Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Condica de sugestii si reclamatii (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=226)
-   -   Offtopic Asylum (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95483)

rvn 07 Jun 2011 22:05

[quote=indiferrent]
Originally Posted by rvn:

oooo, minunat! am atestat de electromecanic locomotiva. am absolvit un liceu material rulant. nu am experienta, dar poate e bun la ceva

material rulaaaaaaaaant?
uau...imi suna atat de cunoscut termenul asta!
e bun,indiferrentule, e bun! te gandesti la o retea mai mare sau mai mica?

Cristina_ 07 Jun 2011 22:06

@indiferent nu este cam tarziu pentru tine la 29 de ani sa pleci dincolo ca sa lucrezi?

indiferrent 07 Jun 2011 22:10

Originally Posted by Cristina_:

@indiferent nu este cam tarziu pentru tine la 29 de ani sa pleci dincolo ca sa lucrezi?

este, dar foamea e mare. rvn de cand ma tot abureste la arta gatitului cu sarmalele alea la pachet si n-a ajuns pana acum nici o amarata de fasole.

rvn 07 Jun 2011 22:13

Originally Posted by indiferrent:

Originally Posted by Cristina_:

@indiferent nu este cam tarziu pentru tine la 29 de ani sa pleci dincolo ca sa lucrezi?

este, dar foamea e mare. rvn de cand ma tot abureste la arta gatitului cu sarmalele alea la pachet si n-a ajuns pana acum nici o amarata de fasole.


lasa.daca ma iei cu tine in Malta,nu mai e nevoie de pachet...
am putea deschide o firma impreuna acolo. ce spui?
eu sa gatesc si tu sa plimbi elefantii cu trenul.
crezi ca o sa dam lovitura?
ei?

Cristina_ 07 Jun 2011 22:14

Originally Posted by indiferrent:

Originally Posted by Cristina_:

@indiferent nu este cam tarziu pentru tine la 29 de ani sa pleci dincolo ca sa lucrezi?

este, dar foamea e mare. rvn de cand ma tot abureste la arta gatitului cu sarmalele alea la pachet si n-a ajuns pana acum nici o amarata de fasole.



@indiferent pari un om cu capu pe umeri.Nu crezi ca meriti ceva mai mult decat un simplu zidar? Fie si in Croatia tot zidar este, munca de jos.

indiferrent 07 Jun 2011 22:19

Originally Posted by rvn:

lasa.daca ma iei cu tine in Malta,nu mai e nevoie de pachet...
am putea deschide o firma impreuna acolo. ce spui?
eu sa gatesc si tu sa plimbi elefantii cu trenul.
crezi ca o sa dam lovitura?
ei?

nu ma descurc...cu firmele. imi place munca de jos. la mancare nu sunt pretentios, ma descurc si cu paine prajita.

rvn 07 Jun 2011 22:22

Originally Posted by Cristina_:

@indiferent pari un om cu capu pe umeri.Nu crezi ca meriti ceva mai mult decat un simplu zidar? Fie si in Croatia tot zidar este, munca de jos.

cristinica,
zidarii cica sunt cel mai bine platiti acolo. din cauza razboiului, s-au distrus multe cladiri si este nevoie de zidari multi. cum nu sunt multi amatori sa mearga acolo, indiferrentul o pune,iti spun eu.
ce daca munceste in zidarie? cica e sexi si pe val!

indiferrent 07 Jun 2011 22:38

Originally Posted by Cristina_:



@indiferent pari un om cu capu pe umeri.Nu crezi ca meriti ceva mai mult decat un simplu zidar? Fie si in Croatia tot zidar este, munca de jos.

ce vrei sa zici, zidarii nu au capu' pe umeri? munca de jos e cea mai cinstita, eu ma mandresc cu ea

Cristina_ 07 Jun 2011 22:43

Originally Posted by indiferrent:

Originally Posted by Cristina_:



@indiferent pari un om cu capu pe umeri.Nu crezi ca meriti ceva mai mult decat un simplu zidar? Fie si in Croatia tot zidar este, munca de jos.

ce vrei sa zici, zidarii nu au capu' pe umeri? munca de jos e cea mai cinstita, eu ma mandresc cu ea

Eu credeam ca tu vrei ceva mai mult de la viata.Cred ca mi-am facut o parere gresita despre tine.

indiferrent 07 Jun 2011 22:46

Originally Posted by Cristina_:

Eu credeam ca tu vrei ceva mai mult de la viata.Cred ca mi-am facut o parere gresita despre tine.

aveai una buna?

