Păreri We're the Millers

(2013)

Noi suntem familia Miller

paul_darius pe 08 August 2013 07:40
genial cea mai tare comedie de anul acesta ...pur si simpu genial :D
SYNDJ pe 24 noiembrie 2013 01:47
De acord cu tine. Şi eu cred la fel - că este cea mai tare comedie pe 2013 :)
rebecca_sburlea pe 2 februarie 2014 18:39
ce fain a fost :D
VampiresOnly pe 30 August 2013 21:10
Foarte amuzant
We're the Millers este o comedie absolut minunata si te face sa razi de la inceput pana la sfarsit. Cu o intriga interesanta si personaje haioase, mi-a placut faptul ca nu au fost doar scene in care radea intregul cinema si nu te mai puteai opri, dar pe tot parcursul filmului a fost o atmosfera haioasa, vocabularul si expresiile personajelor au completat aceasta comedie. Pe Jennifer Aniston o ador si in scene de striperita si-a aratat corpul superb pentru varsta ei . Per total una dintre cele mai tari comedii pe care le-am vazut, chiar m-a amuzat si am ramas cu niste scene memorabile in minte.
rebeca_halas pe 02 Octombrie 2013 20:55
intr-un final am ajuns si eu sa vad aceasta comedie de care se tot spunea ca e comedia anului.
am fost indusa in eroare de comentariile acelor de aici...din punctul meu de vedere replicile au fost niste clisee ,nimic surprinzator. au fost 2-3 glume la care am ras,in rest am avut doar un zambet silentios pe buze. intr-un final a fost un film de vizionat in familie duminica seara

mtraianc pe 29 octombrie 2013 12:47
de acord
dido pe 2 noiembrie 2013 19:01
Ce fel de familie!?Ca vulgarul este la el acasa in filmul asta!!!
victor_neo75 pe 24 Septembrie 2013 16:35
Comedie usoara la care se rade de cateva ori si cam atat !!!
Sunt usor bulversat de comentariile ultra mega pozitive in legatura cu acest film ca este cea mai buna comedie de pana acuma pe anul asta de la cinema. Am ras de cateva ori la acest film, iar scenariul a fost prea previzibil. Cel mai mult mi-a placut cum a fost jucat rolul baiatului (Will Poulter - actorul copil din excelentul Son of Rambow (2007)) si apoi desigur Jennifer Aniston care arata foarte bine la cei 44 de ani ai sai. Ma gandeam la comediile cu Chevy Chase si familia sa din anii 80-90 care chiar erau amuzante si pline de aventura. Pana acuma anul 2013 este foarte slab pt comedie (probabil numai animatiile Despicable Me 2 si Monsters University se pot incadra la categoria cele mai bune comedii).
rebeca_halas pe 2 octombrie 2013 20:56
iti sustin parerea in totalitate ! am avut asteptari mari
SvenHassel pe 26 Septembrie 2013 04:25
Comedie buna de uitat!
Titlul nu vrea sa sugereze ca ar trebui sa vizionati flimul si nicidecum ca ar fi vreo comedia buna. Titlul sugereaza doar faptul ca nu trebuie sa va uitati la film si daca l-ati vazut, sa vi-l stergeti din memorie. Bine, acum asta e doar sfatul meu.
Poate sunt nebun, dar sunt un pic suparat sa vad ca o nenorocire de film ca asta e apreciat de atata lume. Inteleg ca e facut pentru marele public, pentru toata lumea, dar tot mai existau cativa care evidentiau ce nu e bine si se mai taia din numarul oamenilor ce aprecia acest tip de filme.
Nu-mi vine sa cred ca in timp ce romanii nostri care si-au incercat norocul in de-ale "curieratului" zac in puscariile sud-americane, noi radem (asa se zice, dar eu nu cred ca s-a ras) de acest subiect, care pe deasupra, e tratat americaneste, nonsalant, neverosimil.
Jennifer Aniston, care si-a pierdut farmecul ce-l avea cand o juca… citeşte

