Păreri Yaadon Ki Baaraat

(1973)

Lanțul amintirilor

Antonescu Mirela pe 10 Iulie 2003 14:01
E un film suuupeeer!!! Am dansat si am cantat tot timpul. Mami si tati ma acompaniau la tamburina ca stiau cantecele pedearostul. E excelent! Sa mai dati filme de astea pe care le asteptam cu nerabdare.
Ambra Blu pe 10 Iulie 2003 14:01
E un film suuupeeer!!! Am dansat si am cantat tot timpul. Unchiul ma acompania la tamburina ca stia cantecele, pederastul. E excelent! Sa mai dati filme de astea pe care le asteptam cu nerabdare.
unq sapro pe 10 Iulie 2003 14:01
E un film suuupeeer! Nepotica a dansat si a cantat tot timpul. Eu o acompaniam la tamburina ca stiam cantecele, cand aveam mainile libere, pacatosul de mine...E excelent! Sa mai dati filme de astea pe carele asteptam cu nerabdare. Sper ca si nepotica...Yaadon Ki Baaraaaaat!
bovoro pe 15 octombrie 2013 16:54
Pai unde-ti tineai mainile, in chilotii tai sau ai nepoticii? Ar fi si ilegal si imoral si foarte trist. Mai trist decat chiar filmul asta de cacat
astroloverman pe 27 iulie 2021 21:22
Cat de distrus poti sa fi sa-ti faci 3 cont-uri diferite pe Cinemagia, ca sa ne intoxici cu mesajul tau de cacao cu "tamburina"?
TLD pe 10 Iulie 2003 19:43
Cred ca filmele indiene sunt cea mai mare porcarie pe care puteau sa o dea tel romane. Si nu stiu ce o atrage pe lume asa de mult la ele ?!!!!!!!?!!!!!!!!
bill_the_butcher pe 10 Iulie 2003 22:13
bai ia nu va mailuati de filmele indiene. astea-s filme de suflet, de inima, care te fac sa plangi.
sunt sentimentale, imi evidenteaza latura feminina.

voi inca n-ati vazut calul alb, lagaan, misiune in kashmir, indianul, ca sa nu mai vorbesc de 'prietenul meu elefantul'. ce mai, astea-s filme, fara violenta. la naiba cu hollywood-ul asta.la naiba cu americanii. la naiba cu bush. sus saddam!!!!!

sus antena 1!!!!!!! cat mai multe filme indiene, sa ne transformam intr-o tara de homalai, pacifisti si plangaciosi ca alida!!!!!!

crydead pe 10 Iulie 2003 22:28
E un film zuuupeeer!!! Am dat banii lu' mami si lu' tati la bagaboante sa danseze si sa cante tot timpul. Ambra n-a vrut sa ia bani, a zis ca da din buric de principiu. Lu' nepotzica aia mica i-am dat cico si bobo ca sa-mi citeasca ce scrie pa televizor ca de la atatea telenovele nu mai vad bine. Ne-am simtit sexcelent! Sa mai dati filme de astea pe care le asteptam levitand.

PS. Acum am inteles de ce s-a dus eliade in india. Al dreaqu pervers!

Matrix pe 11 Iulie 2003 10:06
Bill tata ma uimesti. Am intrat pe forumul asta sa fac misto de antena1 ca da prostiile astea de filme si cand colo de cine dau "de latura mea feminina". Pai acum imi dau eu seama cine esti. Si ce cultura cinematografica solida ai....... Eu cu toti prietenii daca cautam pe net nu gaseam atatea filme bune cate stii tu. Imi cer scuze public ca te-am bagat in seama pana acum. Din acest moment nu mai meriti sa fii bagat in seama.
Adieu!!! (daca e prea subtil pentru tine, scuze).

Dracsi pe 11 Iulie 2003 11:17
bille fara suparare, dar iar ai dat cu batu-n balta

ce ai de-ai lasat-o asa moale cu hollywood-ul?

TLD pe 11 Iulie 2003 12:56
"La naiba cu hollywood-ul?!"
Bai ia compara tu industria de la hollywood cu cea din India(referindu-ne la filme) si ia trage si tu niste concluzii mai omenesti...

bill_the_butcher pe 11 Iulie 2003 13:34
era o gluma, si faza cu hollywood-ul si restul cu 'latura feminina'. nu v-ati prins, n-ati citit tot mesajul.

cat despre fratii petreus(dracsi si matrix), n-am ce sa mai zic. v-ati facut din nou de cacao.
dar asa sunteti voi, beti nesquik de dimineata.

