Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   Cel mai vizionat film (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96967)

Flopcaru 18 Mar 2007 00:15

Nu stiu cat e de admirat, unii zic ca nu sunt intreg la cap. Mda, e o problema cu hardu, ca are 80 de giga si tot timpul trebuie sa mai sterg cate ceva. Nu prea imi mai raman filme noi pe hard.
Filmele astea chiar imi plac foarte mult, pe unele dintre ele le-am cautat in draci pe DC cativa ani pana le-am gasit. Cred ca mai degraba perseverenta e de admirat. :P

aayana 18 Mar 2007 01:33

Sa mergi pana in panzele albe pentru ceva ce-ti place si esti convins ca merita... Asta e de admirat ;;)
Flopcaru, vezi ca poza asta pe care o ai la avatar o avea CG, imi sa senzatii de deja-vu :P

RIP 18 Mar 2007 15:34

Originally Posted by Flopcaru:

Nu stiu cat e de admirat, unii zic ca nu sunt intreg la cap. Mda, e o problema cu hardu, ca are 80 de giga si tot timpul trebuie sa mai sterg cate ceva. Nu prea imi mai raman filme noi pe hard.
Filmele astea chiar imi plac foarte mult, pe unele dintre ele le-am cautat in draci pe DC cativa ani pana le-am gasit. Cred ca mai degraba perseverenta e de admirat. :P


stiu cum e sa-ti placa un film si sa-l cauti pana te apuca toti dracii. cam la fel mi s-a intamplat si la capitolul soundtracks. Perseverenta cu caru', domne! si nitica bafta, daca tot e vorba de DC. ;)

Pitbull 18 Mar 2007 16:13

Originally Posted by Flopcaru:

Mda, e o problema cu hardu, ca are 80 de giga si tot timpul trebuie sa mai sterg cate ceva. Nu prea imi mai raman filme noi pe hard.

Nu le arzi pe CD-uri?

aayana 18 Mar 2007 18:24

Originally Posted by Flopcaru:

stiu cum e sa-ti placa un film si sa-l cauti pana te apuca toti dracii. cam la fel mi s-a intamplat si la capitolul soundtracks. Perseverenta cu caru', domne! si nitica bafta, daca tot e vorba de DC. ;)



Aham, si eu am cautat o melodie dintr-un film si am gasit-o dupa 2 ani :) Asta pt. ca nu era soundtrack, era o bucatica in mijlocul filmului si pe vremea aia nu se gaseau toate soundtrack-urile pe amazon.com asa cum se pot gasi acum (ca demo)

Herzeleid 26 Mar 2007 21:46

Hehe, easy: The Lion King 30+ ori. The Passion vro 20 ori (7 la cinema), Point Break, Leon, BraveHeart, Pitch Black, RoboCop, Alien 4, Screamers - de multe ori si astea.

aayana 28 Mar 2007 06:00

Cred ca depinde si de gen sau decate ori o sa le mai vezi pe celelalte, nu cumva sa patesti la fel.

aayana 31 Mar 2007 21:43

edward scissorhands as vrea sa-l mai revad si eu :)

XED 02 Apr 2007 15:15

Glitter :lol: juuuuust kidding. A fost dureros de privit dar in calitate de mega fan a 'trebuit'. Dar nu glumesc cand spun--cineva a vazut Blade 2 de 2 ori?? <vomit>

IAta cateva dintre preferatele mele pe care le-as vedea la INFINIT: Ziua Cartitei, Singur Acasa (1 & 2), Zabriskie Point, The 7 year Itch, How to Steal a Million, Rebel Without a Cause, Dead Poets Society, Some Like it Hot, One Flew Over the Cockoo's Nest, Edward, maini de foarfece, majoritatea filmelor lui Woody Allen si mai ales Manhatten Murder Mystery, The Curse of the Jade Scorpion si A Midsummer Night's Sex Comedy si multe, multe altele.

florryinn 02 Apr 2007 16:58

Uite na, eu am vazut "Blade 2"x2. Si ce are? Daca-l vedeam de 10 sau mai multe ori aveam o problema :D

Word 02 Apr 2007 21:47

Troy - l-am vazut de minim 10 ori, imi place la nebunie filmu

Proletar 06 Apr 2007 00:23

...
 
- "Petrecerea", cu Peter Sellers :)
- toate filmele lui Woody Allen si Charlie Chaplin
- Funia si Psycho de Hitchock
- cateva filme frantuzesti din anii 50-70...cu Michel Piccoli, Jean Luis Trintignant, Lino Ventura, Alain Delon (mai ales in Domnul Klein), Louis de Funes...
- Cateva zile din viata lui Oblomov
- Calauza
- Balul vampirilor (Polanski)
- O seara, un tren (cu Yves Montand)
- Cele 400 de lovituri
- Apartamentul (Jack Lemmon)

Alex Leo Serban 06 Apr 2007 06:20

Originally Posted by Word:

Troy - l-am vazut de minim 10 ori, imi place la nebunie filmu


:shock:

'nebunie' is the very word!

