Păreri Uncle Buck

(1989)

Unchiul Buck

phoenix1983 pe 12 Aprilie 2011 20:52
super tare filmul. john candy was za best :P ce actor mare si la propriu si la figurat era
gaga pe 01 Septembrie 2008 18:43
un film dragut.
mu_zz_i pe 05 Ianuarie 2009 12:27
O comedie reusita cu John Candy, veche dar buna.
mihaelatb pe 25 Octombrie 2020 00:49
Vechea poveste, un neexperimentat ( aspiranta de calugarita in The Sound of Music, bunici neexperimentati in Parental Guidance)in lupta cu niste copii. Si aici unchiul neexperimentat are de luptat cu fata cea mare, o adolescenta ce crede ca le stie pe toate , blazata, incat viata nu mai are cu ce sa o surprinda. Filmul insa este slab, cateva inceputuri de povesti moralizatoare, dar ucise in fasa de catre scenarist. Cei doi copii mai mici, excesiv de cuminti, iar fata cea mare, antipatica si mincinoasa. Poantele slabe, vezi toaleta din scoala, bormasina sau securea.
user-5e3ede713bbb4 pe 16 Mai 2020 14:45
Mi-a plăcut. Multe momente comice. Este bun și pentru tineri și pentru părinți.
balta67verde pe 03 Noiembrie 2016 09:27
O comedie simpatica cu un John Candy excelent. Din pacate ne-a parasit mult prea devreme.
Theodor2011 pe 19 Martie 2012 16:13
Foarte bine jucat rolul Unchiului Buck de catre regretatul actor de comedie John Candy. O comedie clasica cum nu se mai face in ultimii ani (d.p.d.v al calitatii filmului)
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 11:54
O comedie frumoasa clasica care reuseste sa te bine dispuna.John Candy ca de fiecare data face un rol bun,e un maestru al comediilor.Am vazut scene hazlii si replici haioase care te bine destind la orice ora.Il recomand insistent!