Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Loc de dat cu picioru' (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=84043)

Ionutz55 07 Mar 2004 14:41

ROBERTO CARLOS is out pt meciul vedeta de miercuri :(
hai daca merge sa dau si io niste pronosticuri cu vedere la cl
JUVENTUS-DEPORTIVO 1
ARSENAL-CELTA 1
LYON-SOCIEDAD 1
CHELSEA-STTUTGART 1


MONACO-LOKOMOTIV 1
REAL-BAYERN 1
MANCHESTER-PORTO 1
MILAN-SPARTA PRAGA 1

cred ca daca as baga 10 euro minim cu un bilet ca asta la pariuri sportive as castiga SIGUR 100

nookie 09 Mar 2004 14:48

daca le-ai nimeri pe toate 8 cu 10 euro ai castiga 1000. Dar la Manchester am dubii.

Si asta fara legatura cu mesajul anterior. Catre toti dinamovistii:
"L-ati dat si pe Marica! Sa va vad."

Ionutz55 09 Mar 2004 18:40

Originally Posted by nookie:

daca le-ai nimeri pe toate 8 cu 10 euro ai castiga 1000. Dar la Manchester am dubii.

Si asta fara legatura cu mesajul anterior. Catre toti dinamovistii:
"L-ati dat si pe Marica! Sa va vad."


astazi am pariat din cl pe juve, dp/chelsea, dp/lyon si 1 manchester. tre sa bata oricum.
sunt cam dezamagit cam putini microbisti pe forumul asta, sau nu avetzi traba cu fotbalul??

Danny 09 Mar 2004 22:09

Originally Posted by Ionutz55:


cred ca daca as baga 10 euro minim cu un bilet ca asta la pariuri sportive as castiga SIGUR 100


Ba eu cred ca daca ai fi bagat biletul asta ai fi pierdut 10 euro...SIGUR!!! (cand scriu mesajul Juve-Depor 0-1) ;)
Imi aduci aminte de mine cum jucam la pronosport acum 15 ani...1 pe linie...si x pe unde se nimerea :)
La Champions League eu nu m-am bagat...prea mici cotele, iar meciurile mai mult decat riscante. In schimb am prins cateva meciuri din hockey, iar din fotbal Estoril si West Ham. Mai astept un meci de hockey din NHL...

Ionutz55 10 Mar 2004 14:17

am pus dallas din nhl si lam pierdut iar din fotbal am pus, dp/chelsea, dp/lyon, 1 juve, 1 mancehester. iar miza a fost 50000

Serghei 10 Mar 2004 15:48

Re: Loc de dat cu picioru'
 
Originally Posted by crydead:

Cine ia, bah, campionatu'? Eu zic, desi nu imi convine, ca Dinamo... are cea mai buna echipa.



Mare rusine,oltean macar sa gandeasca asta.
Ai uitat de Netoiu.Unde mai pui ca suporterii dinamovisti sunt cei mai scarbosi.

E pacat ca Craiova are parte numai de propritari idioti,altfel ar fi cea mai buna echipa.
Daca nu ia Craiova sper sa ia Steaua.

marcu 10 Mar 2004 18:12

Mizez pe Real Madrid. Ca tot ii lipsea din palmares campionatu' Romaniei.
Altfel, ash inchide campionatu' pana nu se construiesc vreo cateva stadioane cu terenuri normale. Toata mizeria actuala de pe stadioane propun s-o turnam in capul de militzian al lui Dragomir -Corleone. Huo!!!

Ionutz55 10 Mar 2004 18:32

forzza real astazi seara, cu toate ca joaca fara carlos,ronaldo si cica beckam+raul :( . sper ca ultimele 2 sa fie doar zvonuri

Danny 12 Mar 2004 21:24

Dupa ultimile "transferuri" de la Dinamo si Rapid...sunt tot mai sigur ca Steaua va lua campionatul.

Campionat care a inceput cu un meci spectaculos, Poli-Apulum 4-3, dupa ce Apulum a condus cu 3-1. Mai trebuie sa mentionez un penalty ratat de Poli la 1-1, plus numeroase ratari, plus o atmosfera superba in tribune.
Rapid-Oradea 2-1...cu un Rapid care a stralucit doar prin Niculae si care s-a chinuit sa obtina victoria...

marcu 13 Mar 2004 00:34

Ce duel se anuntza in CL:Chelsea:Arsenal! Daca Mutu nu marcheaza in dubla cu Arsenal - este terminat! Abramovici ii va spune "dosvidania"!
In Romania, in "hora" regizata de Corleone, va cashtiga, cu scantei, Rapidul :lol: Shi asta pentru ca il simpatizez pe Dan Petrescu.

