Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   S.F.ilm: dincolo de realitate (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=262)
-   -   "2012" (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96344)

shade4free 06 Feb 2010 20:00

Film de nota 7 , Dau o nota asa mare datorita efectelor care intr-adevar au fost reusite.
In rest,,,,,imi zic singur : ciocul mic

vlad4s 12 Mar 2010 09:46

Roland nu isi prea bate capul cu povestea,mai mult cu super efectele speciale si chiar din asta si - a castigat reputatia!B-)

BJBlazkowicz 15 Apr 2010 15:09

prost prost prost.
si dupa aia
prost
prost prost prost
prost prost prost
ce fain rimeaza

costyn162 15 Apr 2010 19:41

2012....un film foarte asteptat al anului 2009, trebuie sa recunoastem ca toti am fost curiosi sa il vizionam. Insa acum vine problema. Nu a reusit sa se ridice la nivelul sperat de toti. Intr-adevar efectele speciale au fost de laudat, si pe buna dreptate, macar asta sa fie bun in film la cati bani s-au investit. Nu a fost cel mai prost film pe care l-am vazut insa nici pe departe cel mai bun. Cu povestea, cu scenariul au fost probleme dupa parerea mea. Si mai trebuie sa mentionez ca cele 2 ore si jumatate cat dureaza filmul au fost foarte lungi, deci prin urmare m-am plictisit.(:|

RomaniaMare 18 Apr 2010 21:38

Este cel mai slab film văzut de mine,după mult,mult timp(dacă mă gîndesc mine,de la Hitman nu am mai văzut un film așa de prost).
Este o catastrofă !!! Mi-a provocat repulsie și greață! Bine că amfost deștept și nu m-am dus l cinema să îl privesc,parcă presimțeam că o să fie foarte slab.
Nota 2/10 pentru acest film!!! :-& :-& :-&

guess87 19 Apr 2010 15:30

nasol filmul
 
deci chiar e prea fantasticcc...nu mi-a placut deloc...e aiurea rau....nu m-as mai uita la el .....si atata reclama pt ce?
dupa ce am vazut filmul am ramas cu o impresie tare proasta:) ma asteptam la altceva....asta e! :):):) B-)

otonis 19 Apr 2010 17:19

S-au zgârcit exact unde nu trebuia, adică, la casting. Dacă ar fi să aleg un singur cuvânt ptr. a descrie filmul "2012", aş spune direct: FALS (neverosimil). Cât noroc să ai ca să scapi nevătămat prin atâtea încercări ?! Doar la Hollywood se poate. Este prea lung filmul la ce scenariu prost gândit şi la rolurile alea ale actorilor jucate cum nu se poate mai jalnic. Chiar nu mă convinge filmul ăsta. Admir nişte efecte speciale fenomenale, şi văd nişte papiţoi cum stau cu mâinile-n şold ca la circ chipurile şocaţi de cele văzute. Păi să văd un megavulcan d'ăla explodând în faţa mea, aş urina pe mine, cred, să nu mai spun de copii ăia care ar fi luat-o razna de frică.
Scenariu = 2
Prestaţia actorilor = 1-
Efecte speciale = 10+
Film = DEZASTRU.
Nu l-am văzut decât de 2x, şi nu-mi mai trebuie, că mă enervează gândindu-mă că nişte minţi atât de creative, au avut proasta inspiraţie să aprobe un aşa prost scenariu, şi să aleagă asemenea actori de mâna a 2a.
Dacă producţia filmului a costat într-adevăr 200 mil. dolari, atunci 0,00001 % sau cheltuit pe salariile actorilor şi scenariu. >:P

costyn162 19 Apr 2010 20:30

Haideti sa ne gandim putin mai bine si sa aruncam o privire cat de obiectiva putem. Intr-adevar nu a fost un film care s-a ridicat la nivelul asteptarilor dar asta nu inseamna neaparat ca a fost cel mai prost film al anului. Haideti sa ne uitam de exemplu la efectele speciale care au fost foarte bine realizate. Si eu m-am plictisit cand m-am uitat la 2012 dar asta nu imi da dreptul sa afirm ca a fost un film asa de prost.

copila_satanista 20 Apr 2010 12:35

Pe mine m-a enervat si ideea in sine. S-au folosit de faza cu 2012 pentru ca stiau ca prin asta vor putea sa atraga foarte multi oameni si isi vor putea face reclama intensa. In rest au bagat si ei niste efecte impresionante pentru unii si cam asta e filmul. M-au scos din sarite si repetatele situatii duse la extrem in care scaparea vine mereu fix in ultima secunda ... :-& . Cu exceptia artificiilor de promovare nu a fost nimic inteligent in filmul asta.

