Păreri Warrior

(2011)

Războinicul

boogy_rdfg17 pe 26 Noiembrie 2011 11:47
Personal mie mi se pare cel mai bun film de anul acesta,si unul dintre cele mai bune filme cu sport din istorie. Merita vazut chiar daca nu sunteti fani ai filmelor cu lupte.Finalul putin previzibil si nu chiar pe gustul meu dar oricum este un film foarte reusit.
boogy_rdfg17 pe 26 noiembrie 2011 11:50
Si acest Tom Hardy...doamne ce actor va ajunge...pus si simplu genial!
alin9314 pe 9 septembrie 2012 00:44
Da intradevar,Tom Hardy e un mare talent
mariusdbrsc pe 26 Noiembrie 2011 19:37
cel mai bun film de la ROCKY incoace obligatoriu de vazut !!!!!
Mirro pe 28 Noiembrie 2011 22:03
Must see
Cel mai bun fim din acest an. Si unul dintre cele mai bune de acest gen.
Sylvester77 pe 19 Decembrie 2011 02:33
DEZAMAGITOR !
Va intreb pe toti cei cu calificativul - foarte bun -
- Ati putea sa va loviti fratele cu un singur pumn ? Ca sa nu mai reamintesc avalansa de ura si nervi acumulata in film si mai ales de inima impietrita a invingatorului care nu a avut puterea nici macar sa-si imbratiseze tatal asa cum a facut-o fratele sau. Inca un exemplu actual, in care filmul in general este definit de calitatea efectelor vizualului prin senzatii tari si nu de emotii concret afective. Scena de la sfarsit cand fratele invins este imbratisat nu salveaza deloc filmul. Nu am mai auzit pana acum ca doi frati sa se bata in ring. Nici golanii nu cred ca fac asta. Iar producatorii probabil nu stiu ce sa mai scoata ca sa surprinda lumea si-si dau frau liber inspiratiilor care sigur se reflecta in viata lor. Sunt pelicule reusite cu si despre lupte: THE BEST OF THE BEST 1, CINDERELLA MAN sau legendarul ROCKY. Un film… citeşte

