Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Filme la TV (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=269)
-   -   Dr. House (House M.D.) (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=97106)

dragonfly_drk 05 Aug 2010 09:39

[quote=danonino]
Originally Posted by moltisanti88:



Unui pacient suferind de o boala incurabila si chinuitoare, cu foarte putin timp de trait, devine bonlav de inca o boala. House il intreaba daca merita sa traiasca chinuitoarea si putina viata ramasa, data de o boala incurabila, si , pe urma, ii propune moartea ca alternativa, asigurand pacientul ca o sa fie linistita si lipsita de dureri.


asta din ce episod e ca tare ma tem ca l-am pierdut... :(( asa de rau imi pare ca vedeam doar pe sarite serialul, cand aveam timp... e greu sa fi ocupat... daca as sti de unde sa il downloadez... ;))

dragonfly_drk 05 Aug 2010 21:08

[quote=danonino]
Originally Posted by dragonfly_drk:

Originally Posted by danonino:

Originally Posted by moltisanti88:



Unui pacient suferind de o boala incurabila si chinuitoare, cu foarte putin timp de trait, devine bonlav de inca o boala. House il intreaba daca merita sa traiasca chinuitoarea si putina viata ramasa, data de o boala incurabila, si , pe urma, ii propune moartea ca alternativa, asigurand pacientul ca o sa fie linistita si lipsita de dureri.


asta din ce episod e ca tare ma tem ca l-am pierdut... :(( asa de rau imi pare ca vedeam doar pe sarite serialul, cand aveam timp... e greu sa fi ocupat... daca as sti de unde sa il downloadez... ;))


sezonul 2 episodul 2. E incredibil episodul.


deci gata, mi-ai redeschis gustu... mi-e dor de excentricu asta... in seara asta downloadez serialu
;))

paul_aramis 07 Aug 2010 20:37

da' de ce speri să fi luat ...?

paul_aramis 07 Aug 2010 22:44

pe tot parcursul serialului (cel puţin până acum) între cele două personaje este o legătură în plan sentimental, chiar dacă cei doi se străduiesc din răsputeri să nege acest lucru. atât faţă de ei însişi cât şi faţă de cei din jur. uneori ea se materializează şi ajung la contact fizic, dar ambele personaje ştiu că este doar ceva temporar, un contact fizic care le permite să menţină mai departe legătura spirituală (nu e un cuvânt foarte potrivit, da' n-am altu' la îndemână)

Kramer 08 Aug 2010 12:17

Huddy a dost demerat pentru că asta vroiam trei sferturi din fani, poate mai mult. În SUA, serialul şi-a pierdut din popularitatea din principala cauză că nu mai există episoade cu mistere medicale. Singurul mod prin care ratingul putea fi ţinut la linia de plutire este printr-un big bang gen Huddy.

Şi-n plus, paul_aramis cam are dreptate. Sigur că se simţea bine cu Lucas, dar cu House a vrut dintotdeauna şă fie. Cuddy a fost pe tot parcursul serialului personajul care îi pune lui House defectele şi calităţile în evidenţă(există şi un termen pentru genul ăsta de personaj, dar îmi scapă acum).

innascumpica 16 Aug 2010 08:43

mie mia-u placut foarte mult toate sezoanele ! au fost foarte frumoase!:D ;)

Pitbull 16 Aug 2010 08:47

Originally Posted by innascumpica:

mie mia-u placut

eu nu ha-m televizor, deci nu pot ciri-3,14 nimic.

rvn 16 Aug 2010 19:54

Originally Posted by Pitbull:

[
eu nu ha-m televizor, deci nu pot ciri-3,14 nimic.


pitbullica, cred ca trebuie reparat acest "handicap".
pierzi niste emisiuni asa "minunate"....

Pitbull 16 Aug 2010 21:25

Când oi mai gäsi unu' pe Free-Cycle (pe care sä nu-l mai scap pe scarä la metrou).

rvn 16 Aug 2010 21:48

Originally Posted by Pitbull:

Când oi mai gäsi unu' pe Free-Cycle (pe care sä nu-l mai scap pe scarä la metrou).


ala il iei degeaba. eventual daca n-ai de gand sa pui o closca pe oua. sau ai?

dragonfly_drk 19 Aug 2010 00:05

Originally Posted by Pitbull:

Originally Posted by innascumpica:

mie mia-u placut

eu nu ha-m televizor, deci nu pot ciri-3,14 nimic.


ce simt al umorului ai, mai... =)) (mai, m-ai, ma-i) =))

shelby101 24 Aug 2010 01:04

stii cumva daca e ultimul sezon?

robbiex2 09 Sep 2010 14:00

20 Septembrie, primul episod din sezonul 7 :)

Promo House M.D. 7×01: “Huddy Is Happening”



PRomo: http://www.youtube.com/watch?v=YjdL4...layer_embedded

in sfarsit...se intampla ce noi speram de mult timp :))

Rapture 09 Sep 2010 22:31

Hmm, nu chiar. Eu una abia astept sa vad cum strica relatia. Oricum, imi place promo-ul >:) .

robbiex2 10 Sep 2010 18:23

sa se strice ?? nuuuu !!! :))

se completeaza perfect.sezonul 7, cred ca se va indrepta spre genul Romance :-?

robbiex2 16 Sep 2010 01:35

HOUSE - Season Premiere Preview #1 - cliCk me !

HOUSE - Season Premiere Preview #2 - cliCk mee !

HOUSE - Season Premiere Preview #3 - cliCk meee !

House, baby ! B-)

gropitse 21 Sep 2010 21:03

7x01 done.

her name starts with C and ends with uddy.mm,are noroc House,uh.
eu zic ca-i un inceput bun de sezon. pacat ca o sa absenteze 13,
e un moment poate rapid si superficial , dar interesant,intre dansa si Chase,
da si pe langa toate a devenit nuctiucand si nustiucum un personaj interesant.
imi pare bine ca nu m-a dezamagit ce-am vazut.

si cum a remarcat bine cineva, nu mai e practic deloc un serial bazat pe mistere medicale.

lobe you.

robbiex2 23 Sep 2010 03:38

:)) a fost dragut primul episod...dedicat noului incep de viata a lui House.parca mi-a lipsit putin ciondaneala serioasa dintre cei doi.

marius_em 04 Oct 2010 09:34

Cred ca asta a fost toata ideea, conflictul dintre viata personala si cea profesionala. Pana acum, House nu prea a avut o viata personala, si e o regula pe care o simtim cu totii, cand suntem indragostiti, cam sugem ciorapu' la serviciu.

dragonfly_drk 04 Oct 2010 09:44

da, dar se pune aici o problema... House poate fi indragostit?... adica, sa fim seriosi. un om atat de dur, sarcastic, ironic, sa se indragosteasca de o muiere?... au existat cateva tentative si inainte. insa si-a pastrat personalitatea intacta... acum, ce s-a intamplat cu el?... ce il putea determina sa se schimbe atat de mult?... poate regizorul si scenaristul au decis ca e timpul pentru o pauza. sau au crezut ca o schimbare in atitudinea lui, va aduce mai multi spectatori, pe cand, rezultatul nu mai e asa de bun... pe bune, eu credeam ca un om dur, ramane dur... nu se trage dupa prima fusta, pentru ca asta demonstreaza ca toata atitudinea lui de mare gigolo a fost un fals, ceea ce e trist. :(


All times are GMT +2. The time now is 00:10.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.