Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Vreau sa aflu titlul unui film! (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98842)

valyyc 29 Jan 2018 20:44

Film vechi
 
Salut! Cine mă ajută cu subtitrarea pentru filmul T Bone N Weasel - Pungași de meserie (1992). Va multumesc

victor_homescu 31 Jan 2018 16:18

valyyc-subiectul topicului este unul cat se poate de explicit/acela de a afla titlul unui film si nu acela de a trimite la site-uri care procedeaza la subtitrarea/in conditii de legalitate indoielnice/unei,unor productii cinematografice.
Observ ca titlul filmului iti este cunoscut.Atat.

Miha3 23 Feb 2018 21:07

Buna .
 
Vreau sa stiu numele filmului in care un editor scrie o carte despre o femeie de care e indragostit. Femeia in cauza avea un restaurant sau o cofetarie. Abia se despartise de prietenul ei si mergand pe strada il vede pe ex cu prietena lui.
Ca sa nu fie vazuta intra repede intr-o librarie prefacanduse ca vrea sa cumpere o carte. Din greseala scapa cafeaua pe una din carti si vanzatorul ii face cadou cartea care o scrisese acel editor.
Editorul vorbeste cu un prieten despre carte si acesta gaseste un mic actor care sa pretinda a fi autorul.

Care este numele filmului.
Posibil sa fie productie franceza.

Multumesc

Brandy97 26 Apr 2018 00:21

Film
 
Buna,am văzut acum mult timp un film dar i am uitat numele,dacă ma poate ajuta cineva ?! Filmul era despre un bărbat care a trimit in casa pe ploaie doua fete și apoi totul a luat o întorsătura ciudata,fetele l au sechestrat,bărbatul era căsătorit dar soția lui era plecată.sper sa l știe cineva ????

Puferiu 04 May 2018 22:13

Knock Knock (2015).

pavel_eduard_paula 12 Oct 2018 16:26

Buna.caut un film dar nu imi aduc aminte numele.nu e cunoscut era gen primatv.un cuplu cu un bebe angajeaza o dadaca care siba ucis sotul ,doar ca siba schimbat numele si dadaca incearca sa le ia copilul.imi aduc aminte ca o descopera pe dadaca cand ea deseneaza in camera copilului un copac pe care mama copilului il descopera si acasa la dadaca

Puferiu 14 Oct 2018 20:39

Poate e The Guardian (1990).

valyyc 24 Nov 2018 16:57

Originally Posted by fresie:

Originally Posted by valyyc:

Buna tuturor!Caut de mult timp titlul unui film american difuzat prin anii 80 Este vorba de un pilot care a naufragiat si avea mari probleme cu un urs. Va multumesc!


https://www.cinemagia.ro/filme/the-e...fruntarea-529/ ?


Salut! Nu este acesta. Pilotul era singur.

cionica 05 Dec 2018 22:31

Caut titlul unui film.
 
Buna ziua. Caut titlul unui film vechi, englezesc sau american,cu un bogatas care reuseste cu ajutorul unei inventii, a unui balon, sa influienteze vremea. In fina masina respectiva este distrusa si bogatasul moare.

schilviu 01 Feb 2020 13:21

Titlu comedie
 
Buna ziua,
As vrea sa aflul titlul unei comedii in care protagonistul este de culoare(posibil Eddie Murphy).
In urma unui accident(cred) i se exacerbeaza simturile, anume vede de la distante foarte mari, la fel si mirosul, auzul, etc. La un interviu de angajare a vazut notitele facute de unul din membrii comisiei de angajare. Aflat intr-o toaleta publica, este "coplesit" olfactiv si auditiv de un ocupant al unei cabine vecine, care, saracul, isi facea treaba normal, ca tot omul... :))
Va multumesc.

schilviu 02 Feb 2020 18:05

Bun regasit,
Revin cu precizarea ca am gasit ceea ce cautam. Este vorba de "Senseless"(Experimentul Simturilor) - 1998, regizat de Penelope Spheeris, avindu-l ca protagonist pe Marlon Wayans.:)

Cine-i-Phil 22 Jul 2020 15:43

Cyborg femeie
 
În filmul căruia îi caut numele o parte mai secretă a armatei face un experiment mai imoral menit să distrugă o organizaţie teroristă.
Experimentul consta în transformarea unei femei din celula teroristă într-un cyborg. Este o scenă când tipa se întoarce la ai ei şi vedem ce vede ea, ceva gen Robocop, cu scris pe imagine. Toată lumea se bucură fiindcă o credeau moartă (ceea ce şi era, de fapt) dar când i se dă comanda ea îi ucide pe toţi.
Militarii se bucură dar descoperă că nu mai pot să controleze femeia cyborg ce, cumva, reuşeşte să-i căsăpească pe toţi.

Ghici ghicitoarea mea! :-/

pyty90 04 Jul 2021 15:07

salutare all,caut un film despre un calator in timp ce vizita marile dezastre ale lumii dar nu-mi mai aduc aminte numele lui. aveti ceva idei? multumesc anticipat

Puferiu 05 Jul 2021 04:22

Grand Tour: Disaster in Time
Original title: Timescape
1991


All times are GMT +2. The time now is 14:35.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.