jocul unui actor nu se explicä, se vede.
Ia de undeva "Pescuit sportiv" si vezi-l.

dovey 06 Jun 2009 18:35

Mi se pare o fata bine articulata, ceea ce conteaza enorm pt un actor. In Pescuit Sportiv a croit un personaj complex, cu toate ca la prima vedere nu pare a fi.
Am urmarit un interviu cu ea si am fost placut impresionata sa constat ca pastreaza si inafara filmului acea "scanteie".
Ca fizic nu se evidentiaza, dar restul surprinde....

Gospin 06 Jun 2009 18:37

Pai asta am incercat si eu , sa vad ce`i poate capu in "Pescuit Sportiv" dar m`a lasat rece.Scuza-ma , intradevar greseala mea, daca tie ti se pare o actrita buna asta e !

dovey 06 Jun 2009 18:43

Intrebarea nu se pune numai asa: e sau nu e o actrita buna?
Intrebarea asta e doar o forma pt o alta: ce se intampla cu ceilalti studenti la actorie, care poate sunt mai buni si mai frumosi ca Dinulescu, dar care raman ilustri anonimi pt publicul larg?
Ce a facut Maria mai special ca ei?
Poate ca intr-adevar adevaratul talent al actorului e sa atraga sanse, nu doar proiecte bune...

Gospin 06 Jun 2009 18:46

Omg, chiar ma`i surprins placut cu aceasta intrebare dovey.
Degeaba atragi sansa daca dupa aceea dezamagesti , e egal cu 0.
Ce a facut mai special? Poi poate ce fac toti care sunt mai slabuti in meseria aleasa dar au bani!

dovey 06 Jun 2009 18:58

Majoritatea tinerilor care vor sa se indrepte spre actorie renunta la vis tocmai fiindca stiu ce jungla e mediul asta, si ce bani iti trebuie ca sa resusesti!
Toti avem acel "ceva" special, care ne face unici si interesanti, dar la un actor asta nu mai e suficient. Ori Maria Dinulescu nu e o femeie iesita din comun, dar e o femeie care a stiu sa-si construiasca o strategie, si mai mutl ca sigur ca a avut cu ce!
Cati actori slabi nu insfaca rolurile mari de sub nasul celor buni?...
Si sa ne mai miram de ce tara ramane fara artisti...

illotempore2002 06 Jun 2009 20:18

ii lipseste carisma complet.
pare mediocra, banala, stearsa. nu stiu de ce, dar efectiv nu pot sa o iau in considerare. cred ca a avut o carutza de noroc dat fiind ca Nemescu a distribuit-o in filmele lui.

e genul de piloasa.

corinka 06 Jun 2009 23:22

Originally Posted by Pitbull:

Jocul unui actor nu se explicä, se vede.
Ia de undeva "Pescuit sportiv" si vezi-l.


Inca nu am vazut Pescuit sportiv, dar am vazut niste scene din film si asa am remarcat ca si acolo vorbeste ca intotdeauna, parca inghite cuvintele, parca incepe sa rosteasca mai tare, dupa care vorbeste tot mai incet. In plus, are tendinta sa vorbeasca prea repede si nu are fluenta, ea rosteste grupuri de cuvinte, nu intoneaza fraze.

Pitbull 07 Jun 2009 00:48

Astea pot fi rele, neutre sau bune - numai în context le poti aprecia just.

miercuri 07 Jun 2009 01:03

Eu nu mai stiu in ce filme am vazut-o, dar are o gramada de bile negre de la mine pentru simplul motiv ca mi-a dat din senin add pe facebook si se foloseste de pagina ei personala de facebook ca de o pagina publica, totodata invadandu-mi mie spatiul personal virtual, Asa ca am sters-o dupa vreo saptamana in care mi-a invadat homepage-ul cu feeduri insipide urmate de comentarii kilometrice de la zeci de mii de fani care o pupa in cur.
O sa ma uit la Pescuit Sportiv, dar nu pentru ea, ci pentru ca voiam oricum sa-l vad.

