Păreri U Turn

bitmar03 pe 22 Februarie 2011 15:38
Odata ce spui:
regie - Oliver Stone
actori - Sean Penn, Nick Nolte, Jennifer Lopez
spui din start ca ai in fata un careu de asi.
Filmul nu a fost prea apreciat de unii critici (la vremea lui) dar merita vazuti la traba cei 4 asi ! Superb - recomand

l.e.n.a. pe 10 Februarie 2024 13:53
Un film asa ,intre fratii Cohen si Tarantino..Bun.
user-5c9f8c2e87074 pe 25 Ianuarie 2020 02:48
Excelent redată atmosfera morbida,apăsătoare ,inabusitoare ,sufocantă din Arizona Superior. Simțeai ca te topesti uitandu-te. De asemenea vorbele de duh si aparitia indianului orb cerșetor remarcabile. Acțiunea nu m-a impresionat prea mult. Excesul de violenta montat cam artificial. Scenariul cu multe fisuri.
Joc magistral al lui Nick Nolte singurul care da consistenta rolului.

Smrs pe 16 August 2019 04:36
Interesant
Un film ciudat si nebun din care ramai cu primul rol de golan al lui Sean Penn, nu mi-l imaginam potrivit pe asa ceva, dar vazandu-l, mi-am schimbat parerea si o ravasitoare Jennifer Lopez de vreo 20 si ceva de ani, cat o fi avut prin 97, in care are scene de sex cu toti masculii din film, incantand atmosfera. Si ea cu un rol mai periculos ca a lui Penn, o femeie care si-ar vinde si sufletul pt niste bani care s-o scoata din ghetto ul de oras in care traia.
mocan_ioan_marius pe 14 Februarie 2019 20:16
De vazut .
andystarx pe 18 Decembrie 2015 19:44
Un film neasteptat de bun,chiar daca finalul nu prea mi-a placut ,il recomand tuturor ! Este cam dur,dar merge vazut odata,Sean Penn face un rol foarte bun !
xerses pe 22 Aprilie 2012 22:03
Un film care reuseste sa te tina in suspans.Mi-a placut.
ciobotaru pe 22 Februarie 2011 23:57
este regizat aproape ca KILL BILL acelasi stil , foarte frumos !!!
Matrix pe 15 Noiembrie 2004 14:36
Mai slab decat Red Rock West cu Nicolas Cage.
Ce o fi avut in cap Oliver Stone cand a facut filmul?

Pantaleon pe 10 februarie 2015 22:21
Nu stiu ce a avut Stone, dar cu siguranta tu nu ai nimic, altfel ai stii sa apreciezi un film bun.
Salbaticul pe 24 Septembrie 2022 12:50
Un review, 50 caractere, un review, 50 caractere,un review, 50 caractere=7.
silviu37 pe 04 Septembrie 2021 14:08
ce sexi e jennifer lopez,la fel si claire danes.filmul in schimb e unul bun,merita vazut.
kapkaunu pe 01 Decembrie 2019 20:35
Un film nu se judeca doar dupa buget. Cu siguranta nu e un film pentru prosti.
Pantaleon pe 10 Februarie 2015 22:29
Unul din preferatele mele
Am vazut U Turn de 5-6 ori pana acum si de fiecare data il redescopar la fel de fascinant, de bine facut, de tragic si comic totodata. Un film remarcabil al lui Oliver Stone, un film cu prea putine premii fata de cate ar merita, o atmosfera aparte, care te transpune astfel incat sa fii partas la suferintele bietului Bobby, dar si la drama lui Grace. Personajele sunt bine creionate, raman pe retina si dupa ce vezi filmul ( ori asta e mare lucru), fiecare e un mic demon si totodata o fiinta care sufera. Cineva spunea ca e mai slab decat Red Rock West, cu care seamana, ce-i drept, desi nu cred ca un regizor atat de mare ca Oliver Stone a avut intentia de a-l plagia pe mult mai modestul John Dahl. U Turn e net peste filmul lui Dahl, mult mai solid si mai bine condus, de la inceput pana la final. Obligatoriu de vazut.
Rippa pe 31 Martie 2014 13:59
un film foarte bun cu jlo.............................................