Păreri Wrong Turn

(2003)

Drum interzis

MissBlossom01 pe 30 Noiembrie 2010 19:13
Aa..scuze, nu prea mi-a placut.Nu m-a speriat, mai mult m-a facut sa vomit.
nikkolle pe 4 februarie 2012 09:50
Cam asa e !
Andra pe 16 Octombrie 2006 22:04
Este un film super tare , este un film de groaza teribila.Este sinistruMERITA VAZUT!!!!!!!!1
Radu1711 pe 28 Septembrie 2009 20:27
radu1711
filmul este un horror pe cinste, are momente in care iti sta inima in loc
andrei_nitu pe 2 decembrie 2015 05:38
Salut cand mai incepe filmul in 2015 2016 nu lam vazut le Tv lam vazut pe net filmul si vreau sal vad sa se difuzeaza la tv
rodica_vargolici pe 29 iunie 2019 21:18
andrei , acum pe AMC dupa ora 23,50
RichardNew pe 16 Aprilie 2009 19:44
Supeeerrr film , mai ales Wrong Turn 2 e si mai tare continuarea la fil :D ceva tare de tot.
carol18661914 pe 07 Decembrie 2009 00:55
eu nu pot sa.i inteleg pe acei care dau comentarii bune acestui film. Partea cea mai proasta este ca eu nu am vazut nici o faza cu adevarat care sa apartina genului horror.
o prostie de film, gen majoritatii de astazi, 'asa zisele horror'.

NyKh0l4s pe 7 februarie 2011 15:20
Ba daca nu iti place mai bine nu comenta .
Ovidiu239 pe 3 noiembrie 2013 18:44
N-are voie omu' sa-si spuna parerea?
Alexx pe 15 Iulie 2006 20:37
Ce film prost :(
rebeldegirl pe 12 Aprilie 2010 17:32
drum interzis
este un film horror foarte bun dupa parerea mea,iar desmond harrington este unul dintre actorii mei preferati.i love him!:)
Andreeaea pe 11 Septembrie 2009 18:05
mie mi-a placut filmul. intr-adevar nu este genul de film care sa iti dea cosmaruri..dar este interesant ca are actiune. ENJOY
burit pe 19 mai 2010 16:33
e bunicel filmul :-?? ... ii dau un :-? 8 .. imi place cand ii taie :)) e mai sadic :D :-j
Bubu pe 16 Iulie 2005 19:30
misto filmu :) mai ales cand ii tai .... si ramane pe topor
sym pe 5 iunie 2010 14:25
UN FILM BUN DE NE UITAT.................
arnoldroland pe 11 Octombrie 2011 21:07
Plin de clisee, fapt pentru care 1p scazut, dar nu ma deranjeaza si, lasand asta la o parte, chiar m-a impresionat prin simplul fapt ca pe tot parcursul, acest film a reusit sa ma tina "lipit de ecran"! Deci, actiunea e aproape la maxim ;) . Il recomand cu placere.
xerses pe 03 Aprilie 2012 21:13
Un film infricosator si care te cam pune pe ganduri.
isip pe 30 August 2009 03:43
alin
despre Wrong Turn ce sa zic e cel mai bun film horror realizat in acele vremuri ma impresionat e un film care te tine cu sufletul la gura pe toata periaoda lui si eu zic ca e mai bun ca si a doua parte chic ca e continuarea vezi doamne.
6Patronul9 pe 19 Februarie 2018 14:46
Excelent
Pentru mine este unul dintre cele mai captivante si pline de suspans filme horror pe care le-am vazut.Coloana sonora se potriveste foarte bine cu actiunea si cu imprejurimile in care aceasta are loc.Creaturile sunt interesante si suficient de stranii cat sa te faca sa tresari cand apar in cadru si per total distributia este una buna.Nu e o capodopera dar este pe gustul meu si il recomand spre vizionare tuturor fanilor genului.9/10 !
Ccucu pe 03 Aprilie 2012 14:38
Un horror surprinzator de bun, n uma asteptam la mare lucru dar m-a surprins placut. merita vazut
emy_sinaia pe 15 Februarie 2012 22:55
horror la greu
un horror de zile mari, altfel decat am crede la inceput, foatre bine realizat si foarte realiste crimele
YgReK pe 23 August 2009 10:20
Un film bun de groaza la care te poti speria la anumite faze ......e mai bun decat al 2 lea
ILoveFruits pe 20 August 2009 11:41
Mi-a placut super mult filmul asta..intr-un top l-as pune pe locul 3....dupa "Autopsy" si "House of wax"...:D:D:D
pada pe 12 Iulie 2009 14:19
pada
un film bun de groaza atmosfera macabra,filmul te tine intro tensiune maxima,un film ur horror,chiar mam speriat,un horror captivant il recomand tuturor amatorilor de filme horror.
andrei pe 13 Septembrie 2006 09:27
este un film tare si merita vazut,mai ales partea cu macelul.Mai ales ca l-am vazut cand stateam singur acasa impreuna cu soramea de 7 ani .
COOL film.

