Păreri Underworld: Blood Wars

(2016)

Lumea de Dincolo: Războaie Sângeroase

VIBERS pe 08 Decembrie 2016 23:41
Doar 90 de min
De ce nu l-au facut de 50 sau 60 de minute?Primele 2 parti au avut si ele peste 100 de minute, prima parte chiar 2 ore, nu l-am vazut dar probabil este la fel de slab ca si cel din 2012, Awakening.
AndrreyWOW pe 02 Noiembrie 2016 19:44
Abia aștept să văd aceat film
claudiu-daniel-lugoj pe 14 Noiembrie 2017 11:18
Este o continuare destul de reusita dupa parerea mea.Ma bucur ca sa continuat acest film si ca nu e mult mai slab ca precedentele.
cosmin742000 pe 27 August 2017 09:01
O franciza mizerabila care nu se mai termina...........................................
nightmare28 pe 14 Februarie 2017 09:36
Primele 2 au fost WOW....al 3-lea,bun....dar 4 si 5....foarte bune din p.d.v. al acțiunii...dar ce nu imi place este ca au "scăpat"/omorât de/pe Michael....Theo este un actor foarte bun si personajul este la fel....dar cum au zis si alții,nu este Michael ....daca iti place actiunea,merita văzut 100%,mai bine zis,toata seria merită,dar daca nu esti fan al personajelor principale care "dispar" aiurea rau de tot din peisaj,nu merită deloc....
6Patronul9 pe 27 Februarie 2018 16:04
Slab
Mi-au placut primele trei insa al patrulea si cu acesta sunt doar incercari disperate de a stoarce cat mai multi bani de pe urma unei francize care si-a pierdut de ceva vreme farmecul.Kate Beckinsale este la fel de buna in rolul lui Selene cum a fost dintotdeauna,in rest nu pot sa zic ca este un film ce merita vazut.
danut_iulian pe 19 Octombrie 2017 19:47
Un film slab din ce a fost si ce a ajuns e mare diferenta. A sczaut mult.
Sorin87 pe 27 Martie 2017 20:26
Mult mai bun decat partiile precedente, mai multa actiune si suspans
serban_ionescu pe 12 Martie 2017 11:00
Se incadreaza de la un timp si din pacate in avalansa infinitei serii absurde de filme ultrainfantile, "fara niciun Dumnezeu" si creeate exclusiv pentru asa-zisele "gusturi" caracteristice mintilor copilaresti, inca neevoluate nici catre un minim semn de inceput al procesului de maturizare cerebrala a celor care vizioneaza filme cu continut fantastic DAR ABSURD, numai de dragul efectelor speciale in sine si al placerii mentinerii si in stare de veghe a unei minti tipic infantile ! Pacat ca foarte frumoasa actrita Kate Beckinsale a acceptat sa joace intr-un astfel de film de tip rebut al adevaratei arte cinematografice clasice.
patrick.j pe 29 Octombrie 2023 13:46
Doar pentru fani
CONTRAINDICAT OAMENILOR NORMALI! Până și nota IMDB mi se pare mare.
Sheev12 pe 30 Martie 2020 14:02
Suferind e tot scenariul despuiat de idei
Din moment ce filmul precedent, Awakening, a lasat spatiu de continuare, era de asteptat sa vedem un sequel, imi pare rau ca acesta precum precedentul au imense lacune in scenariu, sunt "suferinde" cum am zis in titlu. Theo James, baietasul asta, strica mai tot dupa parerea mea. Este o diferenta intre actori si non-actori, din pacate pentru el, el face din cea de-a doua categorie. Facand parte mai din toate secventele importante, ajuta la slabirea scenariului. Ca-n cazul lui, o puzderie de actori noi se alatura in acest film, dar nu ei nu fac decat sa deterioreze si mai mult scenariul ingropandu-l cu de-a binelea in mediocritate. Charles Dance este cel mai castigat din tot aceasta noua distributie; rolul lui e subapreciat si nu e dirijat cum trebuie, nu e valorificat deloc, el e important in sensul in care ne prezinta un potential, pe care noi, urmaritorii sa-l speculam cum trebuie, dar… citeşte
juliansnp pe 04 Decembrie 2016 13:14
Nota 5
serban_ionescu pe 12 martie 2017 11:02
Chiar prea generoasa notare !
mitso pe 13 Februarie 2017 20:37
Razboaie sangeroase
O continuare destul de buna, cel mai mult mi-au placut aparitiile Selenei si scenele de lupta. Lumea vampirilor si a lycanilor poate fi fascinanta pentru cei care nu au vazut filme din aceasta franciza insa si pentru cei care le-au urmarit, se mai pot delecta cu personaje noi, efecte speciale, realizare artistica ireprosabila, distributie promitatoare.
iuliana_vlad pe 25 Noiembrie 2016 16:19
Ideal pentru fanii Underworld
Ideal pentru fanii Underworld - un joc de sah ce iti permite sa ajuti tabara preferata sa castige- vampirii sau varcolacii.

