PDA

View Full Version : cum se numeste filmul ?


Pages : 1 [2] 3

matteus
18 Dec 2010, 15:03
Vreau sa aflu si eu un film care suna cam asa :) ... Era un profesor, cu ochelari si avea o clasa de niste copii care nu prea il bagau in seama. Profesorul asta a observat ca un elev de culoare ( nu mai stiu daca fata sau baiat ) are probleme acasa sau ceva de genu si a intrat oarecum in viata lui ca sa il ajute.. Atat mai tin minte :(

WildR0se
18 Dec 2010, 19:44
caut un film de groaza mai vechi,actiunea se petrece intr un tren unde criminalii aveau ochii albi atunci cand omorau ...

Singurul care-mi vine in minte este Expresul Groazei
http://www.youtube.com/watch?v=sxKmasuO0_E

Moody
19 Dec 2010, 10:29
Vreau sa aflu si eu un film care suna cam asa :) ... Era un profesor, cu ochelari si avea o clasa de niste copii care nu prea il bagau in seama. Profesorul asta a observat ca un elev de culoare ( nu mai stiu daca fata sau baiat ) are probleme acasa sau ceva de genu si a intrat oarecum in viata lui ca sa il ajute.. Atat mai tin minte :(


Te referi cumva la: The Ron Clark Story, cu Mathew Perry?
http://www.cinemagia.ro/filme/the-ron-clark-story-povestea-lui-ron-clark-16058/

gyo
19 Dec 2010, 17:21
am vazut acum mai mult timp un film documentar despre un mafiot care era dependent de cocaina si a incercat sa vina in alta tara .tin minte ca a inghitit prezervative cu cocaina si a fost prins la aeroport de un paznic ,rog frumo sa ma ajute careva .sanatate !

dragos_zaharia
21 Dec 2010, 15:00
stie cineva cum se cheama un film de prin 90 despre o tipa care face autostopul si se urca intr-o masina , se intampla ceva nasol si tipa se intoarce in timp la momentul autosptopului incercand sa evite moartea cuiva parca?

matteus
22 Dec 2010, 01:23
Vreau sa aflu si eu un film care suna cam asa :) ... Era un profesor, cu ochelari si avea o clasa de niste copii care nu prea il bagau in seama. Profesorul asta a observat ca un elev de culoare ( nu mai stiu daca fata sau baiat ) are probleme acasa sau ceva de genu si a intrat oarecum in viata lui ca sa il ajute.. Atat mai tin minte :(


Te referi cumva la: The Ron Clark Story, cu Mathew Perry?
http://www.cinemagia.ro/filme/the-ron-clark-story-povestea-lui-ron-clark-16058/

mersi mult !

Moody
22 Dec 2010, 13:34
Np, ma bucur ca am putut sa fiu de ajutor.

cris_s18
22 Dec 2010, 22:45
Salut ! Caut un film (comedie) in care un tip bogat colectiona capete de animale si din colectie mai lipsea o singura specie: umana. Tipul alege omul pe care il va decapita (personajul principal) care e un dobitoc si care crede ca a fost ales pt ca e destept (nu mai tin minte daca ii ofera un job sau o vacanta la ferma). Personajul principal e latino american.Bogatasul are si un fiu, care il avertizeaza pe latino american ca va fi decapitat si ii arata colectia iar acesta se hotaraste sa fuga si de aici incepe o vanatoare plina de peripetii si f amuzanta.

Deci..stie cineva? :-)

jansic
23 Dec 2010, 00:50
Salut ! Caut un film (comedie) in care un tip bogat colectiona capete de animale si din colectie mai lipsea o singura specie: umana. Tipul alege omul pe care il va decapita (personajul principal) care e un dobitoc si care crede ca a fost ales pt ca e destept (nu mai tin minte daca ii ofera un job sau o vacanta la ferma). Personajul principal e latino american.Bogatasul are si un fiu, care il avertizeaza pe latino american ca va fi decapitat si ii arata colectia iar acesta se hotaraste sa fuga si de aici incepe o vanatoare plina de peripetii si f amuzanta.

Deci..stie cineva? :-)

Cred ca e The Pest (http://www.imdb.com/title/tt0119887/)

Domolul
23 Dec 2010, 11:38
am vazut acum mai mult timp un film documentar despre un mafiot care era dependent de cocaina si a incercat sa vina in alta tara .tin minte ca a inghitit prezervative cu cocaina si a fost prins la aeroport de un paznic ,rog frumo sa ma ajute careva .sanatate !

Draga, atunci ala nu era mafiot, ala nu era decat un penibil dependent obsedat, mafiotu sta in spate si numara banii facuti de fraieri, care or mai trai dintre ei.>:)

spencer
26 Dec 2010, 03:50
salut!

filmul pe care il caut eu si din care nu-mi amintesc decat actiunea, este asa:
o tipa blonda, asista la momentul in care o persoana de sex fem isi abandoneaza copilul pe scarile unei case de copii (cred) intr-un cosulet, in timp ce suna la usa institutiei. Actiunea se petrece in preajma sarbatorilor de iarna... Ea se apleca, ridica copilul strigand dupa femeia care disparuse plangand in multime. Intre timp usa se deschise si femeia care ridicase copilul este invitata inauntru. Ea fiind impresionata de frumusetea/gingasia bebelusului, raspundea fara sa gandeasca asupra consecintelor, la intrebarile puse de cei care o invitasera in birou. Abia la intrebarea "Sunteti casatorita?" a reactionat, explicand ca nu ea este mama lui... Finalul este cu Happy end... cunoaste un tip dragut, copilul ramanandu-i in crestere.
O faza comica este cand, tipul care era invitat la ea aude scancetele copilului ea spunand ca este al vecinilor. dupa cateva incercari de de a-l lamuri copilul iese de dupa canapeaua pe care stateau ei, defiland prin fata lor in 4 labe. Replica lui: "A spart peretele!!!!"
Va multumesc.
Imi cer scuze dc nu am postat in locul potrivit.

sarge
31 Dec 2010, 15:30
Caut un film insa nu mai stiu cum se numea. Actorul principal este Kevin Costner(daca imi aduc bine aminte), este undeva prin razboi si in final ajunge el sa se ascunda de niste soldati intr-o masina cu un bebelus...acesta plange si ca sa nu fie descoperiti maica-sa ce era printre cei ce urmau sa fie omorati incepe sa cante un cantec de leagan. Pe femeie o omoara si dupa ce soldatii se duc mai departe K.C. ramane cu acel copil. Stie cineva?....please

Ra7ul
31 Dec 2010, 15:36
The War (1994) - asta ?

sarge
01 Jan 2011, 14:59
din pacate nu este acesta, dar multumesc oricum

cris_s18
02 Jan 2011, 21:03
Salut ! Caut un film (comedie) in care un tip bogat colectiona capete de animale si din colectie mai lipsea o singura specie: umana. Tipul alege omul pe care il va decapita (personajul principal) care e un dobitoc si care crede ca a fost ales pt ca e destept (nu mai tin minte daca ii ofera un job sau o vacanta la ferma). Personajul principal e latino american.Bogatasul are si un fiu, care il avertizeaza pe latino american ca va fi decapitat si ii arata colectia iar acesta se hotaraste sa fuga si de aici incepe o vanatoare plina de peripetii si f amuzanta.

Deci..stie cineva? :-)

Cred ca e The Pest (http://www.imdb.com/title/tt0119887/)

Daaaaa!!! Asta e. Multumesc mult!

Domolul
06 Jan 2011, 20:07
Unul cu actiunea intr-un food supermaket. vazut la cinema 2006,7 sau 8, cu concursuri care casier face mai multi clienti, cu binecunoscutul panou de angajatul lunii si locul secret intre baxuri de mancare la nivelul 5 pe raft unde angajatii beau si jucau carti. Un film destul de mediocru dealtfel.

FreakDoll
06 Jan 2011, 22:15
Employee of the Month (2006) (http://www.cinemagia.ro/filme/employee-of-the-month-premiantul-lunii-16445/) ?

matmircea
06 Jan 2011, 22:29
da ala e filmul :)

matmircea
06 Jan 2011, 22:32
Caut un film insa nu mai stiu cum se numea. Actorul principal este Kevin Costner(daca imi aduc bine aminte), este undeva prin razboi si in final ajunge el sa se ascunda de niste soldati intr-o masina cu un bebelus...acesta plange si ca sa nu fie descoperiti maica-sa ce era printre cei ce urmau sa fie omorati incepe sa cante un cantec de leagan. Pe femeie o omoara si dupa ce soldatii se duc mai departe K.C. ramane cu acel copil. Stie cineva?....please
eu te-as sfatui sa te uiti la Kevin Costner ..mai precis http://www.cinemagia.ro/actori/kevin-costner-2087/ si cauta ceva trailere cu filmele lui poate il gasesti :)

danutsrl2010
10 Jan 2011, 21:30
salut caut si eu un film nu prea imi mai amintesc cine sti ce dar sper sa fie de ajuns era un negru si un alb si fac echipa nu mai stiu pe cine apara ei ori u tablou ori alceva numai stiu .imi aduc aminte de o faza merg amandoi la negru acasa si albu ii placea de sorsa a dormit o noapte la ei parca si cand sa trezit de dimineata a tras cu pistolu in perete sau nu mai stiu. mai miam amintit ca negru ala avea 2 copii mici .si mai tin minte o replica de la sora lu negru cand s-a trezit albu si a tras cu pistolu in perete a zis ca mai pateste si ea asta uneori. nu e arma mortala

Domolul
10 Jan 2011, 22:37
Employee of the Month (2006) (http://www.cinemagia.ro/filme/employee-of-the-month-premiantul-lunii-16445/) ?

In sfarsit cautarea a luat sfarsit ! Tii, si cat de aproape am fost !

kesher
11 Jan 2011, 04:26
Caut numele unui documentar frantuzesc, probabil coproductie cu romani, care a fost difuzat acum cativa ani pe TV5 europe de ziua nationala a Romaniei, in cadrul unui program dedicat acestei zile. Din cate imi amintesc, documentarul urmareste evolutia a 3 femei (o educatoare/invatatoare la vreo 30 de ani, o bunoaca cu fata de moldoveanca la vreo 20 si una la 40 si, tunsa scurt) care s-au inscris la o agentie de matrimoniale. Toate 3 isi cautau pe cineva, tanara primea invitatii de la straini. Ultima secventa e cu invatatoarea/educatoarea care plange singura in clasa.

danutsrl2010
11 Jan 2011, 10:00
nu

capodecina
11 Jan 2011, 19:18
Co bunoaca cu fata de moldoveanca la vreo 20 si una la 40 si, tunsa scurt

LOL

princess_peach
12 Jan 2011, 18:56
Co bunoaca cu fata de moldoveanca la vreo 20 si una la 40 si, tunsa scurt

LOL
Exista cuvantul "bunoaca"?:-/

SNOWMAN34
12 Jan 2011, 23:00
Cred ca se referea la "bunaciune".
Asta exista, e cred, folosit de suedezii din zona Rahova-Ferentari. :D
Cat despre documentarul tau kesher, poate arhiva TV5 sa-l mai aiba... :)

uffy
13 Jan 2011, 10:04
am vazut un film, nu mai stiu cum se numeste, era cu doua fete, care faceau parte dintr'o "banda" .. si la un moment dat au inceput sa umble cu alta gasca din cealalta parte a orasului, sa se drogheze..si intr'un final una din ele a fost violata, iar prietenii ei au vrut sa o razbune, nestiind ca ea s'a lasat de buna voie pentru ca vroia sa intre in grupul celorlalti. cred ca era cam asa, nu mai stiu sigur :-S

FreakDoll
13 Jan 2011, 13:20
Havoc (2005) (http://www.cinemagia.ro/filme/havoc-experiente-extreme-21395/)

uffy
13 Jan 2011, 17:29
asta e .. mersi mult ;;)

jansic
13 Jan 2011, 23:41
In filmul pe care-l caut, cred ca pe la inceput, unul dintre personaje intra in propria casa si-si gaseste un membru al familiei mancat de doi copii, dintre care unul statea calm pe dulapul din bucatarie, plin de sange. Acestia locuiau la marginea unei paduri/oras impreuna cu parintii si erau cu totii canibali.

Anyone?

julliann74
16 Jan 2011, 00:52
caut un film care din cate imi amintesc un barbat se trezea in fiecare dimineata in aceiasi zi. Parca ceasul arata ora 6. 00 sau 7. 00 si de fiecare data se intamplau aceleasi lucruri. cam asta imi amintesc . daca poate cineva sa ma ajute??

paul_aramis
16 Jan 2011, 02:52
Ziua cârtiţei (1993) http://www.cinemagia.ro/filme/groundhog-day-ziua-cartitei-575/

ionutzzzp
22 Jan 2011, 19:47
salut,am si eu o intrebare...am vazut mai demult un film si nu mai stiu titlul si nici cine juca in el,era vorba despre un sot a carui nevaste era pe cale sa nasca.El era plecat la munca prin alte state,filmul fiind american.Au aparut niste complicatii la nastere,iar el a fost sunat de medicul lor ca mai are 2-3 zile pana sa vina acasa sa-si vada nevasta.Se urca in masina si la un moment dat depaseste limita de viteza si incepe sa fie urmarit de politie,toata treaba asta sa extinde este dat in urmarire generala si asa mai departe.Un post de radio ii aude poveste,foarte multi suna si spun ca ei ar fi misteriosul sofer,acesta ajungand foarte faimos.intr-o zi se decide si el sa sune la radio si sa spuna adevaratul motiv pt care fuge de politie acesta fiind:ca vrea sa isi vada nevasta inainte sa moara.Mai imi aduc aminte ca filmul se termina in felul urmator,Sunt puse niste buldozere sau cv de genul in drum si era inconjurat de politei,nevrand sa se predea intra in buldozere cu viteza si moare:D,stie cineva despre ce fil ii vorba???