Ionutz55 13 Mar 2004 09:38

chelsea sigur va paarsi cl imprena cu arsenal care sigur va fi eleiminata de real. iar dincolo cred ca milan va trece
deci finala va fi real-milan, cu real castigatoare
campionatul nu va mai agitatzi ca tot DINAMO il ia :wink:

marcu 13 Mar 2004 11:12

Cum potzi, ma Ionutz, sa simpatizezi cu militzienii? Borcea, Netzoiu... brrr!

Ionutz55 13 Mar 2004 11:19

Originally Posted by marcu:

Cum potzi, ma Ionutz, sa simpatizezi cu militzienii? Borcea, Netzoiu... brrr!


si pe cine vrei sa simpatizez pe "ciori", sau pe stelisti. scuzama dar dinamo in tur a jucat fotbal nu a facut 0-0, 1-1, sau 1-2 ca rapidul. in schimb dinamo au dat si 7-0. asa ca aici gurita mica
favoritele mele din fotbal sunt REAL MADRID si dinamo bucuresti

Bogie 13 Mar 2004 12:31

Bai Ionut, ai mai mult de 16 ani? Pana la varsta asta mai e scuzabil fanatismul (sau mai bine-zis prostia) afisat. Esti unul din aia care se duc pe stadion si urla "Pana la moarte" sau "Cine nu sare/Ori este gabor, ori e prost de moare"? :D

Mai cunosc din astia care se consuma la meciuri de parca le-ar da aia de mancare cand castiga. Eram si eu asa, un idiot convins ca ala care nu tine cu Steaua e un bou, dar mi-a trecut pana la majorat. Am inteles ca exista lucruri mai importante decat 22 de marlani care bat mingea: exista in primul rand pizda :oops: , apoi exista carti, filme, muzica.

Daca iti place sportul, uita-te la ciclism sa vezi niste barbati adevarati, care infrunta cu adevarat pericole (se moare mai des in ciclism decat in F1 sau box). Fotbalistii (si romani si aia straini) sint niste marlani care arunca banii in stanga-dreapta :D , scandaluri, betii, batai si manele (la noi); cand ii vad dupa o ora de joc cum abia mai alearga ma gandesc la baietii aia de pe biciclete care ruleaza 4-5 ore fara sa se dea jos, in orice conditii, fara sa aiba faima idiotului de Beckam sau Mutu, homo universalis, fotbalistul intelectual.

BeNnY 13 Mar 2004 15:31

Originally Posted by bogie:

Bai Ionut, ai mai mult de 16 ani? Pana la varsta asta mai e scuzabil fanatismul (sau mai bine-zis prostia) afisat. Esti unul din aia care se duc pe stadion si urla "Pana la moarte" sau "Cine nu sare/Ori este gabor, ori e prost de moare"? :D

Mai cunosc din astia care se consuma la meciuri de parca le-ar da aia de mancare cand castiga. Eram si eu asa, un idiot convins ca ala care nu tine cu Steaua e un bou, dar mi-a trecut pana la majorat. Am inteles ca exista lucruri mai importante decat 22 de marlani care bat mingea: exista in primul rand p**** :oops: , apoi exista carti, filme, muzica.

Daca iti place sportul, uita-te la ciclism sa vezi niste barbati adevarati, care infrunta cu adevarat pericole (se moare mai des in ciclism decat in F1 sau box). Fotbalistii (si romani si aia straini) sint niste marlani care arunca banii in stanga-dreapta :D , scandaluri, betii, batai si manele (la noi); cand ii vad dupa o ora de joc cum abia mai alearga ma gandesc la baietii aia de pe biciclete care ruleaza 4-5 ore fara sa se dea jos, in orice conditii, fara sa aiba faima idiotului de Beckam sau Mutu, homo universalis, fotbalistul intelectual.



