Păreri Yaadon Ki Baaraat

(1973)

Lanţul amintirilor

Lucica Adam pe 26 Ianuarie 2008 14:22
Nu sunt o nostalgica a perioadei comuniste,dar nu pot uita cinematografele pline de oameni,de toate categoriile sociale si de toate varstele,care vizionau "Lantul amintirilor".Si dupa 25 de ani pot spune ca am avut aceleasi emotii cand am revazut actorii,cand am ascultat muzica acestei pelicule.
Un film bun,o lectie de viata,eleganta si o muzica superba!

cristicatinca pe 1 decembrie 2011 20:42
Printre singurele filme care ma fac sa plang.Emotionant,mai ales cantecul
Danda3 pe 16 Noiembrie 2009 11:13
Intr`adevar. e un film minunat, si pentru copiii de azi, si pentru cei de atunci, si pentru toate generatiile:). merita vazut.
ANDREI MARIAN pe 14 Decembrie 2008 17:39
DA E UN FILM FRUMOS ESTE VECHI DEFAPT TOATE FILMELE VECHI SANT FRUMOASE POT SA SPUN CA SANT INDRAGOSTIT DE ELE -IMI SPUNE CINEVA VA ROG CUM AS PUTEA DESCARCA ALTELE_ VA MULTUMESC
cojy pe 10 aprilie 2010 18:54
sa nu mai ceri asta niciodata...nu e legal...nu stiu daca a le vedea online e legal sau daca se supara adminii cinemagiei ptr reclama spre alte site-uri dar vreau doar sa ajut...sper sa mai fie online...http://www.megavideo.com/?v=SH2G24V2
lucianbuzica pe 28 mai 2011 18:55
cum pot sa vad filmul online
hogea bianca pe 10 Ianuarie 2009 22:10
e super tare filmul
ruxandra pe 04 Februarie 2008 16:22
"Oauuuuuu..!!!!!"super misto filmul!l-am urmarit de vreo 5 ori si tot nu ma satur de el!in general imi plac muuult filmele indiene sunt moarta dupa ele!da filmul asta mi-a ajuns direct la inima credetima!poooooooop
stix pe 19 ianuarie 2010 21:15
cum puteti fratilor sa vedeti un film de 5-6-7 ori, cat ar fi de frumos, sti tot ce o sa se intample, la ce te mai uiti??
MrJuVe pe 26 aprilie 2011 21:12
De fiecare data cand vezi un film descoperi detalii noi, asta mai ales pentru filmele de arta, marile filme ale cinematografiei.
tassarra pe 03 Ianuarie 2009 12:25
fratilor.....hai sa pornim o "revolta"sa-i determinam sa bage filme indiene pe site-uri........
alex_il_fenomeno pe 20 Mai 2012 08:58
unul dintre cele mai bune filme indiene all-time ! atat de profund in sentimente , incat pana si cantecele nu mai par atat de vesele ca in restul productiilor ... actorii uriasi , ce ne-au adus atat de bine in acea atmosfera tensionata , scenariul impresionant , care a venit cu atat de multe incurcaturi extrem de bine-gandite , dar mai ales finalul , care iti umple sufletul de bucurie indiferent de starea in care te-ai gasi ! este o capodopera a cinematografiei indiene , astfel ca trebuie urmarita de catre orice cinefil .
.Boyka. pe 19 Ianuarie 2011 14:44
cel mai bun film indian. nu la toti ne dau lacrimile dar sigur te emotioneaza oricat de barbar ai fi. si melodia aia e incredibila. un fost prieten de al meu o canta pe afara cand eram mai mici :)))))
yullyana pe 17 Octombrie 2010 19:40
?!
cine poate da nota 1 unui asemenea film? :| ......
Sergiu.Lobont pe 02 August 2010 00:25
Cand te gandesti ca filmul acesta din 1973 da clasa multor filme din prezent...
mjBIANCA pe 19 Iulie 2010 16:35
m-a impresionat pana la lacrimi
m-a impresionat pana la lacrimi si l-as revedea oricand. Este o poveste trista -la inceput dar apoi devine ff frumoasa si interesanta- ditre 3 frati kre pornesc pe drumuri diferite knd ambii lor parinti sunt ucisi. Il recomand din toata inima!
dayanna11 pe 1 august 2010 16:44
a avut acelasi efect asupra mea. foarte foarte frumos filmul si melodia
gogutu pe 14 Noiembrie 2009 23:11
de neuitat
L-am vazut de doua ori si as dori sa-l descarc pentru al putea viziona an liniste .E adevarat ca se difuzeaza la tv dar te omoara cu reclamele Pt.film nota 10.Cum as putea sa-l descarc?
rizea.alex70 pe 18 noiembrie 2009 16:56
cu strong dc,sau cumparal
SAVEL pe 16 Octombrie 2009 17:17
DA
SOTIA MEA MOARE DUPA EL AM STAT PE NET 4 ORE PINA CE L AM GASIT SI NU STIU SA L TRAG
sergiubro pe 19 octombrie 2009 00:57
si eu vreau sa am filmul ptr nevastamea dar nu reusesc sal iau de niki unde...ma poate ajuta cineva??
cojy pe 10 aprilie 2010 18:56
ptr a afla cum sa-l descarcati exista google.Nu se poate vb despre piraterie pe un site de amploarea cinemagiei...ptr cei care vor sa-l vada online aici http://www.megavideo.com/?v=SH2G24V2
Matrix pe 11 Iulie 2003 10:06
Bill tata ma uimesti. Am intrat pe forumul asta sa fac misto de antena1 ca da prostiile astea de filme si cand colo de cine dau "de latura mea feminina". Pai acum imi dau eu seama cine esti. Si ce cultura cinematografica solida ai....... Eu cu toti prietenii daca cautam pe net nu gaseam atatea filme bune cate stii tu. Imi cer scuze public ca te-am bagat in seama pana acum. Din acest moment nu mai meriti sa fii bagat in seama.
Adieu!!! (daca e prea subtil pentru tine, scuze).