Patrik
05 Feb 2011, 17:23
Salutare! Imi trebuie umpic de ajutor si m-am gandit ca poate aici il voi primi :P Ei bine , filmul este desul de vechi , aproximativ 5 ani. L-am vazut pe HBO in acea perioada si mi sa parut interesant. Era vorba despre un tip Karl ( sau Karel , nu imi mai aduc aminte bine ) care era antrenor al unei echipa de juniori ce imbraca tricourile celor de la Mancheste United. Intre timp isi facuse un amic din acea echipa ( parca nu imi mai aduc bine aminte ) cu care se juca pe consola obsesiv meciul Mancheste United vs. Tottenham , iar pustuil il invingea mereu jucand cu echipa mai slaba. Intr-un final , Karl ajung un fotbalist la o echipa de amatori , si primeste o masina din partea clubului personalizata avand pe portiera scris " Karl Nebunul ". In finalul filmului el executa perfect o lovitura libera iar apoi fuge de pe stadion inr-un excess de fericire. De mentionat ca tipul avea o iubita , pe nume Anna.

Sper sa primesc ajutor , la urma urmei aici sunt multi oameni ce au o cultura dezvoltata a filmografiei :P Thx in Advice.

Patrik
06 Feb 2011, 11:22
Salutare! Imi trebuie umpic de ajutor si m-am gandit ca poate aici il voi primi :P Ei bine , filmul este desul de vechi , aproximativ 5 ani. L-am vazut pe HBO in acea perioada si mi sa parut interesant. Era vorba despre un tip Karl ( sau Karel , nu imi mai aduc aminte bine ) care era antrenor al unei echipa de juniori ce imbraca tricourile celor de la Mancheste United. Intre timp isi facuse un amic din acea echipa ( parca nu imi mai aduc bine aminte ) cu care se juca pe consola obsesiv meciul Mancheste United vs. Tottenham , iar pustuil il invingea mereu jucand cu echipa mai slaba. Intr-un final , Karl ajung un fotbalist la o echipa de amatori , si primeste o masina din partea clubului personalizata avand pe portiera scris " Karl Nebunul ". In finalul filmului el executa perfect o lovitura libera iar apoi fuge de pe stadion inr-un excess de fericire. De mentionat ca tipul avea o iubita , pe nume Anna.

Sper sa primesc ajutor , la urma urmei aici sunt multi oameni ce au o cultura dezvoltata a filmografiei :P Thx in Advice.

http://www.cinemagia.ro/filme/fc-venus-15582/

Nu cred ca este asta , dar o sa il iau si o sa verific. Thx.

Vortex
06 Feb 2011, 15:35
Am vazut un film acum cativa ani pe HBO,era cu doi prieteni care s-au intalnit la batranete sa mai faca un drum cu o locomotiva pe aburi(cei doi au fost mecanici de tren in tinerete).Tot ce imi mai amintesc e ca unul era bolnav cred ca isi pierdea memoria....sau ceva de genu':D.Ei?Stie cineva?:D

jansic
06 Feb 2011, 16:24
Descrierea ta seamana cu The Bucket List (http://www.cinemagia.ro/filme/the-bucket-list-ultimele-dorinte-19930/).

Vortex
06 Feb 2011, 18:20
Nu e The Bucket List,actorii principali nu erau de culoare!

princess_peach
06 Feb 2011, 22:22
In The Bucket List cei doi batrani nu erau prieteni, s-au intalnit la spital prima data!...Si parca nu era nicio locomotiva cu abur...:)

Moody
08 Feb 2011, 13:51
se aseamana cu El ultimo tren (http://www.cinemagia.ro/filme/el-ultimo-tren-ultimul-tren-18288/) dar nu cred ca e asta

Vortex
08 Feb 2011, 16:05
Nu e nici acesta ,dar se aseamana foarte bine,doar ca se vorbea in engleza si erau doar doi batrani care semanau destul de bine cu cei de pe posterul filmului si nu era atat de vechi,cred ca l-am vazut prin 2005 sau 2006 pe HBO.

paul_aramis
08 Feb 2011, 16:15
încearcă Tough guys (1986)

SergiuvonAdm
09 Feb 2011, 19:00
e vorba de un film in care un om gaseste doi boschetari si le da la fiecare cate un milion de dolari... unul cheltuie toti bani si unu ii pastreaza.. si la sfarsit vine cel care le'a dat bani sa ii ceara inapoi ... cel care a pastrat bani ii poate pastra.. iar celalat care ia cheltuit ..=)) ii spune cal omoara daca nu face rost de bani..

portofel
10 Feb 2011, 22:04
hmmmm...
fiindca tot am nimerit aici, hai sa incerc sa gasesc si eu un film care mi-a placut foarte foarte mult(cu ajutorul vostru, bineinteles)!
Nu mai stiu nici din ce an e, nici numele actorilor....nu mai stiu decat ca era un film de epoca, un film de dragoste:-? ....frumos.....dar ce m-a frapat la acel film a fost ca la un moment dat, fata moare, dupa o nastere cu probleme, iar barbatul ,care atat de mult a iubit-o, dupa un timp de la moartea ei, merge in cimitir si o dezgroapa, imbratisand-o apoi asa moarta......:-SS
nu reusesc cu nici un chip sa dau de el,sper ca cineva ma poate ajuta, as aprecia enorm:)

N-are nici o treaba cu ''Dama cu camelii'/:)

fresie
10 Feb 2011, 22:13
La rascruce de vanturi (Wuthering Heights) ? Sunt mai multe ecranizari. Acum nu stiu pe care ai vazut-o tu:

http://www.cinemagia.ro/filme/wuthering-heights-43016/

http://www.cinemagia.ro/filme/wuthering-heights-la-rascruce-de-vanturi-9089/

http://www.cinemagia.ro/filme/wuthering-heights-la-rascruce-de-vanturi-9610/

http://www.cinemagia.ro/filme/wuthering-heights-la-rascruce-de-vanturi-15332/

portofel
11 Feb 2011, 18:47
Mersi mult pentru ajutor, fresie ,da, cred ca asta e filmul , cat despre ecranizare, nu stiu ce sa zic o mai fi vreuna ,ca din cele 4 postate de tine, nu cred c-am vazut niciuna. Inca odata, mersi!:)

portofel
11 Feb 2011, 18:51
:-? De fapt cred ca gresesc, s-ar putea sa fie cel cu RALPH F. si JULIETTE B., dar l-am vazut acum mult timp si habar n-aveam de actori pe atunci ,probabil de asta confuzia asta.

fresie
12 Feb 2011, 00:39
Nu stiu ce să zic , dar cred ca e ecranizarea pe care ai mentionat-o tu.

Cosmina15
12 Feb 2011, 21:53
Cum se numeste filmul in care unu a luat locul doi la un concurs si a omorat-o pe cea care a luat primul loc si a castigat o casa,iar dupa aceea a organizat el concursul in casa castigata,concurentii nu aveau voie sa paraseasca casa si erau omorati pe rand?



a fost pe kanal d :D

FreakDoll
13 Feb 2011, 01:58
Cruel World (http://www.cinemagia.ro/filme/cruel-world-destin-fatal-27214/)

Cosmina15
13 Feb 2011, 13:36
multumesc

portofel
13 Feb 2011, 19:50
Ia sa vedem daca am noroc si de data asta....
Am vazut acum ceva timp un film de razboi, cu un copil evreu ramas orfan, care ajunge pe mana germanilor ......ce se intampla mai departe nu mai stiu, ca n-am apucat sa-l vad pana la sfarsit, dar mi-as dori mult sa fac rost de el.




Nu e '' IMPERIUL SOARELUI''.

florryinn
14 Feb 2011, 08:34
S-ar putea sa nu fie "Empire of the Sun (1987)", s-ar putea sa fie "Europa Europa (1990)":
http://www.imdb.com/title/tt0099776/
Descrierea ta cam seamana cu ce se intampla in filmul asta, dar este f posibil sa ma insel...

portofel
14 Feb 2011, 19:40
Mersi,:-? da' nu stiu...asta o fi? trebuie sa-l vad ca sa-mi dau seama.

rosty
18 Feb 2011, 19:40
Caut si eu un film de ceva vreme.... dar in zadar sper sa ma ajutatzi ! era cu o fata al carei tata lucra intr-o mina si ea nu a stat cu tatal ei . a stat la mama ei,parintii ei erau divortatzi , dupa ce tatal ei a murit aceasta a mers la casa undeva locuia acesta si acolo a gasit intr-o cutie din casa, o tablitza de chemat spirite si impreuna cu niste prieteni de ai ei se hotarasc sa mearga in mina si ia la ea si tablitza aceea , acolo in mina cheama un spirit (nu mai stiu daca e al tatalui ei), si vorbesc cu acesta cu ajutorul tablitzei apoi sunt rand pe rand omoratzi si aproape toata actiunea filmului se petrece in mina, ea parca scapa,sper sa ma ajute cineva ca il caut de mult timp !

nikolaecornea
21 Feb 2011, 00:23
contine o scena in care pescuiesc in mare cu un cap de vacaX(

nikolaecornea
21 Feb 2011, 00:26
scuze sant nou pe forum .caut un film care contine o scena in care pescuiesc in mare cu un cap de vaca :D

cristyygc
01 Mar 2011, 17:39
Salut,mi_a venit in minte azi dupa multi ani o faza dintr_un film pe care l_am vazut cand eram mic pe video si nu am nici cea mai mica idee cum se numea....
Faza era cam asa : erau 2 copii la o masa si unul dintre ei nu putea sa manance nimic de forma rotunda,celalalt vrand sa il necajeasca ii arunca cateva boabe de mazare in farfurie,cand pustiul a vazut boabele de mazare la el in farfurie a inceput sa arunce tot ce e era pe masa etc.
Actiuneea filmului se petrece in jurul acestui pusti deoarece cineva ii omorase parintii si el ramasese socat,nu mai vorbea si avea tot timpul niste carti de joc pe care le taia cu foarfeca in forma de oameni...cred ca am dat destule detalii,daca stie cineva astept un pm...
Multumesc anticipat.

paul_aramis
01 Mar 2011, 17:41
bă spamere! dacă întrebai o dată nu era de ajuns?

eSebi
04 Mar 2011, 23:42
Buna-seara. Si acum dupa 15,20 de ani am un flash de la un film pe care as dori sa-l revad dar nu stiu cum se cheama. Ce imi amintesc eu e un criminal,psihopat,intr-o casa mare sau hotel si omora din ordinele lui mă-sa :) care ea (mă-sa) era de fapt moarta,putrezita si statea intr-o camera la etaj si vocea ei era data de un gramofon,pick-up.Nu mai stiu exact dar criminalul (ficior'su) se dedubla in momentul crimei îmbracandu-se in femeie. Singura imagine limpede care o am in minte e la sfârşitul filmului cand intrase cineva in camera ei,ea vorbea,prin gramofon,era filmata din spate,avea parul lung iar cand acel cineva a pus mana pe ea a întors-o cu faţa era un cadavru mumificat.

fresie
05 Mar 2011, 00:04
Buna-seara. Si acum dupa 15,20 de ani am un flash de la un film pe care as dori sa-l revad dar nu stiu cum se cheama. Ce imi amintesc eu e un criminal,psihopat,intr-o casa mare sau hotel si omora din ordinele lui mă-sa :) care ea (mă-sa) era de fapt moarta,putrezita si statea intr-o camera la etaj si vocea ei era data de un gramofon,pick-up.Nu mai stiu exact dar criminalul (ficior'su) se dedubla in momentul crimei îmbracandu-se in femeie. Singura imagine limpede care o am in minte e la sfârşitul filmului cand intrase cineva in camera ei,ea vorbea,prin gramofon,era filmata din spate,avea parul lung iar cand acel cineva a pus mana pe ea a întors-o cu faţa era un cadavru mumificat.

http://www.cinemagia.ro/filme/psycho-10894/

http://www.cinemagia.ro/filme/psycho-787/

Unul dintre acestea doua. Ambele au acelasi subiect.

eSebi
05 Mar 2011, 01:00
Am un DVD cu psycho din 1960 si de cateva zile incerc sa-mi fac timp sa-l vad dar nu prea reusesc. Din cauza acestui film,alb-negru,mi-am adus aminte de acea "doamna mumificata". Acum cand m-am uitat prin el si-am dat pe la sfarsit,EL E,cel din '60,multumesc pentru efort.

fresie
05 Mar 2011, 01:04
Am un DVD cu psycho din 1960 si de cateva zile incerc sa-mi fac timp sa-l vad dar nu prea reusesc. Din cauza acestui film,alb-negru,mi-am adus aminte de acea "doamna mumificata". Acum cand m-am uitat prin el si-am dat pe la sfarsit,EL E,cel din '60,multumesc pentru efort.

Cu placere! Vizionare placuta! E intr-adevar un film interesant.

iulian_km32
08 Mar 2011, 19:39
Nu stie cineva cum se numeste filmul acela in care cineva merge in viitor cu o masinarie si descopera ca toata lumea de acolo e praf la gandire ,tot ce se produce e energizantul si presedintele tari era ceva star porno.
Cam atat imi amintesc din acel film,si ca era comedie.
Astept raspuns

FreakDoll
08 Mar 2011, 19:47
Idiocracy (http://www.cinemagia.ro/filme/idiocracy-suprematia-natangilor-19325/) ?

iulian_km32
08 Mar 2011, 19:52
da asta e ,ms mult

hiverul
27 Mar 2011, 19:10
Caut si eu un film destul de vechi!
Este vorba despre 2 echipe de kickboxing : america si koreea(sau japonia) care se intrec in nush ce turneu!

KrissKringle
27 Mar 2011, 19:13
Best of the best - http://www.imdb.com/title/tt0096913/

hiverul
27 Mar 2011, 19:15
Multumesc mult de tot!

FlorinMovieFreak
28 Mar 2011, 07:25
Am vazut de mult cand era mic .. un film despre niste spargatori de banci .. era alb-negru filmu' .. si tin minte .. c-au avut o problema cu banii .. in multi dintre saci erau monezi .. si voiai sa scape de ei .. stie cineva numele ?

