Păreri Two Weeks Notice

(2002)

Dragoste cu preaviz

dayanna11 pe 01 August 2010 22:18
foarte ca lumea filmul asta. sandra bullock e de milioane si la fel si hugh grant, dar m-a cam enervat cu cravata aia:)) un film romantic bun.
yo_lory pe 09 Iulie 2008 12:40
mie mi`a placut ... acuma depinde si de preferintele voastre ... oricum e misto :)
Mihai2508 pe 29 August 2010 13:33
Un film destul de bunicel si de relaxant, mie mi-a placut.
Krystyne pe 08 Februarie 2012 22:18
Un film placut,relaxant,o comedie romantica cu un fir al povestii frumos , doi actori bine alesi,o vad pe Sandra Bullock intr-o alta postura ,dar Hugh Grant il revad in aceasi postura de carismatic,fermecator si cuceritor . Obligatoriu de vazut,are cateva momente comice:X
Iulia Pascanu pe 09 Aprilie 2003 09:56
Nu am vazut-o pana acum pe Sandra Bullok intr-un rol mai bun ca asta. Pentru simplul fapt ca acesta pare sa fie rolul vietii ei: de doamnisoara care nu se poarta domnisoreste, de "ratusca cea urata" care daca petrece suficient timp in preajma oricarui barbat ii ia toate mintile, in limbaj mai popular - de "pre' disteapta" dar putin "toapa".

Cat despre filmul in sine, e comic, are situatii exagerate (oricum, niciodata nu am crezut chestia cu viata bate filmul); iar de cateva ori pe parcurs, in momente (ne)esentiale, sala si-a tinut respiratia.

AimeeLov pe 21 Iulie 2011 16:09
Un film placut.Sunt unele faze amuzante rare intr-adevar.
cotenescu.carmen pe 23 August 2010 13:06
nu este chiar cel mai bun film a sandrei bullock dar merge. nota 8
FreakDoll pe 19 August 2009 15:47
E o comedie romantica relaxanta, nu se vrea a fi un film de Oscar.
Denis pe 19 Martie 2005 14:53
Lam vazut pe hbo luna trecuta.Pot sa spun ca este o comedie romantica ca oricare alta.ca joaca sandra bullock si hugh grant asta nu inseamna ca e un film super.
nikkolle pe 22 Februarie 2012 20:11
A fost un film frumos de dragoste cu nabadai cam asa ceva ! Frumos!!!!!!!!!! Merita Vazut de cei care iubesc genul asta !
Diana_tgv pe 05 Noiembrie 2009 22:03
hmm.... o comedie romantica putin cam trase de par
ioanaa_ioana pe 18 Iulie 2018 17:08
Cand i-a spus ca are colesterolul 300 si ca este aproape materie solida ,am fost pe jos. Are poante foarte bune,nu multe, dar atat cat sa merite numele de film comedie si nu piesa de teatru. Per total, mult mai bun decat multe alte filme de gen.
lidcos pe 25 August 2013 23:26
un film relaxant pentru seara de duminica :), mi-a placut
Printesa_79 pe 22 Mai 2014 12:01
Un film exceptional
Am vazut filmul !
Este atat de amuzant si cu multe momente vesele si momente romantice ...
Merita vazut filmul !!!