illotempore2002 07 Jun 2009 01:06

Pescuit Sportiv este excelent, si personajul mariei Dinulescu este superb, insa toanta asta il face sa .... sa rateze.....si chiar are problema aceea de dictie, de care zicea Corina, vbeste repezit, nu in sensul bun, asa, parca nu se poate stapani, she's not professional, you can feel that

Alex Leo Serban 07 Jun 2009 07:56

asta cu 'ii lipseste charisma complet' e buna de o antologie a umorului involuntar...
pe oriunde trece, maria este 'sorbita din priviri' de oricine nu este orb (se pare k oarbe sint mai degraba femeile = understandably! ;) ); nu doar k are o charisma fenomenala, dar stie sa se joace cu ea - are un mod de a se distanta / reapropia (intr-un mod 'childish'/calculat) de ceea ce stie k este (inca) un talent de-al ei care o face si mai populara
credeti-ma, stiu ce spun: am vazut-o 'in action' la multe festivaluri (venezia, salonic, tiff...) &, pe linga constatarea evidenta - EVERYBODY flocks to her, e k un magnet! -, am observat si acele trasaturi ale magnetismului ei pe care am incercat sa le schitez mai sus

iar ca actrita, daca este bine condusa (vezi 'california dreamin' & 'pescuit...'), poate fi excelentissima; rolul din 'pescuit...' este nu doar cel mai bun al ei de pina acum, dar si cel mai bun rol feminin de anul trecut & pina acum - practic, trofeul gopo 2010 n-are cum sa-i scape B-)

Dragomara 07 Jun 2009 08:10

Originally Posted by miercuri:

Eu nu mai stiu in ce filme am vazut-o, dar are o gramada de bile negre de la mine pentru simplul motiv ca mi-a dat din senin add pe facebook si se foloseste de pagina ei personala de facebook ca de o pagina publica, totodata invadandu-mi mie spatiul personal virtual, Asa ca am sters-o dupa vreo saptamana in care mi-a invadat homepage-ul cu feeduri insipide urmate de comentarii kilometrice de la zeci de mii de fani care o pupa in cur.
O sa ma uit la Pescuit Sportiv, dar nu pentru ea, ci pentru ca voiam oricum sa-l vad.


oare nu asta fac mai toţi actorii tineri români?! ar tb să-i înţelegem, autopromovarea ăsta e sport naţional, şi apoi eşte şi mai ieftin. :)

corinka 07 Jun 2009 08:56

Originally Posted by Alex Leo Serban:

asta cu 'ii lipseste charisma complet' e buna de o antologie a umorului involuntar...
pe oriunde trece, maria este 'sorbita din priviri' de oricine nu este orb (se pare k oarbe sint mai degraba femeile = understandably! ;) ); nu doar k are o charisma fenomenala, dar stie sa se joace cu ea - are un mod de a se distanta / reapropia (intr-un mod 'childish'/calculat) de ceea ce stie k este (inca) un talent de-al ei care o face si mai populara



Eu nu am spus ca nu are charisma, oricum, asta nu se pupa neaparat cu talentul. Fara a fi o frumusete rapitoare, Maria este draguta si simpatica, sunt convinsa ca stie sa atraga. Nu o cunosc personal, dar pare o fata isteata si are, cu siguranta, multe calitati, dar eu m-am legat de felul in care vorbeste, atat in filme, cat si in interviuri. Dar mai ales in filme! Mi se pare ca are o problema cu dictia.

