PDA

View Full Version : Nu stiu titlul la un film..


baubaul
13 Jun 2003, 08:50
Probabil am sa fiu foarte "obscur" :wink: la descrierea filmului dar deh asta e...E o comedie englezeasca gen Snatch,unde doi frati se trezesc incatusati de un WC si urmariti nu stiu ce mafie,ruseasca...E de prin anii 90-92 cred din moment ce l-am vazut acum 2-3 ani pe TVR2
Nu-mi vine in cap titlu si gata!

Multam !

lecter
13 Jun 2003, 09:21
Boondock Saints?

http://us.imdb.com/Title?0144117

Poison
13 Jun 2003, 11:58
Da. E "The Boondock Saints". Da' nu e comedie si nu e englezeasca, in rest, WC-ul exista. Ca si catusele. :-)

lecter
13 Jun 2003, 17:03
BTW, absolut bestiala faza cu Willem Dafoe vorbind la telefon din pat, ca apoi sa intre in cadru asiaticUL tandru :D

baubaul
14 Jun 2003, 09:26
Yup asta e!Multumesc ,hm...nu e comedie..din cate imi aduc aminte umor negru exista,si de asta am zis ca e englez...in fine..am aflat ce am vrut inca o data MULTUMESC!

LeonardPiron
14 Jun 2003, 13:26
io cre ca nu stii titlul la multe filme da tu esti prietenul nostru si poti sa mai intrebi...

MinRep
15 Jun 2003, 11:21
din cate imi aduc aminte umor negru exista,si de asta am zis ca e englez...

Excellent deduction, Sherlock!

It has black humor, therefore it must be English! Right...

Sergiu Nicolaescu
15 Jun 2003, 13:08
Umorul negtu e un lucru murdar care trebuie curatat si din asta dam in ceva de valoare cum ar fi "Cu mainile curate"

baubaul
16 Jun 2003, 15:46
io cre ca nu stii titlul la multe filme da tu esti prietenul nostru si poti sa mai intrebi...
Probabil nu am cum sa le stiu la toate pentru ca nu le-am vazut,dar pe acesta il vazusem insa nu de la inceput asa incat nu i-am stiut titlul.Te asigur la ca toate filmele pe care le-am vazut le stiu titlu ....ori numele original ori adaptarea romaneasca :wink:

Sergiga subtilule! :lol: