Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Regulament (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=89632)

Cazeemeer 28 Jan 2008 20:15

Originally Posted by Proletar:

am mai vazut undeva avatarul lui Mel, dar nu stiu la cine.
tot la cineva de pe Cinemagia...

La asta ma si refeream.
Si dupa o investigatie sofisticata, am ajuns la concluzia ca e qwerty.

redmen 11 Nov 2008 17:04

Avand in vedere ca e un site/forum respectabil despre filme si tot ce tine de filme consider ca ar trebuie interzis sa se deschida topicuri cu filme care nu au aparut inca la cinema.Si userii ar trebui sanctionati.

P.S. Cu ocazia asta reinviez si topicul asta,pentru ca cinemagicienii care vor veni sa citeasca regulile :)

E.Floares 11 Nov 2008 17:10

Eu zic ca se poate vorbi despre filme care nu au aparut inca in cinema-urile de la noi, atata timp cat nu exista spoilere. Discutiile despre filme se pot face si inainte, nu numai dupa sau in timp ce ruleaza. Cu atat mai mult, lumea care intra pe forum va vedea ca filmul este asteptat de altii cu interes si se vor interesa si ei de acel film.
Banuiesc ca te referi la topicul "Acum pe ecrane". Ei bine, topicul nu zice care ecrane, deci daca ruleaza undeva, atunci putem vorbi in cadrul acestui topic.

Cinemania 11 Nov 2008 19:32

@redmen

nu sunt de acord...sau te referi la CAM-uri si alte rip-uri neoficiale?...ca asta e alta discutie...o sectiune gen 'in curand' e necesara

redmen 11 Nov 2008 19:41

Discutii despre opiniile despre cum ai vrea sa fie un film,ce astepti de la un film sunt binevenite,dar mi se pare aiurea sa afirmi in gura mare ca tocmai ai downloadat un film in mod ilegal dupa net si sa iti spui parerea despre el in cel mai senin mod,cand filmul urmeaza sa apara abia peste 2 3 luni in cinematografele romanesti.Raman la parerea ca fiind un forum respectabil ar trebui sa se faca si putina educatie in privinta asta.

Cinemania 11 Nov 2008 20:38

Originally Posted by redmen:

Discutii despre opiniile despre cum ai vrea sa fie un film,ce astepti de la un film sunt binevenite,dar mi se pare aiurea sa afirmi in gura mare ca tocmai ai downloadat un film in mod ilegal dupa net si sa iti spui parerea despre el in cel mai senin mod,cand filmul urmeaza sa apara abia peste 2 3 luni in cinematografele romanesti.Raman la parerea ca fiind un forum respectabil ar trebui sa se faca si putina educatie in privinta asta.


dap...asta se pliaza pe ce am spus eu mai sus legat de rip-uri...si sunt 100% de acord cu tine

E.Floares 11 Nov 2008 20:47

Originally Posted by Cinemania:

Originally Posted by redmen:

Discutii despre opiniile despre cum ai vrea sa fie un film,ce astepti de la un film sunt binevenite,dar mi se pare aiurea sa afirmi in gura mare ca tocmai ai downloadat un film in mod ilegal dupa net si sa iti spui parerea despre el in cel mai senin mod,cand filmul urmeaza sa apara abia peste 2 3 luni in cinematografele romanesti.Raman la parerea ca fiind un forum respectabil ar trebui sa se faca si putina educatie in privinta asta.


dap...asta se pliaza pe ce am spus eu mai sus legat de rip-uri...si sunt 100% de acord cu tine


Dap...asta se pliaza si pe ceea ce am spus eu mai sus...intr-un fel...si sunt 99,99% de acord cu tine...voi.

Cinemania 11 Nov 2008 21:55

deci suntem 3 :lol:

Suspect de bizar 12 Nov 2008 23:15

4 cu mine.

buticut 25 Feb 2009 23:07

Can I keep my avatar?Please please? :((

Leonard 26 Feb 2009 11:12

e deranjat vizual, ca ºi la alt user, mirodoni (motiv pentru care am ocolit un topic pe care scrie, deºi mã interesa subiectul). nu mai poþi citi atent ce apare scris în mesaj pentru cã ochiul focuseazã involuntar pe imaginea în miºcare din stînga :( cel puþin la mine. sorry

Pitbull 26 Feb 2009 11:20

Singurele motive pentru limitarea mobilitätii avatarurilor trebuie sä fie consumul de resurse ale computerului si rezultatele lui: îngreunare a deschiderii paginii, risc de freezing, de crash, etc. Din fericire, creierul nostru are incomparabil mai multe resurse. As zice cä orice om cu o coordonare psiho-motor-vizual-concentrationarä... ästa, -concentrationistä normalä poate face un minim efort ca sä ignore ispita avatoricesc-motrice în timpul lecturii - dacä-l intereseazä realmente subiectul. Prea vrem sä fim tratati cu mänusi de toatä lumea, si riscäm sä ne frägezim pânä sub limita vulnerabilitätii.

StefanDo 26 Feb 2009 11:40

buticut, utilizatorilor din provincie sau celor cu dial up avatar-ul tau o sa le faca probleme, mai ales ca tu scrii foarte des :) nu vrei sa te multumesti cu un johnny depp cu pusca in mana? :)

Pauline Kael 26 Feb 2009 11:41

Pai ori la toti,ori la nimeni,avatare animate.Si eu pusesem Edward-mains d'argent :P taind tufisurile.Am o groaza de avatare animate.

Pitbull 26 Feb 2009 11:43

Originally Posted by StefanDo:

nu vrei sa te multumesti cu un johnny depp cu pusca in mana? :)

Cu briciu', man, cu briciu'... :sleep:

Pauline Kael 26 Feb 2009 11:46

Cel mai misto avatar animat il avea Se7en:(Miscator,de-a dreptul:)
Pitbull:lasa-l pe Leonard in peace,e so cute. :oops:

Led-Ze-Pencil 26 Feb 2009 11:51

banuiesc ca depinde de marimea gif-ului.
Al buticutului are 188 kb, deci daca posteaza de zece ori s-a facut cu 1 Mb si ceva topicul, numai de la ea.

daca insa pui asta:


care are numai 20 kb, la 10 postari ai facut 200 kb si nu-i asa bai mare, cred. :)

Nu faptul ca e animat ci marimea, right?

Pitbull 26 Feb 2009 11:55

Originally Posted by Pauline Kael:

Pitbull:lasa-l pe Leonard in peace,e so cute. :oops:

Ce-i drept, e drept - da' prea-i chichiricios si când îl apucä, îi impulsionez deschichiriciosificarea.

StefanDo 26 Feb 2009 12:08

daca pui, pui sa fie

Leonard 26 Feb 2009 12:25

Originally Posted by Pitbull:

Din fericire, creierul nostru are incomparabil mai multe resurse. As zice cä orice om cu o coordonare psiho-motor-vizual-concentrationarä... ästa, -concentrationistä normalä poate face un minim efort ca sä ignore ispita avatoricesc-motrice în timpul lecturii - dacä-l intereseazä realmente subiectul. Prea vrem sä fim tratati cu mänusi de toatä lumea, si riscäm sä ne frägezim pânä sub limita vulnerabilitätii.

atunci de ce þi-ai dezactivat reclamele ºi bannerele cu multã animaþie (flash) de pe forum dacã nu te enervau ºi tu oricum te poþi concentra doar pe ce scrie?


All times are GMT +2. The time now is 22:59.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.