Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Loc de dat cu picioru' (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=84043)

Bulumulu 28 Mar 2006 06:03

Originally Posted by silver_boy:

în jurul lu Jiji sunt o mânã de lingãi anonimi, cu constituþii porcine, care sar imediat de gâtu lui sã-l pupe...imaginea aia, ruptã parcã din Ferma Animalelor e pt. mine imaginea fotbalului românesc.

:lol: :lol: :lol:

Cinemania 28 Mar 2006 06:07

si i-ai uitat pe avortonii de Netoiu si Porcea...bleah...ce vomitati :sick:

qwerty 28 Mar 2006 07:58

Apropo de Borcea, am fost surprins de declaratia lui dinaintea meciului Steaua-Betis cand a declarat ca tine cu spanioli si ca isi doreste ca acestia sa mearga mai departe.De unde atata ura?
Din declaratiile conducatorilor se trensmite ura si invidia inspre galerie si pe urma se mira ca se bat suporteri si saraci de ei nu au nici o vina.Atata vreme cat conducatori instiga la violenta,lovesc suporteri (cazul MM) nu ne putem astepta la mai mult din partea galeriilor.Suporteri adevarati cei care isi iubesc echipa vin din ce in ce mai rar la stadion pentru ca le este frica si rusine de ceea ce vad.Au ajuns galeriile sa ceara schimbarea antrenorilor si a jucatorilor sa puna conditii cine joaca cine nu.E trist ce se intampla la noi.
Am vazut afara suporteri care canta din primul pana in ultimul minut chiar si atunci cand echipa lor nu castiga si au puterea sa-i aplaude la sfarsit.

qwerty 29 Mar 2006 07:50

LIGA CAMPIONILOR / "Sferturi", tur / Arsenal - Juventus 2-0 si Benfica - Barcelona 0-0.
Astazi se joaca Lyon - AC Milan si Inter M-Villarreal.
Se pare ca anul asta a sosit vremea Barcelonei sa castige trofeul.

Ambra Blu 29 Mar 2006 10:51

Miine, Rapid - Steaua: 0-2

Mi-am pus 50 RON pe ei, pe baieti.

gionloc 29 Mar 2006 15:50

io mi-s fan Juventus... dar aseara au fost varza. o dezordine si o lipsa de imaginatie cum doar Pandurii mai au pe la noi. nici macar batranul Zambrotta nu o jucat ceea ce stiam eu ca poate (poate fiindca-i batran??!!?).

desear vreu sa bata Lyon,
iar maine... FORZA STEAUA!
desi daca e sa dau un pronostic... Rapid - Steaua 2 - 2.

raptor 29 Mar 2006 16:12

doilaunu pentru steaua. iar retur doidoi.

Longshot 29 Mar 2006 19:43

Originally Posted by gionloc:

desi daca e sa dau un pronostic... Rapid - Steaua 2 - 2.


bun si ala.
da' prefer optimismul lui ambra. 8)

raptor 29 Mar 2006 20:07

.lasa sa dea baetii goluri multe sa faca puncte la uiefa'n clasament... :P ce prost sunt...ca daca ambele echipe dau goluri ambele echipe si primesc goluri...hehe...trebuie sa mananc mai mult spanac, sa-mi mearga mintea mai repede. imi pun nadejdea in tovarasul nicolita sa altoiasca visinele...nu de alta, nu as fi artagos fata de ceferei, dar au 10 oameni pe galben si daca dau la picioare in retur si trec pe rosu si ajung in semifinale or ajunga sa joace cu middlesborough(pariul meu, jos cu elvetienii!!!!) in formula de tineret.

qwerty 29 Mar 2006 21:10

Eu am pariat Rapid-Steaua 0-0

Ambele echive vor fi preocupate de aparare desi personal imi doresc multe goluri.

silver_boy 29 Mar 2006 23:35

http://images.optin.com.au/optusxmas...g=muie%20rapid

herbert 30 Mar 2006 01:32

Rapid - Steaua 2:0 :P
asa, poate va intelege si Gigi Becali ca tre' sa se roage in liniste...

silver_boy 30 Mar 2006 01:58

Rapid-Steaua 1-3 (more then sure)

Bulumulu 30 Mar 2006 14:19

cam asa zic si io ... si retur 1-1

gionloc 30 Mar 2006 14:30

daca steua se califica iar cineva nimereste scorul in tur si retur (nu in ambele, intr-unul e suficient), si mai si vine in CJ la TIFF, are o bere dela mine. atata timp cat este stelist, fara sa fie si becalist sau MeMeist!!

daac vor fi mai multe scoruri exacte... o sa aleg doua persoane cu care am io chef sa beau bere! :huh:

silver_boy 30 Mar 2006 16:25

Vãd cã pânã la urmã tot Antena 1 transmite meciul
comentat, pesemne, de Cosmin Bãlãneanu- ceea ce e naºpa
Il vrem pe Grãdinescu
Sau v-o dãm pe "partea economicã"

silver_boy 30 Mar 2006 19:50

minutu 4 Rapid - Steaua 0-1
Pãi nu?

Supastar 30 Mar 2006 20:18

Care-i faza cu fotbalul? De ce dintre toate sporturile s-a impus ca "sport rege"? Ce-i asa deosebit la douazeci (imi cer scuze daca gresesc detalii fotbalistice) de oameni care fug prin iarba sa "dea cu picioru" intr-o minge cu singurul scop de a introduce mingea printr-un cadru metalic?
Nu inteleg fascinatia pentru fotbal!
Bineinteles ca am jucat si eu fotbal prin orele de sport sau, cand eram mai mic, prin cartier. Adevarul e ca niciodata n-am fost prea bun (nu toti sunt!)...
Pot intelege fascinatia pentru sport a celor care-l practica in mod curent...dar am impresia ca acestia nu sunt cei mai numerosi...

De unde mania generala de a privi meciuri de fotbal la televizor? dupa cum se poate constata scriu mesajul in timpul meciului Rapid-Steaua... :)

Inconjurat de febra fotbalului savurez si eu unele detalii ale sportului (am un prieten suporter UTA de la care am aflat ca UTA a castigat un meci cu 2:1 avand 1 sut pe poarta(un penalty ratat!)...sau ca astia de la Uta cultivau cartofi pe marginea gazonului....) si astea ma amuza si pe mine...Dar sa stau 90-105 minute in fata televizorului uitandu-ma la fotbal, sa tin socoteala punctelor, sa port materiale promotionale sau sa ma declar fan al unei echipe??? Mi se pare aberant...
(Urasc notiunea de "fan" in orice situatie/context!)

De ce fotbalul si de ce nu un alt sport? Sunt alte sporturi mult mai alerte, mai captivante si mai interesante care pot satisface si unele nevoi de provocare intelectuala si, in acelasi timp, pot fi cel putin la fel de accesibile (adica nu necesita prea multe pentru a juca)!!!

Fotbalul mi se pare plicticos, neinteresant si sec!

raptor 30 Mar 2006 20:29

.atunci ce cauti aici, moser? ;)

Longshot 30 Mar 2006 20:33

Originally Posted by silver_boy:

minutu 4 Rapid - Steaua 0-1
Pãi nu?


a zis-o bine raptor ca-i inteapa nicolita. :P


All times are GMT +2. The time now is 16:56.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.