FlorinMovieFreak
29 Mar 2011, 23:25
Am vazut de mult cand era mic .. un film despre niste spargatori de banci .. era alb-negru filmu' .. si tin minte .. c-au avut o problema cu banii .. in multi dintre saci erau monezi .. si voiai sa scape de ei .. stie cineva numele ?

hai ca se poate .. tre' sa stie cineva ..

FlorinMovieFreak
30 Mar 2011, 05:52
:)

boieru
10 Apr 2011, 16:19
era vorba despre o echipa care trebuia sa distruga un baraj, au reusut in cele din urma cu ajutorul a doua avioane din care au lansat niste "mingi" bomba, lansare care s-a facut la intersectia reflectoarelor proiectate pe apa de cele doua avioane(dupa cate imi amintesc)
"mingile"sareau pe apa exact cum fac copii cand arunca cate o piatra lata, care datorita vitezei imprimate fac cateva salturi inainte sa se duca la fund.

camimura
11 Apr 2011, 17:55
Cum s-a numit filmul de ieri seara de la procinema (10.04.2011)? Ceva cu Tirant........

AlexanderCage
13 Apr 2011, 17:01
Caut un film (horror am impresia) vazut acum mai multi ani pe ProCinema daca imi amintesc bine. Era vorba de un grup de tineri prinsi intr-un bloc sau mai bine zis hotel, iar un anumit etaj era bantuit de fostul propietar/administrator al hotelului, daca imi aduc bine aminte. Pentru a putea iesi de acolo era nevoie ca unul din ei sa se sacrifice, sinucigandu-se...

Cam atat mi-am adus aminte... Stie cineva titlul filmului ?

Sebyzuq07
15 Apr 2011, 14:40
Salut,am si eu un film care mi-ar placea sa-l revad dar nu mai stiu exact cum se numeste,l-am vazut odata cand eram mai mic la tv si mi-a placut foarte mult....filmul este o productie franceza cu o gasca de prieteni care practiva Parkour,ei jefuesc cateva case ale unor oameni bagati pentru a face rost de bani pentru al ajuta pe un copil internat in spital sa-si faca operatia.....nu mai stiu foarte bine povestea pentru ca eram mic cand sa difuzat la tv....doar sper ca am relatat bine povestea astfel incat sa ma poata ajuta cineva cu numele acestui film.Multumesc anticipat.

paul_aramis
15 Apr 2011, 14:42
bagati... unde?

AlexanderCage
20 Apr 2011, 04:54
@ seby
Yamakasi e filmul pe care il cauti.

krakatit
22 Apr 2011, 14:25
Fratilor, ajutati-ma ca eu nu am reusit sa gasesc niciun indiciu si ma bantuie amintirea lui de 20 de ani.
Filmul e de prin anii '80, l-am vazut pe caseta video, se vorbeste engleza, dar nu stiu sigur productia. Titlul tradus era "scrisori catre un necunoscut" sau de la un necunoscut. Gen romance. Poveste de iubire intre una mai tanara si unul mai batran (cu ochelari), care in final se dovedeste a fi mare nobil (conte sau asa ceva). Finalul e cum o duce la castelul lui si ea confunda casa gradinarului cu viitoarea lor casa. Mai sunt doua scene pe care mi le amintesc: inceputul filmului cu "Is this seat taken?" in tren/ vagon restaurant parca si incep niste glumite jocuri de cuvinte. Si alta in care ea e aproape sedusa de un escroc care confunda grecescul Afrodita cu Venus.
Am incercat sa caut dupa toate aceste indicii, dar neavand titlul original si niciun nume de actor m-am blocat.
De aceea m-am si inscris pe forum. Asa ca help!

Coolaf
24 Apr 2011, 12:40
Hristos a inviat in primul rand ! :)
Am vazut acum cativa ani un film de actiune/thriller al carui nume nu mi'l aduc aminte,sper sa ma ajutati voi.Filmul incepe intr'un loc mai intunecat si are in prim plan un baiat si o fata,studenti la criminalistica care anchetau o crima..totul era o inscenare bineinteles,ei doar faceau practica si tin minte ca ajung intr'un fel de casa mai parasita iar dupa un timp se face o selectie din care se aleg cei mai buni pentru a pleca pe o insula (nu mai stiu daca la relaxare sau pentru high training).Ideea este ca pe aceasta insula era cineva care le voia moartea si le intinde fel si fel de capcane din care moare unu cate unul.Primul care moare stiu ca este inghetat..imi mai aduc aminte ca cel care le voia raul ii adoarme pe toti si scrie pe geamuri niste cifre iar unul dintre studenti isi da seama ca defapt pe geamuri era scris un cod al curentului electric sau ceva de genu' si incep sa se fereasca de apa care inundase locul..presupuneau ca cineva va taia niste fire de electricitate si le va arunca in apa..nu mai tin minte prea multe,sper sa ma puteti ajuta :).

hoticeandu
24 Apr 2011, 19:17
Hristos a inviat!
FIlmul pe care il caut are in centrul sau un pictor care face o copie a autoportretului lui Rembrandt. L-am vazut acum mult timp si imi amintesc vag ultimele secvente in care pictorul ajunge la tribunal si incearca sa arate ca e un fals, singura diferenta dintre cele doua fiind ochii; pictorul redase ochii albastrii ai tatalui sau. Multumesc

Coolaf
24 Apr 2011, 21:35
Hristos a inviat in primul rand ! :)
Am vazut acum cativa ani un film de actiune/thriller al carui nume nu mi'l aduc aminte,sper sa ma ajutati voi.Filmul incepe intr'un loc mai intunecat si are in prim plan un baiat si o fata,studenti la criminalistica care anchetau o crima..totul era o inscenare bineinteles,ei doar faceau practica si tin minte ca ajung intr'un fel de casa mai parasita iar dupa un timp se face o selectie din care se aleg cei mai buni pentru a pleca pe o insula (nu mai stiu daca la relaxare sau pentru high training).Ideea este ca pe aceasta insula era cineva care le voia moartea si le intinde fel si fel de capcane din care moare unu cate unul.Primul care moare stiu ca este inghetat..imi mai aduc aminte ca cel care le voia raul ii adoarme pe toti si scrie pe geamuri niste cifre iar unul dintre studenti isi da seama ca defapt pe geamuri era scris un cod al curentului electric sau ceva de genu' si incep sa se fereasca de apa care inundase locul..presupuneau ca cineva va taia niste fire de electricitate si le va arunca in apa..nu mai tin minte prea multe,sper sa ma puteti ajuta :).

Mindhunters (2004)

Asta e,mersi frumos :)

krakatit
25 Apr 2011, 11:15
Mersi de raspuns, dar nu e asta. L-am gasit si eu pe acesta pe IMDB. Poate am gresit la titlu, poate era intaln ire cu un necunoscut sau asa ceva. Sigur nu e cel sugerat pentru ca l-am vazut. L-am confundat poate la titlu. Mersi oricum. Cautam in continuare!
AAA, si Hristos a inviat!

krakatit
26 Apr 2011, 10:33
Mersi de raspuns, dar nu e asta. L-am gasit si eu pe acesta pe IMDB. Poate am gresit la titlu, poate era intaln ire cu un necunoscut sau asa ceva. Sigur nu e cel sugerat pentru ca l-am vazut. L-am confundat poate la titlu. Mersi oricum. Cautam in continuare!
AAA, si Hristos a inviat!

L-am gasit.
http://www.imdb.com/title/tt0095551/

adrianhh
26 Apr 2011, 12:42
Am vazut mai demult un film crima,actiune ... era vorba despre un tata si fiul sau , erau in masina la semafor si cineva ii rapeste fiul . El fuge dupa ei , trage cu pistolul , insa nimic ...mai tarziu afla cate ceva despre rapitori de la o prostituata de care se indragosteste in final . Ca sa isi ia fiul inapoi trebuie sa dea nu stiu cati bani si jefuieste banci , case...etc. , stiu ca acesta mai avea un frate(ambii erau de culoare) Stie cineva cum se numeste ...? vreau neaparat sa aflu fiindca mi s-a parut unul dintre cele mai frumoase filme :D

Gebeleizis
27 Apr 2011, 00:00
Am vazut mai demult un film crima,actiune ... era vorba despre un tata si fiul sau , erau in masina la semafor si cineva ii rapeste fiul . El fuge dupa ei , trage cu pistolul , insa nimic ...mai tarziu afla cate ceva despre rapitori de la o prostituata de care se indragosteste in final . Ca sa isi ia fiul inapoi trebuie sa dea nu stiu cati bani si jefuieste banci , case...etc. , stiu ca acesta mai avea un frate(ambii erau de culoare) Stie cineva cum se numeste ...? vreau neaparat sa aflu fiindca mi s-a parut unul dintre cele mai frumoase filme :D
Waist Deep, cu Tyrese Gibson in rolul principal.
http://www.cinemagia.ro/filme/waist-deep-dragoste-de-tata-15736/

FlorinMovieFreak
08 May 2011, 17:26
Am vazut demult .. un film la tv .. cu niste vampiri .. care aparent aveau ca slabiciune (kryptonita lor as putea spune) niste pisici .. daca-si aduce cineva aminte .. please do tell !

Cristina_
08 May 2011, 20:11
Am vazut demult .. un film la tv .. cu niste vampiri .. care aparent aveau ca slabiciune (kryptonita lor as putea spune) niste pisici .. daca-si aduce cineva aminte .. please do tell !

Poate te referi la Sleepwalkers (1992) ? http://www.imdb.com/title/tt0105428/

FlorinMovieFreak
09 May 2011, 14:07
Bravo girl .. that's the one .. ms frumos ..

begotten15
09 May 2011, 19:41
caut un film de groaza mai vechi,actiunea se petrece intr un tren unde criminalii aveau ochii albi atunci cand omorau ...
Cred ca e vorba de Horror Express (1972): http://www.imdb.com/title/tt0068713/

SMC
09 May 2011, 20:05
Da, daca-i asta, "Expresul Groazei" a fost tradus la noi...

begotten15
09 May 2011, 20:21
Da, daca-i asta, "Expresul Groazei" a fost tradus la noi...
E un film pe care l-am vazut cu ani in urma, si imi aminteam aceleasi detalii, in plus ca factorul originator al mortilor era un animal inchis intr-o cutie urcata la vagonul de bagaje, si pe care il elibereaza cineva din greseala. Am incercat multa vreme sa-mi aduc aminte titlul filmului (nu stiam nici versiunea romaneasca a titlului). Nu de mult l-am descoperit si l-am vizionat din nou. Filmul e bun, nu e un simplu horror. Creatura ucigasa era de fapt o mumie descoperita de un arheolog si transportata in trenul respectiv pentru investigatii mai amanuntite. Pana la urma, se dovedeste ca, de fapt, mumia era de fapt purtatoarea unei forme extraterestre de energie, care cazuse pe Terra cu multe mii de ani in urma. Exista o scena in film in care, prin ochii uneia din victime, se reconstituie traseul prin spatiu al acestui avatar luciferic. Imaginile planetei, contactul cu hominidul, incita la configurarea unei anumite viziuni despre geneza, filtrand amintiri cosmologice si antropologice conjugate astfel incat sa rosteasca un discurs despre fiinta. Conditia umana in situatiile limita e explorata destul de veridic, iar inserarea secventelor retrospective face din Expresul Groazei un prototip al genului.

paul_aramis
09 May 2011, 20:35
caut un film de groaza mai vechi,actiunea se petrece intr un tren unde criminalii aveau ochii albi atunci cand omorau ... Cred ca e vorba de Horror Express (1972): http://www.imdb.com/title/tt0068713/

bună dimineaţa! vezi că mai întrebau unii despre ceva filme acum vreo 5-6 ani şi nu le-a răspuns nimeni...

SMC
09 May 2011, 21:16
Si mai e o chestie, daca imi amintesc eu bine: "ochii albi" erau transmisibili, implicit zombificarea... Misto filmul! :)

begotten15
09 May 2011, 22:12
caut un film de groaza mai vechi,actiunea se petrece intr un tren unde criminalii aveau ochii albi atunci cand omorau ... Cred ca e vorba de Horror Express (1972): http://www.imdb.com/title/tt0068713/

bună dimineaţa! vezi că mai întrebau unii despre ceva filme acum vreo 5-6 ani şi nu le-a răspuns nimeni...
Ai dreptate, paul _aramis. Iuteala de mana si (mai ales) nebagare de seama...

paul_aramis
09 May 2011, 23:28
Si mai e o chestie, daca imi amintesc eu bine: "ochii albi" erau transmisibili, implicit zombificarea... Misto filmul! :)

nu erau. şi nici zombificarea. că nu e cu de ăia. în momentul morţii, cadavrelor li se albeau ochii (făceau "cataractă").
begotten15, las' că se întâmplă şi la case mai mari. bine că ai priceput...

xerses
14 May 2011, 19:42
Cine stie cum se numea serialul in care a jucat Piven pe post de Cupidon?Era in tandem cu o psiholoaga...

FlorinMovieFreak
15 May 2011, 00:16
Este vorba de un film facut in Franta .. in 2007 .. 2008 .. despre doi tipi .. unul este hot .. iar celalalt un politist .. se tot tatoneaza .. pana cand la un moment dat raman amandoi .. singuri in Paris .. este o comedie frumoasa .. originala .. daca stie cineva despre ce anume aberez .. please help !

FlorinMovieFreak
15 May 2011, 23:40
Este vorba de un film facut in Franta .. in 2007 .. 2008 .. despre doi tipi .. unul este hot .. iar celalalt un politist .. se tot tatoneaza .. pana cand la un moment dat raman amandoi .. singuri in Paris .. este o comedie frumoasa .. originala .. daca stie cineva despre ce anume aberez .. please help !

updates:

unu din ei (politistul) este chel ..
hotu' se plimba prin orasul ramas pustiu .. cu o masina de Formula 1 ..
intra in tricoul lui Zinedine Zidane pe stadionul State de France .. si striga ceva .. de genu' This is Barca sau Sparta .. nu-mi aduc aminte foarte bine .. cam atat ..

nsx
08 Jun 2011, 00:27
era un film romance, ea avea un dasta: http://www.bmwism.com/all_bmw/bmw_2002_turbo_bmw_ag.jpg iar el s-a dus acolo la scoala si statea cu chirie la o casa unde mai erau 2 fete, aia cu bmw ul de mai sus si inca una..stiu ca aia cu bmw u avea un APARAT foto si cam atat imi aduc aminte...ajutati-ma va rog

noname068
11 Jun 2011, 17:18
Buna tuturor!

