Păreri White Chicks

(2004)

Două pupeze albe

FreakDoll pe 16 August 2009 23:56
Sa tot fie comedii de genul asta!! Excelent filmul! Una dintre comediile mele favorite! Nu inteleg de ce are nota aia atat de mica...
mariusg pe 17 Iunie 2008 00:35
Daca nu ti place acest film inseamna ca nu ai simtul umorului!
andreea.mariaaa pe 26 decembrie 2010 14:04
sunt de acord cu tine,filmul este cat se poate de super!! printre cele mai bune comedii
spanac2015 pe 2 noiembrie 2011 12:17
tare comediile astea , prea nebuni astia 2
MarinaGratiela pe 25 Martie 2009 11:50
white chicks
este un super film....mereu ma uit la el...si de fiecare data rad...si nu ma plictisesc niciodata......o super comedie/......si cei 2 frati (shawn si marlon) sunt niste actori de comedie grozavi....
sarge pe 18 Noiembrie 2009 16:38
Nota 10
Fratilor uitati-va la film.Rar gasiti comedie asa buna
P.S. Latrell rock's!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

blackmore pe 15 decembrie 2019 12:10
rar gaseai la vremea ei una mai proasta , intre timp insa Hlywoodul a facut regrese.
bainca pe 12 aprilie 2020 02:39
invata sa scrii Domnule Blackmore decat sa te iei de alti si parerile lor care macar stiu cum sa faca review la un film .Ce pretentii sa ai de la moldoveni prossti ala Focsani
mosh pe 05 Februarie 2005 12:56
beton filmul
Matrix pe 01 Februarie 2005 10:50
Slabut, dar recunosc ca am mai si ras.
Serban Laura pe 22 Decembrie 2004 12:06
Este una dintre cele mai tari comedii, cel putin astai parerea mea.
Lexy pe 30 Noiembrie 2004 14:21
Excelenta comedie..cea mai buna pe anul asta dupa gustul meu...Iar fratzii mulatrii sunt un deliciu
Diana pe 27 Septembrie 2008 16:32
E a 3 a sau a 4a oara cand ma uit la el si de fiecare data rad.E super tare.
caila ada pe 29 Mai 2006 23:04
mia placut fffff mult filmul si as mai vrea sal mai vad inca o data .cum pot face sal mai vad sau sal downloades la calculatorul meu ????? sau cand mai apare pe ecrane?
zdupy pe 13 Mai 2010 21:32
de ras, razi:D deci e o comedie buna si merita vazuta. sunt anumite faze din film kre ink ma mai urmaresc:))). si sper k sunt din filmu asta si nu incurc. oriqm.. fazele le face tipu mare negru tatuat:D.
Radu47hitman pe 27 Ianuarie 2010 23:24
Pupeze albe - Baieti negri.
* Iniţial, Marlon şi Shawn Wayans aveau ca scop să răspândească ideea de schimbarea personajelor, pentru un serial întreg, dar entuziasmul lor a scăzut după ce, la filmare, au trebuit să stea în vestiar timp de şapte ore pe zi, pentru o singură schimbare.
Pentru mine, această comedie are ceva nou, deşi personajele principale ale filmului sunt afro-americani şi cea mai marte parte a glumelor, vizează în special pentru această parte a populaţiei din America. Ei vor avea multe aventuri, sub formă de două doamne pline de farmec. Filmul într-adevăr e tare, pentru că totul este foarte distractiv şi foarte amuzant. Au fost momente când am vrut să mă plimb pe podea, de râs, ca să spunem aşa. Nu mi-a plăcut, faptul, că în film a fost adăugat romantismul, cred că n-a fost la ţanc. Ei bine, pentru o comedie de acest nivel, totul este în regulă, vă… citeşte

Tigrus pe 11 August 2010 13:06
Foarte Bun
Filmul este bestial...razi in hohote!!! Cei doi Wayans au facut iar o treaba buna!!
Eu pe 20 Decembrie 2006 10:18
MSG pentru caila ada: daca vrei sa revezi filmul incearca la biblioteca din localitate sau la judeteana, la sectia multimedia, daca exista aceasta sectie. E posibil sa-l gasesti acolo si nu te costa nimic sa-l revezi, doar ca trebuie sa stai in sala de auditii.
Despre film: am ras, mi-a placut si cand vrei sa te destinzi poti sa te uiti la el, dar nu de prea multe ori k te plictisesti pana la urma. Kiss

pada pe 17 Iulie 2009 16:48
pada
este un film suuuuuuuper de comedie!!!!!!!!!merita vazut il am pe dvd.
cezarika21 pe 21 Ianuarie 2016 23:20
Gaguri clasice reciclate în stilul fraților Wayans
Frații Wayans pot fi suspectați de multe păcate, dar nu și de lipsa umorului. Este greu de crezut câte lucruri bune pot fi scoase dintr-un subiect tâmpit, neconvențional și neimportant. Intriga filmului legată de niște fraude și de o posibilă răpire se uită rapid chiar în timpul vizionării, lăsând locul unei comedii de situații, puțin credibilă și pe alocuri vulgară, dar care va provoca hohote sănătoase de râs.