grigorescu.sergiu pe 28 decembrie 2011 09:06
Daca atat ai inteles din film(daca l-ai vazut pe TOT,nu doar trailerul)inseamna ca ...nu ai inteles nimic.Iar povestea cu moralitatea... s-o lasam pentru altii mai buni si mai destepti.Cred ca intr-un film,ca sa aiba succes,trebuie sa fie motivatie,efecte vizuale si performanta actoriceasca.Filmul asta le are din plin pe toate.Si mai transmite ceva filmul:dragostea de frate este indestructibila,indiferent cati pumni isi cara la un moment dat intr-un anumit context fratii intre ei
existentus pe 1 februarie 2014 08:12
Da, mai bine in pestera decat in scorbura ca tine, dihore.
ccata pe 13 Ianuarie 2012 21:03
Cu siguranta un film de tinut minte. Drama tatalui care incearca sa-si reapropie copii este sfasietoare. Pe langa interpretarea superba a Lui Tom Hardy nu trebuie sa uitam nici de batranul Nick, care ramane un mare actor.
CostinN pe 11 Decembrie 2011 18:49
Familie
Un film care merita vazut, pentru ca, spre deosebire de alte filme de gen, reuseste sa ofere mai mult decat lupte in ring, ofera o lectie de viata, despre familie, iertare, despre motivatia de a merge mereu inainte, chiar daca sansele sunt mici. Pana la urma viata este o lupta iar faptul de a o trata in gluma nu este o optiune, ci un esec.
mosu332 pe 12 Februarie 2012 19:39
desi este un film cu lupte, are multe emotie in el, vil recomand, nu este un film gen van dame unde eru bate si rupe tot fara poveste fara o actiune propiuzisa,,, merita vazut
Qube86 pe 27 Noiembrie 2011 01:14
''Underdog'' de top !
Poate ca nu este cel mai bun film ''cu sport'' de pana acum dar in mod sigur este unul dintre cele mai bune...Chiar daca este previzibil si iti dai seama dupa vreo 10 minute de vizionat cam cum o sa decurga restul filmului, treci repede peste acest inconvenient datorita performantei actorilor...Tom Hardy chiar a facut un rol superb aici...Sincer, nu ma asteptam ca filmul sa fie asa de bun...Sunt momente in care chiar simti ceea ce vor ei sa transmita si asta e un lucru foarte rar in filmele din ziua de azi...Intre atatea pelicule care au dezamagit anul acesta, ''Warrior'', reuseste sa se ridice deasupra si sa dea o lectie celor care au investit sume imense in productii care nu mi-au recompensat nici pe departe increderea pe care le-am oferit-o...''Warrior'' poate fi privit ca un fel de ''Brendan Conlon''...Porneste ca un ''underdog'' dar ajunge sa fie ''the dog'' prin seriozitatea si… citeşte
karin.foszto pe 09 Decembrie 2011 21:22
EXCELENT!
Printre cele mai bune filme de actiune vazute vreodata!
alex2812 pe 17 Aprilie 2011 18:17
interesant filmul, numai ca finalul pare previzibil, din ce am vazut in trailer.
nelutufarcas pe 13 septembrie 2011 13:51
cand are loc premiera in Romania? Anul trecut cand am vazut Trailerul la The Fighter am fost sigur ca va fi un film foarte bun. La fel simt si acuma.
nelutufarcas pe 13 septembrie 2011 13:52
CONTINUARE ... despre warrior
elvischiriac pe 27 Decembrie 2011 01:51
nota 9 / 10
bun ..... obligatotiu de vazut. sper ca nimeni sa nu se regaseasca in acest film
Manusa pe 27 Noiembrie 2011 12:39
Un film care m-a impresionat dat si m-a uimit, este foarte bine facut si povestea este una extraordinara la fel ca si finalul.
dorelgigolo72 pe 16 noiembrie 2012 01:21
nu credeam ca un film poate ridica atita polemica
robywolf19 pe 08 Februarie 2012 19:02
Ii dau nota 7 cu indulgenta deoarece filmul este previzibil, si nu imi place modul in care s-au desfasurat luptele! Adica, Brendan o ia pe spinare pe tot parcursul meciului apoi gaseste el o manevra pe care o face pana castiga finala! Iar Tommy distruge tot inca din primele 5-10 secunde, il calca in picioare pe Brendan pana gaseste ala manevra lui decisiva sa ii rupa bratul! Hai sa fim seriosi!!! In rest un film bun! Prestatia lui Nick Nolte foarte buna!
diablo85 pe 1 iulie 2013 02:30
Previzibil era ca Brendan s-o ia pe cocoasa de la Koba si Tommy sa-l razbune in finala, ca in Kick Boxer (varianta comprimata). Mie nu mi s-a parut previzibil ca Tommy sa-si ia o chelfaneala de la fratele lui ca sa poata sa-i deschida ochii si sa-si accepte familia de sange.
ionutt- pe 07 Februarie 2012 09:21
Filmul sa zicem ca e bun mai mult prin prisma dramei celor doi frati si a relatiei cu tatal lor, care reuseste sa atinga cred ca oricui cat de cat coarda sensibila, dar are multe lipsuri pe care mi-as fi dorit sa nu le vad. Pe langa momentele in care filmul e previzibil, luptele lui Brendan din turneul "Sparta" sunt regizate extrem de prost, sa fii dominat in halul ala si sa revii sa castigi…asta intamplandu-se in fiecare meci..e cam mult, daca era trecut la genul filmului si fantasy mai mergea :). Bine, nu asta-i esenta filmului, dar sunt situatii penibile ce dau a power rangers mai mult decat a film cu pretentii. Situatii prea putin credibile ce face filmul sa nu depaseasca cu mult nivelul unui film din asta la care te duci si balotezi ca nehalitu' popcorn. Mult sub ce ma asteptam eu.
euandrei1991 pe 07 Decembrie 2011 18:10
super
cel mai tare film pe care l-am vazut anul acesta.. merita vazut
alex_il_fenomeno pe 04 Septembrie 2013 01:14
Un film laudat, dar dupa vizionare as putea spune ca nu si indeajuns de premiat si mediatizat, avand o poveste atat de frumoasa si de emotionanta, una determinanta care iti ridica moralul si te face sa tresari de atatea si atatea ori...Pot incepe sa laud scenariul atat de frumos si armonios construit, care s-a prezentat fara vreo greseala, ritmul constant, care te tine in priza tot timpul, coloana sonora ce iti amplifica si mai mult sentimentele invocate de actiune, cat si distributia, in frunte cu Tom Hardy, care face unul dintre cele mai bune roluri ale sale, dand viata unuia dintre personajele mele preferate! M-a impresionat intr-o maniera de neinchipuit, astfel incat il recomand oricarui iubitor de film bun.
azalea pe 20 August 2012 02:26
wow , adica m-a lasat cu gura cascata :). Ce pot sa zic mai mult decat au zis si ceilalti? Excelent!
carmenas pe 08 Ianuarie 2013 22:39
Familia castiga...
Am oscilat intre foarte bun si obligatoriu de vazut, dar a castigat obligatoriu de vazut.
De ce?? Pentru ca initial cand ma uitam la film si am vazut ca e cu lupte din alea sangeroase, ma gandeam ca nu e genul meu de film si nu prea cred ca o sa-mi placa. Jocul lui Nick Nolte m-a prins pentru inceput si a fost deajuns sa ma faca sa vizionez filmul in continuare.
Filmul este foarte bine jucat si are un scenariu foarte bun. Povestea este impresionanta chiar daca este previzibila cam de la jumatatea filmului incolo (recunosc ca nu m-am uitat la trailer). Nu sunt specialista in lupte si nici nu-mi plac dar m-am trezit in fata televizorului dand cu pumnii in aer de parca vroiam eu sa-l bat pe cel din film. :-))
Finalul este chiar fff impresionant desi ei se bat se simte si dragostea dintre ei, iar Tom sincera sa fiu nu cred ca s-ar fi putut trezi din "mandria" lui si din… citeşte

