Păreri XXX

(2002)

NECALIFICAT pe 14 Iunie 2012 22:49
BESTIAL
Bestial filmul , printre putinele mele filme favorite . Aici cred ca voteaza numai spuma societati :)) media 6 ...bunicel !? . De la mine 10 --10 --10 --10+
chiba_florin pe 17 Ianuarie 2011 16:44
O capodopera
ce critici sa-i aduc?
-----------------------THE BEST----------------------

claudiu25 pe 22 August 2011 16:53
misto
genial filmu da clasa multor filme ce sunt aparute acu
deea9595 pe 25 Aprilie 2010 16:18
un super-film de actiune cu multe cascadorii si actori foarte buni:)
fireskull pe 08 Octombrie 2010 10:39
Un film plin de actiune cu Vin Diesel:)Nota 10 >>>
spanac2015 pe 27 octombrie 2011 15:24
un singur cuvant : BLANAAAA!!!!!!!!!!!!!
radu3455 pe 12 Decembrie 2011 20:54
foarte tare filmu cu actiune din plin unde vin diesel a avut un rol senzational
Dar_kvampire pe 13 Februarie 2011 14:08
Super film super sarituri imiplace la nebunie pacat ca e si a doua parte tot asa orcum partea unu e super 10
cosmin742000 pe 28 Februarie 2013 16:43
Un film de-a dreptul execrabil, nici macar entreteinment doar nervi
eduard_stratan pe 3 august 2021 16:45
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!
cezarika21 pe 16 August 2013 07:20
Acţiune la maXXXim
Este greu de crezut ce au putut face regizorul Rob Cohen şi actorul Vin Diesel dintr-un scenariu tâmpit despre nişte anarhişti ruşi din Cehia care voiau să arunce lumea în aer. Dacă scenariul ar fi nimerit pe alte mâini ar fi ieşit un film mediocru, de doi lei, dar talentul celor doi sus-menţionaţi a contribuit la realizarea unei producţii cinematografice pline de acţiune, cu efecte speciale şi pirotehnice de înaltă clasă şi cu cascadorii realizate profesionist, care te lasă toate cu gura căscată.

În plus, prezenţa lui Samuel L. Jackson conferă filmului un aer de producţie de bună calitate, actorul de culoare având o prestaţie foarte bună. Nici Vin Diesel nu se lasă mai prejos, actorul identificându-se perfect cu golanul care devine peste noapte agent secret. Din păcate, chiar dacă amândoi joacă bine separat, interacțiunea lor directă… citeşte

ruxandra luminita pe 05 Iulie 2005 18:17
cu toate ca multi zik ca vin e prea batran eu cred ca e cel mai sexy barbat mai ales ca este si idolul meu!!!cred ca cel mai tare film a fost "TRIPLU XXX" si de aceea il votez ca fiind cel mai bun actor din toate timpurile...sunt cel mai mare fan al sau si il IUBESC FOARTE MULT"
CU MULTA DRAGOSTE LUMINITZA "LULUKA"

eu si cu mine pe 07 Noiembrie 2002 00:00
Prea multa reclama pentru asa un film. Nu zic ca e un film nereusit, dar pentru cat de previzibil a fost, nu merita sa fie numit film de actiune. Mult prea comercial ca sa fie laudat atat. Numai numele mi se pare penibil. Bani aruncati degeaba...
dandi pe 13 Octombrie 2010 20:53
Obligatoriu de vizionat
L-am vazut acu cativa ani buni si chiar merita e mai bun ca 2 deoarece e Vin Diesel na si mi-e imi place foarte mult actorul.
pssst pe 31 Iulie 2003 13:20
ave! ultimele 2 mesaje mi-au confirmat opinia ca exista si oameni care gindesc. bravo.

da, sunt multe scene trase de par. da, prea salveaza situatia, pamintul, universul etc. da, prea reuseste sa manipuleze eposul a.i. sa iasa invingator - spre SF, cum cineva smart a subliniat.

dar bai tata, ce meseriasa e satira asta la james bond, care are o singura asemanare cu vin: ii plac les femmes... (pai lui vin chiar ii plac si in realitate) in rest este exact pe dos: badaran, cu un gust indoielnic la imbracaminte, exagerat de curajos, respinge ideea de autoritate, nu este inregimentat in vreo organizatie de spalat creierul - pentru NSA lucreaza datorita santajului, are un profund simt al camaraderiei, nu straluceste ca inteligenta, este un atlet complet.

nu stiu daca fanii james bond si-au dat seama, dar se pune problema de realism: oare nu e mai… citeşte

xerses pe 30 Iunie 2011 00:34
Impresionante scenele de actiune.Grozave interpretari, iat Vin Diesel este magnific.
dadulescu george pe 31 Octombrie 2002 00:00
super cool! un film care trebuia facut de mult. si sunt foarte fericit ca s-a facut in final. un nou tip de agent secret mult mai cool decat james bond cu tatuaje. acesta este agentul pt. mine. batai la maxim cu efecte speciale si rasturnari spectaculoase de situatie. acesta este un film ce nu trebuie sa-l ratezi.
Gloata Sandel pe 31 Octombrie 2002 00:00
Acest film este cu totul deosebit deoarece imbina o poveste palpitanta cu multa actiune si efecte speciale !
Merita sa il vedeti cu orice pret !

