Păreri X-Men Origins: Wolverine

X-Men de la Origini: Wolverine

Morphy pe 20 Aprilie 2009 00:21
Morphy
Asteptati fratilor pana apare la cinematograf. Va uitati la variantele fara efecte speciale si incepeti sa aberati aiurea ca nu e bun filmul ca se vad nu stiu ce chestii... Mai lasati ODC si mergeti la cinematograf.
shooter pe 21 aprilie 2009 17:43
bravoo.total de acord cu tine.nota 10 pentru comentariu
akashy pe 20 februarie 2010 17:47
lam vazut la cinematograf in brussels si credetima nu se compara cu celalalte editii ..filmul este praf ..nici decum demn de actorii care joaca nota 6
andreyy91 pe 07 Mai 2009 20:02
ok
va tot aud sa ne ducem la cinema sa il vedem ca merita si sunt convins ca merita dar daca aduceti voi cinemaul la mine in oras cu cea mai mare placere ma duc altfel astept varianta piratata
SYNDJ pe 7 noiembrie 2013 15:42
Dacă stai în vârful muntelui e şi normal să n-ai cinema. Şi oricum, nu-ţi face probleme, un ecran de 80-100cm şi un dolby surround în casă şi nu mai are rost să vezi filmele la cinema, le vezi gratis acasă, comod în fotoliul tău ;)
cezarika21 pe 13 Septembrie 2014 09:33
Lipsit de imaginaţie şi realizat neglijent
Prequel/spin-off al seriei "X-Men", "X-Men Origins: Wolverine" detaliază trecutul violent al mutantului Logan/Wolverine, concentrându-se pe conflictul interior dintre sălbăticia sa animalică și calitățile umane, precum şi pe relația lui cu fratele său vitreg, Victor Creed. Personajul nu îşi acceptă natura sa complexă de mutant şi încearcă să se izoleze de lume, dar este găsit de o echipă militară ce intenţiona transformarea mutanţilor în arme invincibile.

Rezumatul pe care l-am făcut eu mai sus are rostul de a face inteligibil subiectul pentru că scenariul este lipsit de imaginaţie, cu multe evenimente inexplicabile şi ilogice care subminează credibilitatea acţiunii. Trecutul este expediat rapid în câteva secvenţe neconvingătoare pentru ca acţiunea să se concentreze pe secvenţele de acţiune din momentul prezent. Personajele sunt… citeşte

bizonul pe 6 noiembrie 2016 07:22
D-le Cezarica, spune-o fara ocolisuri, cum am fost invatati de dumneata, ca de fapt filmul este o idiotenie, ca majoritatea astora ce le zic ei SF. Are o limita si "SF-u" asta si cand depasesti o limita, se numeste ca-i prostie get- beget.
alexvl pe 30 Iunie 2009 16:24
se putea mai bine
nota 6 pentru efortul regizorului de a prezenta privitorului inceputurile lui Logan. Ma asteptam la mai multa aciune si la o distributie mai buna. A fost interesant la inceput dar nu a reusit sa ma tina in suspans. Actiunea este destul de previzibila si aici filmul pierde foarte mult pentru ca trebuia sa aiba mai mult mister in el. Finalul a fost cel mai slab din tot filmul :(. Ma asteptam la ceva mult mai bine realizat. E bun la o portie de floricele pe o zi ploioasa.
valigeo96 pe 8 iulie 2009 13:53
............................................Hai sa nu exageram,...Daca nici asta nu are destula actiune...
herleaflorin pe 17 iulie 2012 20:45
daca avea prea multa actiune ziceati ca vor ametit efectele speciale nu stiti ce e frmos filmul a fost foarte bun
OwY pe 12 Aprilie 2009 15:19
Cred ca toata lumea a vazut Workprintul asa ca mam uitat si eu.L-am vazut si o fost foarte bun,mai trebuie lucrat la efectele speciale dar pana la 1 mai mai este timp...dar unele personaje au jucat foarte putin de exemplu Ryan Reynolds doar 10 minute din 120 minute...sau Taylor Kitsch/Gambit si el o jucat cam 10-15 de minute..dar filmul este eXcelent...
Bogdan17 pe 05 Mai 2009 12:09
Super Film
De abia astept sa ma duc la cinema k pe net sunt doar workprinturi..Merita Vazut;)
Catalin SoX pe 12 Februarie 2009 02:08
Ca orice mare fan al personajului Wolverine ma astept ca acest film sa fie unul de mare succes, mai ales ca rolul este preluat de acelasi actor Hugh Jackman. Oricum trailer-ul este promitator.
Mavone pe 01 Mai 2009 02:07
Opinia unui "Fanboy"
Deşi sentimentele faţă de film au fost destul de mixte, pe de-o parte, aşteptându-mă la ceva aparte, din cauza faptului că este unul din personajele mele preferate din benzile desenate şi pe de alta ştiind că mare lucru nu va ieşi din cauza câtorva variabile ce au apărut în ecuaţie înainte de apariţia filmului (durata, ratingul, numărul de personaje, neînţelegirile dintre regizor şi producători) totuşi am speriat că va ieşi ceva bun, însă nu a fost să fie.
Mă voi lega de următoarele aspecte care din păcate au ieşit în evidenţă într-un mod negativ: Personaje, Poveste, Efecte Speciale;
După cum era de aşteptat numărul mare de personaje din film colaborată cu durata acestuia nu a ajutat prea mult. Urmărind tiparul lui Last Stand, care în afară de faptul că a avut încasări destul de reuşite nu a prea fost agreat de multă lume, cei… citeşte