deea9595 pe 09 Ianuarie 2012 23:48
la inceput nu am avut mari asteptari de la acest film, mai ales ca nu sunt fan al acestui sport, dar in cele din urma chiar m-a impresionat, iar scena in care Tommy si tatal sau se impaca fiind cea mai emotionanta din film
xerses pe 14 Decembrie 2011 19:16
Un film dramatic prin povestile pe care le contine si excelenta interpretare din partea tuturor.
ciunga_n_par pe 12 Ianuarie 2012 11:55
Cred ca este cel mai bun film de genul acesta.Vizionatil ca nu o sa va para rau.
SUPER!!!!

Miaunel18 pe 06 Ianuarie 2012 23:53
Two brothers one fight....family
Un film care te lasa cuprins de emotii, este un film care se desfasoara in afara ringului lupta unei famili cu deceptile si bucurile fiecarui, antiteza celor doi frati este superba unul care razboiul la facut sa fie mai rece, altul care lupta ptr. familie si un parinte care a pierdut totul dar care se lupta ptr. celor doi fii, o povesta superba care face filmul Warrior sa fie unull dintre cele mai bune filme ale anului din punctul meu de vedere. In final felicitari ptr. rolul superb pe care la facut Tom Hardy.
pique03 pe 09 Ianuarie 2013 03:06
am stiut finalul dupa doar 7 min!!
muuult prea prvizibil!!!!povestea este destul de buna insa finalul este prost gandit!!!si in final e un film despre bataie!!!mai bn ma uit la ufc!!!acolo macar nu stiu cine va castiga pana in ultima secunda!!dezamagitor.
Samymary pe 09 Ianuarie 2012 01:07
CEL MAI BUN FILM DIN 2011
Este de departe cel mai bun film al anului 2011 un film senzational nu-l ratati !
monu pe 05 Ianuarie 2014 02:02
Cel mai bun film 2011, 2012,2013 pentru mine a fost unul din cele mai bune filme vizionate alaturi de (The Shawshank Redemption,The Way Way Back,The Road,Django Unchained,The Help,etc)
radu3455 pe 23 Februarie 2013 09:02
unu dintre cele mai bune drame alea anului 2011 mi-a placut extrem de mult plus ca si actorii au jucat senzational,un film ce nu trebuie ratat nota 10
Aliosha10 pe 07 Iunie 2012 16:43
superb filmul.....o poveste frumoasa si foarte bine pusa la punct.....si un spirit de luptator foarte bine dezvoltat, in opinia mea e printre cele mai bune filme de actiune produse vreodata....

