Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   NU SUNTETI DELOC CE propun numele??? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=90413)

Alex Leo Serban 11 Mar 2007 06:59

irina mavrodin (for the record) e asha cum a scris herbert (kre e mai 'tare' in kestii literare decit in d'alea cinematografice - no offence!) si a fost si coordonatoarea lucrarii mele d licenta (alaturi d marele anglist stefan stoenescu, acum in sua)
cit dspr gelu ionescu (p kre tov marx nu il stie DECIT in calitate d cronicar la rev cinema - c lipsuri!!), el a fost - intr-adevar - unul din cei mai buni & apreciati & cautati profi d acolo; dk nu ma-nsel, era la catedra d lit. comparata... sau d teorie literara??

oricum, la comparata am avut-o profesoara si pe raposata zoe dumitrescu -busulenga - and trust me, she KNEW her stuff!

marx 11 Mar 2007 08:26

Originally Posted by Alex Leo Serban:

gelu ionescu (p kre tov marx nu il stie DECIT in calitate d cronicar la rev cinema - c lipsuri!!)

sa-ti amintesc ce lipsuri ai tu in materie de cronicari de cinema?!

Alex Leo Serban 11 Mar 2007 08:47

da, stiu
e vba dspr petre rado
dar el a plekt din tara inainte d a da eu cu okii d revista cinema, iar dk nu stii, dupa c un om plek din tara, eram cam greu sa mai ai acces la parerile lui; iar p r nu vorbea la europa libera!

marx 11 Mar 2007 08:50

Originally Posted by Alex Leo Serban:

da, stiu
e vba dspr petre rado
dar el a plekt din tara inainte d a da eu cu okii d revista cinema, iar dk nu stii, dupa c un om plek din tara, eram cam greu sa mai ai acces la parerile lui; iar p r nu vorbea la europa libera!

kiar daca rado a plecat, revistele au ramas...

Alex Leo Serban 11 Mar 2007 08:54

si c vroiai, sa caut colectia intreaga!?
asta a fost ucenicia ta cinefila - colectia revistei cinema??

mai important mi s pare k petre rado a scris dspr cartea mea, eu dspr a lui, si niciunul nu s-a suparat :P

marx 11 Mar 2007 09:00

Originally Posted by Alex Leo Serban:

si c vroiai, sa caut colectia intreaga!?
asta a fost ucenicia ta cinefila - colectia revistei cinema??

nu stiai ca ucenicii fac de toate?!

Quote:

mai important mi s pare k petre rado a scris dspr cartea mea, eu dspr a lui, si niciunul nu s-a suparat :P

inca nu te-am descoperit in revista respectiva. in numarul din ian-februarie era recenzat tizul tau, andrei serban. unde sa te caut?!

ps: daca-mi oferi cartea, iti fac si eu o recenzie in alta revista culturala a urbei... te incumeti?!

Alex Leo Serban 11 Mar 2007 09:03

ma rog, poate ucenicii din urbea ta fac d toate; cei d aici, d la noi, fac numai c trebuie sa fak ;)

probabil k e in nr p martie

dk vrei cartea mea (FARA dedicatie!), cre k s poate rezolva, vbesc cu editura, np; kiar mi-ar prinde bine si o cronik proasta :)

marx 11 Mar 2007 09:20

Originally Posted by Alex Leo Serban:

ma rog, poate ucenicii din urbea ta fac d toate; cei d aici, d la noi, fac numai c trebuie sa fak ;)


eu imi pastrez dreptul la arheologie cinefilica.


All times are GMT +2. The time now is 01:47.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.