Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Horror (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=249)
-   -   De ce ne uitam la filme horror (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95530)

TheNewBlack 07 Dec 2009 19:35

ce rost are sa discutati atat daca pur si simplu aveti pareri diferite :D
Si eu as revedea cu placere unul dintre filmele horror care imi plac foarte mult, chiar daca le-am mai vazut de multe ori poate :D dar sunt si placut surprinsa atunci cand vad unul care iese putin din tipar si nu este previzibil adica schimba putin tematica :P (de exemplu eu una in "Orphan" am crezut ca fetita era posedata/bantuita etc si mi-a placut ca nu a fost asa desi tot filmul am avut senzatia asta)
probabil la asta se referea, ca uneori este bine sa aduci ceva nou.

Cinemania 07 Dec 2009 20:43

nu-i bai...ne-am calmat

pe cand un Fulci in ograda ta ? :D

TheNewBlack 07 Dec 2009 23:01

promit ca in vacanta asta :D
am destule filme pe care as vrea sa le vad dar nu am foarte mult timp pt ca am si de invatat nu stiu cum reusiti voi :D

Cinemania 08 Dec 2009 07:30

eu nu mai am de invatat :P

TheNewBlack 08 Dec 2009 16:32

mereu ai ceva de invatat :P

Cinemania 09 Dec 2009 08:22

si asta-i drept...de aia tre sa incepi sa te uiti la filme de Fulci :D

Windom 09 Dec 2009 08:48

Ori de Bava, dacă n-ai gusturi atît de sleazy...:D

vlad4s 15 Mar 2010 08:04

Din cate vad eu,sunt de acord cu TheNewBlack,dar mai am de adaugat cate ceva:ne mai uitam la filme horror si pentru suspans si pentru adrenalina,adik imi plac scenele sadice,impuscaturile etc.E ciudat,dar dupa ce ma uit la un film horror imi vine sa alerg sau sa lovesc ceva... si mare problema e ca nush dc!:-?
Poate ma ajutati

Cinemania 15 Mar 2010 08:16

Poate te ajuta illo

foxyroxy 28 Mar 2010 19:21

Pentru ca ma fascineaza.Simplu ca buna ziua.

Neuptolem 28 Mar 2010 19:47

Ca sa ni se para viata faina dupa ce se termina filmul cu orori.

BLACK-SPIDER 28 Mar 2010 20:17

Originally Posted by Neuptolem:

Ca sa ni se para viata faina dupa ce se termina filmul cu orori.


Bine zis Neupto!
Mie imi place sa vorbesc, sa aflu mai multe despre sfarsit, despre moarte, ma fascineaza subiectul asta, sunt curios ce e dincolo de moarte, cum arata ''viata de apoi''.
Reversul medaliei, este acela ca atunci cand vorbesti despre moarte, cand iti doresti sa cunosti mai multe lucruri despre sfarsit, in cele din urma ajungi sa iubesti viata cu patima, sa o apreciezi si sa o traiesti din plin :D
Carpe diem! :)

copila_satanista 29 Mar 2010 09:01

de multe ori pentru a analiza psihologiile celor din film, pentru artisticul din unele imagini, pentru ideile originale care atrag indiferent ca e vb de o comedie, de un horror, de o drama, de un SF etc. , pentru a-mi testa rezistenta la chestii naspa si alte motive care nu-mi vin acum in minte :D oricum nu prea prefer orice gen de filme horror, de regula trebuie sa aiba ceva inteligent in ele.
cred ca masculii au o tendinta de a vedea astfel de filme si pentru atractia pt violenta mai mult decat fetele

Cinemania 29 Mar 2010 10:35

Originally Posted by copila_satanista:

cred ca masculii au o tendinta de a vedea astfel de filme si pentru atractia pt violenta mai mult decat fetele


Ce compliment frumos. :P

foxyroxy 29 Mar 2010 20:08

Atunci inseamna ca am fost barbat intr-o viata anterioara pentru ca mie- mi plac tare mult filmele horror :D

CosminHorrorMaster 05 Sep 2011 12:37

De ce ma uit? Ca sa ma pot relaxa.

cosmin742000 15 Sep 2011 22:56

Originally Posted by CosminHorrorMaster:

De ce ma uit? Ca sa ma pot relaxa.


Ha ha ha si eu la fel .Vorba aia nu pot sa vad continuu numai filme de Bergman.

aura_iolanda 16 Sep 2011 00:31

sau pt ca ne place suspansul

CosminHorrorMaster 20 Sep 2011 18:51

Originally Posted by aura_iolanda:

sau pt ca ne place suspansul


Exact;)

Cristina_ 21 Sep 2011 19:23

turn me on........


All times are GMT +2. The time now is 04:51.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.