Pitbull 06 Apr 2007 12:58

Bre... :hmm:
Originally Posted by ID-u' lu' useru':

Word
Novice
Conectat la: 02 Apr 2007
Mesaje: 1

Adicä... oshkât. :sleep:

aayana 07 Apr 2007 00:23

Re: ...
 
Originally Posted by keepwalking:

- "Petrecerea", cu Peter Sellers :)
- toate filmele lui Woody Allen si Charlie Chaplin
- Funia si Psycho de Hitchock
- cateva filme frantuzesti din anii 50-70...cu Michel Piccoli, Jean Luis Trintignant, Lino Ventura, Alain Delon (mai ales in Domnul Klein), Louis de Funes...
- Cateva zile din viata lui Oblomov
- Calauza
- Balul vampirilor (Polanski)
- O seara, un tren (cu Yves Montand)
- Cele 400 de lovituri
- Apartamentul (Jack Lemmon)


Cateva zile din viata lui Oblomov a fost pe Pro Cinema acum cateva saptamani, acolo l-am vazut pentru prima oara, intr-adevar...super film, dialogul din sauna mi-aplacut cel mai mult!

Si restul, super filme, Pe ultimele 4 intetrntionez sa le vad si eu, inca nu am reusit asta.

Proletar 07 Apr 2007 08:27

aayana
 
Balul vampirilor ai sanse sa-l vezi pe TCM...probabil in preajma zilei de Halloween, pentru ca pica bine pe tema...
Cat despre celelalte trei...,,,probabil numai pe TVR (Cultural), singurul canal care mai difuzeaza filme bune.

Alex Leo Serban 07 Apr 2007 08:33

Re: ...
 
Originally Posted by keepwalking:

- "Petrecerea", cu Peter Sellers :)
- toate filmele lui Woody Allen si Charlie Chaplin
- Funia si Psycho de Hitchock
- cateva filme frantuzesti din anii 50-70...cu Michel Piccoli, Jean Luis Trintignant, Lino Ventura, Alain Delon (mai ales in Domnul Klein), Louis de Funes...
- Cateva zile din viata lui Oblomov
- Calauza
- Balul vampirilor (Polanski)
- O seara, un tren (cu Yves Montand)
- Cele 400 de lovituri
- Apartamentul (Jack Lemmon)




- dap, 'petrecerea' cre k s tzine: tati pt incepatori ;)
- ei, nu kiar toate: 'shadows & fog' e kk, idem pt 'contesa din hong kong'
- prefer 'shadow of a doubt' si 'vertigo'
- da, orice comedie cu de funes e unmissable!; dar la delon prefer 'samuraiul'
- 'piesa neterminata pt pianina mecanik' peste 'oblomov' anytime!
- 'oglinda'
- as zice, mai bine 'repulsie'
- nici 'rendez-vous a bray' (tot delvaux) nu e rau
- 'jules et jim', 'noaptea americana', 'la chambre verte'...
- dap; dar lemmon a fost de-a dreptul genial in 'the china syndrome' si 'missing'!

Supastar 07 Apr 2007 13:05

Re: ...
 
Originally Posted by Alex Leo Serban:

Originally Posted by keepwalking:

- "Petrecerea", cu Peter Sellers :)


- dap, 'petrecerea' cre k s tzine: tati pt incepatori ;)


damn... mi-ai luat-o inainte... chiar vroiam s zic k n-are rost sa se tot uite la the party cand se poate uita l playtime! :D

Leonard 07 Apr 2007 13:30

Re: ...
 
Originally Posted by Alex Leo Serban:


- ei, nu kiar toate: 'shadows & fog' e kk, idem pt 'contesa din hong kong'
- prefer 'shadow of a doubt' si 'vertigo'
- 'piesa neterminata pt pianina mecanik' peste 'oblomov' anytime!
- 'oglinda'
- as zice, mai bine 'repulsie'
- dap; dar lemmon a fost de-a dreptul genial in 'the china syndrome' si 'missing'!


topicul se referã la filme revãzute, nu neapãrat la cele mai bune filme ale regizorilor/actorilor respectivi. nu e obligatoriu sã revezi doar acele filme mai bune iar pe cele slabe sã le vezi o singurã datã. tu pari sã comentezi alegerea acelor titluri. ori oamenii mai revãd ºi ei cum nimeresc, cum se dau le tv, la cinema(tecã), nu toþi au acasã toate filmele din lume sã le revadã dupã bunul plac. sau depinde ºi de vîrstã: dacã ai mai mulþi ani, normal cã ai apucat sã revezi dupã cum doreºti.
eu de pildã de la woody allen am vãzut de mai multe ori Sleeper ºi Everyone Says I Love You (3) decît Hannah and Her Sisters (o singurã datã complet) pe care-l consider mai bun. dar Love and Death conduce detaºat la revizionãri cu 5-6.
La Tarkovsky ºi eu consider Oglinda cel mai bun, deºi l-am vãzut doar de 2 ori, iar Copilãria lui Ivan ºi Stalker de 3-4.

Alex Leo Serban 07 Apr 2007 14:56

eu nu revad decit filmele f bune
intimplarea nu joak niciun rol
c rost are sa 'revezi' un film so-so??
beats me!


All times are GMT +2. The time now is 09:55.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.