Recomand cu caldura acest film

orio777 pe 11 Decembrie 2011 16:32
Genial
Filmul e genial. Putine sunt filmele care simti pulsul filmului, dai cu pumnii in tipul meciurilor, traiesti actiunea.
E un film de 10! E o drama care daca se termina in coada de peste lua oscar.
Merita vazut

MikeNight pe 10 Decembrie 2011 00:15
Un film entuziasmant, dramatic si plin de adrenalina ...
CazaGio pe 10 Octombrie 2012 01:12
Un film slabut
Nu inteleg de ce acest film are o nota atat de mare... m-a impresionat si pe mine povestea trista din familia celor doi frati, dar haideti sa fim seriosi... scenele de lupta nu sunt atat de bine realizate ca in alte filme, iar invingatorul din acel turneu chiar nu merita sa castige... in fiecare meci al sau isi lua bataie rau de tot , apoi facea o schema si adversarul renunta... a fost mediocru, nota 6 !
Mariusinho07 pe 22 Decembrie 2011 20:05
Un film plin de clisee pur americane, dar care a reusit sa ma captiveze pana la sfarsit, desi are o doza de previzibil. Sfatul meu este sa il vizionati ! :)
flower26free pe 13 Aprilie 2017 21:48
merita
un film care merita vazut. il recomand cu cea mai mare placere
omucuvaloare pe 26 Martie 2017 09:51
O idee absolut originala...care bulverseaza...intriga...in, fine, nu te poate lasa indiferent! Nu stii ce sa faci: sa vizionezi pana la capat, sa revezi la nesfarsit anumite secvente, sa faci o pauza si sa te gandesti de la ce a pornit totul;
Mitza_MvP pe 27 Noiembrie 2016 14:11
Sunt frati,insa viata i-a despartit....fiecare a vrut altceva,fiecare a ales sa-si urmeze parintele preferat,si uite asa drumurile lor s-au separat...
Problema a fost ca erau prea tineri si nu si-au dat seama ca deciziile luate atunci vor avea un asa efect asupra vietilor lor....
Lupta dintre ei mi s-a parut ceva firesc,fiecare a considerat ca are dreptate,fiecare a considerat ca ceea ce a facut el a fost cea mai potrivita alegere...fiecare s-a considerat o victima..asa ca violenta loviturilor a fost pe deplin motivata...

Alezuza pe 24 Aprilie 2016 19:01
o poveste extraordinara
Recunosc ca nu prea am vazut filme cu tema sportiva, dar acesta m-a captivat. O poveste emotionanta, dar cam plictisitoare la inceput pentru ca nu reuseam sa fac conexiunea intre personaje.
Recomand! :)

AndreBlack pe 28 Februarie 2016 15:19
Warrior
Foarte bun filmul . Este unul dintre cele mai bune filme de acest gen . Prestatia actorilor superba si suspans din plin ! De vazut !
Utube pe 02 August 2015 22:07
Este un film care ne prezintă drama prin care trece o familie, un tată şi doi fraţi, pe care dramă este grefat, ca principală acţiune, sportul MMA, care vine de la Mixed Martial Arts, un sport de full-contact, foarte dur cu doar câteva reguli, care îşi are originile de înfiinţare în USA şi a cărui competiţii se desfăşoară sub patronajul asociaţiei UFC, Ultimate Fighting Championship. Uşor de înţeles, deci, de unde vine şi numele filmului: Warrior.

Filmul este realizat pe o idee foarte bună şi foarte sensibilă, respectiv lupta unui tată de a-şi reîntregi familia destrămată din cauza greşelilor pe care le-a săvârşit în tinereţe. Ar fi fost suficient, ca idee de bază, dar pentru a sensibiliza şi mai mult acţiunea peliculei, realizatorul a apelat la câteva clişee tipic de natură hollywood-iană, clişee care, funcţie de preferinţele… citeşte