Gospin 07 Jun 2009 09:08

Originally Posted by corinka:

Originally Posted by Alex Leo Serban:

asta cu 'ii lipseste charisma complet' e buna de o antologie a umorului involuntar...
pe oriunde trece, maria este 'sorbita din priviri' de oricine nu este orb (se pare k oarbe sint mai degraba femeile = understandably! ;) ); nu doar k are o charisma fenomenala, dar stie sa se joace cu ea - are un mod de a se distanta / reapropia (intr-un mod 'childish'/calculat) de ceea ce stie k este (inca) un talent de-al ei care o face si mai populara



Eu nu am spus ca nu are charisma, oricum, asta nu se pupa neaparat cu talentul. Fara a fi o frumusete rapitoare, Maria este draguta si simpatica, sunt convinsa ca stie sa atraga. Nu o cunosc personal, dar pare o fata isteata si are, cu siguranta, multe calitati, dar eu m-am legat de felul in care vorbeste, atat in filme, cat si in interviuri. Dar mai ales in filme! Mi se pare ca are o problema cu dictia.

Punct Ochit !

Ambra Blu 07 Jun 2009 09:56

Originally Posted by Alex Leo Serban:

pe oriunde trece, maria este 'sorbita din priviri' de oricine nu este orb (se pare k oarbe sint mai degraba femeile = understandably! ;) ); nu doar k are o charisma fenomenala, dar stie sa se joace cu ea - are un mod de a se distanta / reapropia (intr-un mod 'childish'/calculat) de ceea ce stie k este (inca) un talent de-al ei care o face si mai populara


pleaca ma d-aici

Alex Leo Serban 07 Jun 2009 10:16

pleaca TU! (btw, n-ai plecat ink? :D)

toata lumea stie k nu o suferi pe maria, asa k nu poti fi obiectiv; valabil si pt toti ceilalti care o critica for the wrong reasons

@ corinka: nu ma refeream la tine re: 'n-are charisma'. cit dspr dictie - numeste tu un actor/o actrita din tinara generatie care n-are probl cu dictia... ;)

http://www.adevarul.ro/articole/cel-...-romanesc.html

hellsteed 07 Jun 2009 11:49

mie mi se pare destul de repezita... o fi varsta

illotempore2002 07 Jun 2009 13:02

nu ma intereseaza carisma ei din viata personala
vorbesc de carisma pe ecran, e chiar atat de greu sa intelegi la ce ma refer, ALS? ce relevanta are numarul de barbati pe care ii atrage ea pe unde merge? un argument total irelevant.

deci: pe ecran e o simpla tuta, sau fufa....te intrebi ce dracu cauta asta aici, in filmul asta, sigur a primit rolul pe sub mana.....

si incepe sa ma irite tonul tau arogant de tipul "asta cu 'ii lipseste charisma complet' e buna de o antologie a umorului involuntar..."
ce-ai, s-a umflat taratza-n tine?


l.e. ca sa nu mai spun ca dinuleasca arata, fizic, ca orice bruneta de la tzara venita in bucuresti si cazata in regie, genul de mediocra care frecventeaza discoteca max :-& si nu, nu e invidie feminia, imi plac femeile la fel de mult ca si barbatii.

klein 07 Jun 2009 13:13

@ illo:-O
mie imi place MD. O gasesc si naturala si frumoasa, cu lipici pe ecran. in viata reala nu o cunosc si nu ma intereseaza, dar la cinema e superba.

illotempore2002 07 Jun 2009 13:18

pai tu si ALS sunteti singurii care o placeti

ALS o place ca se cunoaste cu ea, deci parerea lui nu se pune, e subiectiv, mai zice de altii ca-s subiectivi.

iar de tine Klein, ce sa zic.....am mai avut noi pareri contrare.....ca e naturala, o fi, nu zic nu, dar asta nu o ajuta deloc sa fie carismatica si convingatoare... e naturala ca-si joaca propriul rol, acela de fufa / tufa / parasuta si in california si in pescuit sportiv.....

