Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Iconoclast (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=245)
-   -   Turneu Inconoclast - discutii pe margine (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98618)

rvn 29 Sep 2012 17:27

Originally Posted by Twinsen:

Filmele nu se anunta si ele?

ohhh, nu crezi ca e mai interesant sa fie surpriza? putin mister nu strica...

Mercutio 29 Sep 2012 20:16

Originally Posted by Twinsen:

Filmele nu se anunta si ele?


nu. fiecare thread de film va fi deschis pentru vot doua saptamani. timp destul, deci, pentru a gasi filmul. cum zice si rvn, e mai misterios, iar oamenii vor fi nevoiti sa treca mai des pe aici. :)

rvn 30 Sep 2012 15:01

Originally Posted by Twinsen:

timp in care cei implicati beau exclusiv apa plata cu lamaie..

oh,da, in afara de accidentele rutiere, lucrurile cu adevarat geniale se fac la betie.

Twinsen 30 Sep 2012 16:25

Un tip beat ii spune unei femei:
-Fa, esti proasta!
Femeia suparata ii raspunde:
- Du-te nenorocitule de aici!
Betivul iar:
-Fa, esti proasta!
Tipa scoasa din minti de nervi:
- Ticalosule, nu vezi ca esti beat ca un porc?

- Da, dar mie imi trece maine!

Malombra 30 Sep 2012 16:33

asta s-o crezi tu. (o bere înseamnă beţie ???:)) :)) :)) la ce pension ai crescut?)
eşti în stare singur să-ţi decreţeşti frunţişoara şi creieraşul, pînă la aplatizare, cu filmele pe care le vezi, deci.. e remarcabil cum îţi poţi petrece viaţa cu filme care nu spun nimic. revin cu cugetări. on-topic de data asta.

charles 30 Sep 2012 16:44

Originally Posted by Twinsen:

Un tip beat ii spune unei femei:
-Fa, esti proasta!
Femeia suparata ii raspunde:
- Du-te nenorocitule de aici!
Betivul iar:
-Fa, esti proasta!
Tipa scoasa din minti de nervi:
- Ticalosule, nu vezi ca esti beat ca un porc?

- Da, dar mie imi trece maine!


adaptare tîmpită dupa schimbul de replici intre Lady Astor & Churchill. In original:
-Sir, you're drunk!
-Madam, you're ugly. In the morning, I will be sober.

Twinsen 30 Sep 2012 17:21

Bine, daca vrei tu, merge si varianta cu urata. Sa respectam originalul!

Mercutio 30 Sep 2012 18:06

mie imi place aia cand lui Churchill ii spune o doamna ce statea alaturi de el la un dineu: "domnule Churchill, daca as fi sotia dumneavoastra v-as pune otrava in cafea".
Churchill ii raspunde: "doamna, daca ati fi sotia mea, as bea cafeaua"

am mutat discutiile off aici. sper ca nu va deranjeaza.

anaemona 17 Oct 2012 23:29

O sa ma confesez aici :) Constat, ca desi durata de votare in turneu s-a dublat, prezenta e aceeasi, ba mai mult, a trecut o saptamina si filmul propus de Twinsen n-a avut nici macar un comentariu.

Adevarul e ca nu e de mirare, asta e natura umana, lasam totul pe ultimul moment. Eu exact la fel fac, daca am ceva de predat si printr-o fericire mi se extinde termenul, tot la 2 noaptea inaintea zilei de predare termin treaba, ba chiar citeodata cu 15 minute inainte de a iesi din casa. Am avut un curs la care trebuia sa predam o serie de proiecte. Ti se da termenul de predare la fiecare la inceputul cursului, dupa care esti lasat in pace, nu sta nimeni sa te baby-sit, sa vada cum merge, ti-ai organizat timpul ori ba. Vine perioada de predare si ai de dat cite un proiect la 2-3 zile, evident puteai sa te apuci de ele treptat, cu citeva saptamini inainte, dar n-ai facut-o. Incerci sa impresionezi profesoara si-i ceri sa extinda termenul unui proiect mai greu :)) asta fiind cu 2 zile inainte de predare. Ea zice: daca astazi va dadeam proiectul asta si va ziceam ca aveti 2 zile pentru el, va asigur ca l-ati fi facut cu totii, asa cum o sa-l aveti cu totii gata in ziua in care trebuie. Si adevarul e ca are extrem de mare dreptate :) oricit de mult timp avem, indiferent despre ce domeniu e vorba, inghesuim totul pe ultimii pasi.

Mercutio 09 Jan 2013 22:42

S-a incheiat editia a 3-a a Turneului Iconoclast.
Iata cateva statistici:


Primele trei filme

Film______________Medie________Total_______Propus de
1. Viridiana____________3.83________23_________White 1
2. The Taste of Tea _____ 3.5_________ 10.5_______Twinsen
3. Anima persa_________ 3.2_________16 _________MinRep

Cei mai consecventi participanti

1. MinRep____________10 participari
2. aniela07____________5 participari
3. Igor12 si Windom____cate 3 participari

Multumesc tuturor pentru participare!

marcusARCUS 05 Nov 2013 14:51

Mai punem de-un turneu?

Mercutio 06 Nov 2013 05:35

mai e cineva interesat? trebuie sa injghebam insa un grup de vreo 10 participanti. eu sunt disponibil sa-l organizez, ca si asa in ultima perioada ma uit numai la prostii, iar turneul ar fi o buna motivatie sa mai schimb registrul.
well, astept opinii! :)

Mercutio 07 Nov 2013 22:52

eu credeam ca e in fibrilatie, dar e mort de-a binelea. RIP

Twinsen 08 Nov 2013 01:20

Pai au fost pana acum vreo opt turnee de toate felurile, s-o cam dus entuziasmul.


All times are GMT +2. The time now is 09:37.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.