Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   cum se numeste filmul ? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95098)

shadowofnight 04 Feb 2010 22:52

Noh, chiar nimeni nu stie? =((

ju5tbe 07 Feb 2010 22:37

caut un film pe care l`am vazut cred k acum vreo 7-8 ani, cred, cu un tanar chel si bolnav. imi amintesc ca la final e o scena in care fulgera si tanarul alearga si plange .. chiar as vrea sa il revad :D helpppp ! :D

costy01 11 Feb 2010 19:46

Salutare.Caut si eu un film horror pe care l-am vazut cu vreo 7-8 ani pe pro tv(sper sa nu ma insel) si dupa actiunea filmului s-ar putea sa fie dupa un roman de Stephen King, nu stiu sigur.Este vorba despre un tip care are un copil,iar acesta este accidentat mortal de catre niste motociclisti.In disperare de cauza barbatul duce cadavrul copilului intr-o padure deasa si intunecata la o vrajitoare care incearca sa-l readuca la viata.Cam atat stiu din film, sper sa ma ajutati.Multumesc celor care vor posta

Cinemania 12 Feb 2010 07:58

Pumpkinhead ?

costy01 12 Feb 2010 09:36

Daa!Pumpkinhead e.Iti multumesc mult de tot!

Cinemania 12 Feb 2010 10:10

Cu placere.

EgOisM 14 Feb 2010 19:32

Originally Posted by ju5tbe:

caut un film pe care l`am vazut cred k acum vreo 7-8 ani, cred, cu un tanar chel si bolnav. imi amintesc ca la final e o scena in care fulgera si tanarul alearga si plange .. chiar as vrea sa il revad :D helpppp ! :D


Powder(1995)

EgOisM 14 Feb 2010 19:48

Originally Posted by shadowofnight:

Caut si eu un film care s-a dat mai demult pe Hallmark, cred. Era cu o tipa care lucra la FBI(?) si ajuta sa prinda pedofili (cred) ce isi faceau veacul pe Internet...se dadea drept adolescenta pe ceva forum si printa conversatiile pe care le avea cu ei si astfel ei erau prinsi....sau ceva de genul, nu mai tin minte aproape nimic din film dar as vrea sa-l revad. :)



Selling Innocence (2005) cred,dar tipa nu lucra la FBI.

shadowofnight 14 Feb 2010 21:49

Nu, nu e ala. :(

caguars 29 May 2010 00:03

Caut si eu denumirea unui film si nu il gasesc si pace, poate ma puteti ajuta. Inainte de revolutie sau imediat dupa, numai stiu sigur, a fost la tv, cred ca prima data la bulgari si apoi si la romani, un film serial de comedie in care toti actorii erau maimute, cimpanezi in mare parte. Erau imbracati, aveai haine, ca oamenii si vorbeau, ba chiar conduceau si masini, era exact ca un film normal. Stiu ca era tare haios si as vrea sa il revad dar nu stiu cum se numeste.:D

not.Who.you.think 31 May 2010 21:14

Am si eu unul greu :) deoarece nu stiu multe detalii. Stiu ca filmul e din perioada 2004-2009 si are o scena in care un tip traverseaza pentru a vorbi cu o tipa iar in momentul in care intra pe strada il spulbera o masina aparuta din senin (te surprinde rau, mai ales daca e bass puternic), scnea se petrece seara/noapte. Genul filmului este comedie, cred ca romantica si banuiesc ca are in distributie si pe Paul Rudd insa nu sunt sigur.
Daca cineva prin absurd stie titlul filmului as ruga sa-mi trimita si mie un PM.
Va multumesc!

Liviu- 31 May 2010 23:25

Cred ca ceva asemanator era si in The Lake House. Desi parca nu tin minte sa arate prea bine accidentul...

not.Who.you.think 01 Jun 2010 17:38

Sigur nu e Meet Joe Black. Stiu sigur ca e undeva intre 2004-2009 fimul. The Lake House nu l-am vazut. Am o banuiala ca e in "The Last Kiss" o sa incerc o revizionare.
Va multumesc.