Alex Leo Serban 07 Jun 2009 15:53

dar PE TINE, illo, ct face sa fii asa de sigura pe tine?! esti si aroganta, si TOTAL subiectiva - cu argumente de femela invidioasa, sincer te credeam mai 'rasarita', dar s vd k m-am inselat... :(

crezi k dk esti fana jlg (desi nu-i poti scrie nici titlu unui film corect, eh...) asta t pune, asa, automat above sea level??

ps pt k se pare k n-ai inteles ce scriam mai sus: eu ma refeream la charisma mariei din viata, care TRANSPARE SI pe ecran! DUH!!

miercuri 07 Jun 2009 15:58

Originally Posted by Dragomara:

Originally Posted by miercuri:

Eu nu mai stiu in ce filme am vazut-o, dar are o gramada de bile negre de la mine pentru simplul motiv ca mi-a dat din senin add pe facebook si se foloseste de pagina ei personala de facebook ca de o pagina publica, totodata invadandu-mi mie spatiul personal virtual, Asa ca am sters-o dupa vreo saptamana in care mi-a invadat homepage-ul cu feeduri insipide urmate de comentarii kilometrice de la zeci de mii de fani care o pupa in cur.
O sa ma uit la Pescuit Sportiv, dar nu pentru ea, ci pentru ca voiam oricum sa-l vad.


oare nu asta fac mai toţi actorii tineri români?! ar tb să-i înţelegem, autopromovarea ăsta e sport naţional, şi apoi eşte şi mai ieftin. :)

poate sa-si faca o pagina oficiala de facebook sau un grup, ca multi alti artisti. pagina personala se numeste personala for a reason. de asta apreciez si folosesc facebookul, pentru ca distinctia e mult mai clara decat pe retele gen myspace.

corinka 07 Jun 2009 18:00

Originally Posted by Alex Leo Serban:


@ corinka: nu ma refeream la tine re: 'n-are charisma'. cit dspr dictie - numeste tu un actor/o actrita din tinara generatie care n-are probl cu dictia... ;)


Stiu ca nu la mine te refereai, ideea era ca nici eu nu ma raliam opiniei referitoare la lipsa de charisma a Mariei.
In ce priveste dictia, Andreea Bosneag, de exemplu, desi nu este [cel putin deocamdata] profesionista, imi pare a sta mai bine la capitolul dictie decat Maria Dinulescu. Sau Anamaria Marinca...

Originally Posted by illotempore2002:


l.e. ca sa nu mai spun ca dinuleasca arata, fizic, ca orice bruneta de la tzara venita in bucuresti si cazata in regie, genul de mediocra care frecventeaza discoteca max :-& si nu, nu e invidie feminia, imi plac femeile la fel de mult ca si barbatii.


Dar ce au brunetele de la tara? Sunt destule mai cizelate si mai dragute decat destule bucurestence get-beget!

Maria sta prost cu dictia, dar nu arata ca o fufa/tuta/parasuta. Sau ce intelegi tu prin parasuta?! :-/

illotempore2002 07 Jun 2009 19:43

Originally Posted by Alex Leo Serban:

dar PE TINE, illo, ct face sa fii asa de sigura pe tine?! esti si aroganta, si TOTAL subiectiva - cu argumente de femela invidioasa, sincer te credeam mai 'rasarita', dar s vd k m-am inselat... :(

crezi k dk esti fana jlg (desi nu-i poti scrie nici titlu unui film corect, eh...) asta t pune, asa, automat above sea level??

ps pt k se pare k n-ai inteles ce scriam mai sus: eu ma refeream la charisma mariei din viata, care TRANSPARE SI pe ecran! DUH!!


acuma faci niste implicatii si niste deductii de ma doare mintea.....sunt foarte sigura pe mine cand vine vorba de parerea mea asupra Mariei Dinulescu, adica da, mi-e clar ce imi place si ce nu la ea.....nu e normal sa stii lucrurile astea?

in ce priveste greseala numelui unui film de Godard, s-avem pardon, sunt o persoana foarte neatenta care face multe greseli in general, care nu are rabdare cu lucrurile si repezita....nu inteleg, crezi ca folosindu-te de acest argument esti mai convingator?

cat despre evaluarea ta, daca sunt sau nu "rasarita", ma lasa rece....