crydead pe 10 Iulie 2003 22:28
E un film zuuupeeer!!! Am dat banii lu' mami si lu' tati la bagaboante sa danseze si sa cante tot timpul. Ambra n-a vrut sa ia bani, a zis ca da din buric de principiu. Lu' nepotzica aia mica i-am dat cico si bobo ca sa-mi citeasca ce scrie pa televizor ca de la atatea telenovele nu mai vad bine. Ne-am simtit sexcelent! Sa mai dati filme de astea pe care le asteptam levitand.

PS. Acum am inteles de ce s-a dus eliade in india. Al dreaqu pervers!

denisa rosu pe 02 Iunie 2008 15:10
e foarte urat
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 11:57
Cel mai bun film indian !!! Povestea acestui film m-a lasat fara cuvinte !!!
remus_escape pe 18 Noiembrie 2013 16:52
Rem
un film de colectie ai ce invata .... bv daca ar face 3 d
......

black_mtc pe 24 Martie 2013 07:47
cine doreste acest film sa ma contacteze YM :: black_mtc
cosmin742000 pe 20 Ianuarie 2013 22:33
Un film la care se boceste tsunamic , fara motive bine intemeiate :))
margott pe 21 Decembrie 2012 13:59
Nu-mi plac filmele indiene si cu atat mai putin cele muzicale. Dar filmul asta are ceva aparte, muzica anilor '70, actorii, povestea, toate la un loc contribuie la a face din acest film unul de neuitat.
alexandra.petronela pe 18 Noiembrie 2012 13:40
De fiecare data cand l-am vazut,am plans,un film ce merita vazut. Nu conteaza ce varsta ai,este imposibil sa nu iti place,asta este parerea mea
diciluma pe 09 Mai 2012 21:23
un film reusit din gramada de filme mai bune sau mai putin bune indiene . L-am vazut pe cand eram copil si l-am revazut si mai recent . Nu mi-am schimbat parerea .
natrnunomi pe 18 Iulie 2011 14:19
lantul amintirilor
A fost filmul tineretii mele.Cu acest film m-am facut mare
xerses pe 31 Mai 2011 23:28
Extrem de emotionant, cu o muzica excelenta, filmul nu poate fi uitat si nici ignorat....
bobby90 pe 04 Martie 2011 01:17
frumos
foarte frumos filmul dar Zeenat Aman este cea mai frumoasa actrita indianca din zecile poate sutele de actrite superbe. Are ceva al ei UNIC pot sa zic. Revenind la film este un film foarte frumos care te face sa nu pierzi nici o secunda din el:) FOARTE BUN
chiba_florin pe 17 Ianuarie 2011 17:28
Dramatic
o poveste dramatica naucitoare
film cu mare incarcatura emotionala
EXTRAORDINAR