mu_zz_i pe 07 Martie 2006 14:02
Am fost multumit de film. L-am vazut in vacanta de sarbatori, seara... misto moment. E foarte bun, printre cele mai bune vazute de mine de acest gen.Cand am vazut titlul am zis ca este un film de actiune, dar de unde atata actiune ca era prea de tot si l-am nimerit pe al de groaza si chiar m-a surprins. Eram m-ai multicare am vazut filmul in aceea seara iar unul dupa ce a vazut 20 de minute s-a dus in noapte... dar s-a intors a doua zi (de frica plecase). Ii dau 4 stele. Merita.
Cristina pe 12 Februarie 2006 01:44
Super tare fimul. Numai bun ca sa ai cosmaruri noaptea. Tare de tot. Si-mi mai place si melodia de la sfarsit.
lori_ct pe 22 Ianuarie 2006 01:00
E trecut de miezul noptii...si tocmai l-am vazut!!( buuun moment mi-am ales:). Nu m-am putut misca din loc pe tot parcursul filmului, desi mi-a fost dat sa vad unele dintre cele mai crude imagini. Desi s-ar putea spune ca urmeaza beinecunoscutul clisheu al "macelaririi in serie" :)...."pana la unu" (in cazul acesta doi), personaje sunt puse in situatii limita la care cu greu ai vedea portitza de scapare. filmul asta te tine in suspans chiar pana in ultima clipa! ( cine s-ar fi gandit ca mai apare un politist , ratacit,care...va avea parte de aceeasi soarta). Se pare ca n-au vrut sa ucida mitul existentei unor asemenea creaturi in podurile de nepatruns..Este un film alert, care tulbura, socheaza prin violentza si indiferentza cu care viata unor tineri este curmata cat ai clipi din ochi. Totusi, pentru un ochi antrenat :),scenele socante pot fi amuzante(e vorba de un ras amar, un raz… citeşte
Finsternis pe 05 Septembrie 2005 11:59
Mai jos, SPOILERS
Bun, bun, bun! Are suspans cu krul, gore la greu (Francine taiata pe masa e 'omagiu'---daca pot zice ashe---la Flower of flesh and blood, infamul si obscurul film japonez gore care l-a shokt pe Charlie Sheen la un party gigea)si interpretari beton. In afara de Dushku --- ce-a mai crescut si copkila asta de la True Lies-ul lui Arnold !!!---restul recunosc nu prea i-am vazut, ceea ce a adaugat veridicitate la tensiunea din film.

Ca subiect, seamana teribil cu filmul lui Craven, The Hills Have Eyes, numa' c-ala era o tampenie din 77 cu niste proaste care urlau si te-mbiau sa le casapesti... Oricum, eficient !!! Priviti-l noaptea, dac-aveti curaj.

Valentina pe 15 Iulie 2005 11:38
Este supet tare filmul,adevarat horror.Pacat ca nu se gaseste si pe Dvd ci numai pe casta video.Multi nu au video ci Dvd si nu au la ce sa-l vizioneze.E super tare tare filmul. Merita sa fie si pe dvd ,nu numai pe video.
Vaduvoiu Tiberiu pe 11 Aprilie 2005 08:08
Filmul este unul din cele mai reusite filme horror-thriller ale acestui deceniu in ceea ce priveste scenariul, personajele, machiajul si in special sunetul. Povestea e superba, nimik nu este previzibil...totul e spontan, muzica realizand o atmosfera macabra. Pentru amatorii genului filmul este fff recomandabil. Sfarsitul este unul semiprevizibil dar care lasa posibilitatea realizarii unei continuari.
Cezar pe 06 Octombrie 2004 00:06
un film foarte bun, merita vazut.
Marinca Sergiu pe 19 Decembrie 2003 14:14
frate e tare filmu. Horror adevarat!!!!!!!!!!!
l-am vazut acu o saptamana.

biib pe 11 Septembrie 2009 00:44
vi-l recomand....cel putin mie mi`a placut mult :D..unul dintre cele mai horror filme pe care le`am vazut..:D
cypryathos pe 10 februarie 2010 09:37
e un film daca pot sa-i spun film jalnic nu merita nici macar titlulu citit daramite sa vezi filmul jenant din toate punctele de vedere
Ionutz999 pe 25 Aprilie 2009 17:11
E un film destul de bun.Dar wrong turn doi e mai bun mai ales inceputul care e foarte scarbos
isip pe 30 august 2009 03:46
si ce am uitat sa zic ca eliza dusku e o actrita ft frumoasa si talentata cred au avut o idee buna ca ea sa joace intr-un astfel de film
mihaela dinca pe 18 Mai 2006 17:47
aceeasi parere ca matrix. plictisitor.
sfarsitul e copiat dupa 'freddy vs jason', sau invers? ca vad ca au aparut in acelasi an

