Păreri Walking with Dinosaurs

(2013)

Pe urmele dinozaurilor

FoxHound pe 19 Ianuarie 2014 16:20
Walking with Dinosaurs !
Pentru prima oara in istoria cinematografiei, avem sansa sa vedem in 3D cum a fost atunci cand dinozaurii conduceau lumea. Walking With Dinosaurs ne invita într-o aventura preistorica care ii urmareste pe cei 3 Pachyrhinousauri : Patchi, Scowler şi Juniper, de cand erau pui şi pana la maturitate. Cand lucrurile se precipita, în ciuda tuturor şanselor, Patchi se impune si reuseste să devina erou. Este un film bun,mai ales pentru persoanele care sunt pasionate de dinozauri,in special copii.
Efectele 3D sunt exceptionale,chiar te fac sa crezi ca esti si apartii acelei lumi.

toro pe 14 martie 2014 14:42
Daca ai vizionat filmul in 3D .. acela a fost la cinematograf si anume 3D - IMAX. Variante in 3D pe torrente nu sunt .Gasesti titlul filmului 3D dar in afara de 720p &1080p BulRay nu este deocamdata.
Nagymorcika pe 19 aprilie 2014 19:36
Gresit! Sunt filme 3D pe torrente! Nu cauti unde trebuie! Incearca filelist sau nCore.cc ;)
Licurici75 pe 14 Aprilie 2014 02:17
film educativ
Am fost cu nepotu' la acest film. El a fost extaziat de imagini. Adevarul ca ma captat si e mine putin. Animatia este excelenta...."zici cas vii" :). Este foarte bun pentru copii de 8-10 ani
SYNDJ pe 09 August 2014 17:59
Jenibil
O băşcălie de film (animat). Mai e şi de la 20th Century Fox. Dacă l-aş fi văzut acum vreo 15 ani probabil mi s-ar mai fi părut cumva, dar în ziua de azi să faci un film ca acesta e pur şi simplu jenant. Acţiune care nu duce nicăieri, replici comice răsuflate, filmul nu are nici o noimă şi pare mai degrabă un documentar de 2 lei. Îşi merită nota 5 de pe IMDb. Românaşii noştrii au dat 7 aici pe Cinemagia, nu e de mirare la ce creiere mici avem. Eu îi acord nota 3 (mai bine nu). Nu vă pierdeţi timpul cu el, nu are rost. Eu nu am rezistat mai mult de jumate din film...
cosmin_kedii pe 23 Ianuarie 2014 15:46
un film care are detalii uimitoare a personajelor și peisajul din Alaska care este foarte fascint și lasă o senzație plăcută la momentul respectiv .
Mihai2508 pe 08 Decembrie 2014 22:34
Un film-documentar
Un film despre dinozauri, un film mai mult spre documentar, dar si film artistic, este intre un film de familie si un documentar, ca si idee e destul de bun, dar trebuiau sa aleaga un gen, din punctul meu de vedere. Oricum, pentru fanii filmelor cu dinozauri il recomand.
africanus pe 29 Martie 2014 14:31
Am dat nota 9 pentru fanii Dinosaurilor si nu numai...
Iubesc paleontologia, iar cu fiecare film fie el si de animatie dar nu numai reusim intr-un fel sa retraim in vremurile demult uitate ale preistoriei, o intoarcere in timp sau chiar si o imaginatie uimitoare, oricum ar fi filmul acesta este destul de bun...
AndreBlack pe 19 Martie 2014 22:32
Filmul imbina in acelasi timp si documentarul despre dinozauri dar si o animatie destul de draguta despre dinozaurul Patchi si viata lui . Frumos . 3D-ul este chiar impresionant .
Sorin87 pe 17 Martie 2014 19:46
Walking with Dinosaurs este o animatie si trista in unele momente dar si cu momente frumoase.
toro pe 14 Martie 2014 14:48
Walking with Dinosaurs !
Parerea mea conteaza mai putin.Ma raliez cu alti si confirm valoarea acestui film-documentar. Ce surprinde la realizarea sa este ca producatorul si anume BBC Worldwide si cei de la 20th Century Fox , nu au lansat varianta si in 3D in afara de proiectia sa in cinematografe .Ceva normal tinand cont ca vanatorii de torrente de abia asteapta .