Mihai pe 19 Octombrie 2002 00:00
E X C E L E N T !!!!, unul dintre cele mai misto filme de actiune pe care le-am vazut. A urcat CLAR pe primul loc in topul preferintelor mele. Mergeti de-l vedeti fratilor ca rau n-o sa va para.
Adrian pe 16 Octombrie 2002 00:00
Cred ca o sa fie un super film de actiune.
Vreau sa apara cat mai repede la cinema ca sa pot sa-l vad.

Ne vedem la cinema.

Labrinth pe 26 Ianuarie 2012 00:50
Foarte bun filmul, scenele sunt reusite si Vin Diesel isi joaca foarte bine rolul!
legolas05 pe 03 Noiembrie 2010 19:57
foarte tare filmul.....de cum lam vazut mia placut fff mult
Psychoprincess pe 24 Aprilie 2010 14:56
bun film..cu toate ca nu prea imi plac filmele de actiune asta a fost foarte tare........
TrIpLe X GurL pe 28 Septembrie 2008 14:58
:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X
deci sooper film l`am vzt ji l`as mai vedea d 1 miliard d ori:X
q toate criticile pe kre le`ati spus este un film soper ok!!!
vin joaca foarte bine!la fel si argent
este un film f bun cu o idee buna...nu pot sa zic chiar originala...toate filmeele au acelasi subiect:|:-@
totusi este un film f bun repet!!!!
merci;)
:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X

Infinity pe 25 septembrie 2013 21:21
Calm down!
ANTOANETA pe 03 Noiembrie 2002 00:00
SUPER FILM !!!MERITA VAZUT SI DE MAI MULTE ORI:)..DE LA GLADIATORUL NU AM MAI VAZUT UN FILM ASA BUN...
blackmore pe 17 Februarie 2020 01:14
O mizerie ca orice film in care joaca forma de viata Vin Diesel
Deceoare pe 01 Decembrie 2014 11:46
Trăiască tehnologia şi butaforia !
Un film excelent pentru copiii care nu au ajuns la maturitate . Comentarii : ''Ai vazut ce explozii'' , ''Da si ăla ce l-a pocnit pe celălalt'' . Copilării ....deh !
cetateanu pe 29 August 2010 15:00
Super fim de actiune cu cascadorii si efecte speciale incredibile si nu in ultimul rand cu amuzantul Vin Diesel.Vin Disel a fost şi este un actor promiţător când vine vorba de acţiune. Filmele sale ies în evidenţă prin dinamism, acţiune pură şi cascadorii spectaculoase, aşa că foarte rar te poţi plictisi la un film cu acest actor. xXx sau Triple X este filmul care l-a consacrat pe Vin Diesel, la un an după un debut excelent cu The Fast and the Furios. Din acel moment succesul actorului s-a datorat numai acestor gen de filme, chiar dacă pe alocuri a mai încercat şi câteva comedii.

xXx este un film de acţiune cu agenţi secreţi infiltraţi într-o grupare anarhistă, dar care nu respectă întru totul reţeta de succes pentru acest gen de fim. Chiar dacă femeile frumoase, gadgeturile futuriste şi maşinile frumos lustruite sunt prezenţe de nelipsit,… citeşte