natrnunomi pe 21 iulie 2011 19:00
aamir khan unde joaca in film ce rol are?
chiba_florin pe 27 octombrie 2011 11:00
joaca rolul tanarului Ratan
_catycaty_ pe 09 Ianuarie 2011 14:20
vechi
e vechi adevarat nu l-am vazut cand a aparut pt ca am decat 20 de ani :P dar l-am vazut p internet kum ceva timp cn vrea sa-l vada ii dau site-ul
fiorino07 pe 23 aprilie 2011 17:48
dami si mie syte-ul pls barbos florin alexandru fb
nelly-kiss pe 04 Decembrie 2010 22:26
frumos
filmele indiene sunt printre cele mai frumoase filme ...e foarte frumos filmul ai ce invata de la el deci obligatoriu de vazut
geany3 pe 21 Noiembrie 2010 10:36
super film
super film mia placut mult vreau sa ma uit in fiecare zii la el dar am milta treaba de facut capodopera este acest film uitativa vil recomand!
cetateanu pe 12 August 2010 15:21
Am votat obligatoriu de vazut deoarece dupa parerea mea este cel mai bun film indian cel mai complect . Are si muzica si actiune si drama si indience dragute cam tot ce vrei mai ales pentru iubitori genului
clauditza_pasaj pe 10 Iulie 2010 15:17
povestea e nostalgica si veche,e reusit si frumos avand in vedere cat e de vechi
Sally.miha pe 22 Iunie 2010 12:52
Frumos
Un film care va dainui mereu in inimile celor care l-au vazut.Timpul trece dar frumusetea filmului inca ramane.Foarte emotionant,te atinge la inima!!
ofelik_cat pe 20 Iunie 2010 01:35
l-amvazut..
mi-a placut foarte mult acest film ! este un film tragic dar cu un final frumos si emtionant muzica deasemenea foarte frumoasa...este un film vechi ,dar pt cine este mai nostalgic,acest film este potrivit...
superdepeche pe 09 Iunie 2010 23:44
Poate unul dintre cele mai cunoscute filme indiene de pe la noi,care a avut un impact extraordinar asupra populatie la momentul respectiv.Imi aduc aminte ca era omor la cinema cand se difuza un film indian.Povestea o stie cred ca toata lumea(cred).
Un film de referinta

p.diddy93 pe 03 Iunie 2010 20:11
superb
Intradevar un adevarat film indian are tot ce tr sa aibe un film ca sa fie cua devarat bun
TweetyLove pe 28 Mai 2010 20:18
Acest film are o poveste foare frumoasa,si se imbina foarte bine cu muzica traditional indiana,merita nota 10
lilliam pe 25 Mai 2010 15:50
un film vechi si in acelasi timp bun,o poveste emotionanta despre cei trei frati care se despart si se regasesc dupa mai multi ani.un film in care nu lipseste actiunea,dragostea si muzica bineinteles care este foarte frumoasa
mina95 pe 17 Mai 2010 21:09
superb:(((:(((((((((((((
eu plang cand aud melodia
iar filmul no comment

trecatoare pe 13 Aprilie 2010 17:38
Imi amintesc cu drag cand l-am vazut prima data.Eram cu capul in nori....Doamne ce trec anii...un film deosebit.
1Simplu pe 14 Februarie 2010 00:55
l-am vazut k mama :Ppt film si muzica 10...
Imi amintesc ca l-am vazut cu mama cand aveam 10 ani
Am plans la filmul asta, nu suportam filmele indiene ,dar a meritat ...

scotfield75 pe 28 Ianuarie 2010 15:05
scotfield75
mie imi place muzica din film ce nu pot sa reusesc sa trag filmul cu traducere la muzica din film
wiv pe 29 Noiembrie 2009 09:34
as dori sa-l vad si eu dar nu reusesc ,ajutati-ma si pe mine.multumesc
Puiu7 pe 18 ianuarie 2012 21:45
si atunci de ce ai pus 5 stelute???
mmaria pe 27 Noiembrie 2009 23:24
Filmul e super,putin cam vechi ,dar e super.Face parte din colectia de filme de pe casete video a familiei(de fapt a mamei mele).Acele casete video,cit o carte.Poate ca nu mai e asa la moda,sau cel putin pt.cei ce l-au vazut si l-au revazut de zeci de ori,dar daca inchizi ochii si asculti linia melodica si incerci sa te pui in pielea personajelor e imposibil sa nu simti fiorul filmelor indiene.
Sunt innebunita dupa filmele indiene.Daca stiti saituri unde se pot lua,astept id:maximfelicia

madalinaandreea pe 26 Noiembrie 2009 19:01
mi-ar place sa stiu de unde pot sa cobor acest film ca sa il vad daca cineva imi poate raspunde va multumesc
CLANARET pe 28 Septembrie 2009 23:22
nu stiam ca nu pot vedea filmele preferate doar pentru asta mam inscris
sorinreddog pe 11 Septembrie 2009 16:32
Un film foarte bun,care nu are cum sa nu te miste...mai mult sau mai putin,doar daca esti o bruta,si nu o fiinta umana cu sentimente.Cel mai mult mi-a placut in momentul cand incep cei 2 frati sa cante in restaurant,iar cel de-al treilea ar vrea si el sa li se alature,dar nu poate...O poveste de viata!
RL pe 16 Iulie 2009 21:24
Amintiri....
Unul dintre filmele vechi ce mi-au marcat copilaria....L-am revazut de curand si inca mi-a transmis multe emotii....Ce-i drept, este un film indian, lacrimogen, nu este un film artistic de clasa, de colectie bla bla - insa este incarcat de emotii, iar coloana sonora este supe - si as putea sa-l revad cu aceeasi placere de 100 de ori, fara a ma plictisi!
deutza pe 17 Ianuarie 2009 12:53
lantul amintirilor mi se pare foarte frumosa si veche:d
crisax pe 24 iulie 2009 10:08
da asa e !e foarte frumos si vechi!
andreea pe 09 Decembrie 2008 15:18
e superrrrrrrrrrr filmul acesta