unde dumnezeu transpare carisma fetei asteia pe ecran? nu vezi ca nimeni nu i-o vede? ai putea trage cioncluzia ca si restul spectatorilor sunt invidiosi nu, si hellsteed, si ambrablu, invidii feminine, presupun


l.e. deci ca sa ne lamurim, draga ALS, sunt 5 barbati care in acest topic au raspuns ca NU, nu le place dinuleasca.....invidii feminine, da?

halebardul 07 Jun 2009 19:55

lasati mai fata in pace.
poate citeste topicul asta si se nevrozeaza.
daca luam la bani marunti pe fiecare actor, toti au si bune si rele. In Pescuit sportiv si-a facut treaba exceptional, zic eu, cu carisma sau fara.
E si ea la inceput, n-o subapreciati, n-o stresati, poate o sa faca din ce in ce mai bine. Ce, Greta Garbo a fost mirifica de la inceput?

illotempore2002 07 Jun 2009 19:58

Pescuit Sportiv e unul din filmele mele preferata romanesti. dar Maria nu isi face treaba cum trebuie. dar din cauza succesului pe care il are, nu mai e nimeni in stare sa o evaluzeze cum trebuie. sau pt ca filmul e asa de fain, capata si ea aura asta, de mare actrita.
vai de ea!

Marinca is much better!

Pitbull 07 Jun 2009 20:14

Topicul ästa a devenit de mult un meci de ting-tong: "Ba da / Ba nu." Cred cä puteti promova deja de la masä, pe teren... ;)
De obicei, în asemenea situatii, mä retrag din discutie dupä ce termin ce am avut de spus, când väd cä minimum unul din doi si-a epuizat argumentele (sau eu, sau interlocutorul), si batem apa-n piuä la nesfârsit.

Alex Leo Serban 07 Jun 2009 20:55

fleoshc!
maria face EXCEPTIONAL rolul din 'pescuit sportiv', rol pe care - sint convins - anamaria l-ar fi facut altfel, but what's the point here?! DC tre sa-mi plak ori una, ori alta?!
it so happens k sint prieten cu amindoua si gata sa le apar (cu pieptu de arama if necessary >:) ) de orice injurie (si cele emanate de illo t are very close to that...)
si DA, criticile 'masculine' la maria sint TOT produsul invidiei feminine, if u ask me!

orcum, nu agreez expresii gen aia cu taritza (referitoare la mine), let's keep things less 'expressively', shall we?

ps cit dspr povestea 'cartii cu fetze' - eu sint TOTAL insensibil la 'farmecul' popular al facebookului, dar crek e dreptul oricui sa recurga la el & in ce forma/ritmicitate doreste! not my cup of tea in the least, eu am prietenii mei - un cerc exclusiv & exclusivist -, asa k nu mi-i culeg de acolo & nici nu intentionez sa largesc acel cerc...
but then again, care era probl k maria foloseste facebooku?! :-O

halebardul 07 Jun 2009 21:04

Originally Posted by illotempore2002:

Pescuit Sportiv e unul din filmele mele preferata romanesti. dar Maria nu isi face treaba cum trebuie. dar din cauza succesului pe care il are, nu mai e nimeni in stare sa o evaluzeze cum trebuie. sau pt ca filmul e asa de fain, capata si ea aura asta, de mare actrita.
vai de ea!

cum se poate sa fie unul dintre filmele preferate dar ea sa nu-si faca treaba bine?
cate concesii faci atunci filmului preferat? Tinand cont ca e personaj central.
E ca si cum ai spune ca ti-a placut Actorul si Salbaticii, dar Caragiu a fost cam slab...

Pitbull 07 Jun 2009 21:45

Obiectiv vorbind, se poate - mie-mi place si acum "Cu mâinile curate", desi am devenit constient cä Serj juca ca curu'. (Desigur, nu e cazul aici: Dinuleasca a fäcut magistral rolul; evident, Illo n-a vibrat - se mai întâmplä. Nici eu n-am suportat, uneori, câte un rol al cuiva bun, läudat de toatä lumea.)