eedy pe 4 octombrie 2013 16:00
Relaxează-te,omule,e doar un film,nu translata totul în realitate,că nu e nici o legătură...
andreea7214 pe 29 August 2013 22:57
Visele mi s-au implinit ,am vazut o comedie buna anul asta...acum mai trebuie sa vad si un horror bun si ma scot ...
Mrs.M pe 29 august 2013 23:43
The Conjuring in caz ca nu l-ai vazut deja , e cel mai bun horror de anul asta , poate chiar si din ultimii ani .
dido pe 02 Noiembrie 2013 19:08
Vulgaritatea vanduta ca arta...
Cine citeste sinopsisul acestui film ar trebui pus in garda,nu e deloc ce scrie acolo,e doar un nou pretext de a emite glume tampe,vulgare,de a-i arata pe oameni drept idioti,femeile nimfomane sau de-a dreptul proaste (vezi gospodina nesuferit de vesela din ce-a de-a doua rulota) si de a bate din nou aceeasi apa in aceeasi piua a comediilor americane din ultimii ani!De-a dreptul jenant!
Tigru pe 05 Septembrie 2013 23:45
We're the Millers
Am venit acum de la cinema si a fost un film super tare, mori de ras. Unii au zis ca nu e nimic amuzant, dar sunt acei care nu au simtul umorului. Merita de vazut.
blackpussycat pe 30 August 2013 09:03
super filmul am ras la f multe faze chiar merita vazut si cica mie nu prea imi pl comediile :P il recomand cu incredere..simplitatealui face totul...cat despre eroina nota 10 la cum arata in continuare :)
CINEFILUL DE SERVICIU pe 14 Septembrie 2013 01:52
We’re The Millers (2013)
  Descurajat de un trailer deloc promițător și de recenziile negative ale unor oameni în care am încredere, era cât pe ce să ratez singura comedie americană din acest an care este amuzantă. We’re the Millers, aşa cum era de aşteptat din trailer, are o poveste cât se poate de previzibilă şi nu duce lipsă … Continue reading → citeşte
viro1983 pe 29 August 2013 20:38
O comedie foarte buna ce merita vazuta.
Mult mai buna decat Grown's Up 2.

MNarcis pe 03 Noiembrie 2013 19:51
Jennifer Aniston si cam atat!
Patru stele exclusiv pt Jennifer Aniston care pt varsta sa arata senzational si doar ea da farmec filmului (iar la vreo 2 faze din film chiar te face sa uiti de tn, ma refer din punct de vedere masculin, nu stiu daca impactul este acelasi si din punct de vedere feminin dar cred ca si doamnele\domnisoarele apreciaza cel putin bronzul si tonifierea musculara de care da dovada actrita pt varsta ei).................merita vizionat? da, daca esti fan\a Jennifer Aniston.
mihaelatb pe 09 Octombrie 2013 08:45
Este o comedie simpatica, dar inegala ca umor.. vorbesc de calitatea umorului. Se rade, face usor priza la public, dar se uita la fel de usor. Ideea cu pachetul transformat in copil si leganat un sfert din film, mi s-a parut desprinsa din umorul romanesc postrevolutionar, marca Un show pacatos sau Dimineata cu Bogdan si Dani. Iar momentul aruncarii pachetului si explicatiei cu proiectul scolar mi s-a parut penibil si am vrut sa incetez vizionarea.
Una peste alta este o comedie care, ca mai toate comediile americane actuale, abunda in umor cu un caracter sexual,( nu este vorba de pudibondism, ci de regretul ca imaginatia este redusa la o singura sursa de umor) insa are si poante care mie mi-au placut: aluziile la Willie Nelson sau Snoop Dogg au fost grozave. (You got me moving enough weed to kill Willie fucking Nelson, man! Sau I think Snoop Dogg would fuck this fridge…) ca… citeşte

mtraianc pe 29 Octombrie 2013 12:44
modest
imi plac cele doua ,,,, dar scenaristul putea scrie ceva mult mai dragut ,, total neinspirat ,, in afara de citeva momente dragute restul e varza
cosmin742000 pe 05 Decembrie 2013 11:37
Un film muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult peste asteptarile mele . As putea sa zic chiar ca e excelent pt 2013, avand in vedere ce filme se fac in ziua de azi . Destul de amuzant , cu multe incurcaturi , dar finalul a fost previzibil si cam tras de par
Matthew99 pe 23 Septembrie 2013 23:10
O comedie de milioane. Atunci cand David se intoarce cu masina dupa ceilalti este dovada ca sentimentele pot fi mai puternice decat mirajul banilor. Cei patru desi par foarte diferiti la prima vedere sunt uniti de un mare dor, acela de a avea o familie.
CollectorSouls pe 28 August 2013 18:07
Super
Super, mega, califragilistic filmul,merita toti bani
Teodor1998 pe 18 August 2014 02:07
Familia Miller
O comedie buna, la care razi mult, venita intr-un an nu foarte bogat in filme de calitate...
Ideea filmului este una buna, contrastul dintre aparenta si esenta facand o mare parte din deliciul filmului, deoarece, replicile sunt destul de fumate.
Din pacate se apeleaza din ce in ce mai mult la scene si replici cu conotati sexuale, da, intradevar sunt amuzante, dar sunt folosite prea des, si cred ca un film bun ar putea contine si faze ne-obscene...
Membri din distributie au avut roluri foare bune, dar in evidenta a iesit si de data aceasta Jennifer Aniston, care -sincer- are un corp de invidiat (si nu m-ar fi suparat daca erau mai multe cadre cu ea) :D
Asadar, un film bun, o poveste ok, actori pe masura => Merita vazut. Nota mea: 7

