Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Cum se numeste filmul? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98413)

casi_casian 14 Apr 2014 19:55

cum se numeste filmu?
 
cum se numeste filmul ala in care este vorba de unu care cand sa nascut primul lucru a fost sa se beseasca si de cate ori se emotia se besea,toata faza in film era cum se besea asta

iacob_laurentiu 16 Apr 2014 01:28

Originally Posted by nicusorcostin:

Sall.Am vazut mai demult un film,si acum nu dau de el.Stiu ca era cu o echipa ANTITERO formata din 5 luptatori,4 baieti si o fata.Stiu ca in film dupa o misiune ei devin roboti.Daca stiti cum se numeste filmul va rog sa ma ajutati cu un link ceva.Multumesc anticipat.



salut nicusorcostin! ai mai gasit pana la urma titlul filmului?

KamiKaz3 18 Apr 2014 16:27

Salut am vazut un film acum 1 an.Este cu un barbat care avea un tata imparat,iar tatal lui la ales pe fratele acestuia sa ii fie urmas la tron , iar el a plecat. Cand a fugit de la castel la omorat din greseala pe fratele lui , caznd intr-o rapa. Dupa arata pe el cand este mare si era un fel de Pirat foarte nemilos si a omorat foarte multi oameni, il arata intrun castel in care intr-o camera erau foarte multe oglinzi si din oglinzi ies niste maini care ii iau aliati (pentru ca el a intrat in acel castel ca a auzit ca este foarte mult aur) in urma lui nu mai era nimeni a intrat in camera tronului si s-au inchis usile brusc si a aparut o creatura puternic a reusit sa scape,sarind pe geam. De atunci a jurat ca nu mai fura si nu mai omoara oameni, s-a dat ne partea biserici ,dar el era blestemat si era urmari te rau ,iar calugari la alugat de la biserica .......mai este mult de povestit ,sper ca ma puteti ajuta:) :)

AsterX 28 Apr 2014 00:04

reply
 
Originally Posted by florryinn:


asta e da batrane. am aflat si abia acum am vazut mesajul tau. chestia e ca nu l-am gasit pe niciun tracker sau altceva pe net.e un film superb.

So.aLone 29 Apr 2014 02:22

hm??
 
Am vazut un film mai demult,ii vorba de un barbat mai tinerel,ce ii pacalit ca merge undeva intr-o zona mai salbatica sa vaneze niste animale,el creznad ca o face pentru bani,se increde in niste straini,care pana la urma,aveau ei un obicei,sau o placere deasta mai ciudata,sa vaneze oameni,ii duceau acolo,le dadeau drumul,si apoi ii vanau,daca stiti cum ii zice la film,as fi recunoscator :)

v3nom 29 Apr 2014 10:10

Originally Posted by So.aLone:

Am vazut un film mai demult,ii vorba de un barbat mai tinerel,ce ii pacalit ca merge undeva intr-o zona mai salbatica sa vaneze niste animale,el creznad ca o face pentru bani,se increde in niste straini,care pana la urma,aveau ei un obicei,sau o placere deasta mai ciudata,sa vaneze oameni,ii duceau acolo,le dadeau drumul,si apoi ii vanau,daca stiti cum ii zice la film,as fi recunoscator :)

Surviving the game 1994

So.aLone 29 Apr 2014 17:06

msms domnu :)

lavinia_varzaru 05 May 2014 00:59

Salut, incerc sa imi amintesc cum se numeste un film si nu reusesc :( este vb despre un tip care creeaza o vedeta pe computer ce devine foarte populara,apare la evenimente o holograma, iar ulterior incepe sa capete personalitate si in final va fi nevoit sa o distruga!! Ma poate ajuta cineva? Ms:)

White1 05 May 2014 10:14

Simone, cred.

dana_f 06 May 2014 18:54

poate ma poate ajuta si pe mine cineva cu un titlu de film! E o drama mai veche cu o femeie care a fost maltratata si a plecat in lume dupa ce si-a facut o taietura pe fata si sub infatisarea unui barbat. Ajunge intr-o comunitate unde prefera sa aibe grija de animale pentru a sta cat mai departe de lume, tot departe de lume isi face o casa unde isi ia ajutor un indian cu care ajunge sa traisca si cand moare lumea afla ca e femeie...

fresie 06 May 2014 21:35

Originally Posted by dana_f:

poate ma poate ajuta si pe mine cineva cu un titlu de film! E o drama mai veche cu o femeie care a fost maltratata si a plecat in lume dupa ce si-a facut o taietura pe fata si sub infatisarea unui barbat. Ajunge intr-o comunitate unde prefera sa aibe grija de animale pentru a sta cat mai departe de lume, tot departe de lume isi face o casa unde isi ia ajutor un indian cu care ajunge sa traisca si cand moare lumea afla ca e femeie...