Am vazut un film acum ceva timp, mai bine de 4 ani in urma dar problema e ca nu imi aduc aminte deloc cum se numea sau ce actori jucau in el , nici macar anul productiei. Actiunea includea un 2 soti. Sotul era pictor si a murit. Sotia lui a ramas singura in casa lor si simtea tot felul de chestii stranii. De multe ori simtea cu sotul ei este langa ea. El, dupa moarte , era parca inchis in unul dintre tablourile lui si daca sotia lui desena un copac pe tabloul lui, in acelasi timp lui ii aparea acel copac. Spre final el a reusit sa o faca sa scrie pe o foaie ceva. Este foarte interesant filmul si as fi foarte recunoascatoare daca m'ati ajuta sa'l gasesc.

Multumesc anticipat!:)

noname068
11 Jun 2011, 22:22
Buna tuturor!

Am vazut un film acum ceva timp, mai bine de 4 ani in urma dar problema e ca nu imi aduc aminte deloc cum se numea sau ce actori jucau in el , nici macar anul productiei. Actiunea includea un 2 soti. Sotul era pictor si a murit. Sotia lui a ramas singura in casa lor si simtea tot felul de chestii stranii. De multe ori simtea cu sotul ei este langa ea. El, dupa moarte , era parca inchis in unul dintre tablourile lui si daca sotia lui desena un copac pe tabloul lui, in acelasi timp lui ii aparea acel copac. Spre final el a reusit sa o faca sa scrie pe o foaie ceva. Este foarte interesant filmul si as fi foarte recunoascatoare daca m'ati ajuta sa'l gasesc.

Multumesc anticipat!:)

What Dreams May Come (1998)


Multumes frumos pentru ajutor! Acesta este! :-*

Andrei_tzek
18 Jun 2011, 15:24
Imi puteti spune va rog frumos cum se numesc urmatoarele 2 filme:

1. Este vorba despre o fata care a fost impietrita de catre un baron.
Acesta ii pune un colier prin care o impietreste.
Dupa aceea actiunea filmului se deruleaza in viitor.
Fata ajunge pe post de manechin intr-un magazin pana ce este gasita de "ales"...
Stiu ca filmul se termina asa: baronul este aruncat dintr-un balon.
Nu stiu sa spun mai multe despre film,sper ca este suficient.
Caut acest film de foarte,foarte mult timp si nu stiu nici cum numele sau...

2. Este un film horror mai vechi despre o fata care merge in vacanta la bunica-sa intr-un satulet in care se petrec fel de fel de crime.Pana la urma isi da seama ca bunica-sa este criminalul...

Va multumesc anticipat si astept raspunsurile dumneavoastra.

Rusnacul
21 Jun 2011, 23:45
Doamne, si eu caut un film de cateva saptamani si nu gasesc nici un indiciu:-/ .Este un film al copilariei mele pe care vreau sa-l mai vad odata.Este vorba despre un copil care joaca un joc la un aparat aflat intr-un bar, cred ,jocul era gen "Galactic Warrior" si in momntul cand ajunge la capatul jocului este teleportat undeva in spatiu intr-o nava fiind desemnat salvatorul omenirii datorita performantei din joc, filmul dupa cum tin eu minte la vreamea aia in traducere libera se numea "Ultimul Luptator Galactic".merci anticipat X_X

Mellia
25 Jun 2011, 12:45
Este un film frantuzesc pe care mi-l amintest foarte vag, dar stiu ca mi-a placut mult la vremea respectiva. Un cuplu, el si ea, aveau doua fete, locuiau in Paris (din cate imi aduc aminte), ea era designer de haine. Din cauza indiferentei lui si a altor blabla-uri, ea pleaca si el isi pune o dorinta in noaptea respectiva, cum e sa fii femeie sau ceva de genul. A doua zi se trezeste femeie, e disperat, o cauta pe iubita lui, se preface tot timpul ca sa gaseasca formula care sa-l transforme inapoi, o ajuta pe ea intr-o prezentare de moda si la sfarsit stiu ca se impaca si el redevine barbat. Inca un detaliu important, el avea un prieten foarte bun, care era intr-un scaun cu rotile, singurul care stie de schimbarea pers. principal din barbat in femeie.

Stie cineva cum se numeste? Pretty please :D

FreakDoll
27 Jun 2011, 02:55
Cumva Deception (2008) (http://www.cinemagia.ro/filme/deception-26354/)?

Mellia
27 Jun 2011, 14:53
Nu, nu, era frantuzesc. Cred ca de asta e si asa de greu de gasit :(

sorry, atunci :)

FreakDoll
27 Jun 2011, 14:55
Eu am raspuns la alta intrebare postata de un alt user, care, probabil, si'a sters mesajul intre timp..:)

sabynush
27 Jun 2011, 17:10
Buna!Acum cativa ani 2-3...cam asa,am vazut un film despre un cuplu care se muta intr-un oras iar in acel oras se petrec tot felu de intamplari,dar ei nu mai pot iesi din acel oras...pana cand ei isi dau seama despre ce ii vorba si incearca sa plece dar nu pot si vor ramane acol!la sfarsitul filmului o arata pe femeie intr-un scaun cu rotile...sau pe el,nu mai stiu exact!!....stie cineva despre ce film este vorba?va roog:):)

mysweetypie
14 Jul 2011, 22:43
Hei.am vazut un film in care era vorba despre un orfelinat.la un moment dat a venit o tipa noua iar o profesoara(care era pentru celelalte fete un fel de idol) se indragosteste de ea.fata noua are astm iar la final profesoara o lasa sa moara fara sa o ajute.stie cineva cum se numeste filmul?:)

littleangel8910
17 Jul 2011, 23:42
am nevoie de ajutorul vostru sa identific un film. am sa fiu clara de la inceput: nu l-am vazut, desi mi=as fi dorit foarte mult. a rulat pe hbo si nu este productie hollywoodiana. este o drama (romantica oarecum). un angajat al unei uzine nucleare este concediat in ciuda anilor de vechime. se constata ca are o boala mortala ca urmare a radiatiilor la care a fost expus. nu stie cum sa-si anunte familia ca in cel mai scurt timp nu vor mai avea sprijin financiar si nici un sot/ tata alaturi curand. daca nu ma insel, este poveste adevarata
va multumesc anticipat:)

c0nt
18 Jul 2011, 15:52
Doamne, si eu caut un film de cateva saptamani si nu gasesc nici un indiciu:-/ .Este un film al copilariei mele pe care vreau sa-l mai vad odata.Este vorba despre un copil care joaca un joc la un aparat aflat intr-un bar, cred ,jocul era gen "Galactic Warrior" si in momntul cand ajunge la capatul jocului este teleportat undeva in spatiu intr-o nava fiind desemnat salvatorul omenirii datorita performantei din joc, filmul dupa cum tin eu minte la vreamea aia in traducere libera se numea "Ultimul Luptator Galactic".merci anticipat X_X
S-ar putea sa fie The Last Starfighter (http://www.imdb.com/title/tt0087597/)
Hei.am vazut un film in care era vorba despre un orfelinat.la un moment dat a venit o tipa noua iar o profesoara(care era pentru celelalte fete un fel de idol) se indragosteste de ea.fata noua are astm iar la final profesoara o lasa sa moara fara sa o ajute.stie cineva cum se numeste filmul?:)
Cracks (http://www.imdb.com/title/tt1183665/)

mysweetypie
18 Jul 2011, 21:04
multumesc c0nt >:D<

maxpayne
19 Jul 2011, 11:03
salut
caut un film in care este vorba despre un tip care se indragosteste de o tipa...
in film, tipa este foarte grasa,,, problema este ca acest tip o vede ca fiind foarte slaba..
nu stiu din ce cauza, e o super comedia , dar nu mai stiu cum se numeste..
e mai vechi un pic, si in rolul tipei slabe joaca o blonda..

littleangel8910
19 Jul 2011, 20:33
salut
caut un film in care este vorba despre un tip care se indragosteste de o tipa...
in film, tipa este foarte grasa,,, problema este ca acest tip o vede ca fiind foarte slaba..
nu stiu din ce cauza, e o super comedia , dar nu mai stiu cum se numeste..
e mai vechi un pic, si in rolul tipei slabe joaca o blonda..

Shallow Hal din 2001, tradus la noi ca "Usuraticul". Blonda este Gwyneth Paltrow

emy001
21 Jul 2011, 08:48
Am vazut acum cativa ani, pe protv, parca, un thriller in care personajul principal era o femeie care, in timp ce se afla cu fiica sa, a fost lovita de un camion. Trezindu-se la spital, ea constata ca nu exista nimeni cu numele ei si ca nimeni nu o recunoaste. In casa ei s-a mutat o alta femeie, impreuna cu fiica accidentatei, fetita fiind singura care o recunoaste. La sfarsit, tin minte ca cele doua se intalnesc intr-un parc sau balci si ca totul revine la normal. Daca are cineva idee, sa-mi spuna si mie cum se numeste filmul. Multumesc!

Xaddob
21 Jul 2011, 08:59
e vorba despre 2 fete care au cunoscut un tip pe un site de socializare (nu sunt sigur daca e facebook sau altul). si fetele astea se intelegeau bine cu el, radeau.. glumeau etc. intr-o zi, el i-a propus uneia dintre ele sa se intalneasca, iar ea a acceptat. de atunci acea fata nu a mai dat pe acasa.. cand a vazut ca nu mai vine, prietena ei a inceput sa-l intrebe pe tipul asta si sa ceara explicatii. baiatul cica a inceput si el sa-si faca griji si i-a propus sa se intalneasca sa o caute amandoi.. si a disparut si asta.

ma scuzati pentru ca nu ofer mai multe detalii, dar atat stiu. multumesc

littleangel8910
21 Jul 2011, 16:10
e vorba despre 2 fete care au cunoscut un tip pe un site de socializare (nu sunt sigur daca e facebook sau altul). si fetele astea se intelegeau bine cu el, radeau.. glumeau etc. intr-o zi, el i-a propus uneia dintre ele sa se intalneasca, iar ea a acceptat. de atunci acea fata nu a mai dat pe acasa.. cand a vazut ca nu mai vine, prietena ei a inceput sa-l intrebe pe tipul asta si sa ceara explicatii. baiatul cica a inceput si el sa-si faca griji si i-a propus sa se intalneasca sa o caute amandoi.. si a disparut si asta.

ma scuzati pentru ca nu ofer mai multe detalii, dar atat stiu. multumesc

cumva http://www.cinemagia.ro/filme/elsewhere-42944/ ?

madymada
27 Jul 2011, 20:17
buna! am vazut acum ceva timp un film dar nu mai stiu exact despre ce e vorba dar pot sa sp asa in mare ce mai tin minte.
Era vorba despre diavol ca cica lasa fete insarcinate in timp ce dormeau si sarcina dura foarte putin...sau ceva de genul si fetele care ramaneau insarcinate erau ucise cand sa nasca de catre copil.
:-/ pls.....spuneti-mi daca stiti despre ce film e vorba

punisher93
28 Jul 2011, 14:45
Caut un film care l-am vazut pe vhs...o sa dau cateva detalii:

Era o femeie care avea un copil intr-un fel de borcan, iar un robot o alearga tot filmul sa ii fure acel copil. Ea trebuia sa ajunga la un vas parca ceea ce a si facut. .

Era dublat in romana si se numea pe romaneste "Omul de otel"...

Sper sa ma ajutati.

Multumesc.

ionelush
28 Jul 2011, 20:42
X( Salutari Tuturor
De Ceva Vreme Caut Un Film Care L-am Vazut Prin Anii 90--93 Si Nu Am Retinut Cum Se Numeste
Mai Ales Ca Era Deja Inceput
Prima Faza Am Prinso Intru-n ! Tren Erau Mai Multi Tineri (imi Amintesc Vag Secvente Din Film Dar Poate Ajuta Totusi.....)........deodata A Inceput Actiunea
Adica Acel Tren Era Controlat De Diavol*satana*a Inceput Sa Devieze Trenul De Pe Linii Mergea Prin Mlastini (super Misto) Si A Inceput Sa Omoare Tinerii Cu Exceptia La O Fata Care Era Virgina !de Fapt Pe Ea O Voia
In Film Apare Si Un Om Gen Preot Sau Caam Asa Ceva Sii Spune Ca Pe Ea O Cauta*pe Fata*pentru Ca Era Virgina Si Avea Nevoe De Ea
In Fine A Prinso Diavolul O Ia Si O Duce La O Baba(talpa Iadului) Si O Pune Sa Overifice ---stupoare Fata Nu Mai Era Virgina......
Daca Ma Puteti Ajuta Va Ramin Dator Multumesc:(

tzuca_d8
29 Jul 2011, 02:54
Am vazut un film pe natinoal tv cred, acum cativa ani, un fel de horor. Filumul era format din mai multe filmulete povestite de un fel de schelet sau ceva de genul si toate erau cu morala. Imi amintesc doar doua dintre ele, dintre care unul cu un om care primise printr-un expleriment cele noua vieti ale unei pisici. El dadea spectacole in care murea si apoi revenea la viata, pentru a castiga bani si isi foloseste astfel 7 dintre cele 9 vieti. Hotaraste pentru ultimul sau spectacol sa fie ingropat de viu si dupa cateva zile sa invie, aceasta fiind ultima daca cand mai putea invia. Insa in timp ce era in sicriu isi aminteste brusc faptul ca pisica murise dupa ce primisese el vietile deci una era deja folosita. Asa ca moare ingropat de viu datorita lacomiei sale pentru bani.
Cealalta povestioara mi-o aminstesc vag... era despre un om condamnat la moarte pe scaunul electric si il arata cum moare ... Oricum felul in care povestea acel schelet sau personaj diabolic(ce o fi fost el) era insotit de umor si ironie.
Sper sa ma puyteti ajuta .. desi nu cred ca sunt prea multe sanse. Aaa da.. si filmul era color dar parea destul de vechi dupa felul cum era filmat. Multumesc.:)

WildR0se
29 Jul 2011, 13:07
Tales from the Crypt

http://www.imdb.com/title/tt0096708/
http://www.youtube.com/watch?v=ae5XwkSguNI

tzuca_d8
29 Jul 2011, 18:55
Tales from the Crypt

http://www.imdb.com/title/tt0096708/
http://www.youtube.com/watch?v=ae5XwkSguNI
Da intradevar asta e. Multumesc mult.

yyeennkk
29 Jul 2011, 19:27
Caut un film de 15 ani si habar nu stiu cum as putea sa il gasesc. Ideea e ca l-am vazut cand eram foarte mic si tot ce mai stiu e ca era vorba despre un individ care transporta glicerina pentru foarte multi bani si la sfarsit chiar cand scapa de greu pierde controlul volanului si explodeaza masina. Stiu ca nu e mult , dar daca poate cineva sa ma ajute...

anaemona
30 Jul 2011, 00:14
yyeennkk, poate e asta http://www.imdb.com/title/tt0046268/

Daca nu, poate e varianta americana.

yyeennkk
30 Jul 2011, 12:08
yyeennkk, poate e asta http://www.imdb.com/title/tt0046268/

Daca nu, poate e varianta americana.