LeonardPiron pe 11 Iulie 2003 15:17
Nu vad nici o diferenta intre Hollywood si Bollywood cum sunt poreclite studiourile de la Bombay. Amandoua sunt la fel de mercantile. Difera piata de desfacere si genul preferat pentru spalarea pe creier a segmentului tinta. Si asta din motive de difernta de venit pe cap de locuitor-spectator.
leo pe 25 Iulie 2003 23:47
filmul este cel mai bun film indian...l-am vazut in vremea comunista de 7 ori;si de 7 ori am plans....am plans si acum cand l-am revazut.....este superrrrrrrrrrrrrrrrrr...
Roettger Georgiana pe 10 Aprilie 2004 16:17
"Lantul amintirilor" face parte din trecutul nostru....
Pentru mine trecutul inseamnä printre altele...Bucurestiul meu, cinematograful Patria, cofetäria Scala, teatrul Notara...si multe , multe altele, printre care si filmele indiene, ca Vandana, O floare si doi grädinari sau cele romänesti ca Septembrie, Liceenii...etc.

Cine imi poate spune unde se pot cumpära casete video cu aceste filme?

Paul pe 27 Mai 2004 12:48
Un film intradevar superb.
As fi foarte incintat daca cineva mi-ar spune cine cinta melodiile din film si cum se numesc aceste molodii.

Gabriel pe 03 Iunie 2004 18:15
Filmele indiene ca si manelele au rol de catalizator intre romani si rromi... macar prin muzica si filme sa se diminueze conflictele etnice.
"Lantul amintirilor" este un film spus peiorativ "lacrimogen" sau pozitiv "sentimental"... E bine ca exista filme care sa ne faca sa plangem pentru a putea intelege suferinta altora si a deveni mai umani... e foarte usor sa faci "misto" de cei care plang la astfel de filme sau la telenovele, sa-i numesti "milksuckers" sau sa-i consideri inferiori prin faptul ca au "slabiciunea de a plange". Dar sa nu ai grija... (ma adresez tipusului Macho, imbibat de ateism, satanism, probabil fan al filmelor cu grafica si efecte, dar fara drama reala, al muzicii cantitative- decibeli) ca viata iti raspunde intr-o forma sau alta si cand ai nevoie de cineva sa te ajute intr-un moment greu, iti doresti sa fie acel cineva un om cu suflet care era candva… citeşte

astroloverman pe 27 iulie 2021 21:18
Filmul se numeste "Toata lumea e a mea" si fratii nu erau gemeni.
Denis pe 03 Iunie 2004 21:54
Filmele indiene sunt cele mai mari porcarii pe care leam vazut.si in legatura cu primul mesaj fata aceea a scris o panarama de mesaj cica mami si tati ma acompaniau mereu si toti sau luat dupa replica asta.Nu MAI BAGATI FILMELE INDIENE!!!!!!!!
maria pe 28 Iulie 2004 19:38
as vrea sa stiu cum pot face rost de filmul "lantul amintirilor" as vrea sa-l inregistrez neaparat. cine poate sa-mi spuna cum??? sau cind va mai fii difuzat la tv.
nu sint in tara deci nu stiu cind a fost difuzat la tv .
daca cineva il are.; astept un raspuns la mail zaharie_maria@yahoo.fr

Rolland B. pe 04 Noiembrie 2004 13:38
Pentru cel care este interesat de muzica din filmul lantul amintirilor eu am muzica si numele celor ce cinta am si citeva filme indiene printre care si lantul amintirilor. As vrea sa schimb cu cei care au alte filme indiene sau cu alte melodii indiene. Am vazut foarte putine filme indiene dar sint foarte interesat sa mai vad calul alb, vandana, o floare si doi gradinari, vandana, trandafirul rosu, prietenul meu elefantul. De aceste filme am auzit ca sunt bune dar nu le-am vazut inca daca aveti va rog sa ma contactati la t h e e u r o p o i d @ y a h o o . c o m
sau 0 7 4 0 7 5 2 7 3 4

grigore silviu-radu pe 23 Martie 2005 19:47
Unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut pina acum; muzica exceptionala si o desfasurare de evenimente cum numai in filme indiene poti vedea... Ce sa mai, l-as vedea de zeci de ori si nu m-as satura. Unde pot gasi muzica din "Lantul amintirilor"? Raman dator pentru cine ofera un pont.
astroloverman pe 27 iulie 2021 21:15
Pe YouTube gasesti de toate.
corina pe 05 Aprilie 2005 16:42
lantul amintirilor e super ca si victorie totala si asoka. filmele indiene sunt frumoase au in ele si actiune si comedie si drama nu sf-urile alea ne-am saturat de ele sus cu indienii
kakamonu pe 23 Aprilie 2005 00:51
as vre sa se difuzeze mai multe filme indiene pe posturilr de tv din romania.ami plac la nebunie filmele indiene
Pintea Mihai pe 23 Octombrie 2005 17:17
Lantul amintirilor este cel mai bun film indian.
Este un film de suflet,iar cei ce spun ca filmele indiene nu sunt bune de nimic sunt niste oameni fara inima sau mint.