cipix pe 4 mai 2009 02:59
sa moara ma-sa ce fraza. sper sa nu te citeze astia la vreun examen la gramatica.:)
akashy pe 20 februarie 2010 17:52
extraordinar comentariu ...pacat de acesti actori...
cosmin_kedii pe 15 Martie 2012 15:16
unul dintre cele mai bune filme de la Marvel ,il recomand tuturor celor care doresc să se bucure de un film bun.
shooter pe 15 Aprilie 2009 17:25
aloooooooooooooooo
Workprint : ADICA VARIANTA BRUTA ,NEFINISATA,ETC..........CE EFECTE VROIATI SA VEDETI???!!!!!! DESPRE CE VORBITI AICI??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BlayM_Me pe 17 aprilie 2009 11:51
Te aprob a fost facut in graba.
Scorpiosv pe 26 iunie 2014 03:35
@FoxHound:...shht si mergi pe la scoala si invata limba romana
Vorador pe 14 Mai 2011 18:50
Video game>Movie
Mi-a placut mult trilogia X-men iar cand am auzit ca vor face un film despre Wolverine numaram zilele pana sa-l vad,iar cand l-am vazut am fost foarte dezamagit.Efectele au fost slabe pentru un film din 2009,chiar si primul film al seriei il depaseste la efecte speciale, iar Logan este mai diferit si bland cum nu a fost niciodata,dialogurile din film sunt de-a dreptul penibile,cum ar fi scena cu Stryker de la spital(''If i come,i'm coming for blood).Singura surpriza placuta pentru mine a fost jocul video de la care nici macar nu m-asteptam sa fie atat de bun,cred ca cel mai bun joc video bazat pe un film si cu mult peste acest film.
Iamsaved pe 25 Septembrie 2010 13:49
Am senzatia ca mi-a placut dintodeauna X-Men,nu stiu de ce,in orice caz filmul asta nu m-a impresionat(iar Wolverine este personajul meu preferat,cred ca si de aia),sper ca urmatorul Origins sa fie mai bun decat asta.
Hannibal01 pe 15 Mai 2009 16:42
Kasper..cea ce ai vazut u este versiunea needitata a filmului..itzi recomand sa te duci sa vezi filmul terminat:)
shooter pe 24 mai 2009 16:43
hanibal duci un razboi fara sorti de izbanda cu acesti "datatori" de pareri(ca nu pot sa le zic altfel) daca citesti comentariile mele de ma jos o sa intelegi ca sunt multi ca si kasper asta.
mongolarix pe 02 Mai 2009 12:48
la cinema !!
dak vreti sa va bucurati de filmul asta .....treceti pe la cinematograf!! parerea mea !!
claudiubossul pe 14 Aprilie 2009 14:12
cool pare a fi filmul abia astept sa il vad pe 1 mai, mai putin de o luna
Dragosh02 pe 26 Mai 2009 18:17
DEZAMAGITOR !!!
StefanDo,mai criticule, ai baut sau ai fumat ceva in timpul filmului ? Sau ai primit ceva k sa scrii de bine ?
Innafara de faptul k Hugh Jackman nu seamana deloc cu cel din trilogia X-men,ceea ce este foarte dezamagitor (cu parul ala dat intr-o parte zici k e Elvis ciufulit), povestea este una ieftina,simpla si fara pic de autenticitate.Momentele dramatice sunt parca niste imagini aruncate intr-o galeata,nu inspira pic de suferinta, nu te ating cu nimic , pt k jocul actorilor este unul mediocru si facut parca de niste roboti.Actiunea este si ea hilara, aproape k in Crack 2, unde nici macar legile de bun simt ale fizicii nu se aplica (momentul cand cioparteste scara in cadere, iar ea cade perfect uniform ; momentul cand taie un Hummer in 2 bucati,iar mana lui sta perfect dreapta de parca ghearele lui erau niste sabii laser ; si nu mai continui k sa nu va dau prea multe spoilere ).Nu… citeşte