Multumesc foarte foarte mult. Incredibil ce repede am aflat.

punisher93
30 Jul 2011, 16:38
Nu stie nimeni? :(

punisher93
30 Jul 2011, 16:42
American Cyborg se numea...

sabynush
30 Jul 2011, 20:42
Buna!Acum cativa ani 2-3...cam asa,am vazut un film despre un cuplu care se muta intr-un oras iar in acel oras se petrec tot felu de intamplari cu locuitorii de acol,dar ei nu mai pot iesi din acel oras...pana cand ei isi dau seama despre ce ii vorba si incearca sa plece dar nu pot si vor ramane acol!la sfarsitul filmului o arata pe femeie intr-un scaun cu rotile...sau pe el,nu mai stiu exact!!....stie cineva despre ce film este vorba?va roog

ady_crys
03 Aug 2011, 09:06
caut si eu un film mai vechi l-am vazut la ANTENA 1 demult :este vorba despre un om care avea o herghelie de cai cu care participa la concursuri , ginerele lui paria pe cai , aranjeaza omorarea batranului numai casa puna mana pe toata herghelia cu care o pune la pariuri si o pierde pe nevsta lui o aranjeaza si pe ea definitiv intr-un incendiu daca nu ma insel . stiu ca ajunge in puscarie unde o ajuta o negresa . dupa ce ies face o operatie estetica la fata sa nu o mai cunoasca nimeni si negresa o ajuta sa se razbune pe fostul sot ca sa recupereze herghelia de cai .[ e ceva cam in genul -return to eden ]

Allan324
03 Aug 2011, 20:28
Salut. Caut si eu un film care l-am vazut de mult dar imi aduc aminte detaliile din el, doar ca nu stiu cum se numeste.
Deci, sa o iau de la inceput. Este vorba despre o fata care are probleme in vatza, ca nimeni nu o baga in seama. Stiu ca la inceput chiar este prezentat cum ea merge cu o mashina stricata prin orash si tot o opreste un politist sa ii spuna ca nu are voie sa umble cu mashina asha si striga la ea si ii da amenda. Apoi stiu ca ii place de un tip dar nici decum nu are curaj sa vorbeasca cu el.
Asta e introducerea, si stiu ca devine interesant in momentul in care se duce la bunica ei sau ce o fi femeia aia. Este un fel de vrajitoare sau cititoare dinasta in cartzi..(i donno) si faza e ca ii da o fiola cu ceva solutie care daca o bea, va face ca barbatul care o aude vorbiind, sa se indragosteasca de ea. Si face experimentul ...merge la politzist ....se spreyeaza cu solutie dinaina in gura si politistul se indragosteste si o lasa fara amenda. Apoi tipul de care ii place ei o aude si se indragosteste si el de ea. Astea ar fi detaliile. Imi amintesc tot filmul dar e mult de spus. Ce ar mai ajuta sa va datzi seama ar fi ....ca mai apare acest personaj secundar ...o tipa care si ea vrea sa puna mana pe solutia magica si ce se intampla interesant e ca da de un vas mai mare si bea toata chestia aia si atunci intra intr-o biserica...toate privirile se atintesc la ea ....si ea doar ishi drege vorba, ishi curata gatul, si atunci toti barbatii fug dupa ea :)).
In fine...daca mai trebuie ceva adaugat ..sa imi spune-ti dar chiar ma bate gandul sa stiu cum ii spune la film . Multumesc

Smiter
12 Aug 2011, 00:06
Am vazut acum cateva luni la televizor un "behind the scenes" si nu am apucat sa iau numele unui film.
La inceput se trezeste el singur in oras si nu stia ce se petrece. Se mai intalneste cu niste oameni pana la urma si se feresc de intuneric facand tot posibilul sa stea la lumina. Lumina ii proteja din cate am inteles. Are cineva idee ce film e?

FreakDoll
12 Aug 2011, 00:11
Nu stiu sigur la ce te referi, dar in Darkness Falls (http://www.cinemagia.ro/filme/darkness-falls-4644/), pentru a scapa de aratarea aia, oamenii faceau tot posibilul sa evite intunericul.

Smiter
12 Aug 2011, 00:14
Actuinea se petrecea in New York sau in Manhattan...

c0nt
12 Aug 2011, 00:36
Vanishing on 7th Street (http://www.imdb.com/title/tt1452628/)

Smiter
12 Aug 2011, 00:50
Vanishing on 7th Street (http://www.imdb.com/title/tt1452628/)
sarutmana :)

saqu
14 Aug 2011, 03:02
e un film mai vechi ... actiunea parca are loc in america ... si niste judecatori incearca sa inchida mafia ... cativa dintre ei sunt chiar asasinati intre timp ... unei judecatoare parca i se pune ceva in apa si moare ... altul parca este omorat in propria limuzina ... tin minte k actiunea se invartea in jurul unui anume "judge falcone" ...

mapmatolmzyk
14 Aug 2011, 13:25
e un film mai vechi ... actiunea parca are loc in america ... si niste judecatori incearca sa inchida mafia ... cativa dintre ei sunt chiar asasinati intre timp ... unei judecatoare parca i se pune ceva in apa si moare ... altul parca este omorat in propria limuzina ... tin minte k actiunea se invartea in jurul unui anume "judge falcone" ...


Giovanni Falcone 1993 , cred ca la asta te referi :)

Andrei_tzek
31 Aug 2011, 23:22
Caut un film pe care l-am vazut cand eram mic copil insa,habar nu am cum ii zice sau cum as putea sa-l gasesc,de aceea v-as fi recunoscator daca ati putea sa m-ajutati.
In film era vorba despre 2 fete care,in timp ce erau in masina lor au fost ucise de un grup de motociclisti.Mai tin minte ca,pentru a le ucide pe fete acestia dadeau cu lanturi in masina.
In cele din urma fetele au fost razbunate de un grup de barbati,care,din cate mai stiu activau in armata.
Cam atat imi amintesc.
Filmul cred ca era din anii '80 sau '90.
Va multumesc anticipat si sper sa ma puteti ajuta!
O seara frumoasa va doresc sa aveti!!

pandan
09 Sep 2011, 13:35
Caut un fim vaut la TV prin anii 80' tin minte ca a avut cateva episoade in care era vorba despre o echipa care se antrena pentru un sabotaj in timpul celui de-al doilea razboi mondial ,echipa formata din tot felul de specialisti care nu se cunoscusera inainte.Tin minte o secventa in care pentru a vedea reactia echipei este inscenat un accident in care ranitul este uns cu ketchup insa unul din echipa sesizeaza asta

Xaddob
12 Sep 2011, 13:56
era un film misto...cu unu' tacut..de la scoala..pe care-l batjocoreau toti... si se organizeaza el cu altii si vroiau sa-i impuste pe toti.

nu mai stiu cum se numeste.. va rog ajutati-ma

iiii
12 Sep 2011, 14:35
heart of america?

Gebeleizis
14 Sep 2011, 00:20
era un film misto...cu unu' tacut..de la scoala..pe care-l batjocoreau toti... si se organizeaza el cu altii si vroiau sa-i impuste pe toti.

nu mai stiu cum se numeste.. va rog ajutati-ma
Klass (2007) ?
http://www.cinemagia.ro/filme/klass-31278/

iiii
14 Sep 2011, 11:16
omul a zis ca se organizeaza cu "altii" , in Klass sunt numai 2 :D
in heart of america sunt 2 tipi si 1 tipa, dar un tip se retrage

Cherly
14 Sep 2011, 23:01
Ce film e acesta ? "http://www.youtube.com/watch?v=aa-9lJ4iEwE" ?

paul_aramis
17 Sep 2011, 17:18
Last man standing (1996)

Kuuipo
17 Sep 2011, 19:46
Buna!Mi`ar placea sa`mi aduc aminte cum se numeste un film..Era cu o femeie ce afla ca are cancer sau o boala incurabila si isi cumpara un apartament mare dupa care isi cumpara tot ce isi doreste doar folosind internetul,fara sa iasa din casa.Nu imi amintesc prea multe detalii,stiu ca era o bruneta slaba si inalta cu parul drept.Imi amintesc ca a vrut sa isi cumpere o chiatara electrica si multe boxe..Un fel sa`si faca toate placerile inainte de a muri.La sfarsit afla ca de fapt analizele au fost incurcate si nu are nicio boala.Mai departe nu mai stiu.Daca stiti cum se numeste filmul lasati`mi un mesaj,va rog.Multumesc!

Igor12
17 Sep 2011, 20:06
Nu sunt 100% sigura, dar cred ca este vorba de The Guitar , cu Saffron Burrows

Kuuipo
18 Sep 2011, 17:16
Ala e!!Mersi mult de tot!:)De o saptamana ma tot gandeam la el

Cherly
25 Sep 2011, 17:07
Last man standing (1996)
e raspunsu la intrebarea mea ?

FreakDoll
25 Sep 2011, 19:58
Da, da, ala-i filmul.

LDS30
20 Oct 2011, 01:48
Buna seara.

Caut un film ....... pt fete ;) L-am vazut la TV prin 2003 cred. Subiectul filmului pe scurt: sotia voia sa divorteze pt ca nu-si mai iubea sotul, doctor parca era, acesta nu renunta si o obliga sa mearga impreuna cu el in Africa..... Finalul cu happy ending: ea se indragosteste din nou de el.
Multumesc anticipat si sper sa primesc raspunsul dorit. O seara placuta va doresc!

Tzaks
22 Oct 2011, 22:29
Caut si eu un film..filmul este mai nou,l`am vazut la televizor acum ceva timp in urma.
Este un joc care controleaza oameni adevarati,Ei trebuie sa lupte si daca cel ce controleaza jocul greseste si moare in joc..moare si omul pe care il controleaza.
Unul dintre actorii principali este un pusti bogat..si "omul" lui reuseste sa iasa din raza de actiune a jocului si nu mai poate fi controlat din joc..deci e pe cont propriu dupaia..mai multe detalii nu mai stiu

WildR0se
23 Oct 2011, 10:58
Caut si eu un film..filmul este mai nou,l`am vazut la televizor acum ceva timp in urma.
Este un joc care controleaza oameni adevarati,Ei trebuie sa lupte si daca cel ce controleaza jocul greseste si moare in joc..moare si omul pe care il controleaza.
Unul dintre actorii principali este un pusti bogat..si "omul" lui reuseste sa iasa din raza de actiune a jocului si nu mai poate fi controlat din joc..deci e pe cont propriu dupaia..mai multe detalii nu mai stiu

Dupa descriere pare a fi Gamer

http://www.imdb.com/title/tt1034032/

Tzaks
23 Oct 2011, 18:45
Dupa descriere pare a fi Gamer

http://www.imdb.com/title/tt1034032/

Asta e..mersi mult:-bd

aabios
27 Oct 2011, 14:26
Buna seara.

Caut un film ....... pt fete ;) L-am vazut la TV prin 2003 cred. Subiectul filmului pe scurt: sotia voia sa divorteze pt ca nu-si mai iubea sotul, doctor parca era, acesta nu renunta si o obliga sa mearga impreuna cu el in Africa..... Finalul cu happy ending: ea se indragosteste din nou de el.
Multumesc anticipat si sper sa primesc raspunsul dorit. O seara placuta va doresc!


Sa fie Valul Pictat? iti trmit un link tot de pe cinemagia poate imaginea iti pare cunoscuta
http://www.cinemagia.ro/filme/the-painted-veil-valul-pictat-16606/

dannimara
27 Oct 2011, 14:39
Am si eu nevoie de ajutorul vostru, al celor de aici, care, dupa felul in care scrieti, se vede ca sunteti cunoscatori ai fenomenului cinematografic ! Pe scurt, caut un film vechi, cred englezesc, si nu stiu cum sa dau de el, pentru ca nu-i cunosc titlul. Actiunea se petrece prin anii 60' cred, cind o mana de tipi, jefuiesc o banca sau birou ceva, de o gramada de bani incorect tipariti, din cauza cernelii, care nu se usca, sau nu avea formula buna. Reusesc sa faca asta, profitand de un mare meci de fotbal care era pe toate posturile si de care politia si toti functionarii erau mai acaparati decat de securitate. Mai mult, nu prea imi mai amintesc, de aceea cer aici ajutor. Va multumesc !

dannimara
27 Oct 2011, 17:53
Pe masura ce-mi amintesc, continui sa va cer ajutorul... Stie cineva cum as putea sa fac si eu rost de "Uimitoarele peripetii ale unor italieni in Rusia" ? Multumesc anticipat !