RomaniaMare 20 Apr 2010 23:01

Originally Posted by copila_satanista:

Pe mine m-a enervat si ideea in sine. S-au folosit de faza cu 2012 pentru ca stiau ca prin asta vor putea sa atraga foarte multi oameni si isi vor putea face reclama intensa. In rest au bagat si ei niste efecte impresionante pentru unii si cam asta e filmul. M-au scos din sarite si repetatele situatii duse la extrem in care scaparea vine mereu fix in ultima secunda ... :-& . Cu exceptia artificiilor de promovare nu a fost nimic inteligent in filmul asta.

Ai nimerit drept in centru!!! Au speculat isteria asta cu 2012 şi au folosit-o pentru a crea un rahat de film....care e catastrofă în toate privinţele...mă rog,aproape toate...efectele speciale au fost destul de impresionante....în rest nimic.
Nu ştiu cum la alţii,dar eu cred că alegerea actorilor a fost extrem de nereuşită...Mulţi au jucat fake mai tot filmul...

marius93 14 Jun 2010 08:34

Nu mi-a placut deoarece s-au concentrat in proportie de 80% pe efecte speciale.

Medicate 14 Jun 2010 19:41

Si asta a fost singurul motiv din pricina caruia nu ti-a placut filmul ... ciudat !
Eu as proportiona altfel toate "chestiile" specifice ale acestui film ... si pot bate pariu ca daca s-ar fi concentrat mai mult pe o poveste mai complexa ar fi fost tragic pentru fanii efectelor speciale, atunci aceia ar fi declarat ca e un film prost ...

Sorin87 24 May 2011 08:57

Eu zic ca 2012 a fost un film reusit, efectele speciale au fost reusite, finalul parca era inspirat dintr-un film SF cu acele vapoare mari :)

andreiu7z 31 May 2011 17:51

Originally Posted by Sorin87:

Eu zic ca 2012 a fost un film reusit, efectele speciale au fost reusite, finalul parca era inspirat dintr-un film SF cu acele vapoare mari :)

Pe bune???

Cristina_ 08 Jun 2011 18:48

A fost un film slab , mai mult de nota 5 nu merita.

inception_II 28 Jul 2011 13:52

Actiunea din film este ABSOLUT dementiala,palpitanta,dramatica,pe muchie de cutit si incredibila, toate acestea au fost posibile si datorita efectelor speciale, cu adevarat speciale. Ca teorie este total bullshit, exagerat si cu un final de tot rahatul.

arnoldroland 20 Aug 2011 18:38

E atat de sec filmul asta, mai spectaculoase sunt primele 3 Final Destination! Un succes nemeritat!X(

mazeltov 21 Aug 2011 16:03

Originally Posted by Sorin87:

Eu zic ca 2012 a fost un film reusit, efectele speciale au fost reusite, finalul parca era inspirat dintr-un film SF cu acele vapoare mari :)




vaporase gandite pt. cei ce conduceau lumea si cei care mai aveau " bani pusi deoparte"....:)

prea mult SF in film...si la cat noroc avea John Cusack pe fiecare suta de metri mai mult ca sigur ar avea fotografia la 6/49 daca ar fi trait la noi ;)

singurul aspect interesant - tragic a fost calugarul de pe muntele lui Dalai Lama care a vrut sa dea semnalul.... sfarsituluiB-)

gill331 17 Apr 2012 10:36

Filmul e OK.Unii actori sunt bunisori dar oricum cel mai bun lucru la filmul asta sunt efectele speciale care te sperie si in 2D

carmen_angelus_romila 16 Sep 2018 09:32

Intr-un final mie mi-a placut acest film, dar recunosc ca sunt realizari cinematografice de gen mult mai bune si atragatoare.


All times are GMT +2. The time now is 06:13.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.