stncndr pe 30 mai 2009 01:23
Cumetre...mai intai invata limba romana si abia apoi baga-te sa comentezi pe situri oficiale ! Doamne ce analfabet !!!
serghei_romanu pe 6 ianuarie 2010 11:12
Fiecare are dreptul la o opinie, fara sa fie ridiculizat de altii, care se cred stapani pe opinia tuturor.Si eu cred, ca si Dragosh02, ca este un film banal, fara profunzime, total comercial.De fapt nu am aflat nimic despre Wolverine ce nu stiam dinainte, ca e mare, tare si rau la manie.Filmul nu merita mai mult de 6 parerea mea, deci ce a zis Dragosh02 desi nu prea apreciez faptul ca se angajeaza intr-o discutie fara sfarsit, cu persoane care nu stiu ce inseamna respect, este 100% corect.
cipix pe 04 Mai 2009 03:00
foarte misto filmu. o sa ma duc la cinema. cand apare?:)
herleaflorin pe 10 Februarie 2012 12:27
foarte bun deci chiar a fost grozav originile lui wolverine grozave :)) nota 9 de la mine
cezarikdaniel pe 10 Aprilie 2009 18:04
E o productie super tare, cu o distributie fantastica...din fericire, eu am reusit sa vad filmul, insa "Workprint"....adik se mai vad niste efecte speciale neterminate, si macarale de care sunt legati eroii, insa e o calitate excelenta...din partea mea, nota 10...in ideea asta, m-a facut foarte curios sa vad varianta finala, finisata, asa ca eu cred ca merita banii unui bilet la cinema...:)) :D :P
giulestina23 pe 03 Iunie 2009 11:36
Nu sunt fan X-Men, dar filmu asta e destul de bun!L-am vazut tarziu (spre dimineatza) foarte obosit si fara prea mare chef de filme, insa m-a facut sa ma duc si sa ma spal pe ochi! :) oricum raman la parerea ca nu prea-l prinde foarte bine rolu` asta pe Hugh Jackman dar asta nu inseamna ca nu joaca si bine.. asta diferentiaza un actor Foarte Bun de un actor ce are calitati sub mediocre! Capacitatea de adaptare!
Coniac pe 7 februarie 2012 11:16
Rolul il prinde , il ajuta fizicu ... parerea mea :P
mirela_pisoi pe 27 Aprilie 2009 10:59
se anuntat a fi interesant,de abia astept sa apara si sa-l vad la cinematograf..nu se compara cum il vezi acasa si cum il vezi la cinema
93GabiBT pe 23 iunie 2011 16:42
Auzi, tu ai votat cumva filmul asta cu nota 10 ? In comentariul tau zice ca abia astepti sa apara si sa-l vezi la cinematograf. Cum votezi tu un film pe care nu l-ai vazut ?? De-asta au nota 10 filme care apar abia in 2013...
dayana4u_doll pe 21 Aprilie 2009 17:53
Chiar mia placut .:D
Pacat ca nu era varianta origianala

