Păreri You, Me and Dupree

(2006)

Doar tu și eu. Al treilea e în plus

michael_mike pe 21 August 2006 00:57
o comedie destul de buna
micsa9124 pe 26 Ianuarie 2013 18:38
cam slubut filmu ,dar merge de plictiseala daca nai alceva de vazut
mihaelatb pe 18 Octombrie 2010 23:58
O comedie simpatica pe care o vezi o data si nu simti nevoia sa o revezi.Actorii care duc filmul sunt :Owen Wilson, si secondat - mai slabut - de Kate Hudson. Kate mi s-a parut cu un rol mai slab decat cel din How to Lose a Guy in 10 Days sau din Raising Helen.
claudiu-daniel-lugoj pe 19 Mai 2009 23:17
claudiu-daniel lugoj
mie mia placut filmul am ris de numa la filmul asta e super.
cap94xxll pe 15 februarie 2010 17:36
Fii mai atent si tu cand scrii si sa nu te superi pe mine pentru ca nu sunt rau intentionat iti spun sa fii mai atent, atatam tot
nikkolle pe 4 decembrie 2012 20:58
"atatam" tot cap94xxll?
roxza pe 13 Octombrie 2010 21:42
O comedie buna! Unele faze foarte comice,actori foarte buni!
hhh pe 27 Septembrie 2006 20:26
un film banal.n-am rezistat sa-l vad pina la capat.
XShadowX pe 06 Martie 2015 17:46
O comedie romantica buna !
Este o comedie romatinca destul de buna cu niste actori renumiti , simpatici si o poveste mondena ;) , de vazut !
Mariannaa pe 12 August 2014 17:50
5 cu indugenta
Are ceva scene haioase, o distributie destul de buna, dar cam atat. Din pacate, cum este si de asteptat, filmul nu dispune de un scenariu formidabil sau de o actiune imprevizibila. Cu toate astea, e ok si merita macar o vizionare(daca nu ai de ales).
Alexx pe 11 Noiembrie 2009 18:53
Comedioara romantica in care un cuplu proaspat casatorit trebuie sa faca fata unui prieten de-al sotului cam "rebel" si "insistentelor" socrului mic. Dragut, nu exagereaza ca alte filme de gen, dar daca scoti personajul dupree si socru' nu ramai cu nimic.
Dragos.87 pe 27 Iunie 2017 22:58
Mie mi-a placut filmul pentru ca este o comedie usoara si amuzanta fara exagerari sau care sa te faca sa razi la glume fortate.Scenariul este interesant si distributia pe masura iar Owen Wilson se descurca foarte bine aducand un mare plus filmului.Este o comedie haioasa cu bun simt care nu trebuie ratata!
Federer pe 01 Februarie 2011 03:42
Am ras la filmul asta enorm.Vi l recomand si voua cu multa bucurie
El_KaPpa pe 27 Mai 2020 21:34
5,7/10
E comedia lui Owen Wilson, personajul Dupree fiind cheia filmului si cam singurul responsabil cu cele cateva momente cu adevarat amuzante. Pentru descretit fruntea celor mai putin pretentiosi este ok.
gavanst pe 03 Septembrie 2016 20:21
Filmul are multe faze amuzante, merita vazut!Dupree face gafe!
mtraianc pe 09 Iulie 2014 16:43
de vazut o data ,, si dupa aia in veci nici o data .......................................
Miiku pe 19 Iunie 2013 20:48
Un film bun. Are multa comedia asta il face si mai bun. Vi`l recomand. :)
MNarcis pe 09 Noiembrie 2011 20:58
Foarte bun filmul, am ras o gramada de la inceput pana la sfarsit, un film foarte haios, perfect pt relaxat!
tonymaestrul pe 28 Decembrie 2011 20:07
Filmul este unul bestial. Tare faza cand Dupree dormea in fundu gol :))
Kable pe 11 Iulie 2010 16:47
A fost o idee buna ca s-a facut acest film deoarece dupa el s-au facut si altele ca ,exemplu "I love you, man !"
bubumiksiscumpik pe 11 Aprilie 2010 18:16
a fost o comedie destul de buna, mai ales la unele faze am ras pe burta
rrs85 pe 14 Martie 2010 13:09
l-am vazut si revazut de ""n" ori si de fiecare data mi-a trezit aceleasi sentimente... ;)
Radu47hitman pe 24 Ianuarie 2010 16:11
Doriţi totuşi ca el să vie?. . . prietenul de familie?
O comedie bunişoară, aşa, ştiţi, drăguţă. Ceva în ea este, deşi glumele par a fi obişnuite, totuşi sunt amuzante! Michael Douglas, ar fi fost perfect în rolul de tată grijuliu şi iubitor, dar niciodată nu-i merge rolul de câine murdar, de om veşnic nemulţumit, asta-i un minus în film. Poate că este o comedie, dar eu personal în timpul vizionării am zâmbit doar de câteva ori, deaceea în mare parte nota e bazată pe romantismul şi povestea filmului. Nu pot înţelege - Hollywood-ul a uitat cum se fac comediile bune, ori din cauza lipsei de glume proaspete, ori deja s-au obişnuit că merg şi astfel de ''comedii'' pe piaţa de azi? Aşa mi-i dor de filme ca ''Doi cuscri de coşmar''. Deci, pot spune că merită privit, dar se putea şi mai bine.
palade_gil pe 19 Iulie 2009 15:13
Poate ar fi trebuit sa spun ca e foarte bun pentru ca mi-a adus aminte de anumiti prieteni de-ai mei la fal de nesimtiti. Ma razbun si notez doar cu "bun"
trustme pe 31 Iulie 2010 14:54
daca e AG nu ma obosesc sa il iau
mreu i-au filme de RS 15- 18 ani comedii calumea .... procoase :X:X:X dar razi de crapi ... la aste de AG sunt mai mult romantice .. si putina drama ....... distractia adevarata sunt la cele de 15-18 ani
Chelbos pe 12 octombrie 2012 00:41
nu e neaparat. sunt comedii cu ag destul de bune. de ce ai dat nota daca nu l-ai vazut?
Andrei1902 pe 28 Septembrie 2006 20:29
De acord cu HHH un film plictisitor cu absolut nimic interesant (eh apare tipa in niste chilotei adorabili dar asta e doar eye-candy) in fine sunt cu inima alaturi de cei care au dat bani sa vada filmu!