butnariu ionut pe 14 Ianuarie 2006 14:17
uitativa la acest film
madalina,irina pe 03 Februarie 2006 21:40
fimele indiene sunt cele mai bune filme.as renuntza la 2 comedii k sa ma uit la LANTUL AMINTIRILOR sau la oricare film indian.am vazut foarte multe filme indiene si actoru meu preferat este Salman Kan.asi vrea sa stiu de unde sa iau si eu niste filme indiene!de fiecare data cand urmaresc vreun film din acesta incep sa plang(cine nu plange nu are sulfet).sus cu filmele si melodiile indiene!!
dan zotis pe 04 Februarie 2006 15:48
am eu multe filme vechi indiene ptr cine e interesat(lantul amintirilor,vagabondul.articolul 420,vandana si altele)contactati ma la zotis1@yahoo/com
Tahia pe 03 Aprilie 2006 13:26
Sunt de acord cu toate parerile afisate pentru ca fac parte din categoria celor indragostiti de Yaadon Ki Baaraat, dar si din categoria celor care sunt de parere ca filmele indiene sunt stupide uneori. Am stuadiat sanskrita, hindi si dansul clasic indian in Delhi dupa care timp de 4 ani am lucrat la Bollywood - asistent productie filme...asadar vazand cum se fac filmele indiene parerea mea despre ele s-a schimbat...totusi filmul Yaadon Ki Baaraat ramane preferatul meu mai ales dupa ce l-am cunoscut personal pe Dharmendra...fratele cel mare din film...
Voda Liliana pe 19 Aprilie 2006 09:34
Acest film este unul dintre cele mai bune filme indiene.As vrea foarte mult sa revad Omul si fiara ,Sacrificiul din dragoste, Shabana , Noorie si alte filme mai vechi .Cine poate sa-mi spuna cum as putea sa le obtin ?
Un bun cetatean! pe 19 Aprilie 2006 19:51
e un film bun!Ma empresionat filmu.Daca aveam si o punga de cipsuri si o sticla de sprait era perfectamente.Mai trebuia sai invit pa Al Bano si Romina Power dupa terminarea filmului.
elena pe 15 Mai 2006 14:49
cel mai bun film indian
Mezei Ioana pe 20 Iunie 2006 12:11
Este celmai mare,bun si frumos film indian.De catvatimp mi-am facut rost de el si acum il am pe calculator.Ma uit foarte des la el si cateodata plang.Am invatat toate cantecele si dansurile.Un film SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPPPEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRR
kolbasz andrei marian pe 24 Iunie 2006 19:56
l-am vazut acum 15 ani,mi-a placut foarte mult.am plans,si parca am trait acest film.l-am mai vazut acum 3 luni inca odata si ea acelasi.am crezut ca daca voi creste si voi evolua in alte chestii voi fi alt om,dar e exact asa cum l-am lasat acum 15 ani.da,a fost cel mai frumos film pe care l-am vazut
qwerty pe 24 Iunie 2006 21:19
Am plans la el.
carmen codreanu pe 28 Iunie 2006 20:48
actorul principal in Lantul Amintirilor este dharmendra.e unul din actorii mei preferati.
Nechifor Cristina pe 07 Iulie 2006 14:14
Am dansat si am plans in acelasi timp la acest film..cred ca merita revazut si merita dealtfel sa se mai redifuzeze pe ecrane..povestile de dragoste hindi au fost si vor ramane ror timpul cele mai frumoase..romanii nostri au cam uitat de romantism.
Gabriel pe 08 Iulie 2006 16:17
Buna ziua ma numesc Gabriel si locuiesc in Germania asi vre sä vä spun cä eu sint nebun dupä filmele indiene dar din päcate nu am numai Lanzul Amintirilor partea intiia si o Floare si doi Grädinari.Poate cineva smi spunä unde se pot cumpära filmele indiene.Cine mä poate ajuta sämi scrie la adresa de Email.BarosanulRo@aol.com Vä mulzumesc.
Bratu Andra pe 08 Iulie 2006 23:46
A fost,este si va fi un film extraordinar.Am plans la acest film cum nu am plans la nici unul altul,multi din familia mea au vazut acest film si adevarul e ca e minunat,sunt frumoase filmele indiene alea mai vechi ca astea mai noi...mai putin.
crisu pe 09 August 2006 18:08
sunt cele mai tari filme tosibile
daca toata lumea ar fi ca indienii am fi o tara super
aceste filme sunt inocente
fara violenta
iti dezvaluie latura sentimentala si feminina
sunt ceke mai tari filme

