PDA

View Full Version : intrebari despre filme.


zelisca
27 Jan 2004, 20:03
pe internet a aparut o stire cum ca harry potter si pocalul de foc va fi cel mai scump film din istoria cinematografiei .asa spunea o revista annova citat de noul regizor care va face aceasta parte. suma se spune ca este de 308 milioane $ . mie greu sa cred asa ceva. nu cumva filmul titanic este cel mai scump? multumesc

Nightwane
27 Jan 2004, 20:09
conteaza? prefer un film cu buget redus decat unul cu ditami bugetul. de ce? pt. ca mai mult ca sigur ca o mare parte din banii aia (nu ma intelegeti gresit....) se vor duce pe efecte speciale...si Harry Potter... ? sa fim SERIOSI! Titanic? Get real!

TLD
27 Jan 2004, 20:31
308 mil?!! Extrem de mult! Intrebare: Oamenii aia nu au ce face cu banii?! Ce efecte poti baga intr-un film ca harry potter?! Se exagereaza cred cu stirea asta! Un link ceva... :roll:

zelisca
28 Jan 2004, 10:50
stirea aceasta cum ca harry potter si pocalul de foc va fi cel mai scump film a aparut si in tv mania .a aparut si pe acest link:http://www.ananova.com/entertainment/story/sm_857999.html si pe sunday mail un ziar din marea britanie.

Dan Gerose
28 Jan 2004, 11:32
Sper ca, daca tot va fi mai scump decat Titanicul, nu va fi la fel de prost !

TLD
28 Jan 2004, 17:05
Sper ca, daca tot va fi mai scump decat Titanicul, nu va fi la fel de prost !
E harry potter! Nu te astepta la cine stie ce film! ;)

PoliFanAthic
28 Jan 2004, 19:12
Nu pui problema corect TLD. Cartile sunt cel putin ok, chiar foarte placuta, iar aceeasi ar trebui sa fie menirea filmelor: sa placa. Eu unul am vazut ca nu merge cu Columbus, dar am mari, mari sperante pentru Cuaron. In ceea ce-l priveste pe Newell, insa...chiar nu stiu. Ultima "capodopera" a fost cam...na.
Si pe deasupra, nu vor face filmul in doua parti? Asa mi s-ar parea justificat bugetul. Relativ...adica ma gandesc la cate chestii ar trebui introduse "artificial".

Dan Gerose
29 Jan 2004, 12:10
Lasa ca, intr-unul dintre Pottere, meciul ala de nu stiu ce, cu copiii pe zburand maturi, n-a fost rau deloc. M-am amuzat.

raptor
29 Jan 2004, 14:52
pe internet a aparut o stire cum ca harry potter si pocalul de foc va fi cel mai scump film din istoria cinematografiei .asa spunea o revista annova citat de noul regizor care va face aceasta parte. suma se spune ca este de 308 milioane $ . mie greu sa cred asa ceva. nu cumva filmul titanic este cel mai scump? multumesc

Daca e adevarat,atunci e cea mai mare risipa din istorie... :evil:

Gaandalf
29 Jan 2004, 16:04
pe internet a aparut o stire cum ca harry potter si pocalul de foc va fi cel mai scump film din istoria cinematografiei .asa spunea o revista annova citat de noul regizor care va face aceasta parte. suma se spune ca este de 308 milioane $ . mie greu sa cred asa ceva. nu cumva filmul titanic este cel mai scump? multumesc


Daca e adevarat,atunci e cea mai mare risipa din istorie... :evil:


Nue deloc adevarat! Va fi super mediatizat shi cum juma' de glob sunt fani Harry Potter o sa se duca. La asemenea buget m-ash duce shi io' sa vad ce film necesita atatzia bani... shi o sa scoata shi mai mult ptr k totzi copiii sunt inebunitzi dupa Harry Potter! Shi cred k o sa ishi scoata banii din biletele kre vor fi cumparate ptr copii shi insotzitorii lor ... deci dublam nr copiilor sau chiar il triplam ... shi datzi-va seama ce o sa iasa.

La fel shi la Spider Man in vara - You'll see!

PoliFanAthic
29 Jan 2004, 20:01
Ah, da? Si ma rog, inseamna ca si eu am dreptul sa spun ca Lord a fost o risipa de bani, daca mie nu mi-a placut. Dar nu ar fi frumos si ar fi lipsit de sens. Asa ca, pana apare filmul, fiecare cu iluziile sale.

raptor
30 Jan 2004, 12:51
Ah, da? Si ma rog, inseamna ca si eu am dreptul sa spun ca Lord a fost o risipa de bani, daca mie nu mi-a placut. Dar nu ar fi frumos si ar fi lipsit de sens. Asa ca, pana apare filmul, fiecare cu iluziile sale.
Imi pare rau Poli dar ashta e.Mie-mi displace HP.Ba chiar mai mult,da nu zic ce si cum ca imediat apare unu' sa-mi sara in cap ca imprastiu ganduri negativiste...Asta e.