Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Star-uri (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=230)
-   -   Marcel Iures (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=81698)

PoliFanAthic 23 Dec 2002 09:20

Mie imi place in mod special de Iures. Ma bucur enorm ca avem un actor care mai apare si pe holiud, si ca joaca si in filme destul de bune.

ricutza 24 Dec 2002 00:41

am vazut aseara Balanta si desi Iures are un rol minuscul, mi s-a parut ca l-a jucat excelent!
in mod cert este unul dintre cei mai buni actori pe care ii avem in acest moment...si chiar nu inteleg de ce nu este valorificat!

patch4all 17 Feb 2003 08:47

Mi-e mi-a placut rolisorul pe care l-a avut in "interviu cu un vampir". Destul de insufletit pentru un personaj livless.

iadrianik 02 Mar 2003 13:03

daca tot amintim de filmele lui , cred ca trebuie amintit si "Amen" in care Iures joaca bine (ca intotdeauna)

Ilila 20 Feb 2004 10:42

Originally Posted by Poison:

Din pacate, Hart's War nu a avut prea mare succes la publicul american.

Poate pentru ca era aratat cu degetul, poporul american, pentru discrimare rasiala...?

Ionutz55 21 Feb 2004 16:43

Am vazut pe hbo Razboiul lui Tom Hart in care Marcel Iures joaca rolul unui nazist. Misto filmul

Gaandalf 21 Feb 2004 16:43

Originally Posted by Ilila:

Originally Posted by Poison:

Din pacate, Hart's War nu a avut prea mare succes la publicul american.

Poate pentru ca era aratat cu degetul, poporul american, pentru discrimare rasiala...?


Se vedea toata ziua k Iures numai nazist nu parea in film. Trebuiau sa gaseasca pe altcineva mai competent sa imite un nazist ... Filmul este cam banal dupa mine. Cu tot procesul lor cu tot ...

Ionutz55 21 Feb 2004 16:46

Tocmai ma lam facut rost acum 5 min. de el. Ma mie mia placut

ultras_sportul 26 Feb 2004 23:33

Marcel Iures....
 
e un actor ce merita roluri mai importante..... cine trebuie sa-l vada poate va deschide ochii... :o

marcu 27 Feb 2004 15:42

Imi place Iures. Nu se prea inscrie in peisajul romanesc. Avem multzi actori valoroshi, e drept, dar Iuresh are o nobletze a sa, un stil inconfunabil. Chiar shi felul cum vorbeshte, sacadat shi abrupt, cautand parca oximoronul sau panseul profund il face remarcat shi remarcabil. Este un tip care s-a desprins, cred, de jegul mediului cultural romanesc.

Ionutz55 28 Feb 2004 10:50

Iures, dupa parerea mea este cel mai bun actor la ora actuala din rom

Blue 09 Jun 2005 21:45

Da!!
 
Marsel este bestial!!

Denis_stelistu 10 Jun 2005 15:54

You are such a stupid.Nu mai invia topice vechi de 1 an.

M0n0 10 Jun 2005 17:31

Iar s-a bagat Denis unde nu ii fierbe oala...bv

Pitbull 10 Jun 2005 17:58

Originally Posted by M0n0:

Iar s-a bagat Denis unde nu ii fierbe oala...bv

Nu, Denis are dreptate. Nu stiu ce l-a apucat azi-noapte pe Blue, o fi bäut färä sifon, sau ceva, cä la fel a fäcut si la mine, la Cinematografia româneascä: topicuri vechi, care dormeau linistite de un an, doi, trezite din somn hodoronc-tronc, cu mesaje TOATE la fel: "Filmul romanesc ruuls!" ,"Filmul romanesc e cel mai meseriash", "Cred ca filmul romanesc e bunicel" - nu se potriveau de nici o culoare cu ce se spusese acolo mai la urmä. I le-am sters pe toate, am trimis topicurile înapoi la culcare, si i-am atras atentia sä se linisteascä. Sper cä a înteles.

