Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Ce metoda folositi pt a va trezi dimineata? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96801)

Dragomara 25 Mar 2010 11:42

Originally Posted by S.naicuL:

pe mine ma trezeste ala micu :))

Lasă că te adoarme Suportul la loc. ;)

vave 25 Mar 2010 14:37

Ah... cel mai bun trezitor de dimineata e insusi soarele, sau... ma rog, lumina zilei.
I hate it!!! X(

copila_satanista 25 Mar 2010 14:40

eu mereu imi pun chestii in geam incat e bezna si ziua in camera... abia astept sa cumpar niste draperii d-alea mari si frumoase 8->

hellsteed 25 Mar 2010 16:24

Originally Posted by copila_satanista:

eu mereu imi pun chestii in geam incat e bezna si ziua in camera... abia astept sa cumpar niste draperii d-alea mari si frumoase 8->



in alte circumstante si mediu , dupa astfel de afirmatii ai fi catalogata drept EMO sau ceva in directia aia :))) .... dar nu aici :)

copila_satanista 25 Mar 2010 16:26

ete fleoshk ...asa-mi place, asa ma supar pe catalogarile astea de nici nu-mi pasa de ele :)

hellsteed 25 Mar 2010 16:28

Floci cu dero... N-ar trebui sa-ti faci inima rea.

On Topic: Daca ma epuizez energetic in ziua precedenta ma trezesc dimineata automat.

vlad4s 01 Apr 2010 10:38

Eu nu folosesc nici o metoda!Pur si simplu corpul s - a obisnuit sa doarme doar 8 ore deci ca sa ma tezesc pe la 8 ma culc pe la 0 - 0:45B-)

Neuptolem 01 Apr 2010 17:00

De obicei, pe la 2 noaptea ma dau jos din pat, cobor din bloc si pun o bomba programata sa explodeze peste 5 ore in containerul unde se duc pisicile si cainii. Am facut numai gropane prin zona aia si a trezit suspiciuni pe la NATO asa ca o s-o las mai moale, un timp...
Plus ca de la un timp containerul se tot muta langa zidul blocului iar un pilon de sustinere a cedat iar blocul s-a lasat putin mai intr-o parte...Alta data am adormit pe scara blocului cu bomba in mana. O programasem... cand m-am trezit, ceasul indica 06:59 asa ca am tresarit speriat si am alergat cat am putut sus pe scari...dupa 20 de secunde treptele intre etajele 2 si trei au fost spulberate, timp de o saptamana oamenii nu mai puteau sa coboare iar in lift le era frica. Ne-a pus o scara noua. Din lemn.

copila_satanista 02 Apr 2010 08:43

:)) tare

Leonard 02 Apr 2010 14:07

o metodă ar fi fără ceas, naturală: bei multă apă înainte să te culci şi nevoia de a urina te va trezi. trebuie să faci cîteva probe să vezi cît de multă, ca să nu te trezeşti prea devreme.
(n-am citit postările, ci doar titlul topicului. scuze dacă a mai fost cineva cu ideea înaintea mea)

RomaniaMare 06 Apr 2010 13:01

Eu mi-am rezolvat problema cu trezitul:de cînd m-am angajat,numai sună alarma și sunt deja în picioare,pentru că la prima întîrziere la muncă,sefii mei mă zboară afară.
La început,mă enervam,dar acum,m-am acomodat.

aayana 07 Apr 2010 09:56

Teoretic: o sonerie draguta - nici prea agresiva, nici prea lenta, o alarma cu snooze - de preferat sa il folosesti o singura data si o motivatie (gasesti una, ceva care-ti place si abia astepti sa-l faci).

alextreme93 07 Apr 2010 09:59

Simplu:ma mai trezeste cate un cretin pe la 5,6 dimineata crezand ca suna la politie

mrnmarius 01 Nov 2011 23:33

trezire
 
Eu intotdeauna pun telefonul pe masa care se afla la 3 metri de pat, ca sa ma ridic dupa el si apoi direct la baie la spalat pe fata.

Socal 06 Nov 2011 14:11

ma dau jos din pat.. beau un pahar cu apa.. dupa ma duc la baie si ma spal pe fata.. fac inviorare si sunt fresh:D

Cristina_ 06 Nov 2011 14:58

Nu inteleg de ce bei un pahar cu apa.:))

dragonfly_drk 06 Nov 2011 16:50

Pentru că în timpul nopţii corpul se dezhidratează şi omul simte nevoia să se hidrateze?/:)

ionutt- 07 Nov 2011 09:23

illotempore2002, treaba asta ca nu te poti trezi dimineata iti zic eu cum se cheama... puturosenie :). Comoditatea, lipsa de miscare, cu cat ai un organism care-i invatat numai sa stea cu atat ai dormi mai mult. Sedentarismul duce la problema asta nu altceva.

aniela07 07 Nov 2011 09:29

am gasit pe net niste ceasuri smechere pentru oameni de se trezesc greu.

mi-au placut:
-un ceas care e conectat la contul tau bancar si de fiecare data cand dai snooze doneaza 10 dolari in contul unei organizatii non-profit pe care ti-ai ales-o (de preferat sa pui organizatii la care nu aderi: de ex. daca esti preot ai putea pune o organizatie care sustine drepturi egale pentru homosexuali, asa ca te trezesti, iti dai seama...)
-un ceas care avea nush ce problema matematica pe care trebuia sa o rezolvi ca sa nu mai urle.

Socal 07 Nov 2011 09:45

pentru curatzarea intestinelor :P


All times are GMT +2. The time now is 06:44.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.