LDS30
28 Oct 2011, 17:47
Iti multumesc aabios dar nu sunt sigura ca asta e filmul, desi parca seamana. Revin dupa ce il vad si-ti spun.

dannimara
29 Oct 2011, 10:14
VA ROG, MACAR O SUGESTIE, O IDEE CEVA !

LDS30
31 Oct 2011, 11:39
Iti multumesc aabios dar nu sunt sigura ca asta e filmul, desi parca seamana. Revin dupa ce il vad si-ti spun.
Asta e filmul. Esti tare desi vad ca finalul filmului numai cu happy ending nu e :D Multumesc din nou aabios.

NightChild
31 Oct 2011, 17:37
Am si eu nevoie de ajutorul vostru, al celor de aici, care, dupa felul in care scrieti, se vede ca sunteti cunoscatori ai fenomenului cinematografic ! Pe scurt, caut un film vechi, cred englezesc, si nu stiu cum sa dau de el, pentru ca nu-i cunosc titlul. Actiunea se petrece prin anii 60' cred, cind o mana de tipi, jefuiesc o banca sau birou ceva, de o gramada de bani incorect tipariti, din cauza cernelii, care nu se usca, sau nu avea formula buna. Reusesc sa faca asta, profitand de un mare meci de fotbal care era pe toate posturile si de care politia si toti functionarii erau mai acaparati decat de securitate. Mai mult, nu prea imi mai amintesc, de aceea cer aici ajutor. Va multumesc !

Posibil sa fie unul din urmatoarele:

The Italian job (1969) --- http://www.cinemagia.ro/filme/the-italian-job-jaf-in-stil-italian-8064/
The Thomas Crown Affair (1968) --- http://www.cinemagia.ro/filme/the-thomas-crown-affair-afacerea-thomas-crown-7536/
Thunderbolt and Lightfoot (1974) --- http://www.cinemagia.ro/filme/thunderbolt-and-lightfoot-pe-urmele-banilor-17180/

dannimara
01 Nov 2011, 13:42
Am si eu nevoie de ajutorul vostru, al celor de aici, care, dupa felul in care scrieti, se vede ca sunteti cunoscatori ai fenomenului cinematografic ! Pe scurt, caut un film vechi, cred englezesc, si nu stiu cum sa dau de el, pentru ca nu-i cunosc titlul. Actiunea se petrece prin anii 60' cred, cind o mana de tipi, jefuiesc o banca sau birou ceva, de o gramada de bani incorect tipariti, din cauza cernelii, care nu se usca, sau nu avea formula buna. Reusesc sa faca asta, profitand de un mare meci de fotbal care era pe toate posturile si de care politia si toti functionarii erau mai acaparati decat de securitate. Mai mult, nu prea imi mai amintesc, de aceea cer aici ajutor. Va multumesc !

Posibil sa fie unul din urmatoarele:

The Italian job (1969) --- http://www.cinemagia.ro/filme/the-italian-job-jaf-in-stil-italian-8064/
The Thomas Crown Affair (1968) --- http://www.cinemagia.ro/filme/the-thomas-crown-affair-afacerea-thomas-crown-7536/
Thunderbolt and Lightfoot (1974) --- http://www.cinemagia.ro/filme/thunderbolt-and-lightfoot-pe-urmele-banilor-17180/


Multumesc mult, nu e nici unul dintre astea. Sa fie un film uitat ? Sau disparut ?
Trebuie sa-si mai aminteasca cineva de el, atunci cind eu l-am vazut, la Arenele Romane
era plin de spectatori. Sper sa-l gasesc pana in final. Asa am patit si cu "Mesagge from space"
si l-am gasit pina la urma ! Multumesc mult inca o data si toate cele bune !

Dany_Jim
14 Nov 2011, 16:23
Era despre o nunta a doi tineri si un Batrin care se asezase linga un copac parca si la un momendat privirea batrinului si a miresei se intalnesc si in momentul acela fiecare isi dorea sa fie in locul celuilant dar peste noapte sufletele lor se schimbara intre iele fata trezinduse in trupul batrinului si urmeaza o goana dupa batran sare se plimba in trupul fetei.

Comedie

Credeti ca ma puteti ajuta.:)
Cum se numeste. :-S

fresie
14 Nov 2011, 16:33
Era despre o nunta a doi tineri si un Batrin care se asezase linga un copac parca si la un momendat privirea batrinului si a miresei se intalnesc si in momentul acela fiecare isi dorea sa fie in locul celuilant dar peste noapte sufletele lor se schimbara intre iele fata trezinduse in trupul batrinului si urmeaza o goana dupa batran sare se plimba in trupul fetei.

Comedie

Credeti ca ma puteti ajuta.:)
Cum se numeste. :-S

http://www.cinemagia.ro/filme/prelude-to-a-kiss-preludiu-pentru-un-sarut-1620/?

Dany_Jim
14 Nov 2011, 16:49
http://www.cinemagia.ro/filme/prelud...n-sarut-1620/?

Prelude to A Kiss (1992)
Preludiu pentru un sarut

Mersi mult fresie acesta este.

il caut de 18 ani inca odata Mersi!!! <:-P :-h :-h :-h

dannimara
14 Nov 2011, 20:26
Vă Rog Daţi-mi şi Mie O Sugestie Despre O Sursă De Download Sau Achiziţie, Sau Ce-o Fi, Pentru Filmul "incredibilele Aventuri Ale Unor Italieni în Rusia" Nu Reuşesc Să-l Găsesc Deloc Pe Nicăieri. Aici, Sunt Oameni Avizaţi în Care Mi-am Pus Ultimele Speranţe în A Afla Informaţii Din Domeniul ăsta Atât De Frumos ! Vă Mulţumesc Anticipat Tuturor Celor Care Veţi Vrea Să Vă Gândiţi Puţin La Asta Si în Special Celor Care Veţi Binevoi Să-mi Răspundeţi ! Toate Cele Bune !

scruffy12
15 Nov 2011, 02:20
caut si eu o comedie ruseasca care toata actiunea se petrece in Africa cu un pluton de soldati .. a fost difuzat pe tvr 1 sau tvr2 acum un an sau 2 ..

grotesQue
21 Nov 2011, 00:35
Am vazut un serial pe Fox Kids cand a inceput sa il difuzeze si la noi. Era cu 2 baieti si o fata(parca) care locuiau intro casa ciudata si se transformau in roboti (verde,albastru,rosu). Semana putin cu Power Rangers. Mai mult nu imi amintesc.

Kriss_Kringle
21 Nov 2011, 01:16
Am vazut un serial pe Fox Kids cand a inceput sa il difuzeze si la noi. Era cu 2 baieti si o fata(parca) care locuiau intro casa ciudata si se transformau in roboti (verde,albastru,rosu). Semana putin cu Power Rangers. Mai mult nu imi amintesc.

Beetleborgs

grotesQue
21 Nov 2011, 01:39
Am vazut un serial pe Fox Kids cand a inceput sa il difuzeze si la noi. Era cu 2 baieti si o fata(parca) care locuiau intro casa ciudata si se transformau in roboti (verde,albastru,rosu). Semana putin cu Power Rangers. Mai mult nu imi amintesc.

Beetleborgs

Vai... Mersi mult, iti raman dator BIG TIME... Le tot caut de vreo 7-8 luni.

Si ca sa fiu on-topic tot in acea perioada mai era un serial asemanator cu un baiat venit de pe alta planeta, avea un costum asemanator cu cele din Power Rangers. Imi amintesc vag un episod cand sa dus la un strand cu un prieten si isi tinea respiratia foarte mult si inota foarte repede.

Mersi mult Kriss.

grotesQue
21 Nov 2011, 01:47
Nu mai e nevoie am gasit. Se numeste Saban's Masked Rider.

dicom
22 Nov 2011, 06:03
Buna ,caut si eu un film,stiu doar ca a rulat in cinematografele romanesti.Un film fascinant si dur,hipnotic prin atmosfera si scenografie,filmat undeva in desertul canicular al extremului orient rus unde,o mica comunitate de oameni lupta atat impotriva haitelor de caini salbaticiti (ai caror sursa de hrana devin sistematic) cat si impotriva desertului insusi cu toate fantasmele,capcanele si nebunia pe care o degaja...


Multumesc anticipat:)

dicom
26 Nov 2011, 06:59
Chiar nimeni nu stie?:(

Kriss_Kringle
26 Nov 2011, 14:22
iera despre nu barbat cu o moneda care se urca in tren si pleca inapoi in timp si acolo cunoaste o ziarista care publica ziarul local din vremea ceea si alege in cele din urma sa se stabilasaca de finitiv inapoi in timp iar in vitor el apare intro poza veche.



Si mai era unul filmcu un lift care merga inapoi in timp


:D :D :D :-? :-?

Dar filmul in care te intorci tu in timp, si te duci la toate orele de romana,dupa care revii in prezent si rescrii postul,nu crezi ca ar fi mai interesant?:D

NightChild
26 Nov 2011, 16:22
iera despre nu barbat cu o moneda care se urca in tren si pleca inapoi in timp si acolo cunoaste o ziarista care publica ziarul local din vremea ceea si alege in cele din urma sa se stabilasaca de finitiv inapoi in timp iar in vitor el apare intro poza veche.



Si mai era unul filmcu un lift care merga inapoi in timp


:D :D :D :-? :-?

Dar filmul in care te intorci tu in timp, si te duci la toate orele de romana,dupa care revii in prezent si rescrii postul,nu crezi ca ar fi mai interesant?:D


:))

Back to the Future, probabil.

dicom
26 Nov 2011, 23:58
Chiar nimeni nu ma poate ajuta?.....:-/ filmul este rusesc


Hello! is anybody there?.........................

aaandra.
04 Dec 2011, 00:03
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/216195_108458915904793_100002220566004_94793_55958 2_n.jpg
pretty pls?

anaemona
04 Dec 2011, 00:12
Nu-s sigura ce intrebi, dar poza e din Masculin Feminin.

aaandra.
04 Dec 2011, 00:19
mersi mult :)

slayer20100
11 Jan 2012, 21:22
Salut.Caut si eu de cateva zile un film,dar nu'mi amintesc titlul.
Din ce'mi amintesc:
Fratele unui politist este implicat in mafie si se ocupa cu vanzarea de droguri.
A fost urmarit in timp ce vorbea cu fratele lui politist,l'au considerat tradator si l'au omorat.
Acum politistul face tot ce poate din punct de vedere legal(adica mai nimic),dupa care demisioneaza si se infiltreaza in cartelul in care era si fratele lui.
Mai retin ca isi bate niste tatuaje pe care le aveau mafiotii,ca sa devina mai credibil.
Dupa ce le castiga increderea o gaseste pe sotia fratelui lui,care era gravida si se droga..si cam atat retin.
Daca m'ati putea ajuta sa indentific filmul v'as fi foarte recunoscator.

Pepper
16 Jan 2012, 21:15
Mai tine minte cineva cum se numea un serial difuzat acum multi ani de Antena1 in care un tip era acuzat pe nedrept de niste crime comise de frate-sau geaman de care nimeni nu stia? Tot serialul a incercat saracul sa demonstreze ca nu e nebun/mincinos/bipolar :)) Stiu ca a fost difuzat dupa The Pretender.

L.E. Nevermind, found it myself <:-P
Era vorba de Two(1996), un serial canadian de numai 22 de episoade, one big fat fail, dar macar pot dormi linistita la noapte...

Vicky_free
17 Jan 2012, 14:54
Buna.
Am vazut cu multi ani in urma un film si tot incerc sa-mi amintesc cum se numeste.
Este vorba despre un cuplu , nu tin minte exact scenariul , dar din ce-mi amintesc , tipa pleaca in Africa , la o cascada ... si moare la nasterea fiicei sale . Prin intermediul copiilor care ieseau din moarte clinica , ea trimitea mesaje sotului ei , de fapt , copii care ieseau din moarte clinica desenau o cruce ondulata sa-i zic , ceea ce pe harta indica cascada .Pana la urma sotul ei isi da seama ce vrea sa insemne mesajul cand vede o poza cu sotia lui la o cascada si pleaca in cautarea cascadei. Ajuns acolo , gaseste un trib si pe fiica sa , care este copia mamei sale ... in linii generale . Va rog mult , are cineva vreo idee ?

florryinn
17 Jan 2012, 15:36
@Vicky_free

hmm, sa fie Dragonfly: http://www.imdb.com/title/tt0259288/

Vicky_free
17 Jan 2012, 16:02
@Vicky_free

hmm, sa fie Dragonfly: http://www.imdb.com/title/tt0259288/
Daaa...multumesc mult :*

Tzaks
18 Feb 2012, 03:19
Caut un film care l`am vazut la televizor.Nu stiu foarte multe detalii..si nu l-am vazut pe tot.
Se faceau niste experimente pe oameni si le dadeau puteri supranaturale,dar trebuia sa se trateze cu un vaccin sa nu moara(dupa acel experiment mureau mai repede)unii erau numiti "cautatori"se gandeau la cineva si vedeau ce o sa faca..si asa ii gaseau.Daca nu ma insel unul dintre actori era
Samual L. Jackson.El era in echipa rea..el intra in mintiile altor oameni si le spunea ce sa faca,erau unii care tipau tare:)) ..si altii care mutau obiecte.
Rolul principal muta obiecte,era ajutat de o fata tanara care era cautatoare..ea cand se gandea la ceva desena ce vedea..Toata treaba asta cu experimentele era genetic.
Din ce am zis pare un SF adevarat.Dar nu e asa..

marianmihaela
04 Apr 2012, 23:28
Caut si eu un film cu o adolescenta care face parte dintr-o familie bogata,si-a pierdut mama,si este trimisa de tatal sau la un internat unde se intampla mai multe lucruri care o fac sa isi schimbe atitudinea fitoasa care o avea inainte...

marcusARCUS
10 Apr 2012, 14:51
Caut si eu un film cu o adolescenta care face parte dintr-o familie bogata,si-a pierdut mama,si este trimisa de tatal sau la un internat unde se intampla mai multe lucruri care o fac sa isi schimbe atitudinea fitoasa care o avea inainte...

