Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Horror (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=249)
-   -   Ultimul horror vazut (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96227)

chuckyfan 19 Jul 2010 19:07

Este doarte fain filmul ca sa fiu asa intr-o nota pozitiva.................de la mine a luat nota 8 asa ca o sa-ti placa credema.

alex_il_fenomeno 20 Jul 2010 09:18

ms! sa stii ca imi lipseau recomandarile de horror! "The haunting in connecticut" l-ai vazut?

marllenn 20 Jul 2010 09:33

L-am vazut filmul e bun are faze super pacat de baiat la sfarsit :|

chuckyfan 20 Jul 2010 10:49

Originally Posted by alex_il_fenomeno:

ms! sa stii ca imi lipseau recomandarile de horror! "The haunting in connecticut" l-ai vazut?


Nu l-am vazut dar nu am auzit lucruri bune despre el.................o sa-l pun pe lista de asteptare si cand ii vine randu(nu prea curand) o sa-l vad si revin cu o parere.
Ai vazut Nekromatik?Mie mi sa parut..............nu stiu cum sa spun mai pe margini.............PROST'mai prost decat..............nu exista comparatie.

alexcretu75 20 Jul 2010 11:36

Pai ultimul horror pe care l-am vazut a fost "Tarata in Iad":) :)

alex_il_fenomeno 20 Jul 2010 18:11

"Nekromatik"? nu am auzit! ma uit pe cinemagia si daca pare interesant in descarc si pe ala! ;)

Windom 20 Jul 2010 18:42

Fenomenule, daca tot esti fan Despicable Me, baga Nekromantik cu incredere. A rupt totul la box office.;)

chuckyfan 20 Jul 2010 19:25

Originally Posted by Windom:

Fenomenule, daca tot esti fan Despicable Me, baga Nekromantik cu incredere. A rupt totul la box office.;)


Tie chiar ti-a placut Nekromantik?Mie nu mi sa parut mare lucru,in afara de efectele speciale.

Ultimul horror vazut a fost The last horror movie(2003):foarte frumos fara sa fie incarcat cu efecte speciale si umorul negru a facut filmul si mai savuros.

alex_il_fenomeno 21 Jul 2010 07:18

Originally Posted by Windom:

Fenomenule, daca tot esti fan Despicable Me, baga Nekromantik cu incredere. A rupt totul la box office.;)

Filmul asta? la box-office? =)) am vazut descrierea! =)) doamne numai obsedati sexuali si necrofagi in film! :| acesta nu este de box-office , doar un film de genul "scarba" impreuna cu horror! gen Canibal Holocaust!

chuckyfan 21 Jul 2010 21:45

Ultimul horror vazut:Boo(2005):
Reteta simpla pentru un film mediocru:
se ia un grup de adolescenti dornici de senzatii tari in infricosatoarea noapte de Halloween,un spita bantuit,cateva fantome nebune + putin umor negru=un film de nota 6 pentru mine

Clownhouse(1989)-Eu consider acest film cu clowni mai bun decat cel al lui Stephen King,pentru ca acesta chiar m-a speriat(mentionez ca am fobie de clowni).

alex_il_fenomeno 25 Jul 2010 09:23

"Bad Moon"(1996) , de fapt revazut dupa o perioada mai mare de timp! filmul inca imi da fiori si acum! :-O

chuckyfan 25 Jul 2010 13:42

Originally Posted by alex_il_fenomeno:

"Bad Moon"(1996) , de fapt revazut dupa o perioada mai mare de timp! filmul inca imi da fiori si acum! :-O


Si cam despre ce ar fi vorba in acest film care iti atat de multi fiori,poate o sa imi fac timp sa-l vad diseara.

alex_il_fenomeno 25 Jul 2010 19:11

Pai , in romana este tradus "Varcolacul" ; si filmul are aceasta actiune : un barbat era in camping cu prietena sa in padure , cu cortul ; in acea seara un animal mare , varcolac bineinteles , il ataca , pe el il raneste si ii omoara prietena! dupa aceasta intamplare , sta cu sora lui intr-o rulota , insa observa ca se schimba....noaptea vaneaza fara mila oamenii pe care ii prinde! filmul abunda de scene infricosatoare , de genul : un barbat statea noaptea la umbra unui copac , aude ceva , si , cand se uita in sus , varcolacul se arunca pe el ; a doua zi , politistii descopera prin padure oase si haine agatate prin copaci , numai sange... Este un film la care m-as uita cu placere inca o data ! :)

alex_il_fenomeno 25 Jul 2010 19:12

"Paranormal Activity" --->>> nota 10 !!!

chuckyfan 25 Jul 2010 20:09

Am sa il vad maine seara pentru ca acum am programat Martyrs.
Cat despre Paranormal Activity mi sa parut cea mai mare prostie facuta pe bani putini de la The Blair Witch Project(la fel de tampit.

P.S:Stiu ca gusturile nu se discuta dar totusi parca a fost prea prost pentru a fi vizionat de 2 ori.
De dat fiori nici nu mai zic.

alex_il_fenomeno 26 Jul 2010 07:20

Stii ce este cu adevarat infricosator la "Paranormal Activity"? ca tot ce vezi este inspirat intru-totul din realitate ! nu este ca acele filme cu varcolaci sau vampiri care te sperie , dar stii ca nu exista ; acest film s-a produs dupa un fapt real , de aceea este asa de terifiant !

alex_il_fenomeno 26 Jul 2010 07:26

Originally Posted by chuckyfan:

Am sa il vad maine seara pentru ca acum am programat Martyrs.
Cat despre Paranormal Activity mi sa parut cea mai mare prostie facuta pe bani putini de la The Blair Witch Project(la fel de tampit.

P.S:Stiu ca gusturile nu se discuta dar totusi parca a fost prea prost pentru a fi vizionat de 2 ori.
De dat fiori nici nu mai zic.

este bun filmul "Martyrs"? ca poate ma uit si eu la el ! ;)

chuckyfan 26 Jul 2010 09:50

Filmul este foarte bun(inca o data cinematografia europeana peste cea din SUA),poate putin prea sadic.
Daca ar fi avut si un final cat de cat mai bun de la mine ar fi luat 9 asa doar 8,oricum credema iti va placea.

alex_il_fenomeno 26 Jul 2010 10:14

Si cam ce actiune are? Poti sa spui ceva despre ce se intampla in film? :-?

miercuri 26 Jul 2010 10:44

Originally Posted by alex_il_fenomeno:

acest film s-a produs dupa un fapt real , de aceea este asa de terifiant !

Doar ca nu e bazat pe nici un fapt real, dar ajuta la incasari daca pui asta pe afis. ;)


All times are GMT +2. The time now is 07:51.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.