Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   Comedia care v-a placut cel mai mult ! (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96077)

cremaxx 30 Nov 2009 16:56

Nothing to Lose

O superba comedie plina de actiune reala,un film care nu merita ratat.Oricand sunt dispus sa-l ravad cu placere.Asta inseamna FILM.

Windom 30 Nov 2009 17:59

Originally Posted by cremaxx:

Nothing to Lose

O superba comedie plina de actiune reala,un film care nu merita ratat.Oricand sunt dispus sa-l ravad cu placere.Asta inseamna FILM.


Ar trebui pus in dictionar in dreptul cuvintului FILM atunci, sa stie oricine ce inseamna cu adevarat notiunea FILM.:-bd

Andreeaaa 30 Nov 2009 18:57

ON :How High ..
OFF : O sa revin mai tarziu cu un edit :) .

cremaxx 30 Nov 2009 19:16

Originally Posted by Windom:

Originally Posted by cremaxx:

Nothing to Lose

O superba comedie plina de actiune reala,un film care nu merita ratat.Oricand sunt dispus sa-l ravad cu placere.Asta inseamna FILM.


Ar trebui pus in dictionar in dreptul cuvintului FILM atunci, sa stie oricine ce inseamna cu adevarat notiunea FILM.:-bd


Nu este pus inca?Pacat....de tine.

Didy97 30 Nov 2009 20:48

...
 
Multumesc ..Celor care au avut buna vointa sa imi zica niste comedi ..
Si le multumesc si celor care sunt aici doar sa critice..
Ei care se cred "maturi" :))
Asa si am 12 ani dar poate am mai multa minte de cat cei care se simt :| :) ;) :D

Multumesc din nou :)

marius_em 30 Nov 2009 21:38

Originally Posted by Didy97:

Multumesc ..Celor care au avut buna vointa sa imi zica niste comedi ..
Si le multumesc si celor care sunt aici doar sa critice..
Ei care se cred "maturi" :))
Asa si am 12 ani dar poate am mai multa minte de cat cei care se simt :| :) ;) :D

Multumesc din nou :)


Didy97, la varsta ta nu ar trebui sa te superi pe cei de 20-30 de ani care te iau peste picior. Este o reactie normala. Si tu cand vei fi mai mare vei uri adolescentii vremii tale, si ei te vor ignora si te vor considera idiot. Asa se invarte lumea.
Ce ar trebui sa te sperie, dar sa te sprerie de moarte, sunt barbatii de 20-30 de ani care sunt draguti cu tine pe net. Vorbesc foarte serios.
Orice barbat peste 20 de ani, asa cum sunt eu, care e dregut cu tine, asa cum sunt eu, si iti da sfaturi "binevoitoare", asa cum iti dau eu. OK?

halebardul 30 Nov 2009 22:29

Mersi de debanare, dar nu pot intra pe un forum unde de 3 luni troneaza un titlu de topic cu greseli de ortografie si nu deranjeaza pe nimeni. In 2 secunde onor moderatorii ar putea corecta. Si fiind vorba de genul meu preferat, comediile, ma deranjeaza.

Didy97 - ai dreptate, ai 12 ani si poate ai etc... ce spui tu acolo.
Se scrie "comedii" cu doi i (salutari Deleted) si "v-a placut", nu te supara, probabil esti clasa a 5-a, a 6-a sau la inceput de a 7-a. Si stim cum merge invatamantul in ziua de azi.

Andreeaaa - La Multi Ani!

Gloria 01 Dec 2009 10:26

Halebardul, voi corecta titlul topicului. Ai dreptate sa fii nemultumit.
Dar are rost sa tinem lectii de gramatica pe forum, in conditiile in care tu ai in mesajul tau mai multe greseli?
- O cacofonie - "de debanare" pe care o puteai usor evita cu "pentru debanare"?
- ai uitat un "de" si niste ghilimele in, citez, Se scrie "comedii" cu doi de "i".
- plus, n-am inteles nimic din "In 2 secunde onor moderatorii"

corinka 02 Dec 2009 00:03

Originally Posted by Gloria:

- ai uitat un "de" si niste ghilimele in, citez, Se scrie "comedii" cu doi de "i".


Corect este cu doi "i", nu cu doi de "i". :P
Cum e corect: doua de comedii sau doua comedii?

Ancient 16 Dec 2009 11:47

in general comediile cu Martin Lawrence ,cu toate ca cu cele noi o cam da in bara .

Vdcnsrg 17 Dec 2009 08:56

The 40 year old virgin

pipes 17 Dec 2009 18:30

Clasice: The Party (Peter Sellers), Petrecerea burlacilor (Tom Hanks) si capodopera "Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb" (Peter Sellers/STanley Kubrick).
Noi: Little Miss Sunshine si The Hangover (Marea Mahmureala).

Catt 17 Dec 2009 19:05

Quote:

Cum e corect: doua de comedii sau doua comedii?


Tare, dar taaare rău te mai înşeli, corinka. Corect este şi cu de şi fără de. Vorbim de LITERĂ şi nu de CUVÂNT. Ce spui tu era valabil odată. Acum, NU MAI ESTE. Citeşte mai nou ce spune Academia.

P.S. Dacă vorbim de corectitudine pură, musai trebuie să scrii cu diacritice.

pipes 17 Dec 2009 20:25

Mai, da cata patima p-aciulea! Usurel......

alex29 28 Dec 2009 13:32

Stand Up Comedy a lu Chris Rock!

Gerrard831 12 Feb 2010 16:51

Road Trip Beer Pong.

rvn 02 Apr 2010 22:38

Pe toti cei care ati postat mesaje pana acum in acest topic va intreb ceva:aveti idee ce inseamna un film sau un actor de comedie???Nu cred!!!!

omudindulap 03 Apr 2010 00:00

Lumineaza-ne !

Tom-master 03 Apr 2010 12:15

hm..
 
In general stand-up`urile cu Eddie Griffin like dysfunctional family, vodoo child, Chris Rock ( never scared , bigger & blacker etc ) The Original Kings Of Comedy :x , I think i love my wife comedie cu un strop de morala sau psihologie daca vreti, pana la comedii clasice cum ar fi Dumb & Dumber, Just Friends, American Pie, Roadtrip si multe multe altele.Si parodiile au haz`ul lor :) Soth central L.A., scarry movie, epic movie, date movie.Let`s go to prison alta comedie spumoasa ;)), soul men , LIFE, filmele lui adam sandler... :) toate mi`au placut. ;))

rvn 07 Apr 2010 21:52

tom -master,ai gusturi cam indoielnice!mai incearca!si daca tot vrei ca cineva sa-si spuna parerea despre ideea ta,cel putin exprimata-te inteligibil!ca,eu n-am inteles mai nimic ,din ce ai vrut sa ne transmiti!!!!


All times are GMT +2. The time now is 17:53.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.