Infinity pe 24 Iulie 2014 02:37
Warrior (2011)
Warrior este unul dintre cele mai bune filme, ce are ca tema sportul, si anume, luptele MMA. Este un film foarte emotionant, cu o poveste extrem de dramatica si cu performante convingatoare, puternice si realiste din partea actorilor. Un film realist cum rar avem ocazia sa vedem. Recomand.
iulian94 pe 25 Aprilie 2014 18:29
Warrior e un film excelent datorita actorilor, toti sunt la inaltime. Foarte bine regizat iar povestea care emotioneaza pe tot parcursul filmului e foarte buna.
Dar_kvampire pe 05 Martie 2014 15:27
Nu se masoara.
Este probabil cel mai bun film vazut de mine o poveste foarte buna iar Tom Hardy a jucat ca un adevarat profesionist.10 Din toata inima si recomand.
narcisson pe 15 Ianuarie 2014 16:39
Recunosc, nu ma asteptam ca acest film sa fie atat de bun. Pelicula exceleaza la toate capitolele: drama, povesti de viata, acting, emotii transmise, morala. Este printre singurele filme vazute pana acum, in care majoritatea actorilor au un acting de nota zece, insa Joel Edgerton, Nick Nolte, dar mai ales Tom Hardy ( care are un mare potential) se disting de restul. Emotiile transmise de Joel si Tom te fac sa intri foarte usor in atmosfera filmului, care pe cea mai mare parte a cuprinsului, este destul de apasata. Desi usor previzibil, filmul contine invataturi de viata, care te fac sa treci mai usor peste faptul ca stii deja dinainte ce se va intampla. Chiar daca finalul este cel asteptat de toata lumea, acesta nu are o continuitate si lasa loc de interpretari (vezi impacarea cu tatal, banii catre Pilar, ipoteca lui Brendan). Nu sunt un fan infocat al filmelor cu si despre sport, insa… citeşte
eualex88 pe 15 Octombrie 2013 11:41
prestatie de nota 10 din partea lui Tom Hardy... la final aproape ca iti dau lacrimile oricat de insensibil ai fi..
Devastator1995 pe 20 Februarie 2013 21:17
Warrior
Impresionant film. L-am privit cu o mare placere. M-a fascinat.
Get0dac pe 16 Februarie 2013 16:09
Vine si Gogu...(adica eu), sa isi dea cu parerea despre un film, ultravizionat, unde deja sunt 100 de opinii. Dupa nota acordata banuiti ca filmul mi-a placut. De ce nota 9 ?....pentru poveste si joc actoricesc. De ce nu 10?....Filmul m-a enervat la modul extrem...cred ca daca puneam mana pe regizor cand sa terminat....ii rupeam picioarele. Ai posibilitatea de a face cel mai bun film de lupta al tuturor timpurilor...si filmezi luptele propriu zise...adica scenele pentru care 75% dintre spectatori, se uita la film....IN HALUL ALA? CU CAMERA DE UMAR? IMI ARATI NEVASTA, SPECTATORII, TAVANU' ....HAI MA CE DRAQ. Eu inteleg...arta...senzatia de a fi acolo in ring....bla, bla, bla.....Da ma nene bataia, ca lumea, s'o vedem si noi...........................................................
decathlon pe 19 Decembrie 2012 02:56
.........epic......................................si atat
bornfree pe 13 Noiembrie 2012 18:45
e un fel de cain versus abel varianta moderna cel putin a doua parte
mesersmith pe 03 Octombrie 2012 01:25
Cutremurator! Drama familiei in intregul ei, te lasa fara cuvinte.
E genul de film care te face sa te gandesti...si sa te gandesti...
Hardy e genial. Nolte, asa cum il stim, chiar si in roluri secundare, e desavarsit.

marta.b pe 16 Septembrie 2012 00:22
Ori stiu americanii astia sa faca spectacol, ori ba!
Un film rascolitor, cu un amalgam de emotii si trairi ce te marcheaza inevitabil.
Cat de umilitoare a fost replica lui Tommy data tatalui sau: " Eu si fratele meu avem in comun un singur lucru: amandoi te consideram nefolositor." Cumplit!

ZeeeDTm pe 13 Septembrie 2012 15:49
Foarte Bun filmul.
Nu mi-a placut finalul.Trebuia sa castige celalalt.
Ma asteptam ca TOmmy sa se bata in finala cu Koba.

deadlord pe 29 August 2012 20:07
O capodopera in adevaratul sens al cuvantului. Favorite.
Go1 2

Feedback