Comparată deseori cu “Unora le place jazzul” sau cu ”Doamna Doubtfire”, ”White Chicks” reciclează multe gaguri clasice reușite într-o producție cinematografică lipsită de inhibiții. Îți va plăcea sau o vei detesta, dar în mod sigur nu-ți va fi indiferentă. Iar cei cu un simț al umorului mai dezvoltat se vor amuza de minune.

Dubrasca pe 08 Octombrie 2010 23:51
O super comedie.Merita vazut mai ales pe vreme urata si nu numai.Te bine dispune imediat.
fzcsm pe 15 Noiembrie 2009 20:11
Bun!
Fain film.Draguta idee si buna interpretarea actorilor.Merita vazut.Nota 9
diz3lgirl pe 27 Septembrie 2009 12:07
:))
foarte reusit film... chiar au fost foarte multe faze comice... m-am relaxat la acest film si il recomand :)
MNarcis pe 12 Noiembrie 2011 22:06
O comedie haioasa, un film usor si relaxant care merge vazut dupa o zi grea!
DanDan23 pe 12 Septembrie 2010 18:20
cand am chef sa rad ma uit la White Chicks.una din cele mai bune comedii!
Gil pe 30 Septembrie 2004 20:30
Foarte slab.

Jegul asta a fost bagat la Patria in loc de Man on Fire. Cine face programele astea de cinema? Ar trebui dus la consult psihiatric.

sweetdya pe 10 aprilie 2010 22:31
slab?????
delllia pe 29 Decembrie 2020 13:18
Haios nota noua, il recomand, plin de seva se umor.
negru_dragan_yahoo_com pe 03 Iulie 2020 11:52
o comedie pe care am vazut-o prima data in anul 2005 si pot spune ca fanii genului vor gasi elementul esential al oricarei comedii in acest film ,ma refer la umor si scene comice unele dintre ele destul de bune ,situatii ridicole in care intra interpretii principali ai acestui film ,o interpretare buna a actorilor , in special a fratilor wayans ,dar totusi are scene de comedie ceva mai slabe si este totusi sub nivelul altor comedii de gen ,nu piedeti acest film daca sunteti amatori genului comedie ,nota 6.5 pentru film voi oferi.
user-5ee22a1ea36ef pe 11 Iunie 2020 15:58
Rasist și sexist! La foc cu el! Cam la modul cum se procedeaza cu Pe aripile vantului. Câh!
george1223 pe 04 Martie 2020 17:19
Bun , nebun
Filmul asta m-a facut sa rad maxim si actorii sunt buni