potranovici pe 11 Aprilie 2009 20:48
si eu am vazut work printul si mi se pare un film foarte bun ....desi puteau sa detalieze un pic inceputul......oricum este un film ce merita vazut
radomir romeo pe 18 Iunie 2007 18:29
super-tare ideea.wolverine a fost mereu cel mai preferat personaj si ideea unui film intreg numai cu el mi se pare excelenta.
Pakoste pe 27 Noiembrie 2010 21:43
Interesanta poveste...efecte surprinzatoare...actori exceptionali...Nota 10+
sarge pe 19 Septembrie 2010 16:12
Film cu o actiune de nota 10, aventura si pe alocuri emotionant. Toate acestea il fac obligatoriu de vazut
filip82matei pe 08 Mai 2009 04:09
Merita vazut
L-am vazut la cinema si sincer e super filmul. Duceti-va cu incredere
mirela_pisoi pe 8 mai 2009 10:39
l-am vz si eu aseara la liberty.a aparut de ceva timp filmul, dar cinematograful tot plin a fost.un film frumos
FanRadoi pe 01 Mai 2009 14:57
X-MEN
super tare filmu l-am vazut astazi la cinema. a meritat...Un film cu multi actori buni , mai ales personaju principal ( logan - wolverine )
vansepty pe 29 Aprilie 2009 22:50
Merita vazut
Am fost acu seara la film si ii super kalumea. A meritat toata asteptarea
FlameOn pe 13 Aprilie 2009 10:13
Filmul e ok,nu superb dar merge.Ok deoarece are niste efecte speciale foarte bune.
Klara pe 19 Iulie 2009 00:04
Super-film... Mie mi-a placut foarte mult si cred ca a deschis in forta o vara de fime bune. Hugh Jackman face o treaba excelenta, ca de obicei.
kl pe 02 Mai 2009 20:00
SUPERFILM!!!
tocmai am vazut filmul la Odeon!!!dupa cum am mai spus :e un superfilm , merita vazut in original, uitati de download-uri!!!! nota10!!!
serghei_romanu pe 6 ianuarie 2010 11:04
Daca asta e superfilm, mi-e si frica sa te intreb care sunt alea slabe!
DJ91RDU pe 19 Iulie 2009 10:54
Am vazut filmul de 2 ori si chiar mi-a placut, nu pot sa spun ca e o capodopera dar merita vazut, multa actiune, faze gandite bine, oricum mi-a placut mai mult fata de precedentele filme cu x-men.Pot spune cu usurinta ca va fi unul dintre cele mai bune filme ale anului 2009. pace Y
valigeo96 pe 08 Iulie 2009 13:57
Wonk
Acest film este extraordinar.Regizat bine,bazat bineinteles pe MARVEL COMICS actori de nota 10 si multe alte zeci de motive pentru care fimul ti-ar putea place!!!
shooter pe 8 iulie 2009 16:40
placeA .....asa se scrie tati.........pune burta pe carte
forever_young_ pe 26 Mai 2020 17:53
FOARTE BUN !
Un film care l-am vazut si revazut ...imi plac filmele din seria X MEN !
Octaz pe 28 Ianuarie 2019 15:37
Imi amintesc ca am urmarit filmul in urma cu 10 ani atunci cand a aparut. M-am bucurat, la fel ca in 2009 ca am urmarit originile unuia din cele mai iubite personaje din benzi desenate, Wolverine! Daca Batman, Superman sau chiar Spiderman au fost interpretati fara mari probleme de diversi actori de-a lungul timpului, eu consider ca Hugh Jackman nu va putea fi inlocuit vreodata in acest fantastic rol. Am retrait secventele pline de dinamism si dramatism care l-au urmarit toata viata pe acest personaj.
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 15:57
mihai_barbu pe 10 Noiembrie 2015 19:53
Frumos. daca nu vedeam filmul asta habar nu aveam ca wolverine si sabretooth sunt frati :))
omucuvaloare pe 07 Mai 2015 00:05
Un film ce nu trebuie ratat, daca esti un fan al seriei X!
Mariannaa pe 18 Octombrie 2014 11:37
Dezamagitor
M-a dezamagit foarte mult, ma asteptam la cu totul altceva, avand in vedere o astfel de distributie, dar cam asta e. Prea slab.