Brukan pe 30 Ianuarie 2014 14:48
Film cu Tociu si Palade
Pe bune, mai mult de nota 3 nu merita acest film. Am avut mari asteptari, dar nu pot sa spun ca am fost dezamagit din cauza asta. Am fost dezamagit pentru ca filmul e pur si simplu fumat. Daca il vedeam pe video prin '90, ok, poate era foarte tare. Dar nu in 2013. Pacat de actori, dar nu au avut ce sa faca mai mult. Poante, dialoguri extrem de slabe, numai zic de actiiune = pur si simplu un film cu prosti. Trebuie sa ai umor gen Tociu si Palade sau Trasniti in Nato ca sa te amuze filmul asta. Hazul de calitate e pus cu pipeta.
Gusturile difera, dar filmul e slab. Nu poate sa imi spuna cineva ca e haios prin actiunea lui.

emy_sinaia pe 13 Decembrie 2013 00:06
Amuzant
Un film amuzant si cam atat, mult prea lung pentru o comedie in care ai de spus foarte putine lucruri, sunt un pic subiectiv deoarece sunt fan Jennifer Aniston care face tot filmul sa fie mai placut, in special fazele cand face striptease in fata mafiotilor.
cotzofica pe 05 Decembrie 2013 10:55
Are câteva faze comice, dar nici pe departe nu o pot numi "comedia anului". E adevărat că anul 2013 nu excelează în comedii de calitate, dar sunt altele mai bune. Aceleaşi replici inepte, cu tentă sexuală, nu mai fac deliciul decât poate americanilor, şi unora care postează aici, care se pare că "au murit de râs". Nu recomand, decât poate din lipsă de altceva.
mesersmith pe 29 Noiembrie 2013 16:43
Monument de prostie. Mi-am pierdut timpul degeaba.
legolas05 pe 28 Noiembrie 2013 17:53
Nu prea m-a atras cu nimic comedia asta,fazele amuzante sunt prea exagerate,nici nu te face sa razi asa cum trebuie.Nota 5.
lolozilla pe 23 Noiembrie 2013 19:14
foarte slaba comedia
Slab, am zambit de 2-3 ori dar atat. E aproape un desen animat, iti insulta inteligenta, situatii complet ridicole, gesturi si decizii de retardati, pentru 2013 aveam mai multe pretentii. E bun de dat pe Antena1 duminica dimineata acum vreo 10 ani.
Sorin87 pe 31 Ianuarie 2014 22:21
Genul de comedie care te binedispune, mi-a placut mult mai ales fazele cu Kenny :-)))
alexandrache pe 18 Ianuarie 2014 22:51
O comedie buna .... obligatoriu de vazut daca vrei sa razi!!!!
Dana04 pe 06 Ianuarie 2014 20:51
Foarte tare comedia, din punctul meu de vedere cea mai faina de pa anu asta. Merita vazut!
Manusa pe 10 Noiembrie 2013 22:52
Un film care mi-a placut, desi inainte sa il vad, credeam ca nu este bun deloc, dar m-am inselat. O actiune interesanta si actori foarte buni, fac din acest film sa fie bun, dar si amuzant.
crysoare23 pe 19 Septembrie 2013 10:58
super tare
deci cine n-a ras la filmul asta are o problema clar...n-am mai ras asa cu pofta la un film de muuulta vreme..must see:)
RaMy_SmIlE pe 11 Septembrie 2013 18:47
A fost o comedie chiar buna :))) nu ma asteptam sa fie, ca din ultimul timp toate comediile sunt alea gen ''epic movie'' care fac misto de filmele de groaza,si nu mi se pare amuzant,dar ''we're the millers' a fost un film reusit :) merita vazut
vladnfr pe 26 Septembrie 2013 13:22
f bun ! n-am mai ras asa la un film de la primu hangover !
makketo pe 14 Septembrie 2013 23:43
Daca vrei sa razi, merita experienta cinema intru totul... foarte ok... am mers cu placere si am iesit ranjind bine... ambianta salii de nepretuit... have fun guys...
iuluassss pe 01 Martie 2022 00:51
Pe bune mie mi s a parut o mare porcarie n am putut sa urmaresc filmul pana la sfarsit.
lili22 pe 14 Ianuarie 2021 17:02
Nu e genul de comedie sa imi retina atentia, dar unora s-ar putea sa le placa.
chiba_florin pe 24 August 2020 01:20
Frumos
Una bucată comedie din seria celor ţăcănite !
Te prinde !