Alex Leo Serban 07 Jun 2009 21:53

... ar fi interesant de stiu DE CE nu i-a placut m.d. in rol ;)
proasta nu pare, totusi, la filme se descurca binisor, pina la urma; ar mai fi explicatia k era indispusa / cu capsa pusa (ceea ce i se intimpla f des, lately...) sau k, pur si simplu, considera k e mai 'cool' sa fie impotriva curentului (= (:| )

iar daca NICIUNA din ac explicatii nu sta in picioare, nu mai ramine decit fatalitatea: e completamente & definitivamente irationala! :))

halebardul 07 Jun 2009 21:57

Originally Posted by Pitbull:

Obiectiv vorbind, se poate - mie-mi place si acum "Cu mâinile curate", desi am devenit constient cä Serj juca ca curu'.

AI DEVENIT constient. Cred ca ti-a placut ATUNCI iar acum iti place din motive de nostalgie.
Si tot acum intelegi ca Serj juca ca curu. E vorba de sentimente, si cu astea nu te pui.

illotempore2002 07 Jun 2009 22:11

ALS de ce nu zici mah adevarul? Donuleasca a fost colega de facultate cu Nemescu, erau prieteni foarte buni, ala a distribuit-o in filmele lui de studentie si dupa...asta e singurul motiv pt care a ajuns faiomoasa, filmele erau foarte bune, o scoteau in evidentza.....a avut noroc cu carul si o relatie benefica cu un artist de exceptie. mare smekerie. ne tot dam atata de gard ca ce actrita minunata este dinuleasca.

halebardul 07 Jun 2009 22:23

illo, nu judeci fair.

da, se poate sa fie si asta, dar asta nu scade valoarea impricinatei.
conjunctura in care a ajuns x sa joace in filme nu conteaza, e ca primul milion in afaceri, nu se discuta.
cum crezi ca a ajuns ingrid bergman sa joace? sau cine vrei tu, ia exemplul actritei tale ideale: si ea a avut aceasta sansa, pe care nu trebuie s-o intorci in sens "conspirationist". E sansa pe care s-a sprijinit orice cariera, din orice timp, orice loc.

Alex Leo Serban 07 Jun 2009 22:27

illo este un vajnic exemplu de rrromanca conspiratista & egal-eshanjista: unii au noroc, altii nu, iar cei care au noroc nu pot avea si talent de bine ce cei care nu au noroc au tot talentul :))

illotempore2002 07 Jun 2009 22:32

pai asta face diferenta. unele care au noroc au si talent, asta nu are. e o actrita care joaca de mana a doua. e slaba. vorbeste prost. joaca superficial. ramane o distanta cat casa intre ea si rolul pe care il are de jucat.

ce teorie conspirationista ca stiu sigur ca asa e cu distribuirea ei in rol?

ALS tu esti genul care pt ca e prieten cu o celebritate ii atribuie automat acelei celebritati calitati maxime, doar pt ca esti tu prieten cu ea (celebritatea). asta e egal cu zero. probabil ca pe aia cu care nu esti prieten ii critici negativ.

am sa justific de ce nu imi place individa. nu ma intereseaza cum a ajuns celebra, nu e treaba mea.

nu-mi place pt ca atunci cand joaca un rol, nu se suprapune perfect pe rol. mare parte din interpretarea ei tine de ea insasi, nu de caracteristicile personajului. ca sa ma fac mai explicita, se joaca mai mult pe ea decat pe personaj. cand rememorez filmul, pescuit Sportiv, imi aduc aminte de maria dinulescu, ea, actrita, iar nu de personajul prostituatei. este debarasata de rol, distantata, nu se suprapun. in schimb, Mihai, protagonistul masculin al filmului, cand ma gandesc la el nu ma gandesc la actor (nici nu stiu cum il cheama) ci ma gandesc la personaj, la proful pasionat de pescuit si la genul acela de tip prafuit din invatamant, incuiat oarecum.


All times are GMT +2. The time now is 05:43.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.