Ipu 01 Jun 2010 17:41

În ce limbă se vorbea în film?

not.Who.you.think 01 Jun 2010 19:58

engleza

iuly12iuly 02 Jun 2010 11:02

si eu caut un film cred k e intre ani 2004_2009 este vorba de o asistenta sau doctorita care este foarte stresata si face un accident de masina si devine un fel de fantoma in apartamentul ei in care locuieste un barbat numai el o poate vedea se plac si pana la urama afla k ea este defapt in aparate si incearca sa se bage inapoi in corpul ei si in cele din urma reuseste dar ea il uita si dupa un timp isi aminteste tot si raman impreuna.
asta e filmul dar nu imi amintesc cum se numeste
doctorita e blond :D:D

Windom 02 Jun 2010 11:08

Originally Posted by iuly12iuly:

doctorita e blond :D:D

Si barbatul e bruneta?:D :D

iuly12iuly 02 Jun 2010 13:43

k u nu mai gresesti cand nu iti merge o tasta?

iuly12iuly 02 Jun 2010 14:05

Multumesc!Am gasit Just Like Heaven (2005) e fain merita vazut!!;)

Florinnm 03 Jun 2010 22:38

Caut un film pe care l-am vazut cand eram mic copil insa,habar nu am cum ii zice sau cum as putea sa-l gasesc,de aceea v-as fi recunoscator daca ati putea sa m-ajutati.
In film era vorba despre 2 fete care,in timp ce erau in masina lor au fost ucise de un grup de motociclisti.Mai tin minte ca,pentru a le ucide pe fete acestia dadeau cu lanturi in masina.
In cele din urma fetele au fost razbunate de un grup de barbati,care,din cate mai stiu activau in armata.
Cam atat imi amintesc.
Filmul cred ca era din anii '80 sau '90.
Va multumesc anticipat si sper sa ma puteti ajuta!
O seara frumoasa va doresc sa aveti!!

Buburusa 04 Jun 2010 18:39

?
 
si eu caut un film cu care m-a amagit o prietena si nu stie cum se numeste...
cica ar fi vorba de un barbat care sufera de un transplant de inima, si preia din sentimentele donatorului, care fusese ucis..si de fiecare data cand omuletul nostru se apropia de unul din criminali, inima ii batea cu putere si ii omora pe aia....:) cam asta`i tot ce stiu....ma poate ajuta cineva?

SoX 04 Jun 2010 18:50

Tell-Tale, sa fie?

Buburusa 04 Jun 2010 18:58

:)
 
thx thx thx :) :* cred ca asta e

gropitse 04 Jun 2010 22:54

e un film in care care are ca subiect viata personajului ca o intreaga inscenare(el insa nu stie asta), si toate celelate personaje cu care intra in contact sau nu , il urmaresc 24/24 la tv. ii este familiar cuiva detaliul asta?

anaemona 04 Jun 2010 23:32

Jim Carrey in The Truman show

gropitse 05 Jun 2010 17:58

O,mulțumesc , anaemona. Îl revăd neapărat.

FreakDoll 14 Jun 2010 14:47

Am văzut un film mai demult și nu mai știu cum se numește . Personajul principal avea probleme psihice, parcă , dar era foarte bun la șah .Se și căsătorește din câte țin minte .

Lieutenant 15 Jun 2010 15:59

a beautiful mind?

am si eu o intrebare. am vazut acum cativa ani (cred ca 2 sau 3) pe hbo, un film despre un pilot din alaska, actorul care il interpreteaza este relativ cunoscut dar nu imi vine acum in minte, anyway tipul se ocupa de comert pe acolo, ia la bord si o fata inuita care era bolnava, dar se prabusesc, incearca sa supravietuiasca in salbaticie , ea il ajuta, el se indragostese de ea, dar ea intr-un final moare, el este salvat.
stie cineva ?