m1100 pe 09 Septembrie 2016 11:23
Abia astept!! De cand vreau o continuare a acestei serii.
#iwillbeback

tuiila pe 17 Aprilie 2016 08:35
Ultimul ''Underworld'' nu se numeste ''Next Generation''.Titlul oficial este ''Underworld-Blood Wars''.
Georgys95 pe 22 Ianuarie 2016 21:21
primele 3 au fost bestiale...al4lea a fos bun si el,abia astept sa il vad si pe acesta...pana in octombrie mai e foarte mult...
andra_tudor pe 11 Ianuarie 2017 01:06
Super!
Merita vazut. Mi se pare ca e cea mai buna parte dintre toate celelalte !
Mitza_MvP pe 03 Ianuarie 2017 00:34
Foarte frumos filmul,scenele de lupta si efectele speciale realizate cu bun gust si ne folosite in exces,cum se intampla de obicei in alte filme de gen....
Foarte buna si alegerea lui Theo James in distributie,il vazusem si in precedentul Underworld unde jucase bine,dar cu acest film se vede ca a evoluat frumos,reusind un rol bun si in afara seriei Divergent

AndrreyWOW pe 22 Decembrie 2016 10:49
Un film extraordinar . Mi-a placut foarte mult.
DarkCat pe 12 Februarie 2017 13:51
Super !!! Sunt o fana a seriei Underworld si nici acesta nu m-a dezamagit,astept continuarea.:)
Bogdan.Alexandru pe 27 Decembrie 2016 13:12
Merita vazut
Recunosc, spre rusinea mea, ca nu am vazut si nici nu am auzit de aceasta serie. Intentionam sa merg la "Demonul", dar singurele locuri libere mai erau la filmul asta. Si probabil n-a fost intamplator...Cat despre film, foarte bun. Efectele speciale impresionante, dar ceea ce pe mine m-a atras cel mai mult au fost scenele de lupta gandite foarte bine. Imi mai ramane sa vad si celelalte 4 parti (din cate am inteles asta e partea a 5-a) si, de ce nu, sa sper si la o parte viitoare.
victor_homescu pe 18 Mai 2017 21:40
in media seriei
Filmul este unul bun,care merita urmarit,alaturi de celelalte din seria Underworld.
Un plus il constituie cadrele exterioare,peisajele,precum si luptele din munti, fiind de remarcat.
Un minus pare a fi rolul pa care trebuie sa-l interpreteze Bradley James,care,dupa remarcabilul Arthur din Camelot/serialul Merlin,este pus in postura de a mima maruntele jocuri erotice,care nu fac deloc casa buna cu consistenta personajului amintit,scenele de lupta in care este implicat,nefiind de natura a sterge aceasta impresie.
Efecte speciale reusite,o actiune cursiva,scene de lupta interesante,un joc actoricesc bun realizat de Kate Beckinsale,producatorii realizand un film care nu plictiseste.
O continuare destul de buna a seriei.Nota 7/sapte.