Este acesta http://www.cinemagia.ro/filme/the-ba...ului-jo-4938/?

dana_f 07 May 2014 13:14

ms de ajutor :)

e571kkt 17 May 2014 22:10

Caut si eu un film...este despre niste tineri, unul cu bani si celalalt cu creier, care fac o aplicatie de descarcat muzica pentru internet iar dupa ce au succes cel inteligent este tradat. filmul e din perioada 1990-2000, mai tin minte o faza in care personajul principal se intalneste cu un batran care pescuia pe o plaja, batran care se dovedeste a fi un mare director de companie in cautarea placerii in lucrurile simple. Parca mai e si o tipa pe undeva pe acolo, una care canta la chitara o melodia care este folosita intr/un moment important al filmului.
in speranta ca veti intelege ceva, va multumesc anticipat

dan2626 24 May 2014 13:48

rog titlu film cu un papagal care se credea caine
 
Va salut ! am vazut in urma cu putin timp la tv filmul Paulie si mi-am adus aminte de un film pe care l-am vazut mai demult tot cu un papagal care sa nascut in anii cand traiau piratii si in acel timp a vazut unde au ascuns piratii o comoara----- dupa 2 sau 3 sute de ani parca (cica papagalul ar fi trait atat) in zilele noastre el ii ajuta pe cativa copii sau tineri sa le arate locul comorii . este un film de comedie SUPER . Parca e acelasi film cu papagalul care se credea caine si zicea ca nu poate zbura din aceasta cauza ! deci va rog daca stiti cumva titlul acelui film(sau filme daca e vorba de 2 filme diferite ) sa imi scrieti si mie ! multumesc frumos.

dan2626 24 May 2014 16:08

Originally Posted by dan2626:

Va salut ! am vazut in urma cu putin timp la tv filmul Paulie si mi-am adus aminte de un film pe care l-am vazut mai demult tot cu un papagal care sa nascut in anii cand traiau piratii si in acel timp a vazut unde au ascuns piratii o comoara----- dupa 2 sau 3 sute de ani parca (cica papagalul ar fi trait atat) in zilele noastre el ii ajuta pe cativa copii sau tineri sa le arate locul comorii . este un film de comedie SUPER . Parca e acelasi film cu papagalul care se credea caine si zicea ca nu poate zbura din aceasta cauza ! deci va rog daca stiti cumva titlul acelui film(sau filme daca e vorba de 2 filme diferite ) sa imi scrieti si mie ! multumesc frumos.

Tot cautand pe net.....Am gasit ! se numeste: Papagalul şi comoara(The Real Macaw) este din 1998 ! pacat ca nu- l gasesc sa-l mai vad online ( in romana ). poate il vor mai difuza la tv .

Terryaditza 27 May 2014 04:29

Salut , ma intrebam daca ma poate ajuta cineva.
Am vazut un film de actiune/politist prin perioada 2002-2005 din care nu imi amintesc prea multe.
Actiunea avea loc intr-o tara din Asia,Korea daca nu ma insel,unde un detectiv strain este chemat in tara pentru a ajuta la rezolvarea unor crime.El se imprieteneste cu legatura lui si parca statea la el acasa.Tin minte ca unul dintre cei doi este otravit cu o ciuperca administrata prin aerul conditionat,ciuperca ce a fost folosita si in celelalte crime.Cea mai de seama faza pe care mi-o amintesc este aceea in care politia descopera sediul unui clan , clan ce folosea aceasta ciuperca.Politia si clanul se omoara unii pe altii in aceasta faza iar la sfarsit un politist gaseste o fetita in mijlocul camerei pe corpul careia aceasta ciuperca era crescuta,daca ma poate ajuta v-as fii recunoscator ,daca ati vazut acest film sigur v-a marcat.

margott 27 May 2014 15:05

Originally Posted by Terryaditza:

Salut , ma intrebam daca ma poate ajuta cineva.
Am vazut un film de actiune/politist prin perioada 2002-2005 din care nu imi amintesc prea multe.
Actiunea avea loc intr-o tara din Asia,Korea daca nu ma insel,unde un detectiv strain este chemat in tara pentru a ajuta la rezolvarea unor crime.El se imprieteneste cu legatura lui si parca statea la el acasa.Tin minte ca unul dintre cei doi este otravit cu o ciuperca administrata prin aerul conditionat,ciuperca ce a fost folosita si in celelalte crime.Cea mai de seama faza pe care mi-o amintesc este aceea in care politia descopera sediul unui clan , clan ce folosea aceasta ciuperca.Politia si clanul se omoara unii pe altii in aceasta faza iar la sfarsit un politist gaseste o fetita in mijlocul camerei pe corpul careia aceasta ciuperca era crescuta,daca ma poate ajuta v-as fii recunoscator ,daca ati vazut acest film sigur v-a marcat.



http://www.cinemagia.ro/filme/shuang...mortala-11235/

Terryaditza 27 May 2014 15:35

Ms asta e :*

laurentiu_gabriel 30 May 2014 02:11

Nu stiu numele dar stiu actiunea . Un savand sau un fel de doctor creeaza o pastila sau un ser , infine , acestea il fac mult mai inteligent , mult mai rapid etc . Filmu bate mult spre s.f . Multumesc anticipat , raman dator !

iiii 30 May 2014 10:06

singurul care imi vine acum in minte e Limitless :D


All times are GMT +2. The time now is 01:48.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.