Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   cel mai sfasietor soundtrack (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=83473)

baubaul 02 Dec 2003 16:32

Requiem for a Dream ....cu siguranta "sfasietor"!

alexedi 02 Dec 2003 18:14

:)) :)) :))
 
:lol: :D :lol: da, si la propriu.

TLD 02 Dec 2003 18:47

Re: despre cuvinte
 
Originally Posted by alexedi:

nu sunt 'lotr boy', am trecut de ceva timp de varsta corespunzatoare determinantului 'fan(atic)'.

Ok te credem :roll: :lol:
Si dak tie nu ti se pare sfasietor nu poti discuta gusturile altuia. Muzica lui Rob Dungan (sau cum l-o chema...) mi se pare una care sa-ti mearga la inima. In fine subiectu tinde sa devieze in penibil, deci discutie inchisa (din punctul meu de vedere...)

alexedi 03 Dec 2003 17:33

sfasietor
 
da'eu nu fac nimic pe gustul nimanui! ideea e sa intelegem ce inseamna adjectivul asta nenorocit. incearca sa te intrebi ce inseamna 'sfasietor' in afara contextului cinematografic. numai asa, ca vorbitor de limba romana :) (ba urate mai sunt emoticoanele astea, parca toate-s rautacioase)

Devil 04 Dec 2003 12:25

primul meu mesaj o sa intre aici pentru ca un soundtrack mi-a cam schimbat viata : stapanul inelelor - cele 2 turnuri - un gen de muzica care m-a marcat pe viata, un gen de muzica asa cum n-am mai auzit pana acum si nu cred ca voi mai auzi decat in celelate 2 parti

am cautat pe net si am aflat ca exista si partea 1 - fratzia inelului si o sa apara si intoarcerea regelui - astea sunt niste filme pe care le-am vazut abea acum de curand dupa ce m-am lasat de muzica veche pe care o asultam, spre rusinea mea : manele si mi-am dat seama ca sunt alte chestii mai misto decat tot ceea ce reprezinta muzica gen manele

ce am simtit cand am ascultat partea a2a a trilogie nu pot sa va explic si meritul il are sora mea :lol: cu care m-am certat in ziua respectiva ca nu vroiam sa ascult altceva decat manele. Pielea gaina si un sentiment interior de tristetze si fericire in acelashi timp, melodie dupa melodie o ambiantza de plans shi de ras

am vazut si filmele si am ramas uimit si am reuit sa ascult un pic din partea 1 a coloanei sonore care este intoxicanta. Am cautat pe net si am aflat ca Howard Shore a compus muzica pentru filmele astea si am realizat ca este cel mai tare al tuturor timpurilor

alexedi 04 Dec 2003 17:29

col. lotr
 
mie mi s-a parut putin cam bombastica pe alocuri si uneori prea TARE, frate! :D

Gaandalf 07 Dec 2003 18:46

mie nu mi s-a parut deloc tare ... ba chiar potrivita, nu perfecta ......

este super adevarata shi Devil ala ... il intzeleg ce simte k shi pe mine ma ia tremuratul la Evenstar shi la Amon hen, Lothlorien, breath Of Life, the Prophecy ... mai multe ....

:o

gabrielu 08 Dec 2003 00:40

Uite ca nu ma asteptam ca "miracolul" pe care unii il numesc lotr, sa faca minunea de corecta caile ratacite ale diavolului manelist. Un pic de credit merita lotrul, de dragul upgrade-ului muzical. Acum, daca tot te-ai desprins de vechile apucaturi, devile, ce-ai zice sa-ti mai incordezi muschii cerebrali si sa urmaresti de ex. Amadeus (poate iti va place Mozart), sau alt ex. la oha, Pianistu', si dupa aia vei fi cel mai bengos din gasca cind asculti la maximum cu casu' pe umar niste bucati de Chopin? S-auzim numai de bine!

regedit 08 Dec 2003 15:37

Originally Posted by gabrielu:

si dupa aia vei fi cel mai bengos din gasca cind asculti la maximum cu casu' pe umar niste bucati de Chopin? S-auzim numai de bine!


... taticule !!! ... aia cu casetofonu' pe umar era de cand erai matele tinerel. acu nu se mai poarta.

alexedi 08 Dec 2003 17:20

the hours
 
si col de la the hours e f eficace.

MinRep 08 Dec 2003 19:31

Observatia lui gabrielu este mortala. Pertinenta, dar plina de adevar!

Pai, bine, ma fratilor, nu contest calitatea muzicii (coloanei sonore muzicale) din LOTR - si mie imi place - , da' ce are atat de... special de va redefineste? (evident, ma adresez unui singur om) Ma bucur, cum spunea gabrielu, ca se ridica nivelul muzical al poporului, da' tot sunt de parere ca se exagereaza un pic cu influenta LOTR. No offence!


Hey, Sheriff, you forgot yoor pants!

jona 09 Dec 2003 14:38

Originally Posted by Lady_Skar:

Gladiator la sfarshit... numai muzica m-a facut sa plang, jur!

Complet de acord. E una din cele mai adevarate melodii. Dar stie careva cine interpreteaza?

jona 09 Dec 2003 14:41

Totusi, trebue sa revin. Cea mai adevarata melodie EVER, cea mai misto, cea-mai-cea ,pentru mine, ramane "All love can be", interpretare Charlote Church, coloana sonora "A beautiful mind". Pentru mine, asta va ramane 4 ever in fruntea tuturor.

jona 09 Dec 2003 14:42

Totusi, trebue sa revin. Cea mai adevarata melodie EVER, cea mai misto, cea-mai-cea ,pentru mine, ramane "All love can be", interpretare Charlote Church, coloana sonora "A beautiful mind". Pentru mine, asta va ramane 4 ever in fruntea tuturor.

Nightwane 09 Dec 2003 17:33

uhm..pai sopundtrackul de la Gladiator e de Hans Zimmer...

KORBEN 09 Dec 2003 22:57

sfasietor...?
 
1 the virgin suicides (air)
2 kill bill-vol1
3 gladiator(desi DETEST "filmul")
4 in the mood for love
5 TOT badallamenti
6 evita
7 romeo+ juliett( baz luhrman)- garbage-crush
8 poate wellcome to sarajevo

Mala Portugal 10 Dec 2003 00:02

Intr-adevar e suberba coloana sonora de la Virgin Suicides. E si intre preferintele mele. As mai adauga si coloana sonora de la Orpheus Descending varianta din 1990.

Bogie 10 Dec 2003 10:51

Nasul 1 si 2
Apocalypse Now

alexedi 10 Dec 2003 11:42

guma de mestecat
 
subscriu la virgin suicides.

snatchro 11 Dec 2003 11:49

Originally Posted by jona:

E una din cele mai adevarate melodii. Dar stie careva cine interpreteaza?

CRED (deci nu sunt sigur) - Lisa Gerrard.


All times are GMT +2. The time now is 22:41.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.