Păreri Utomlennye solntsem 2

Soare înșelător 2

mihaela_82 pe 25 Noiembrie 2013 14:38
Am vazut filmul pe Pro Cinema, mi s-a parut foarte bun, in ciuda cronicilor. O sa vad si partea a treia, desi nu inteleg de ce postul tv nu a difuzat si prima parte, pe care o s-o caut, pentru ca m-a captivat povestea lui Kotov. Super film!!!!!!!!!
constantin_florea pe 24 Noiembrie 2013 12:40
Un film bun
Nu am vazut prima parte,dupa parerea mea,este un film bun,te tine cu sufletul la gura pana la sfarsit.Merita sa-l vezi.
fleur_de_paris pe 19 Iulie 2012 12:52
Minunat filmul.
Merita vazut!
Nu m-am gandit ca va fi atat de bun!

crisM pe 07 Mai 2011 11:19
E ceva diferit de prima parte de aceia nu ne place. As ezita sa spun ca acest film este sub asteptarile mele , dar pot sa spun la sigur ca nu e ceia ce am asteptat. Persoanjele sunt aceleasi, insa tema razboiului ascunde sau mai bine zis umbreste ideia primului film.
Poate ca daca ne-am detasa de primul film ne-ar placea mai mult partea a doua. Am vazut-o acum 1 an si sincer nu ma lasat cu gura cascata, insa digerind, ulterior, si reprevind am ramas cu parerea ca criticii nu prea au avut dreptate.
E un film bun...

lili22 pe 17 Octombrie 2012 22:11
Foarte slab,vazut pe Youtube
Bugetul filmului a fost unul colosal, normal ca a jucat Mihalkov, ca el se pricepe la toate.Normal ca a distribuit-o pe fiica sa, are Rusia o actrita mai buna?Scenele cu vaporul care se scufunda, cu fata reusind sa scape imi amintesc de Titanic.
Desfasurare enorma de figuranti.
Culmea, filmul NU a avut succes la public, a rulat cu sali goale,Asta merita.

RomaniaMare pe 03 Mai 2010 00:15
Dezamăgire.Mult mai slab,cu mult mai slab ca prima parte.
cosmin742000 pe 08 Mai 2013 22:49
De departe cel mai slab film al lui Nikita Mikhalkov
eduard_stratan pe 14 februarie 2024 14:17
Cosmine,ce bine că te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul încă vreo 2 ani până te-au blocat din nou!