blackmore pe 15 Decembrie 2019 12:07
O mizerie Hollywood style , nimic de ras pentru oamenii normali , de ras pentru decervelatii care rad si cand le arati un deget.
bainca pe 12 aprilie 2020 02:43
UN prost ala Focsani Style , ce stie idiotii de moldoveni ce este ala umor .Numai sa inselati stiti si sa umbalti cu persoane casatorite .Curvari de 2 lei .Moldoveni de 1 leu , ce scarba imi este de voi si de comentariile voastre , si nu este discriminare este decat cu voi 2 faceti de ras chiar si moldovenii intregi la cap .Draga Domnule Balckmore am vazut ca urmaresti cam toate filmele americane chiar si cele de Craciun dar nu ii suporti .ipocrizia asta , se vede ca nu ai ce face acasa exact ca Domnul Cosmin , asta este jobul vostru sa comentati filme ca la altceva nu mai sunteti buni .Ve-zi ca ti-au scapat cateva filme de Craciun oricum le-ai vazut pe toate dar nu suporti americanii La munca cu voi
bainca pe 12 aprilie 2020 02:46
Este imposibil sa nu fii vazut un film romantic sau de Craciun care sa nu fie notat de tine , Ce va place masochismul , urati americanii dar vedeti filme cu galeata cu ei , pe toate care eu le-am vazut , le-ai vazut si tu culmea chiar si cele care nu le stie nimeni .Le cauti ispre sa poti sa le comentezi .Nebuni mintal mai sunteti , este jale daca aveti peste 30 de ani ce minte infecta aveti .Toate filmele de Craciun notate de tine dar urasti americanii .Ce iti mai place sa pierzi timpul inutil
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 23:51
O comedie cu negri foarte tare care iti da o doza buna de haz.Actorii fac un spectacol pe cinste si te binedispun cu glumele lor fara a mai tine cont de poveste.Imi place cum au ales sa faca glumele pe fiecare metru patrat incat sa nu te plictiseasca sau sa ai impresia ca e o comedie siropoasa.Am ras si asta mi-a placut caci nu credeam ca am sa mai vad o comedie asa de spumoasa.Il recomand tuturor cu placere la orice ora!
Omu_Problema pe 10 Februarie 2016 14:00
E tare
Unul dintre filmele mele favorite pe baza de comedie, umor d-ala nesimtit, de acolo probabil nota mica, e problema de gusturi.
AlexandruDragosStegaru pe 02 Februarie 2016 16:51
White Chicks
mihai_barbu pe 22 Ianuarie 2016 00:15
Tipii astia sunt nebuni de legat, i-am vazut si in scarry movie sunt buni de comedie
narcisson pe 12 Iulie 2014 01:05
Cu siguranta la acest film, nu nota este criteriul care conteaza cel mai mult. Chiar daca are o nota relativ mica, eu unul am ras cu lacrimi, nu ma mai puteam opri; asta se datoreaza fratilor Wayans care sunt niste mici zei in ale comediei. De asemenea, nu pot da un calificativ indeajuns celor de la machiaj si recuzita; i-au deghizat atat de bine pe Wayansi, incat de multe ori am ajuns sa ma gandesc: sunt tare dragute tipele astea. Este exact genul de film de care ai nevoie pentru deconectare si chiar daca include si umor ceva mai porcos, inseamna ca nu esti pe filmul tau daca nu razi la aceasta pelicula. Personal, imi plac foarte mult fratii Wayans si le doresc viata lunga in ale comediei. Cum spuneam, nota nu este deloc relevanta pentru asa o super-comedie, asa ca eu ii acord nota 7-Bun.
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 19:15
Un film care l-am vazut de mai multe ori .Marlon Wayans si Shawn Wayans sunt chiar tari...:))
deadlord pe 31 Mai 2013 18:04
O comedie asa si asa. Nu m-a impresionat, dar m-a amuzat. Scenariul este bunicel, regia este asa si asa, iar distribuita asa si asa. E de 5.
mebubu2007 pe 24 Aprilie 2013 02:59
o comedie pe care am vazut-o in nenumarate randuri si mereu rad cu pofta. eu una o recomand pt serile cu prietenii sau pur si simplu cand simti nevoia sa te deconectezi.
XShadowX pe 04 Februarie 2015 12:12
comedie timpita ....
O comedie dezastruoasa cu si despre fratii Wayans care sunt pur si simplu dementiali , cred ca au fost facuti sa fie si barbati si femei cand vor ei ;) , un MUST SEE daca vrei sa razi cu pofta
luizaiza pe 26 Iulie 2013 13:30
o comedie reusita,am ras cu pofta... vi-l recomand cu mare drag
CristianOvi pe 04 Iulie 2013 16:07
:))
CAPODOPERA E CEA MAI TARE COMEDIE CUM SA BESIT IN TOALET E CEL MAI TARE FILM :)))))))))
razvan005 pe 16 Aprilie 2013 00:15
un film reusit.... descreteste fruntile garantat :))
Miiku pe 31 Martie 2013 12:41
E destul de bun filmul. Are si faze amuzante. Mie mi`a placut. :)
cosmin_kedii pe 23 Februarie 2013 16:04
O nebunie, dar hilar. Un film plin de umor mare, un pic vulgar, dar este minunat. Acesta nu face parte din "capodopere" , dar acest film este foarte distractiv
Sebastian96 pe 24 Ianuarie 2013 10:13
Un film de comedie mortal...OMG,am lesinat de ras!
Dar_kvampire pe 07 Ianuarie 2013 22:03
Filmui bestial o comedie de zile maari mia placut faorte mult 10
roxza pe 01 Decembrie 2011 21:47
Comedie adevarata!
Rar mai vedem asa comedii bune.A fost chiar un film genial:)))>..merita vazut! L-as revedea oricand.
koosie pe 27 Noiembrie 2011 21:57
Cat de nebuni pot fi acesti doi frati:)),iar filmul chiar li se potriveste.Ideea originala(in ce film am mai vazut noi doi negrii transformati in doua fete albe si blonde:)))+actori talentati+glume la care nu ai cum sa nu razi=un film pe care trebuie sa-l vezi!
xerses pe 12 Iulie 2011 09:44
Am fost amuzata de nenumarate faze pe care acest film le are.Nu trebuie ratat daca vrei sa te distrezi.
zeki pe 05 Ianuarie 2011 10:43
Fratii Wayans sunt cei mai tari !
Filmu este bestial ... l-am vazut de vreo 5 ori imi place la nebunie .... de abia astept sa apara si White Chicks 2 , cat despre Terry Crews in filmu asta a jucat excelent , Merita vazut obligatoriu !
deea9595 pe 08 Octombrie 2010 15:59
o comedie extrem de amuzanta care merita vazuta!!!
Vegetarian pe 27 Iunie 2012 21:51
Pt adeptii purtarii mastilor din latex , filmu asta prezinta si imperfectiunile mastilor din latex ieftine din comert - latex mask . O masca profesionala folosite in filme ca FX , Mrs. Doubtfire etc , costa peste 10.000 $ , executarea ei dureaza 2 saptamani , iar imbracarea dureza zeci de minute .
. . . La Venetia este anual un bal mascat in care oamenii se bucura de skimbarea

. . Amuzante secventele cu mancat si partzuri la restaurant ( dupa mijlocu filmului ) , urmarirea unui hot de posete pt ca poseta era model Prada - in prima parte a filmului ..

AntoniaNicola pe 27 Noiembrie 2011 12:41
E super misto filmu ' ....chiar nu ma asteptam sa fie tat de bun