Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   Cel mai recent vizionat film. (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=89119)

BRUMA 21 Aug 2010 22:44

Ultimul meu film vizionat a fost Eragon (2006)

copila_satanista 22 Aug 2010 11:13

The X Files (2008) - faimosul serial pe care il vedeam in vremurile cele fara de net a dus pana la urma si la aparitia unui film. desi subiectul in sine e ok, l-am vizionat cu senzatia persistenta ca e mai putin decat asteptarile mele.

Splinter (2006) - un fim cu 2 gasti de pe strazi si politie. initial pare cam sec, dar pe parcurs incepe sa te prinda culminand cu un final destul de ok.

Exam (2009) - nu stiu cum de nu auzisem de el pana acum. un film ce aminteste foarte bine de atmosfera din Cube si care se ridica si la nivelul acestuia. il recomand.

My Life Without Me - din seria celor care te indeamna sa iti pretuiesti viata. o drama destul de impresionanta despre ipostaza de a stii ca vei muri.

miercuri 22 Aug 2010 17:30

Originally Posted by copila_satanista:

The X Files (2008) - faimosul serial pe care il vedeam in vremurile cele fara de net a dus pana la urma si la aparitia unui film. desi subiectul in sine e ok, l-am vizionat cu senzatia persistenta ca e mai putin decat asteptarile mele.

Mai e un film X-Files din 95. Ceva mai relevant decat asta nou.
I Want to Believe pare un fel de monster of the week reincalzit, nu tocmai bun de reimprospatat franciza.

alextreme93 22 Aug 2010 19:05

Originally Posted by miercuri:

Originally Posted by copila_satanista:

The X Files (2008) - faimosul serial pe care il vedeam in vremurile cele fara de net a dus pana la urma si la aparitia unui film. desi subiectul in sine e ok, l-am vizionat cu senzatia persistenta ca e mai putin decat asteptarile mele.

Mai e un film X-Files din 95. Ceva mai relevant decat asta nou.
I Want to Believe pare un fel de monster of the week reincalzit, nu tocmai bun de reimprospatat franciza.



Gresit ! 1998.

miercuri 22 Aug 2010 20:01

Da, ai dreptate. E intre seria a 5 si a 6a, iar serialul e din 92... :P

alextreme93 22 Aug 2010 20:04

Iar gresisi! '93 e anu aparitiei serialului.

energie_vie 23 Aug 2010 10:34

Lord of War... destul de bun, insa nu am fost atat de impresionata pe cat estimau ca voi fi cei care mi l`au recomandat.... oricum, Niciolas Cage merita toate aplauzele... 7/10 :)

marcusARCUS 27 Aug 2010 22:31

The Damned United-9/10-Not your average football movie,The Damned United reuseste sa nu te plictiseasca prin meciuri de fotbal(pentru nici nu prea sunt multe.)si spune o poveste gen rise-fall-rise minunata.A,si prietenia dintre Michael Sheen si Timothy Spall este foarte apropiata poate una dintre cele mai apropiate prietenii din film vazute vreodata.

Staten Island-8/10-Cu o structura destul de Pulp Fiction-easca,dar mult mai dark si trista,Staten Island spune trei povesti despre niste personaje foarte bine conturate.Cel mai bine conturat fiind cel batran.Mai are niste misfires dar climax-ul makes it all worth while.Este exact la ce nu te asteptai.

shogwon 28 Aug 2010 12:26

toy story
 
Ultimul film vazut a fost filmul de animatie Toy Story 3

omudindulap 28 Aug 2010 13:53

Splice
- un SF mai mult decat decent, nerecomandat Na'ivilor;
- foarte simpatica scena dansului dintre Brody si creatura;
- putin dezamagit de final;
- ar fi ciudat daca as spune ca m-am indragostit de Meravigliosa Creatura ?



Cidade dos Homens (2007) - un Cidade de Deus ceva mai anemic, dar merita o vizionare, totusi.

danutsa04 28 Aug 2010 14:49

Definitely, Maybe (2008) - un film super drăguţ, actori carismatici, o poveste plăcută care te binedispune; i-aş da chiar un 9 :)

g3orge13 29 Aug 2010 14:44

Am văzut şi eu aseară la prima tv Gone in Sixty Seconds.Lăsând la o parte reclamele stupide care inteveneau din 10 in 10 minute,filmul a fost destul de bun.Merită un...7.50,sau poate chiar mai mult.

omudindulap 01 Sep 2010 00:34

Fifty Dead Men Walking (2008)

Un nou episod al razboiului dintre catolici si protestanti, britanici si irlandezi, al carui personaj principal Martin McGartland (interpretat foarte bine de tanarul Jim Sturgess) se raliaza luptei impotriva crimelor comise de teribila grupare IRA.
Pare-se ca in timpul misiunii sale ar fi salvat peste 50 de vieti. Din nefericire, a fost fortat de imprejurari sa-si paraseasca familia, care stia ca a murit, protejand-o astfel de eventualele tentative de asasinat.

Ma intreb acu, daca nevasta-sa a vazut filmul?!
He's aliiiiiiiive !

fleurdelautomne 01 Sep 2010 01:46

The Inception...not much, doar un Matrix mai evoluat

copila_satanista 01 Sep 2010 09:42

The Expendables - in urma criticilor aduse filmului ma asteptam la ceva mai prost, dar a fost totusi acceptabil si si-a indeplinit defapt scopul de a ne aminti de filmele "cu batai" de pe vremuri, inclusiv de cliseele de gen : caftirea multor si multor soldatei in mod miraculos. am gustat si umorul care facea referire la actorii in sine din categoria Arnold "vrea sa fie presedinte". una peste alta mi s-a parut ca a fost o idee chiar nice sa-i aduca gramada pe toti si au reusit destul de bine.

cetateanu 01 Sep 2010 12:34

Centurion
 
Un film banal despre Legiunea a-9-a romana care este decimata in incercarea ei de a mai cucerii un teritoriu.Supravietuesc 6 insii dar va ramane doar unu acela fiind Centurionul.Secvente putine de bataie care nu sunt foarte spectaculoase in rest multa fuga si cam atat.De vazut doar daca nu aveti altceva mai bun de facut.

Ipu 01 Sep 2010 12:50

„De ce mi-ai decimat legiunea? Pentru ce l-ai ucis pe Marcus?”

dragonfly_drk 01 Sep 2010 16:38

filantropica.
nota mea 8/10
de ce 8?
pentru ca e film romanesc si nu am o parere prea buna despre filmele romanesti asa ca oricat de bun ar fi un film, primeste din start un punct in minus.
si pentru ca fiind un film romanesc, calitatea lasa de dorit
in schimb, e o comedie interesanta care merita vazuta!

the notebook. un film lacrimogen ce prezinta diferentele intre straturile sociale. nota mea 9/10

Pitbull 01 Sep 2010 16:45

9/10 e mai aproape de adevär.
Bravo - este unul dintre cele mai bune filme românesti post-90 (si all times). In materie de Nae, eu zic cä-i urmätorul dupä "E pericoloso sporgersi", care-i film de 10/10.

dragonfly_drk 01 Sep 2010 16:47

ma voi uita si la filmul amintit de tine
poate chiar azi... si voi veni cu pareri. dar am mai spus, pierde din start un punct pt originea sa... ;)


All times are GMT +2. The time now is 14:46.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.