Cristina_ 07 Jun 2011 22:47

Originally Posted by indiferrent:

Originally Posted by Cristina_:

Eu credeam ca tu vrei ceva mai mult de la viata.Cred ca mi-am facut o parere gresita despre tine.

aveai una buna?


Da.

rvn 07 Jun 2011 22:50

Originally Posted by Cristina_:

Originally Posted by indiferrent:

Originally Posted by Cristina_:

Eu credeam ca tu vrei ceva mai mult de la viata.Cred ca mi-am facut o parere gresita despre tine.

aveai una buna?


Da.

ahhh,cat inseala aparentele.
haide,mai,Cristinica,esti prea dura cu el...
ce,zidarii nu sunt asa buni ca medicii? gandeste-te putin. si zidarul si medicul umbla cu caramizi...
diferenta dintre ei este ca zidarul le pune una peste alta. medicul,doar in buzunar..

indiferrent 07 Jun 2011 22:51

Originally Posted by Cristina_:


Da.

si ti-ai schimbat-o pentru ca vreau sa lipesc caramizi?

Cristina_ 07 Jun 2011 22:54

Originally Posted by rvn:

Originally Posted by Cristina_:

Originally Posted by indiferrent:

Originally Posted by Cristina_:

Eu credeam ca tu vrei ceva mai mult de la viata.Cred ca mi-am facut o parere gresita despre tine.

aveai una buna?


Da.

ahhh,cat inseala aparentele.
haide,mai,Cristinica,esti prea dura cu el...
ce,zidarii nu sunt asa buni ca medicii? gandeste-te putin. si zidarul si medicul umbla cu caramizi...
diferenta dintre ei este ca zidarul le pune una peste alta. medicul,doar in buzunar..


Nu mai prea este valabil "medicii doar in buzunar", la ce salarii sunt poti sa zici ca medicii lucreaza aproape gratis.

Cristina_ 07 Jun 2011 22:56

Originally Posted by indiferrent:

Originally Posted by Cristina_:


Da.

si ti-ai schimbat-o pentru ca vreau sa lipesc caramizi?


Mi-am schimbat-o nu pentru ca vrei sa lipesti caramizi, ci pentru ca ai zis esti mandru si multumit daca ai face asa ceva.Nu tii deloc la prestigiul tau?

indiferrent 07 Jun 2011 22:59

asa e, au ajuns medicii, oameni cu scoala care se lupta pentru sanatatea oamenilor, sa traiasca in mizerie. totul e posibil in tara asta. traim intr-o tara in care nici medicii nu mai au bani. vezi, de asta vreau eu sa plec:))

Cristina_ 07 Jun 2011 23:01

Originally Posted by indiferrent:

asa e, au ajuns medicii, oameni cu scoala care se lupta pentru sanatatea oamenilor, sa traiasca in mizerie. totul e posibil in tara asta. traim intr-o tara in care nici medicii nu mai au bani. vezi, de asta vreau eu sa plec:))


Si eu vreau sa plec cand termin, ca sa imi fac rezidentiatul dincolo.Cu totii vrem o viata mai buna nu-i asa?

rvn 07 Jun 2011 23:02

Originally Posted by indiferrent:

asa e, au ajuns medicii, oameni cu scoala care se lupta pentru sanatatea oamenilor, sa traiasca in mizerie. totul e posibil in tara asta. traim intr-o tara in care nici medicii nu mai au bani. vezi, de asta vreau eu sa plec:))


lasule!tradatorule! in timp ce oamenii cu facultati ca mine si ca parintii Cristinicii,muncesc pe niste lefuri amarate,de bugetari,sa puna tara pe picioare,tu pleci sa te imbogatesti pe-afara...
facand ce? lipind caramizi cu scuipat???
revoltator!

indiferrent 07 Jun 2011 23:02

Originally Posted by Cristina_:

Mi-am schimbat-o nu pentru ca vrei sa lipesti caramizi, ci pentru ca ai zis esti mandru si multumit daca ai face asa ceva.Nu tii deloc la prestigiul tau?

ba da, sunt mandru si orgolios, dar ma duc la caramizi si cand termin ma intorc cu o masina bengoasa si nu stie nimeni ca am fost zidar. poate ne intalnim in stuff, ma bag in seama cu tine si tu habar nu ai ca am fost zidar

rvn 07 Jun 2011 23:03

Originally Posted by indiferrent:

tine si tu habar nu ai ca am fost zidar

ntz. te cunoaste dupa maini!!!!!!


All times are GMT +2. The time now is 15:01.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.