Infinity pe 19 Septembrie 2013 17:27
X-Men Origins - Wolverine (2009)
Desi urmeaza cateva clisee des intalnite in multe filme de actiune, filmul are destule momente bune care te fac sa uiti de acest aspect neplacut. Povestea este buna, ne prezinta originile lui Wolverine, actiune este din plin, bineinteles, bombardata cu efecte speciale bine realizate si sunt si cateva momente mai funny. La scenariu se putea lucra mai bine. Filmul se leaga foarte bine cu celelalte parti din serie. Merita vazut.
MikkaelWolfganger pe 10 Martie 2013 11:22
Nememorabil...
Cel mai slab din seria X-Men.Origins:Wolverine este anost, cu actiune de duzina,efecte speciale nu tocmai foarte inchegate si cu niste personaje secundare mult mai cool decat protagonistul.Scenariu nu pare foarte bine lucrat,subiectul scartaie din toate incheieturile,iar replicile sunt foarte "deplasate".Ce mi-a placut din film a fost aparitiile lui Gambit(destul de awesome) si a lui Deadpool(desi foarte necizelat momentul aparitiei lui in film).
Ammelie pe 29 Martie 2010 13:46
X-Men Origins: Wolverine
Fiind o fana a desenelor animate si a lui Wolverine in special, s-ar zice ca de-abia asteptam filmul. Well, nu chiar. Asta pentru ca deja am depasit faza filmelor facile cu super-eroi. Astept ceva mai mult acum. Un plot, o poveste, ceva deosebit. iron Man, de exemplu, mi-a placut. X-Men Origins: Wolverine - nu. Cand imi vine in mine cuvantul 'monoton', vorbind de un film de actiune - clar, nu e semn bun. Deci 6/10, cu indulgenta. (Asta nu inseamna ca Hugh Jackman nu este - inca - super-sexy in rolul lui Wolverine. :) )
serghei_romanu pe 30 Decembrie 2009 14:51
Mediu sa zicem
Nu mi-a placut extraordinar de mult insa nici nu il pot numi o dezamagire. Nu surprinde cu nimic, este parerea mea inferior fata de celelalte filme X-men.In primul rand nu mi-a placut pentru ca nu prea a avut fir narativ, ca sa ma exprim asa.Ar fi fost ideal sa ne ofere mai multe amanunte despre copilaria/adolescenta lui Wolverine, aspectul asta mi s-a parut superficial tratat.Au aratat cateva cadre la inceput si atat.Au exagerat cu efectele speciale in dauna povestii, ori eu cand vizionez un film astept altceva, nu doar efecte speciale remarcabile.Mi-a placut ca a avut ritm, insa ca si profunzime, originalitate sau mister il situez aproape de zero.X-men Origins este un titlu mincinos. X-men: Wolverine in action ar fi fost mai aproape de adevar.6/10
lucirlv pe 27 Decembrie 2009 00:50
luci
un film de actiune destul de bunicel,are si o poveste interesanta,merita sa va uitati,eu unul am fost impresionat de efectele speciale
RavenScar pe 11 Septembrie 2009 09:55
Filmul mi s-a parut destul de slab, ma asteptam la ceva mult mai bun.Toate acele personaje care ne-au fost promise(Deadpool, Gambit, Blob etc.) apar foarte putin in film. Daca esti un fan al benzilor desenate vei fi total dezamagit de acest film(asa cum am fost si eu)
tintin pe 04 Septembrie 2009 23:24
A fost prea previzibil, dar totusi un film care merita vazut.
cosmin742000 pe 23 Noiembrie 2015 22:59
Pana si cei de la Traznitii au ajuns sa faca misto de filmele cu super-eroi
XxRedBullxX pe 13 Septembrie 2014 03:10
X-Men Origins: Wolverine
Unul dintre cele mai bune filme din seria X, un film de excepție.

Merita văzut.

radu3455 pe 07 Septembrie 2014 11:08
super fain si acesta,spune povestea lui Wolverine cum a aparut,mi-a placut si-l recomand sa vedeti toata seria nota 9