Windom 15 Jun 2010 16:47

The Snow Walker (2003)

FreakDoll 15 Jun 2010 17:36

Nuuuuuuu, nu A beautiful mind . Vă rog, dacă știe cineva să'mi zică și mie :(

FreakDoll 15 Jun 2010 17:49

Gata, am aflat .Despre The Luzhin Defence era vorba :P

Lieutenant 16 Jun 2010 09:17

THX window!!! :D

abureala 16 Jun 2010 09:44

Originally Posted by Lieutenant:

THX window!!! :D


Lieutenant, omu` te ajuta si tu asa ii multumesti ? :)) e WindoM

lenesul 16 Jun 2010 17:03

film romanesc
 
As vrea sa gasesc numele unui film romanesc, alb-negru, filmat banuiesc in anii '70-'80, ce a rulat la B1TV anul acesta, undeva in iarna.
Actiunea are loc in Bucuresti, personajele principale fiind 2 studenti, un el si o ea, baiatul la Constructii, ea nu mai tin minte... Cat am prins din film atunci, cei doi se plimbau prin Buc., pe la o cafenea, pe la un prieten. Sfarsitul filmului are loc intr-un bloc in constructie, unde cei doi isi imagineaza cum ar arata viata lor impreuna. Daca ajuta, tot la sfarsit apare un baietel, ratacit, fiu al ing. care construia respectivul bloc.
Atmosfera din film imi dadea un pic senzatia de film a la Godard si as vrea sa-l revad, cap-coada de data asta :)

Pitbull 16 Jun 2010 19:56

Nu bag mâna-n foc, dar s-ar putea sä fie "Scopul si mijloacele", de Dan Marcoci, cu Rodica Negrea, Räzvan Vasilescu si Petre Gheorghiu... L-am väzut când a iesit (1984), tin minte ca se plimbau prin Bucuresti, tin minte cä era alb-negru, tin minte cä Ceascä ordonase economii, asa cä uneori renuntau la pelicula color.
Ia vezi, el o fi?
http://romania-inedit.3xforum.ro/pos...loacele_1984_/
http://www.cinemagia.ro/filme/scopul...jloacele-1255/
http://www.imdb.com/title/tt0265712/

paul_aramis 16 Jun 2010 20:01

Casa neterminată (1964)


lenesul 16 Jun 2010 21:42

Originally Posted by paul_aramis:

Casa neterminată (1964)



Asta e raspunsul corect. Mersi mult! (se pare ca n-am nimerit-o cu anii :-< )
Si mersi si Pitbull pt raspuns!

anemarrie97 17 Jul 2010 11:42

Buna!
 
Buna, caut si eu un film de comedie.e cam ciudatel. Am vazut doar trailer-ul pe yt acum ceva vreme.e vorba despre un tip care-si face o prietena iar fata il duce acasa la ea ca sa-i cunoasca parintii.apoi imi amintesc o scena cand fata ii cere un pahar de apa tatalui ei si asta si-o imagineaza facandu-i . stiu ca pare ciudat dar asa era...tipul asta isi imagina tot felul de chestii ciudate despre prietena lui!

Cristake 21 Jul 2010 14:33

sa vedem cine se pricepe
 
Caut si eu un film care l`am vazut acu ceva ani cred ca prin 2002 si in film era vorba de o chestie de genu ca norocu ti`l faci singur. La un moment dat era un fel de proba nu mai tin minte exact cu unii care erau legati la ochi si trebuiau sa alerge printr`o padure fara sa se loveasca de copaci si primu castiga, exact ca in videoclipu lu prodigy voodoo people stie cineva? am intrebat destui si nu au habar de film, sper sa ma ajutati. daca stiti dati si voi un mesaj pe idul cristyboy90 ms mult.