N M pe 23 Noiembrie 2006 11:57
Unde as putea vedea din filmul Lantul amintirilor fara sa mi-l downlad-ez?Astept raspuns cat de urgent posibil pe www.dj.misu23@yahoo.com Va rog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zamecz vio pe 24 Noiembrie 2006 19:40
mai dati cat mai multe filme indiene mie imi plac foarte mult
Feri pe 15 Decembrie 2006 16:27
Am fost foarte emotionat ascultand din nou muzica din film. Face parte din cele mai placute amintiri din copilarie. Asculta aici:

Catalin Anghelescu pe 25 Decembrie 2006 15:27
VREAU SA STIU CUM POT SA DESCARC SAU UNDE GASESC FILMELE ARTICOLUL 420 SI CALUL ALB
demian claudia pe 30 Decembrie 2006 21:27
Nu sunt de loc incantate de aceste rezultate.O gramada de anunturi faceti dar un film foarte frumos nu puteti sa puneti eu am dat acesti bani pe acest internet pentru a vedea un film si uite cu ce mam ales scuzatima ca spun aces lucru dar daca era nota 0 aceea va veo dadeam si iertatima ca spun dar pe internet numai prosti puneti iar acele prosti le sunt interzise copiilo cel petin sub 15 ani.Daca nu puneti ceva parole la acele prosti eu voi merge la protectia cnsumatorului. Deci sunt tot felul de videoclipuri cum se fac copii si sum se face dragoate! deci va rog sa puneti ceva parole pe care doar adultii sa le stie ca daca nu veti avea de aface cu mine.Intradevr sunt jocuri si povesti foarte frumoase dar sunt dezamagita de lucrurile pe care leam vazut. Am vrut si eu sa vad statiunea 2 Mai cum arata si am gasit tot felul de poecarii.Acesta mia fost cuvantul.
CLAUS pe 16 Ianuarie 2007 14:14
SUPER BELEA FILMUL.CINE SPUNE CA NU-I PLAC FILMELE INDIENE AR TREBUI SA VADA "LANTUL AMINTIRILOR" SI PE URMA SA VORBEASCA.
veres elisabeta pe 07 Februarie 2007 19:35
Pot spune despre acest film ca este unul dintre cele mai bune filme de dragoste.Pacat ca nu dati mai multe filme de acest gen.As vrea sa va dau niste exemple, cum ar fi: ,,omul si fiara'' pe care as vrea foarte mult sa il revad , o floare si doi gradinari; prietenii mei elefantii; etc.Va rog foarte mult daca se poate.
vandana oblez pe 17 Februarie 2007 23:46
care spune si mie numele adevarat àn limba indiana la filmul toata lumea este a mea peste tot àl caut si nu gasesc am filmul vandana si lantul amintirilor va fac copii daca vreti
Cristi Gheorghe pe 04 Martie 2007 14:33
Salut!
Cum as putea sa cumpar dvd-ul cu "Lantul amintirilor" cu subtitrare in limba romana??? Ma intereseaza si alte filme indiene toate vechi binenteles!
Trimiteti-mi un raspuns daca se poate!
Cristi

stinga viorica pe 09 Martie 2007 12:42
Cel mai mult imi plac filmele indiene.Acest film``LANTUL AMINTIRILOR``..l`am v. de f f multe ori si inca imi place si`acum. Nu stiu de ce nu pot si nu ma lasa sa descarc un film indian. Sau poate sa fie de la voi?
stinga viorica pe 09 Martie 2007 12:57
D_neee de ce nu pot gasi un film indian sal pot descarca si sa ma uit la el?Platim internetul degeaba:(.Dati filmele indiene pe sit si lasati oamenii sa descarce file pt a le viziona.Ce este frumos il tineti blocat(inchis).Asa ceva nu am mai vazut!
cojy pe 10 aprilie 2010 18:42
Mai,netul il platesti ptr alte motive...ceea ce ceri tu se cheama piraterie si se cam pedepseste...pana una alta poate vrei sa-l vezi online... http://www.megavideo.com/?v=SH2G24V2
zaborila florina pe 31 Martie 2007 22:06
imi plac de mic copil oricand le-as revedea
saulea madalina pe 26 Aprilie 2007 23:12
e super tare filmu asta