Wild Child(2009)?

mihaella04
10 Apr 2012, 16:43
caut de foarte mult timp un film, dar din pacate l-am vazut acum mult timp si nu mai tin bine minte toate detaliile. stiu ca era vorba de o femeie care avea doi baieti. stiu ca s-a casatorit cel mic si aceasta femeie i-a facut viata un iad nurorii ei..apoi, dupa casatoria celui mare au aparut certuri. la un moment dat femeia angajeaza doi tipi sa o urmareasca pe cea de-a doua nora(sotia fiului mai mare) si aceasta isi semneaza pe o foaie numarul masinii care o urmarea..punctul culminant e atunci cand nora se duce sa ia copilul de la scoala si este impuscata...apoi in ultima scena apare soacra cu cei doi indivizi intr-o inchisoare, ii ia de mana si le spune ceva de genul "acum voi sunteti familia mea"..foarte frumos filmul, chiar imi doresc sa il mai pot revedea..v-as ruga sa imi raspundeti daca aveti idee...multumesc frumos !!!

Malombra
10 Apr 2012, 17:03
adică soacra angajează doi tipi să-i împuşte nora, nimereşte la zdup şi se înhaită cu ăia doi?
curat film psihologic
vreau şi eu să-l văd.

Kriss_Kringle
10 Apr 2012, 17:11
adică soacra angajează doi tipi să-i împuşte nora, nimereşte la zdup şi se înhaită cu ăia doi?
curat film psihologic
vreau şi eu să-l văd.

The disease is getting worse,we need the antidote now before it's too late!:))
O soacra cam usuratica daca face menage a trois cu infractorii.

cipriansebi
14 Apr 2012, 19:50
Salutare.
Va rog , daca ma puteti ajuta...caut un film despre un jaf la o banca...Ideea era ca hotul s-a ascuns in banca, prin construirea unui perete fals si a stat acolo cam 5 zile (parca)...si apoi a iesit fara probleme....
Va multumesc anticipat

margott
14 Apr 2012, 20:07
Salutare.
Va rog , daca ma puteti ajuta...caut un film despre un jaf la o banca...Ideea era ca hotul s-a ascuns in banca, prin construirea unui perete fals si a stat acolo cam 5 zile (parca)...si apoi a iesit fara probleme....
Va multumesc anticipat

Inside Man (2006) ?

cipriansebi
14 Apr 2012, 20:30
Salutare.
Va rog , daca ma puteti ajuta...caut un film despre un jaf la o banca...Ideea era ca hotul s-a ascuns in banca, prin construirea unui perete fals si a stat acolo cam 5 zile (parca)...si apoi a iesit fara probleme....
Va multumesc anticipat

Inside Man (2006) ?


Multumesc mult. Ai dreptate. Si felicitari comunitatii Cinemagia :-bd

milenius009
18 Apr 2012, 21:49
Salut!
Caut un film aparut de vreo 8-10 ani.
Un cuplu era in pragul divortului,insa sotia dorea sa castige ceva bani de pe urma sotului.
Intr un hotel da de o hoata blonda care ii fura bratara,insa nu o da pe mana politie, ci ii propune sa lucreze ca menajera si sa il seduca pe sot ca sa l acuze de adulter in timpul divortul .
Prima incercare esueaza si fata blonda e concediata.
A doua oara fata se deghizeaza in baiat si si se angajeaza ca soferul sotului.dupa un timp sotul si baiatul(fata deghizata) se indragostesc ,dar sotul nu stia ca e defapt fata.
in film tot apare un avocatul care e de partea sotiei si care asculta inca de mama lui.
Atat fata,cat si sotul erau pasionati de astronomie .
Fata avea o sora cu 2 copii,iar sotul avea un majordom.
filmul a fost difuzat pe TVR 2.

marcusARCUS
07 May 2012, 09:02
Caut un film din care pot sa-mi amintesc un fragment din poveste.

Un batran care lucra pe campul de trestie de zahar,le da copiilor sai niste bani pentru mancare (parca).Copiii se duc si ii cheltuiesc pe toti la un jukebox.

Namaste
07 May 2012, 09:51
Caut un film din care pot sa-mi amintesc un fragment din poveste.

Un batran care lucra pe campul de trestie de zahar,le da copiilor sai niste bani pentru mancare (parca).Copiii se duc si ii cheltuiesc pe toti la un jukebox.

I am Cuba? (http://www.imdb.com/title/tt0058604/)

marcusARCUS
08 May 2012, 11:46
Da,multumesc!

joannaru
11 May 2012, 03:39
un film romanesc , inainte de 1989 , o drama/ poveste de dragoste. Un medic ( neurochirurg) ajunge sa-si opereze iubita ( o tumora cerebrala)
Pe tot parcursul filmului exista o serie de imagini cu rochii de mireasa .....ca obsesie a tinerei in cauza.
Nu reusesc sa-mi amintesc titlul filmului.

rvn
11 May 2012, 12:35
Rochia alba de dantela.
si asta-i frumoasa si tanara, pe atunci, actrita din film:
1908

alexjoy
13 May 2012, 18:59
L-am vazut acum vreo 5 ani pe TVR 1 si era vorba despre un sot foarte gelos care banuia ca sotia lui il inseala si pentru a o testa a pus un muncitor tanar sa se dea la ea. Aceasta prima data l-a refuzat insa cand a aflat ca sotul ei a pus planul la cale a inceput sa se culce cu tanarul stiind ca prin casa sunt ascunse camere de filmat...

Da, era cu Burt Reinolds si a fost distribuit de Glob Com Media pe video si la TV. Eu am lucrat la subtitrarea lui. Cauta pe imdb dupa actor.

alexjoy
13 May 2012, 23:29
Filmul e pana in 2000 am impresia, si se petrece undeva la tzara . Ideea este ca 2 surori se indragostesc de acelasi baiat, iar baiatul sufera un accident si moare. mai multe detalii nu mai stiu pentru ca eram destul de mic. Stie cineva?

Cred ca e vorba de productia 1991 Man In The Moon, debutul Reese Witherspoon

alexjoy
13 May 2012, 23:42
Ceea ce caut eu e mai mult un videoclip,care a fost si intr-un articol pe cinemagia(am uitat cum se numeste)....era cu un arab sau indian care a vrut sa-si lege siretul si a pus piciorul pe declanstor distrugand castelul inainte ca filmarile sa aiba loc.

Indianul ala e Peter Sellers iar filmul din care este desprins clip-ul este: The Party (1968)

alexjoy
14 May 2012, 00:01
cand eram mica am vazut un film. nu mai tin minte detaliile... tot ce imi aduc minte e o scena. cu doi tineri in pat... la un moment dat, tipa se da jos din pat si pe podea erau ceva melci fara casa sau ceva animale lipicioase, scarboase, ce or fi... si animalele alea incearca sa o manance pe tipa. ea incearca sa iasa pe geam dar era plin de animalele alea asa ca e mancata...
tin minte ca apareau brusc si dispareau la fel de brusc. ca erau foarte multe si mancau tot ce le atingea...
ma poate ajuta cineva? mai mult chiar nu imi aduc aminte. stiu ca m-a marcat foarte tare si as vrea sa il vad din nou...

Slugs 1987

alexjoy
14 May 2012, 01:42
Salut. Caut si eu un film care l-am vazut de mult dar imi aduc aminte detaliile din el, doar ca nu stiu cum se numeste.
Deci, sa o iau de la inceput. Este vorba despre o fata care are probleme in vatza, ca nimeni nu o baga in seama. Stiu ca la inceput chiar este prezentat cum ea merge cu o mashina stricata prin orash si tot o opreste un politist sa ii spuna ca nu are voie sa umble cu mashina asha si striga la ea si ii da amenda. Apoi stiu ca ii place de un tip dar nici decum nu are curaj sa vorbeasca cu el.
Asta e introducerea, si stiu ca devine interesant in momentul in care se duce la bunica ei sau ce o fi femeia aia. Este un fel de vrajitoare sau cititoare dinasta in cartzi..(i donno) si faza e ca ii da o fiola cu ceva solutie care daca o bea, va face ca barbatul care o aude vorbiind, sa se indragosteasca de ea. Si face experimentul ...merge la politzist ....se spreyeaza cu solutie dinaina in gura si politistul se indragosteste si o lasa fara amenda. Apoi tipul de care ii place ei o aude si se indragosteste si el de ea. Astea ar fi detaliile. Imi amintesc tot filmul dar e mult de spus. Ce ar mai ajuta sa va datzi seama ar fi ....ca mai apare acest personaj secundar ...o tipa care si ea vrea sa puna mana pe solutia magica si ce se intampla interesant e ca da de un vas mai mare si bea toata chestia aia si atunci intra intr-o biserica...toate privirile se atintesc la ea ....si ea doar ishi drege vorba, ishi curata gatul, si atunci toti barbatii fug dupa ea :)).
In fine...daca mai trebuie ceva adaugat ..sa imi spune-ti dar chiar ma bate gandul sa stiu cum ii spune la film . Multumesc

Love potion nr. 9 cu Sandra Bullock

alexjoy
14 May 2012, 17:14
Buna ziua,

As dori daca se poate ajutorul vostru in a identifica cateva filme, unele vazute pe VHS in a doua jumatate a anilor 80, iar altele mai recente, fie la TV, fie pe marile ecrane. Sa-i dam drumul:

1. VHS vazut in 1988, era tradus "Oras sub arme". Intr-un oras, din cauza criminalitatii ridicate, primarul da liber la arme pentru toata lumea... Ajung sa se impuste intre ei pana la urma...

2. Secventa dintr-un film vazut la TV pe jumatatea anilor 90. Sub pretextul ca vin sa bea si sa petreaca intr-o vila a unui si cu un bogat excentric (care statea in chiloti si cu un halat alb de baie fiind pletos avand parul dezordonat), 3-4 tineri planuiec de fapt sa-l jefuiasca. Lucrurile iau o turnura tragica, cand excentricul bogatas ii impusca cu o pusca pe cativa dintre ei. Un tanar parca reuseste sa scape... Nu-mi este prea clara secventa din pacate...

3. Film anii 80 gen teenage formula. Un grup de smecherasi dintr-o clasa a unui liceu american de prin nord, planuiesc sa plece de "spring-break" in Florida, parca cu masina. Concomitent, un tocilar isi manifesta si el dorinta de veni cu ei fiind acceptat de acestia cu, conditia de a le face temele sau niste lucrari de vacanta, iar o profesoara care nu ii avea la suflet pe smecherasi pleaca si ea sa-i urmareasca ca sa-i prinda in fapt la distractie. Vazut prin '94 la tele7abc.

4. Combinatie de film gen Bone Collector si Hannibal, pe la finalul anilor 90, vazut pe marile ecrane, din care retin o secventa, in care una din victime se afla intr-o incapere mica, cu o lumina difuza, la o masa, imobilizata intr-un scaun. Cand este descoperita de oamenii legii, (sau doar de un politist), criminalul le/ii arata ca victima inca traieste, desi era lobotomizata. In speta, criminalul ii ridica partea superioara din calota craniana, sectionata circular chirurgical, lasand sa se vada creierul.

Momentan cam atat, va multumesc anticipat.
Alex

ionutzoo7
18 May 2012, 02:26
Buna!Acum cativa ani 2-3...cam asa,am vazut un film despre un cuplu care se muta intr-un oras iar in acel oras se petrec tot felu de intamplari cu locuitorii de acol,dar ei nu mai pot iesi din acel oras...pana cand ei isi dau seama despre ce ii vorba si incearca sa plece dar nu pot si vor ramane acol!la sfarsitul filmului o arata pe femeie intr-un scaun cu rotile...sau pe el,nu mai stiu exact!!....stie cineva despre ce film este vorba?va roog

Ar putea fi un episod din serialul Frica,difuzat de axn.Eu tin minte ca la sfarsit barbatul era in scaun cu rotile

sunshines
17 Jun 2012, 23:50
caut si eu un film pe care l`am vazut acum vreo 2 ani...era vb de un grup de prieteni care se jucau sticluta sau ceva de genu ca intrau intr`o camara si trebuiau sa se sarute...si actorul principal a picat cu una ca o vrajitoare asa si nu a vrut sa se sarute si aia la blestemat sa nu mai fie cu nici o fata...au trecut anii si s`a facut doctor parca si nu putea sa fie cu niciuna si s`a intors in orasul de unde a plecat sa o caute p`aia sa ii ridice blestemul....stie cineva ? :D :(

NightChild
18 Jun 2012, 00:36
caut si eu un film pe care l`am vazut acum vreo 2 ani...era vb de un grup de prieteni care se jucau sticluta sau ceva de genu ca intrau intr`o camara si trebuiau sa se sarute...si actorul principal a picat cu una ca o vrajitoare asa si nu a vrut sa se sarute si aia la blestemat sa nu mai fie cu nici o fata...au trecut anii si s`a facut doctor parca si nu putea sa fie cu niciuna si s`a intors in orasul de unde a plecat sa o caute p`aia sa ii ridice blestemul....stie cineva ? :D :(


13 Going on 30 (2004) ???

http://www.cinemagia.ro/filme/13-going-on-30-azi-13-maine-30-de-ani-7494/

Liviu-
18 Jun 2012, 01:02
Nu, e o prostie mult mai mare: http://www.imdb.com/title/tt0452625/

NightChild
19 Jun 2012, 00:08
Am vazut in urma cu cativa ani un film ceva in genu Battle Royale/The Hunger Games. Vanatorul era lord, sau ceva de genu. Era doar o singura persoana vanata (parca) si din cate imi amintesc trebuia sa supravietuiasca 24 de ore. Imi amintesc cateva scene intro jungla, o cascada parca. E filmat undeva intre anii 30-50 din cate mi-am dat eu seama.

