Păreri Underworld: Blood Wars

(2016)

Lumea de Dincolo: Războaie Sângeroase

squall28 pe 24 Noiembrie 2016 10:08
Războaiele sângelui
Dacă distribuitorul în România vede acest mesaj sau dacă cineva le poate transmite, măcar înainte de lansarea oficială în România: titlul (şi sensul filmului - atât cât mi-am putut da seama din trailer) ar fi:"Războaiele sângelui" nu "Războaie sângeroase"... nu cred ca joaca Van Damme în filmul ăsta :)
mitso pe 13 februarie 2017 20:29
sa fim seriosi, razboaiele sangelui nu suna deloc bine. razboaiele sunt sangeroase in filmul asta, tu vorbesti doar de trailer, eu am vazut filmul cap-coada. Traducerea e potrivita. Crezi ca un singur ``tembel`` lucreaza la o traducere ?
maria_octavian_daniel pe 16 februarie 2017 08:11
Mereu fac traduceri de te doare capu.
preda_diana pe 02 Decembrie 2016 17:11
Un film care nu m-a dezamagit. Am fost incantata sa-l vad pe ecran, celelalte serii vazindu-le pe net. Regret doar ca m-am grabit si nu am apucat sa-l vad 4DX.
Mihai2508 pe 02 Ianuarie 2017 16:27
Din pacate destul de slab
O continuare slaba si mult sub asteptari. In momentul lansarii s-a facut multa publicitate si promovare, iar cu istoricul destul de bun al partilor precedente, te-ai fi asteptat la un film minunanat, in schimb a iesit ceva mult mai slab. Daca celelalte parti au fost destul de bune, aceasta dezamageste. E frumos ca se continua povestea, dar regia si scenele din film nu se ridica la nivelul asteptarilor. Este genul de film in care se doreste sa se transmita multe intr-un timp scurt, si da senzatia ca este facut totul pe fuga. Recomand fanilor care vor sa vada o continuare a povestii, dar sa nu se astepte la un film bun.
Alinuta81 pe 05 Decembrie 2016 02:22
Foarte bun filmul. L-am văzut astazi, 4 dec. Recomand !!
tachesorin78 pe 19 decembrie 2016 12:51
Te pup , frumoaso..!!
Denysuca77 pe 05 Decembrie 2016 18:52
L-am vazut la cinema. A fost absolut incredibil! Chiar nu am ce comenta. E foarte bun! Recomand! Va mai fi vreo parte ? Sunt foarte bune toate seriile. In special ultimele cele 2 parti care l-au inclus pe Theo James. :)) Foarte bun filmul!
xerses pe 06 Ianuarie 2017 16:28
Mi s-a parut a fi mai slab decat celelate din serie.Cam intunecat...
iuliana_vlad pe 25 Noiembrie 2016 16:19
Ideal pentru fanii Underworld
Ideal pentru fanii Underworld - un joc de sah ce iti permite sa ajuti tabara preferata sa castige- vampirii sau varcolacii.

m1100 pe 09 Septembrie 2016 11:23
Abia astept!! De cand vreau o continuare a acestei serii.
#iwillbeback

tuiila pe 17 Aprilie 2016 08:35
Ultimul ''Underworld'' nu se numeste ''Next Generation''.Titlul oficial este ''Underworld-Blood Wars''.
Georgys95 pe 22 Ianuarie 2016 21:21
primele 3 au fost bestiale...al4lea a fos bun si el,abia astept sa il vad si pe acesta...pana in octombrie mai e foarte mult...
andra_tudor pe 11 Ianuarie 2017 01:06
Super!
Merita vazut. Mi se pare ca e cea mai buna parte dintre toate celelalte !
nightmare28 pe 14 Februarie 2017 09:36
Primele 2 au fost WOW....al 3-lea,bun....dar 4 si 5....foarte bune din p.d.v. al acțiunii...dar ce nu imi place este ca au "scăpat"/omorât de/pe Michael....Theo este un actor foarte bun si personajul este la fel....dar cum au zis si alții,nu este Michael ....daca iti place actiunea,merita văzut 100%,mai bine zis,toata seria merită,dar daca nu esti fan al personajelor principale care "dispar" aiurea rau de tot din peisaj,nu merită deloc....
Bogdan.Alexandru pe 27 Decembrie 2016 13:12
Merita vazut
Recunosc, spre rusinea mea, ca nu am vazut si nici nu am auzit de aceasta serie. Intentionam sa merg la "Demonul", dar singurele locuri libere mai erau la filmul asta. Si probabil n-a fost intamplator...Cat despre film, foarte bun. Efectele speciale impresionante, dar ceea ce pe mine m-a atras cel mai mult au fost scenele de lupta gandite foarte bine. Imi mai ramane sa vad si celelalte 4 parti (din cate am inteles asta e partea a 5-a) si, de ce nu, sa sper si la o parte viitoare.
mitso pe 13 Februarie 2017 20:37
Razboaie sangeroase
O continuare destul de buna, cel mai mult mi-au placut aparitiile Selenei si scenele de lupta. Lumea vampirilor si a lycanilor poate fi fascinanta pentru cei care nu au vazut filme din aceasta franciza insa si pentru cei care le-au urmarit, se mai pot delecta cu personaje noi, efecte speciale, realizare artistica ireprosabila, distributie promitatoare.
DarkCat pe 12 Februarie 2017 13:51
Super !!! Sunt o fana a seriei Underworld si nici acesta nu m-a dezamagit,astept continuarea.:)
Mitza_MvP pe 03 Ianuarie 2017 00:34
Foarte frumos filmul,scenele de lupta si efectele speciale realizate cu bun gust si ne folosite in exces,cum se intampla de obicei in alte filme de gen....
Foarte buna si alegerea lui Theo James in distributie,il vazusem si in precedentul Underworld unde jucase bine,dar cu acest film se vede ca a evoluat frumos,reusind un rol bun si in afara seriei Divergent

AndrreyWOW pe 22 Decembrie 2016 10:49
Un film extraordinar . Mi-a placut foarte mult.
VIBERS pe 08 Decembrie 2016 23:41
Doar 90 de min
De ce nu l-au facut de 50 sau 60 de minute?Primele 2 parti au avut si ele peste 100 de minute, prima parte chiar 2 ore, nu l-am vazut dar probabil este la fel de slab ca si cel din 2012, Awakening.
AndrreyWOW pe 02 Noiembrie 2016 19:44
Abia aștept să văd aceat film
juliansnp pe 04 Decembrie 2016 13:14
Nota 5