Wisely you speak ... Iti multumesc pentru tot ce ai spus pentru ca eu nu stiam cum sa ma exprim ca sa spun ce ai spus tu... Ai mare dreptate..

Ionutz55 13 Mar 2004 16:21

Originally Posted by BeNnY:

Originally Posted by bogie:

Bai Ionut, ai mai mult de 16 ani? Pana la varsta asta mai e scuzabil fanatismul (sau mai bine-zis prostia) afisat. Esti unul din aia care se duc pe stadion si urla "Pana la moarte" sau "Cine nu sare/Ori este gabor, ori e prost de moare"? :D

Mai cunosc din astia care se consuma la meciuri de parca le-ar da aia de mancare cand castiga. Eram si eu asa, un idiot convins ca ala care nu tine cu Steaua e un bou, dar mi-a trecut pana la majorat. Am inteles ca exista lucruri mai importante decat 22 de marlani care bat mingea: exista in primul rand p**** :oops: , apoi exista carti, filme, muzica.

Daca iti place sportul, uita-te la ciclism sa vezi niste barbati adevarati, care infrunta cu adevarat pericole (se moare mai des in ciclism decat in F1 sau box). Fotbalistii (si romani si aia straini) sint niste marlani care arunca banii in stanga-dreapta :D , scandaluri, betii, batai si manele (la noi); cand ii vad dupa o ora de joc cum abia mai alearga ma gandesc la baietii aia de pe biciclete care ruleaza 4-5 ore fara sa se dea jos, in orice conditii, fara sa aiba faima idiotului de Beckam sau Mutu, homo universalis, fotbalistul intelectual.



Wisely you speak ... Iti multumesc pentru tot ce ai spus pentru ca eu nu stiam cum sa ma exprim ca sa spun ce ai spus tu... Ai mare dreptate..



da bogie ce te intereseaza cu cine tin. am spus ciori la misto casa ii raspund lui marcu parca, care a spus ca tin cu militieni, adica dinamo. vrei sa itzi raspund sincer nu am fost niciodata pe stadion si nici nu vrea sa ma duc decat atunci cand vor juca cu echipe mari. pt tine exista p**a, cartile, filmele etc
pt mine exispta p**a, fotbalul, filmele,cartile etc. si eu pot sa zic "ce ma de ce sal vad pe ala care da la pedale si altceva nu", dar nu spun asta pt. ca chiar daca mie nu imi place sunt alti care adora sportul asta. vezi fiecare cu sportul lui. io nu stiu sa joc fotbal bine dar asta nu inseamna ca nu am voie ma uit si sa imi spun parerea. deci inainte sa vorbesti mai gandestete



si acum enemy nr 1, benny.
iar te bagi tu??. tu nu stiai sa te exprimi, sati spui o parere despre ce am screi io deci gura, cel putin bogie sia spus parerea dar tu in afara de filme esti varza, bine nici aici nu esti stralucit. daca aveai minte spuneai si tu " bravo ma itzi place fotbalul ti cu..... dar mie nu imi place". de ce cand am dat pronosticuri nu ai intervenit, pt ca esti // cu fotbalul. cand am scris de cl nu teai bagat pt ca habat nai si foarte bine ai facut dar acu de ce ai intervenit. vezi daca nu scria bogie tu taceai pe margine..

BeNnY 13 Mar 2004 16:27

Sunt mandru ca sunt " || " cu fotbalul!

Si de unde ai stii tu ca sunt varza la altceva? :)

Ce haios :)

Ionutz55 13 Mar 2004 16:28

pa pa :D

aditza2004 13 Mar 2004 17:00

Ce parere aveti de meciul Poli - Apulum .... Venisem de la scl si am vazut ca tre sa inceapa...nu prea aveam de gand sa ma uit...dar cand am vazut acele 15 minute (gol,penalty ratat,gol,gol,gol :lol: )....nu m-am mai dezlipit de la TV...Un meci f frumos..dar as fi vrut sa castige Apulum...

PoliFanAthic 13 Mar 2004 17:02

Ce meci a mai fost ieri la Timisoara! Totusi, am simtit intotdeuna ca se putea castiga meciul...n-are rost sa fac o analiza pe care am facut-o deja si care oricum nu cred ca ar fi de interes pentru toti. Atat va spun: asa meciuri mai rar in Romania.


All times are GMT +2. The time now is 17:23.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.