Sorin87
19 Jun 2012, 23:52
Am o intrebare, stie cineva cum se numeste filmul cu un tip ce avea o sotie care murise si il bantuia mereu cand iesea cu alta femeie (gen COMEDIE este filmul) dar nu stiu numele.Ma poate ajuta cineva?Multumesc

NightChild
20 Jun 2012, 02:13
Am o intrebare, stie cineva cum se numeste filmul cu un tip ce avea o sotie care murise si il bantuia mereu cand iesea cu alta femeie (gen COMEDIE este filmul) dar nu stiu numele.Ma poate ajuta cineva?Multumesc

Over Her Dead Body (2008) http://www.cinemagia.ro/filme/over-her-dead-body-numai-peste-cadavrul-ei-23731/

LucyX
21 Jun 2012, 09:22
Buna ! Caut un film pe care l-am vazut acum3-4 ani in urma . Era vorba despre un barbat care facea pe baby-sitterul la un hotel. Cat timp reuseste sa ii tina pe cei doi copii in liniste si reuseste(cred)sa ii adoarma , el se plimba prin hotel. Stiu ca filmul era plin de perversiuni si imagini obscente . Singurul exemplu de acest gen pe care mi-l amintesc este : o fantana mare arteziana din camera unde se aflau mai multe femei partial goale si in care statea doar una si il chema pe barbatul infierbantat (cred ca ea era goala de-a binelea ). Stiti cumva numele ''minunatului'' film ?

White1
21 Jun 2012, 09:24
Suna a Four Rooms (http://www.imdb.com/title/tt0113101/).

maria-angelika38
22 Jun 2012, 20:55
caut si eu un film nu mai stiu actorii din film.este vrb despre o drama cu final fericit.un copil de catva anisori pica intr-un put si se formeaza o adevarata echipa de salvare....toata america era atenta si nu mai era nimic pe posturi decat stiri despre cum decurge salvarea.ma poate ajuta cineva cu titlul filmului.multumesc

pandan
27 Jun 2012, 20:09
Salut. Caut o comedie cu o limuzina care trebuia transportata de o persoana care nu stia ca rotile sunt umplute cu bijuterii , aripile sunt pline cu droguri ,iar sub claxon se afla un diamant pe care incet le pierde pe traseu .Mentionez ca este din anii 80"

margott
28 Jun 2012, 00:09
caut si eu un film nu mai stiu actorii din film.este vrb despre o drama cu final fericit.un copil de catva anisori pica intr-un put si se formeaza o adevarata echipa de salvare....toata america era atenta si nu mai era nimic pe posturi decat stiri despre cum decurge salvarea.ma poate ajuta cineva cu titlul filmului.multumesc

Everybody's Baby - The Rescue of Jessica McClure (1989)

http://www.imdb.com/title/tt0097303/

LucyX
29 Jun 2012, 12:01
Suna a Four Rooms (http://www.imdb.com/title/tt0113101/).

Multumesc , acesta e filmul !

oliv41
01 Jul 2012, 18:02
Salutare tuturor. Caut un film si nu stiu cum se numeste.Este vb despre niste africani care participa la jocurile olimpice de iarna la bob daca nu ma insel sau sanie . Antrenorul loe este un actor grasut (la fel nu stiu cum il cheama) Filmul are :comedie sport si din ce imi aduc aminte este facut dupa un fapt real. Va rog daca ma poate ajuta cineva. Multumesc anticipat.

paul_aramis
01 Jul 2012, 18:09
Cool Runnings (1993) (http://www.imdb.com/title/tt0106611/)

oliv41
01 Jul 2012, 18:12
Multumesc mult Acesta este filmul. Multam mult.

Ariana97
10 Jul 2012, 16:53
Buna tuturor!:)
Acum cativa ani, cand eram mai mica, am vazut la tv un film despre o poveste de dragoste in timpul celui de.al doilea razboi mondial si nu stiu stiu cum se numeste...
Era vorba despre o femeie bogata din anglia sau franta careia ii pleaca sotul in razboi. Dupa un timp ii asediaza nemtii casa si o transforma in "cartierul lor general" sau ceva de genul. Femeia incepe un fel de poveste de dragoste cu unul din germani dar apoi se intoarce sotul ei pe care il credea mort... Nu mai stiu exact ce se intampla si as vrea sa vad din nou filmul... mi-ati fi de mare ajutor :)

DarkNight00
10 Jul 2012, 20:47
Caut un film in care era vorba de un tip care era deosebit de norocs sau invers deosebit de ghinionist.Si acesta era angajat intr-un cazino in Las Vegas de propietar.Pana ce l-a concediat ca purta prea mult noroc la clienti.:-/

Kriss_Kringle
10 Jul 2012, 22:00
@DarkNight00: S-ar putea sa fie asta: http://www.imdb.com/title/tt0318374/

DarkNight00
11 Jul 2012, 16:54
Da asta e.Multumesc

iiii
11 Jul 2012, 17:44
vezi kriss... asa se poate pune bazele unei suete! :D

so pe ea!:D

Kriss_Kringle
11 Jul 2012, 17:53
vezi kriss... asa se poate pune bazele unei suete! :D

so pe ea!:D
=))

LucyX
22 Jul 2012, 14:41
Buna ! Cand eram mai mica am vazut pe Fox Kids sau pe Jetix un film . Nu era animat , era un fel de parodie pe baza extraterestrilor . Tin minte ca era vorba despre doi gunoieri sau ceva de genul acesta care au fost dusi pe o nava . Erau mai multi oameni mutanti . Si mai stiu ca era vorba si de Casa Alba si de presedintele Americii . Cum se numeste filmul ? Multumesc mult!

margott
22 Jul 2012, 15:10
Buna ! Cand eram mai mica am vazut pe Fox Kids sau pe Jetix un film . Nu era animat , era un fel de parodie pe baza extraterestrilor . Tin minte ca era vorba despre doi gunoieri sau ceva de genul acesta care au fost dusi pe o nava . Erau mai multi oameni mutanti . Si mai stiu ca era vorba si de Casa Alba si de presedintele Americii . Cum se numeste filmul ? Multumesc mult!

Mars Attaks (1996)
http://www.imdb.com/title/tt0116996/

farah.diana
23 Jul 2012, 02:17
Buna seara! Caut si eu un film, o drama pe care am vazut-o la TV prin anii 2003-2004 cred.
Pe scurt, e vorba despre un baietel care moare strangulat cu sfoara calutului de jucarie intr-o noapte in care mama asculta rugamintea sotului si nu se duce in camera copilului sa vada de ce acesta o striga. Mama nu poate trece peste acesta drama, isi vede baiatul peste tot si chiar pune in pericol viata celorlalti doi copii, doua fete. Finalul nu mi-l mai aduc bine aminte, parca zic ca ea realizeaza ca trebuie sa mearga mai departe.
Ma poate ajuta cineva ???? Am impresia ca filmul e destul de cunoscut... Multumesc oricui se indura de mine!

margott
23 Jul 2012, 10:38
Buna seara! Caut si eu un film, o drama pe care am vazut-o la TV prin anii 2003-2004 cred.
Pe scurt, e vorba despre un baietel care moare strangulat cu sfoara calutului de jucarie intr-o noapte in care mama asculta rugamintea sotului si nu se duce in camera copilului sa vada de ce acesta o striga. Mama nu poate trece peste acesta drama, isi vede baiatul peste tot si chiar pune in pericol viata celorlalti doi copii, doua fete. Finalul nu mi-l mai aduc bine aminte, parca zic ca ea realizeaza ca trebuie sa mearga mai departe.
Ma poate ajuta cineva ???? Am impresia ca filmul e destul de cunoscut... Multumesc oricui se indura de mine!


Reunion (1994)

http://www.cinemagia.ro/filme/reunion-reuniunea-13459/

farah.diana
23 Jul 2012, 16:12
Asta e ! Multumesc mult!

LucyX
26 Jul 2012, 23:49
Buna ! Cand eram mai mica am vazut pe Fox Kids sau pe Jetix un film . Nu era animat , era un fel de parodie pe baza extraterestrilor . Tin minte ca era vorba despre doi gunoieri sau ceva de genul acesta care au fost dusi pe o nava . Erau mai multi oameni mutanti . Si mai stiu ca era vorba si de Casa Alba si de presedintele Americii . Cum se numeste filmul ? Multumesc mult!

Mars Attaks (1996)
http://www.imdb.com/title/tt0116996/


Din pacate nu e acesta...

jansic
27 Jul 2012, 01:07
Revin, dupa ce am mai intrebat acum un an si ceva :-?

-In filmul pe care-l caut, cred ca pe la inceput, unul dintre personaje intra in propria casa si-si gaseste un membru al familiei mancat de doi copii, dintre care unul statea calm pe dulapul din bucatarie, plin de sange. Acestia locuiau la marginea unei paduri/oras impreuna cu parintii si erau cu totii canibali.

Anyone?-




vezi kriss... asa se poate pune bazele unei suete! :D

so pe ea!:D

rolling eyes.

mysweetypie
07 Aug 2012, 18:28
Hei.Am vazut acum ceva timp o singura secventa dintr-un film care mi-a ramas intiparita in minte.E vorba de mai multi oameni care sunt legati la ochi si trebuie (obligati, presupun) sa alerge printr-o padure, majoritatea busindu-se de trunchiuri de copaci.

Medicate
09 Aug 2012, 11:04
Esti sigur/a ca nu e un videoclip al formatiei Prodigy ?

bremen1980
09 Aug 2012, 12:08
Hei.Am vazut acum ceva timp o singura secventa dintr-un film care mi-a ramas intiparita in minte.E vorba de mai multi oameni care sunt legati la ochi si trebuie (obligati, presupun) sa alerge printr-o padure, majoritatea busindu-se de trunchiuri de copaci.
http://www.imdb.com/title/tt0220580/
http://www.youtube.com/watch?v=d-nz4pJDDsM

facemrecords
09 Aug 2012, 13:53
Salut.

Scuzati-mi incoerenta si felul in care o sa ma exprim :)), dar nu-mi mai aduc aminte deloc bine de acest film, singurul lucru pe care il stiu este ca am fost emotionat si cu un sentiment micut de teama pe tot parcursul sau.

Deci filmul este cu un razboinic care nu stiu ce facuse si a ajuns sa fie blestemat de diavol ( ceva de genul ) . El s-a intalnit cu o familie cu care s-a "anturat" :)), iar apoi au venit niste oameni dupa el trimisi de diavol si au omorat tatal familiei. A ajuns undeva unde s-a intalnit cu niste vrajitoare cu care parca s-a luptat, a ajuns apoi la un preot. In final parca se duce in templul diavolului, sau vine cineva dupa el ca sa-i ia viata, dar se lupta si castiga si scapa de blestem.

Filmul are nota cam 6.5 pe cinemagia sau imbd din ce stiu, ca il stiam acum 1 an, dar acum nu-i mai stiu numele.

Daca il stie cinveva, va rog mult spuneti-mi.

Va multumesc, anticipat.

Medicate
09 Aug 2012, 15:27
Solomon Kane este filmul ;)!

facemrecords
09 Aug 2012, 17:01
Solomon Kane este filmul ;)!

Da. Acesta este. Multumesc din suflet.

Medicate
09 Aug 2012, 17:22
No problemo !

mysweetypie
09 Aug 2012, 23:26
Multumesc bremen1980.Raman datoare.

Henk
12 Aug 2012, 13:09
Ziua buna dragi forumisti,
Acum ceva ani buni m-am uitat la un film mai exact la TV, un film slabut dar totusi vreau sa stiu ce titlu avea si nu mai imi aduc aminte, poate ma ajutati voi.
Asadar, erau niste tineri intr-un sat, satuc ceva de genul plin cu zombie care seful lor avea o sabie...Erau un grup de tineri. Intr-o situatie erau ei intr-o casa si erau atacati de zombie. Mai tin minte ca o parte dintre ei au incercat sa plece din oras dar s-au invartit in cerc si au ajuns in locul de unde au plecat. In plus de asta era o fata care la sfarsitul filmului s-a intalnit cu seful lor intr-o camera intunecata si cand acel sef a incercat s-o omoare ea i-a luat sabia din mana si l-a taiat in 2. Spiritul acela s-a imprastiat si a disparut... Filmul are un rating mic deci...oricum astept raspunsurile voastre.
Multumesc anticipat !

alexmar4002
13 Aug 2012, 15:53
buna. daca ma puteti ajuta, am vazut un film acum ceva ani dar nu imi amintesc cum se numea, era vb de o fata mai plinuta care se indragostest de un tip nu prea de nasul ei. titlul era ceva de genul dulce amarui dar nu stiu daca ii mai lipseste ceva.

anaemona
13 Aug 2012, 16:42
Muriel's wedding

http://www.imdb.com/title/tt0110598/

tombird83
24 Aug 2012, 09:35
Un tip se indragosteste de o tipa bogata. Totul decurge bine pana cand brusc ea il paraseste inexplicabil.Ea locuia cu matusa ei ,si daca nu ma insel avea expozitii de pictura si calatorea mult.Matusa ei se ocupa de ea cu o atentie exagerata. Pana la urma el se impaca cu ideea si se concentreaza pe cariera.Peste multi ani se revad si se reaprinde relatia. Reintalnirea e in felul urmator :el bea apa si ea il saruta chiar in acel moment'evident el este f surprins.
Va multumesc.

margott
24 Aug 2012, 13:58
Un tip se indragosteste de o tipa bogata. Totul decurge bine pana cand brusc ea il paraseste inexplicabil.Ea locuia cu matusa ei ,si daca nu ma insel avea expozitii de pictura si calatorea mult.Matusa ei se ocupa de ea cu o atentie exagerata. Pana la urma el se impaca cu ideea si se concentreaza pe cariera.Peste multi ani se revad si se reaprinde relatia. Reintalnirea e in felul urmator :el bea apa si ea il saruta chiar in acel moment'evident el este f surprins.
Va multumesc.

Great Expectations (1998)

http://www.cinemagia.ro/filme/great-expectations-marile-sperante-1813/

johndoe4fun
28 Aug 2012, 19:49
cum se numeste filmul SF in care o rasa extraterestra invizibila se hraneste cu energie electrica? a aparut in 2012 sau 2011 si actiunea se petrece la Moscova parca? Multumesc!

Sorry! Am aflat intre timp: "The Darkest Hour"

Multumesc oricum! :D