Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   LA MULTI ANI! (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=87398)

Namaste 03 Jun 2018 00:25

Ma scuzati ca intervin, insa n-am de ales.
Sa fie suficienti, dar fara..., ci cu...
Iar pentru inimi frante, leac.

Cretzulynne 03 Jun 2018 11:55

:-*

Tu, zîno! Oricine mai este Copil, este binevenit aici

White1 04 Jun 2018 06:25

I don't quite follow. I'm afraid i'm lost ( but only in my broken mind). Ah si La Multi Ani de ziua copilului ca parca despre asta era vorba.

Cretzulynne 04 Jun 2018 11:42

:x

White1 15 Jun 2018 16:20

Oh, se pare ca e ziua Aurorei :D I l...ike her animal soul.

Cretzulynne 01 Dec 2018 10:05

Bună dimineața, Soare!

Vă scriu un scurt mesaj, fără abureli, un cadou de la mine pentru voi, mesaj adresat tuturor, nu doar românilor din țară și românilor de pretutindeni, dar voi sunteți destinatarii principali.
Astăzi se împlinesc 100 de ani de la Marea Unire. Au trecut 159 de ani de la nașterea României ca țară. Am putea spune că suntem o țară tânără. Astfel, acești 100 de ani marchează încheierea unui capitol al istoriei noastre și începutul unui capitol nou. De această dată putem scrie un capitol mai luminos, mai optimist fiindcă avem un trecut din care să învățăm, un prezent pe care să-l trăim frumos și un viitor care ne așteaptă să ajungem înțelepți și mai buni ca indivizi și ca colectivitate umană.
Ca să putem face asta, haideți să încercăm să fim de fiecare dată sinceri cu noi înșine și cu ceilalți, să fim toleranți cu noi înșine și cu ceilalți, indiferent de rasa, sexul, religia, vârsta, educația lor, să ne ascultăm instinctul și semnalele pe care ni le dau corpul, sufletul și rațiunea. Să încercăm să vedem frumosul, să ne vindecăm de rănile din trecut, să devenim mai curajoși și să nu ne mai fie frică de ceea ce nu cunoaștem, ci să fim curioși, să gândim liber și să cercetăm ceea ce nu cunoaștem. Să acționăm în cunoștință de cauză. Să nu ne mai judecăm, ci să ne acceptăm așa cum suntem și să încercăm să ne dezvoltăm pe plan personal ca să nu ne mai facem rău unul altuia. Să învățăm să selectăm și să filtrăm informațiile. Să lăsăm deoparte orgoliile și ego-urile care ne țin departe unii de ceilalți. Să încercăm să fim mai buni și mai blânzi. Merităm.
Schimbările și ieșirile din zona de confort se fac cu pași mici. Ele nu iau naștere dacă nu facem primul pas. Un pas mic ce poate duce la un bulgăre de pași.
Și cel mai important lucru, nu vă uitați pe voi înșivă. Dacă s-a întâmplat, primul lucru pe care-l aveți de făcut este să începeți reconcilierea cu voi înșivă, să vă iertați și să vă recunoașteți ca oameni, cei capabili de emoții și lucruri frumoase.
Fiecare dintre noi avem dorințe, pasiuni, iubiri, vise. Și cred cu tărie că toți ne dorim iubirea și pacea. Dacă fiecare dintre noi am face-o, ar exista mai multă iubire pe lume și astfel ar fi și mai multă liniște spirituală colectivă.
Aveți grijă de voi și îmbrățișez virtual pe fiecare, până ajung la toți. Vă țin pumnii să puteți trăi frumos așa cum vă doriți!

Cu drag,
Cretzulynne

Notă
1859 - Țara Românească + Moldova = Principatele Române. => 159 ani.
1862 - este adoptat oficial numele de "România", formând statul român modern, cu capitala la București, cu o singură adunare și un singur guvern.
1918 - Țara Românească + Moldova + Transilvania + Banat + Basarabia + Bucovina + Crișana + Maramureș + Sătmar = România. => 100 ani.

klute 01 Dec 2018 17:23

Învățăm și limba română, ca prim pas al ieșirii din zona de confort?

Cretzulynne 01 Dec 2018 21:58

Originally Posted by klute:

Învățăm și limba română, ca prim pas al ieșirii din zona de confort?


Desigur! Nimeni nu știe tot DEX-ul. (sau o fi cineva, precum lingviștii ?) Dar, n-aș merge într-acolo încât să zic că este primul pas.

Cretzulynne 31 Dec 2018 23:02

LA MULȚI ANI, 2019!

<:-P >:D< :-* :-bd >:D< :-* >:D< :-* >:D< :-* >:D< :-* >:D< :-*

Cretzulynne 01 Jun 2019 15:17

Indiferent că sunteți copii, Copii, copii din Suflet, Copii declarați, Copii nedeclarați, vouă, tuturor terrienilor, vă doresc să fiți fericiți în pielea voastră!
<:-P :-bd >:D< :-* :D



Cretzulynne 20 Jun 2019 22:50


Cretzulynne 30 Nov 2019 12:35

La mulți ani, Andrei / Andreea! <:-P
La mulți ani și României! (avansul pentru mâine).


Gata, am urat. Să sperăm că mai apar și alte urări pe aici! :D

Cretzulynne 31 Dec 2019 23:10

Bine am venit în anul 13.813.002.020!
La cât mai multe filme bune pe anul ăsta!

https://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_the_universe


All times are GMT +2. The time now is 22:55.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.