Ciprian_2007_tl pe 23 Aprilie 2017 20:35
Mi-a placut in mare, are si momente bune si mai putin bune ! Intradevar, in comparatie nu pot sa zic ca se ridica la nivelul primelor parti, avand in vedere ca de regula continuarile filmelor sunt din ce in ce mai slabe !
grzflorin pe 14 Martie 2017 23:15
Nimic nu mai e ce o fost
In primul rand vreau sa spun ca am vazut toate filmele din serie, dar acesta, m-a dezamagit putin.Nici cel de dinaintea lui nu a fost cine stie ce insa primele doua si cel de-al treilea, care s-a dorit a fii un prequel sau o introducere la cele 2 m-au uns pe suflet ca sa zic asa. Cand m-am uitat la asta nu-mi venea sa cred ce vad.. .Pai unde era super viteza vampirilor - cea mai de seama calitate a lor,unde era rezistenta ; unde era forta si rezistenta lycanilor (in unul din primele 2 filme, nu mai retin exact in care, un lycan s-a intors acas cu vreo 3 sau 4 grenade sau ce erau alea si cu vreo 4 sau 5 gloante din argint viu infipte in el ).Acum fratilor parca erau in formatie de lupta dintr-un joc shooter, cu scuturile in fata si cu kalasnikovul in mana, iar un vampir moare ca-l taie unu cu brisca la gat .Marea problema din zilele noastre ar fii legata de efectele specilale care de… citeşte
Denysuca77 pe 05 Decembrie 2016 18:52
L-am vazut la cinema. A fost absolut incredibil! Chiar nu am ce comenta. E foarte bun! Recomand! Va mai fi vreo parte ? Sunt foarte bune toate seriile. In special ultimele cele 2 parti care l-au inclus pe Theo James. :)) Foarte bun filmul!
Alinuta81 pe 05 Decembrie 2016 02:22
Foarte bun filmul. L-am văzut astazi, 4 dec. Recomand !!
tachesorin78 pe 19 decembrie 2016 12:51
Te pup , frumoaso..!!
preda_diana pe 02 Decembrie 2016 17:11
Un film care nu m-a dezamagit. Am fost incantata sa-l vad pe ecran, celelalte serii vazindu-le pe net. Regret doar ca m-am grabit si nu am apucat sa-l vad 4DX.
xerses pe 06 Ianuarie 2017 16:28
Mi s-a parut a fi mai slab decat celelate din serie.Cam intunecat...
squall28 pe 24 Noiembrie 2016 10:08
Războaiele sângelui
Dacă distribuitorul în România vede acest mesaj sau dacă cineva le poate transmite, măcar înainte de lansarea oficială în România: titlul (şi sensul filmului - atât cât mi-am putut da seama din trailer) ar fi:"Războaiele sângelui" nu "Războaie sângeroase"... nu cred ca joaca Van Damme în filmul ăsta :)
mitso pe 13 februarie 2017 20:29
sa fim seriosi, razboaiele sangelui nu suna deloc bine. razboaiele sunt sangeroase in filmul asta, tu vorbesti doar de trailer, eu am vazut filmul cap-coada. Traducerea e potrivita. Crezi ca un singur ``tembel`` lucreaza la o traducere ?
maria_octavian_daniel pe 16 februarie 2017 08:11
Mereu fac traduceri de te doare capu.
Mihai2508 pe 02 Ianuarie 2017 16:27
Din pacate destul de slab
O continuare slaba si mult sub asteptari. In momentul lansarii s-a facut multa publicitate si promovare, iar cu istoricul destul de bun al partilor precedente, te-ai fi asteptat la un film minunanat, in schimb a iesit ceva mult mai slab. Daca celelalte parti au fost destul de bune, aceasta dezamageste. E frumos ca se continua povestea, dar regia si scenele din film nu se ridica la nivelul asteptarilor. Este genul de film in care se doreste sa se transmita multe intr-un timp scurt, si da senzatia ca este facut totul pe fuga. Recomand fanilor care vor sa vada o continuare a povestii, dar sa nu se astepte la un film bun.