viss 28 Jul 2010 20:29

Filmul e pana in 2000 am impresia, si se petrece undeva la tzara . Ideea este ca 2 surori se indragostesc de acelasi baiat, iar baiatul sufera un accident si moare. mai multe detalii nu mai stiu pentru ca eram destul de mic. Stie cineva?

matteus 11 Aug 2010 03:53

salut! caut un film despre un criminal ( destul de invarsta ) care locuieste intr-un oras linistit si vrea sa rapeasca o fata ( vecina ).. el da impresia de un om linistit.. construieste un loc subteran undeva intr-un spatiu mare, liber, cu iarba, si o atrage pe o fetita mai mica sa intre acolo dupa care o omoara.. stiu ca prima fata reuseste sa intre la el in casa, ii gaseste niste chestii ce nu ar fi trebuit sa le gaseasca, ce erau ascunse sub o shipca din parchet.... tin minte foarte vag filmul dar poate cineva stie putin din el si ma ajuta cu numele.

NimeniAltu2k9 11 Aug 2010 11:50

The Lovely Bones
http://www.cinemagia.ro/filme/the-lovely-bones-18935/

matteus 12 Aug 2010 05:14

Originally Posted by NimeniAltu2k9:


asta e! mersi mult !! \m/

Marius-Florin 14 Aug 2010 15:24

Am vazut acum multi ani un film pe Hallmark Channel. Era vorba despre doi mosuleti care aveau o viatza obisnuita, monotona, mergeau la pescuit zilnic, pana cand au gasit o valiza plina cu bacnote $. De atunci viata lor s-a schimbat, si-au cumparat tot ce era posibil, yaht, si-au facut iaz de peste parca, si-au ajutat rudele etc. Cand cumparau ceva dadeau nume false. Pana cand au inceput sa fie urmariti de catre posesorul valizei respective. E foarte tare filmul..dar sincer nu mai stiu nici cum se numeste, nici actorii din el.

matteus 18 Aug 2010 10:40

e vorba de un film destul de vechi. stiu foarte foarte putin despre el. era o scoala unde preda o profesoara mare si dura.. mai stiu ca o profesoara tanara si cu o eleva mica au reusit sa intre ala aia in casa ( o casa mare si veche ). daca va revine in minte macar o secventa din film si ii stiti numele va rog sa postati. mersi !

Liviu- 18 Aug 2010 11:11

Matilda?

matteus 18 Aug 2010 16:00

Originally Posted by Liviu-:


da :). mersi mult !

furion23 18 Aug 2010 16:04

Originally Posted by anemarrie97:

Buna, caut si eu un film de comedie.e cam ciudatel. Am vazut doar trailer-ul pe yt acum ceva vreme.e vorba despre un tip care-si face o prietena iar fata il duce acasa la ea ca sa-i cunoasca parintii.apoi imi amintesc o scena cand fata ii cere un pahar de apa tatalui ei si asta si-o imagineaza facandu-i . stiu ca pare ciudat dar asa era...tipul asta isi imagina tot felul de chestii ciudate despre prietena lui!


The Girl Next Door?

gustheru 19 Aug 2010 00:23

Buna.Caut si eu un film de ceva vreme si nu-l gasesc. L-am vazut fragmentat la tv mai demult si vreau sa-l revad.Filmul era cva cu un tip care inebunise parca si aude la un moment dat niste zgomote din podul casei. Urca in pod, iar zgomotele veneau dintr-un cufar.Da se deschida cufarul si cineva il trage inauntru....pt ca la finalul filmului acel cineva care il tragea in cufar era tot el defapt si toata povestea era ciclica. La tv l-au tradus atunci simplu "cufarul" numai ca nu dau de el nicicum.Aveti idee sub ce nume l-as gasi in engleza?

m00nstru 27 Aug 2010 08:16

filmul se cheama Rear Window si e cu Christopher Reeve actorul din SUPERMAN


All times are GMT +2. The time now is 02:42.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.