Păreri Woodlawn

(2015)

Woodlawn

Manusa pe 04 Februarie 2016 20:35
Un film foarte bun care m-a impresionat prin povestea lui, de altfel o poveste bazata pe evenimente reale, una emotionanta. Interesant este faptul cum un singur om poate schimba atatea lucruri intr-o comunitate, acesta fiind Hank, reusind sa uneasca in primul rand echipa, iar in al doilea rand comunitatea. Un film pe care il recomand, merita vazut.
dab pe 29 Ianuarie 2016 23:28
Frumos film, dar prea multa propaganda religioasa.
JuanRuben pe 30 ianuarie 2016 21:22
Atunci , prietene, nu ai inteles faptul ca exista o singura Cale, un singur Adevar, o singura Directie :)
MrHolmes pe 10 Februarie 2017 08:54
Diferenta
Un film extra, prin faptul ca prezinta o istorie a anilor '70. ce inseamna sa faci o diferenta, sa iesi din turma si sa dai sansa de a arata ce pot tuturor oamenilor, indiferent de culoare. Profesorul a avut curaj, elevii-sportivi au avut indrazneala si astfel s-a facut o diferenta, si marea diferenta a fost data de lucrarea lui Dumnezeu in vietile oamenilor, pentru ca daca echipa nu isi intorcea privirile catre Dumnezeu, nu se intampla nimic.
Schimbarea e personala, dar rezultatele pot influenta pe multi si pot ramane peste ani,