Denis_stelistu 10 Jun 2005 19:29

Originally Posted by M0n0:

Iar s-a bagat Denis unde nu ii fierbe oala...bv


MOnO,da mai vezi-ti de ale tale.Nu iti mai baga oala in ale mele,ca nu o sa mai spun prostii.

herbert 10 Jun 2005 20:50

mai, Marcel Iures nu e vechi si deocamdata nu se invecheste. E un actor care-mi place si ma bucur sa-l vad (sa-l stiu) filmandu-se la Hollywood. ce alte mecle (am invatat cuvantul pe CineMagia, multumesc, ca in mediul meu nu se obisnuieste...) romanesti mai sunt invitate la Hollywood?

Denis, de ce esti atat de intolerant? tu ai auzit de dreptul la diferenta? il faci de ras pe Gigi Becali...

Denis_stelistu 10 Jun 2005 21:14

Originally Posted by herbert:

il faci de ras pe Gigi Becali...


Jiji,ala e om care tine cu Steaua.E patron care face orice ca sa ia campionatul,cupa sau altceva.L-ar aduce si pe Zidane sau Shevcenko daca vor.Daca imi da bani,poate am respect.

Marcel Iures e un actor mare,de aplaudat,respect pentru el.A jucat cu actori mari si cu vedete din fotbal.E un star adevarat.
P.S. Am scris ca sa nu fiu nepoliticos,ca am scris altceva inainte.

M0n0 10 Jun 2005 21:59

Originally Posted by Pitbull:

Originally Posted by M0n0:

Iar s-a bagat Denis unde nu ii fierbe oala...bv

Nu, Denis are dreptate. Nu stiu ce l-a apucat azi-noapte pe Blue, o fi bäut färä sifon, sau ceva, cä la fel a fäcut si la mine, la Cinematografia româneascä: topicuri vechi, care dormeau linistite de un an, doi, trezite din somn hodoronc-tronc, cu mesaje TOATE la fel: "Filmul romanesc ruuls!" ,"Filmul romanesc e cel mai meseriash", "Cred ca filmul romanesc e bunicel" - nu se potriveau de nici o culoare cu ce se spusese acolo mai la urmä. I le-am sters pe toate, am trimis topicurile înapoi la culcare, si i-am atras atentia sä se linisteascä. Sper cä a înteles.


Stii ce cred eu?
Cred ca Blue tocmai a vazut un film cu Marsel si a vrut sa isi spuna "parerea"...

Acum...daca nea' Marcel ar fi murit as fi inteles faptul ca Denis a atras atentia...dar pe cand inca nu e mort...as putea sa spun o parerea despre maria sa si dupa 10 ani...dar na...asta e parerea mea...

P.S. this is the 100001 post al acestui forum...ich bin so very proud... :((

Blue 10 Jun 2005 23:40

Originally Posted by Pitbull:

Originally Posted by M0n0:

Iar s-a bagat Denis unde nu ii fierbe oala...bv

Nu, Denis are dreptate. Nu stiu ce l-a apucat azi-noapte pe Blue, o fi bäut färä sifon, sau ceva, cä la fel a fäcut si la mine, la Cinematografia româneascä: topicuri vechi, care dormeau linistite de un an, doi, trezite din somn hodoronc-tronc, cu mesaje TOATE la fel: "Filmul romanesc ruuls!" ,"Filmul romanesc e cel mai meseriash", "Cred ca filmul romanesc e bunicel" - nu se potriveau de nici o culoare cu ce se spusese acolo mai la urmä. I le-am sters pe toate, am trimis topicurile înapoi la culcare, si i-am atras atentia sä se linisteascä. Sper cä a înteles.


Mesajul tau m-a facut sa rand cu lacrimi :lol: . Eu nu inteleg ceva!! Fa-ma sa inteleg : nu este voie sa scriem pe topicuri care sunt mai vechi de o anumita perioada?? ; parerea mea nu are voie sa fie succinta??


All times are GMT +2. The time now is 00:46.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.