bainca pe 19 Ianuarie 2020 23:10
nota 7 bun dar nu extraordinar
O comedie cu o idee interesanta , am vazut-o cu mult timp in urma dar imi amintesc ca mi se parea buna nu extraordinara , ideea in sine decat este interesanta si povestea dar nu este tocmai genul meu , actorii au jucat bine , actiune a fost , deci per total un film de nota 7 neffiind totusi genul meu dar nici prost nu a fost
AmphitriteMermaid pe 25 Ianuarie 2018 10:39
Un film de comedie ok. Jennifer Aniston joaca foarte bine!
Dragos.87 pe 29 Iunie 2017 21:28
Este o comedie destul de traznita si neobisnuita.Filmul are un subiect neobisnuit cu niste actori talentati care se descurca foarte bine.Poate nu este o comedie la care sa razi in hohote dar cu siguranta iti schimba starea,recomand!
Mihai2508 pe 30 Martie 2016 21:24
O comedie traznita
Un film bunicel, cu o poveste amuzanta si originala, cu faze comice destul de bune, insa odata cu trecerea timpului fazele comice devin mai putine si mai slab calitativ, doar de dragul de a mai lungi filmul.
andystarx pe 16 Martie 2015 19:54
7/10
Am ras la cateva faze,un film mai degraba amuzant si cu unele aspecte de film de familie,cu exceptia limbajului cam trivial !Oricum JEnnifer joaca bine si mai ales pustiul !
tony_mondyalu pe 14 Martie 2014 12:08
un film bunicel de la care totusi ma asteptam la ceva mai mult, insa tin sa apreciez ca Jennifer Aniston se mentine intr-o forma extraordinare, merita vazut macar o data.
Rippa pe 21 Februarie 2014 00:23
o comedie bunicica sa spunem,avand in vedere ca joaca Ed Helms,pe care il puteti vedea in seria The Hangover...,pt o seara in care n-ai ce face m..merge!!!asa ca intra pe filelist ...si stai la seed!!:)))..nu uitat sa votezi filmu' dc esti membru cinemagia...n-a ca am facut si reclama...
blackmore pe 19 Decembrie 2019 20:58
Cea mai buna comedie americana din ultimii ani este aceasta , plina de clisee, dar macar vizionabila , ce pretentii sa ai de la americani?
SoniaMaier pe 12 Iulie 2016 02:46
Foarte tare :)) Am ras mult e o comedie foarte buna recomand cu caldura !!
Ciurila_Emanuel pe 20 Februarie 2016 23:01
Foarte bun !
Super tare filmul asta de ''familie'' cu ghilimelele de rigoare, pentru un week-end reusit, plin de comedie, putin erotism, dar si putin suspans .
Bineinteles, ca ii dau nota 10 !

madda97 pe 08 Septembrie 2014 20:33
O comedie care merita vazuta,razi cu lacrimi la unele faze .
guliver2010 pe 12 Aprilie 2014 00:13
Comedie foarte buna , multe ironii ... Distractiv !
catasmile17 pe 21 Februarie 2014 17:04
Foarte fain filmul. Sunt unele faza extrem de trasnite :)
Mi-a placut.

johnybz pe 18 Ianuarie 2014 00:55
Merita timpul !
MMda.... destul de ok pentru genul sau. Jennifer Aniston e chiar bunaciune , cred ca pentru ea merita tot filmul asta . Momente bune , te face sa razi deci isi atinge scopul. Eu nu am regretat timpul pe care l-am acordat vizionarii .
madalinaXD pe 17 Ianuarie 2014 14:38
O comedie foarte buna. Multe faze comice si am ras o gramada. Toti actorii joaca foarte bine!

Film - We're the Millers

We're the Millers