user-63b02ad8a0ee8 pe 03 Martie 2023 22:32
Film care se încadrează perfect la premii de genul "Deosebit de jalnic " , "Buleala anului" sau "Ridiculous" . Aceeași poveste repetată de mii de ori în alte filme: câțiva tineri rămân blocați într-o zonă nepopulată și sunt uciși unul câte unul....
Probabil la efecte speciale/machiaje s-au inspirat din alte filme de același gen ,mai reusite și care au avut succes ☝️.......La montarea cadrelor și la muzică mai trebuia lucrat.... Deranjează lipsa de veridicitate și mai ales inapacitatea filmului de a implica emoțional spectatorul...
Actorii sunt cunoscuți : Sisto, Eliza Dushku ,Chriqui ,Lindy Booth.....de fapt pe Lindy Booth o știu din serialul "Relic Hunter"....ei : orice episod din "Vânătoarea de comori" e peste mizeria asta de ... risipă de timp,de bani și de ore de filmare

danut.zed pe 25 Noiembrie 2022 09:12
Nu e cine stie ce horror, dar merge, e interesant! Un 7
Dragos.87 pe 29 Ianuarie 2022 01:41
Merita văzut
Mie mi-a plăcut filmul,are un scenariu tipic horror,l-am regăsit in mai multe filme deci nu este ceva original..Are suspans,atmosfera te tine intr-o continua curiozitate însă mare păcat ca producătorii nu au mai venit cu idei pe marginea subiectului..Per total este un film horror de duzina,bunicel care merita o vizionare..
negru_dragan_yahoo_com pe 17 Octombrie 2021 18:23
Un film horror sangeros si necenzurat in care niste tineri carora li se strica masina intr-o padure sunt vanati si ucisi de o haita de canibali , cele mai mari calitati ale acestui film sunt decorul foarte frumos si prestatia actorilor destul de buna, iar la celelalte capitole filmul sta destul de prost ,adica suspans nu prea are ,este plictisitor in multe momente ,are efecte speciale destul de slabe ,iar scenele horror cu adevarat bune sunt putine si slabe ,deci in mare parte filmul poate fi catalogat ca fiind slab , personal nu il consider un film reusit , nota maxima pt film este 5,7 , nota fiind ridicata de decorul bun si de prestatia relativ buna a actorilor ,in lipsa acestor elemente as oferi o nota mai mica .
GiulianoDirt pe 29 August 2021 21:50
Un horror bun. Haterii să rămână la scatofagismul lor.
cristy89 pe 31 Iulie 2021 12:33
Excelent!
Cel mai bun film thriller-horror care s-a realizat vreodata!!! Nu cred ca va mai fi un film la asemenea potential,are un scenariu grozav si actorii isi joaca foarte bine rolurile!
Horatiucrisan pe 10 Decembrie 2020 22:07
Un film cu subiect slasher dupa care s-a facut telenovela prin ecranizarile ulterioare. Destul de scarbos, fara o povrste solida, pt amatorii de sange si psihopati.
Salbaticul pe 29 Aprilie 2020 23:25
50 caractere,50 caractere,destul de aproape de "Dealuri însângerate"sau "Wolf creek"=9.
stochitamarius pe 09 Noiembrie 2019 22:56
Minunat film.......................nota 9...............
ronaldo7 pe 26 August 2019 18:47
super!
Super filmele tote 7 parti,as vrea sa stiu daca stie cineva cand apare partea 8 si niste filme in genul acesta daca mai stii ms mult.
AlexHM164 pe 15 August 2019 15:38
Un film horror underrated!Nu se prea vorbeste de el!dar e extraordinar de bun!
deya_andreeeea pe 04 August 2018 23:43
GROZAV!
ESTE CEEA CE TREBUIE! CEA MAI BUNA PARTE,URMAT DE PARTEA A 2 A! 3 SI 4 SUNT BUNICELE,5 NU M-A FASCINAT SI 6 TOTAL AIUREA.
bainca pe 09 Februarie 2018 15:42
minunat nota 9 horror
cel mai bun film despre canibali pe care l-am vazut cu toate ca nu am fost niciodata fana , l-am vazut din pura curiozitate dar mi-a placul la nebunie , un horror-thriller foarte bun
andrei_oarga pe 16 Martie 2016 22:12
Un film bunicel dar desfășurarea cam banala il trage in jos,cu toate acestea cei doi protagoniști au făcut o treaba buna,filmul te tine in suspans si antagonistii sunt interesanți,merita vazut de fanii horror!
Alin333 pe 27 Ianuarie 2016 21:01
Un film care nu e chiar atat de scarbos, daca esti mai tare de stomac :)
AlexandruDragosStegaru pe 25 Ianuarie 2016 13:58
Wrong Turn
H4cK3RuL pe 25 Ianuarie 2016 11:39
Desmond Harrington si Eliza Dushku te motiveaza sa privesti filmul.
StaffCinemagia pe 18 Iulie 2015 22:40
Acest film merită nota 8. (notarea începe de la 1)
alex43497 pe 21 Mai 2015 20:53
un film scarbos si atat.
aa,plus actorii care sunt paraleli cu scenariul.

Mr.Halloween pe 10 Mai 2015 23:41
Un film care m-a tinut in suspans pe toata durata lui.