Cristi Weed pe 12 Mai 2008 20:10
Multa actiune cuprinsa pe tot parcursul filmului ! Am vazut si partea a doua .... care e o panarama de film ! Nush de ce nu l-au folosit tot pe Diesel si l-au bagat pe Ice Cube.... !
tethys pe 09 Decembrie 2006 01:46
Hmm...ar fi ceva de capul lui,daca nu ar avea prea multe secvente "trase de par".Imi place totusi ca exista multa actiune( nu lungeste scenele la maxim , cum se intampla in alte filme care se respecta) dar actorii...nu prea se remarca printr-o interpretare reusita... e un film care merge sa-l vezi impreuna cu prietenii si un castron mare de floricele :)
MORAR CORINA pe 19 Februarie 2003 11:01
Faza cu avalansa e trasa de par...dar in rest e OK.Actiune...chiar suspans...pt fanii genului...
alex_il_fenomeno pe 21 Noiembrie 2011 17:49
a fost o poveste de actiune extraordinar ilustrata , atat prin decorurile uimitoare , armele nemaipomenite , dar mai ales actorii incredibili prezenti in distributie , din care ii putem aminti pe Vin Diesel , Asia Argento , Samuel L. Jackson si Danny Trejo . desfasurarea filmului are loc intr-un ritm nebun , care te tine incordat de la startul povestii si pana la final . pot spune ca acest film a fost cu mult mai bun decat asteptarile mele initiale pe care le aveam de la el . il recomand spre cel putin o vizionare !
RoCkKiD pe 04 Februarie 2010 00:25
Multe scene trase de par,cascadorii si alte cele..totusi ca film de actiune e ok te tine in priza..un film perfect pt publicul american.
Bogdan Honciuc pe 04 Noiembrie 2002 00:00
Am cascat prelung la 96% din film, mai putin la faza cu avalansa. Bune efectele speciale. Scenariul - subtire ca un fir de paianjen. Actorii au jucat incredibil de slab, inclusiv Argento (dezamagire).
forever_young_ pe 04 Noiembrie 2020 16:21
BUNICEL !
film de actiune cu un Vin Diesel in forma maxima ...bun pentru amatorii genului !
niggeremall pe 02 Iunie 2020 10:31
`O NOUA SPECIE DE AGENT SECRET.` dupa sinopsis suna mai repede a colaborator da in fine.
andrei426hemi pe 26 August 2018 10:38
un film de actiune de calitate, o opveste care te tine cu sufletul la gura, recomand!
cezarika57 pe 03 August 2018 21:59
un film bun,actiune cit cuprinde,cu faze haioase,il recomand.
marius93 pe 24 Aprilie 2018 16:58
Xander Cage e echivalentul cocalarului la noi. Un film si un personaj tipic lui Vin Diesel.
nick-azh pe 10 Aprilie 2014 21:12
Triplu X
Un film plin de actiune ce te incarca cu o doza destul de mare de adrenalina si care te tine cu ochii lipiti de sticla pe tot parcursul filmului. Muzica este foarte antrenanta si te face sa te misti, sa simti personajul principal si sa simti emotiile traite de el. Filmul merita vazut datorita prestatiei lui Vin Diesel care este una destul de buna, el descurcandu-se perfect in astfel de filme si datorita actiunii constant energice. Actiune, actiune siiar actiune, asta conteaza pentru Vin Diesel, sa tina " privitorul " concentrat si captivat de cascadoriile si de scenele E-xtreme. Nota 9/10.
Infinity pe 25 Septembrie 2013 21:22
XXX (2002)
Actiune cat cuprinde, dar nu difera cu mult fata de restul filmelor de actiune. Totusi, a fost distractiv sa-l urmaresc.
catasmile17 pe 15 Septembrie 2013 00:30
Un film foarte fain. Vin Diesel magnific ca de obicei!
Razvan600 pe 19 August 2013 13:31
XXX
Un film bun asa cum ne-a obisnuit Vin Diesel si in seria "Iute si Furios".
Kappacelu` - The Blog » vince vaughn pe 10 Februarie 2013 23:14
[Filme] xXx (2002) | Kappacelu` - The Blog
[...] asteptatul sequel, daca va fi cazul.Mi-a placut? DaMerita vazut? DaDe mai multe ori? DaLink IMDb / Cinemagia / Wikipedia Tweet Tags: Asia Argento, Danny Trejo, filme, Marton Csokas, Samuel L. Jackson, vin [...] citeşte
cosmin_kedii pe 28 Ianuarie 2013 09:46
un mare film de acțiune. Un film cu James Bond, dar cu Vin Diesel în schimb. recomand acest film pentru orice iubitor de acțiune
monu pe 20 Decembrie 2012 23:52
super
super...................................................foarte multa actiune merita vazut
pisicuta1 pe 20 Octombrie 2012 21:44
nu sint fana a lui ,si nu prea mi a placut !........................
Tyson_Kyd pe 23 Iulie 2012 19:03
Un film tare de tot, imi place mult Vin Diesel, e unul din actori mei preferati, este perfect pentru acest film .
Pavel pe 03 Noiembrie 2002 00:00
Merita vazut de cei care iubesc actiunea. Are o tenta de SF, dar este reusit pentru genul sau. La efecte speciale mai trebuie lucrat un pic.
Ana-Maria Tanasescu pe 16 Octombrie 2002 00:00
Mi se spusese ca e in genul filmului "The fast and the furious", pe care l-am vazut de 3 ori si inca l-as mai vedea. Triple X are muzica, actiune, dar prea se exagereaza la faza cu distrugerea turnului de comunicare. O avalansa care distruge cabane si tot ce ii vine in cale nu e in stare sa darame un om agatat de un stalp! Sa fim seriosi!Si tipa care joaca rolul Elenei ar mai fi fost loc sa puna ceva carne pe ea, ca prea o bate vantul!!!
Asta e parerea mea:))

amalisimona pe 09 Iunie 2009 00:06
Nu ma omor dupa filmele de actiune, dar asta a reusit sa ma tina in fata televizorului, desi cele mai multe scene au fost cat se poate de fortate. Scena cu Xander calare pe motor facand jonglerii printre rafalele de gloante trase din elicopter, cea cu avalansa, scenele finale de pe Ahab.....multa vrajeala demna de desene animate. Totusi, e ceva ce ma face sa spun ca mi-a placut, desi nu-mi dau seama exact ce :).
MNarcis pe 09 Decembrie 2011 09:04
Un film bun, este destul de captivant si are actiune buna si din belsug.....cred ca merita vazut o data!

Film - XXX

XXX