Crissy_2525 pe 09 Septembrie 2012 19:00
Filmul e bun si are multe momente comice ... Sandra Bullock a facut o treaba excelenta !!!
Mellia pe 14 Aprilie 2011 16:05
Hugh Grant mi-a placut foarte mult, el face tot filmul in opinia mea. Mai ales accentul lui :)). A fost draguta si povestea, si sfarsitul, si faptul ca el a demonstrat ca o prefera pe ea in locul milioanelor. Un film bun.
matew10 pe 05 Aprilie 2011 14:09
Sandra Bullock in rolul avocatei inteligente, muncitoare, entuziasta si seducatoare. Apare ca zana buna ce transforma un mediu mai mult sau mai putin ostil, cu tenta de gri in ceva viu colorat. Conformism versus inovatie. Personajul sau are capacitatea de a da incredere oamenilor pe care incearca sa-i responsabilizaze in atingerea obiectivelor companiei. Un joc actoricesc de exceptie ce-l eclipseaza aproape total pe Grant. Pacat ca acesta prin prestatia sa da impresia unei comedii usoare, totusi filmul este salvat de prestatia actritei Bullock.
roxx_88 pe 03 Decembrie 2010 00:39
bun
Sandra Bullock continua sa ma uimeasca,o actrita foarte buna si cred ca nimeni nu poate obiecta,si-a meritat oscarul primit anul acesta cu varf si indesat.Filmul este dragut si poate mai mult pentru distributia lui, Bullock si Grant fac roluri bune.O comedie romantica bine inchegata ,relaxanta cu ingredientele necesare ei,gen de care probabil nu o sa ne saturam niciodata.
Tofan Teodora pe 02 August 2005 20:36
Este cel mai super film.
Andrew pe 24 Noiembrie 2004 18:42
E un film amuzant, dragut si simpatic! Merita vazut! E odihnitor!
Alecsovici Mihaela pe 08 Mai 2003 09:36
Super filmul.Nu m-am asteptat sa fie asa de antrenant, am crezut ca va fii o comedie siropoasa(pt doamne)plictisitoare. Dar surpriza, nici macar nu mi-am dat seama cand au trecut 90. Vizionati acest film si nu o sa va para rau.
Mirciu pe 07 Aprilie 2003 19:44
Din pacate pentru Sandra Bullock, este cel mai slab film al ei. Imi pare foarte rau, pentru ca acest film a tros-o in jos mult. Este una din actritele mele preferate si imi pare foarte rau ca a jucat in acest film. Prestatia actorilor este buna, dar subiectul este foarte slab. Sincer, eu nu l-as recomanda. Are cateva poante dragute, dar slab film. Putin plictisitor. 2 stele din partea mea
Aishor pe 07 Martie 2020 20:14
Bunicel, relaxant... Dar cel mai mult mi-a placut coloana sonora. Si Hugh Grant!
bainca pe 08 Martie 2018 15:53
nota 9 de vazut si revazut
una dintre cele mai bune comedii si filme cu sandra bullock pe care eu le-am vazut , ma amuzat chiar foarte mult si nu doar a fost romantica ca alte comedii cu care m-am obisnuit sa-mi placa numai povestea si actiunea romantica nu si cea amuzanta , dar filmul acesta chiar ma amuzat , si povestea de asemnea mi-a placut , ideea si mai ales actiunea au fost chiar extraordinare , unul dintre cele mai bune filme ale lui sandra bullock si mie chiar mi-au placut aproape toate filmele cu ea. nota 9 +
serban_ionescu pe 05 Aprilie 2017 20:39
Comedie modesta, de categorie secunda care introduce intr-un mod cel putin bizar si fortat-incoerent tema iubirii.
Cu exceptia catorva momente comice dar de calitate cel mult acceptabila, acest film care nu are in fapt nimic captivant cu adevarat, ci mult mai curand modest in ceea ce priveste scenariul conceput, ramane la nivelul unei comedii modeste, de categorie secundara, chiar daca este introdusa in scenariu dar intr-un mod cel putin bizar, fortat-incoerent ("tras de par") si absolut neatractiv , tema dragostei, evidentiata "hodoronc-tronc" la final, intr'adevar FARA PREAVIZ. Consider deci ca acest film nu poate primi decat cel mult nota 5,4-5,5 si numai 5 stele..., adica doar o nota de "treaca-mearga".
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 00:16
Am vazut multe laude si am zis sa ma uit si eu dar nu m-a impresionat.Mie nu mi se pare o comedie romantica foarte mare asa dupa cum am vazut la pareri.Filmul mai mult se concentreaza pe planul profesional dar experimenteaza vietile personajelor de aia nu mi se pare o comedie prea romantica si nici atmosfera nu e atat de buna incat sa miroase a romantism.Finalul pot spune ca mi-a placut desi a fost un pic fortat.
pisicuta1 pe 11 Martie 2012 19:44
da
si mie mi a placut ,puteti sa va destinde ti vazindu l
...........................................................................

SMOCHINA pe 10 octombrie 2012 23:44
nu stiu cum pot vedea filmul!
mihaelatb pe 10 Octombrie 2010 18:03
un film amuzant cu o pereche inedita , dar nepotrivita-din punctul meu de vedere-. Un sfarsit de telenovela.Cel mai mult mi-au placut: 1.apetitul eroinei care atunci cand era preocupata (sau suparata) manca tot ce era trecut pe partea stanga a MENU-ului.
2.Donald Trump ceruse -prin tribunal- interdictia ca ea sa se apropie la o distanta mai mica de.nu stiu cati m de el !

Domolul pe 12 octombrie 2020 23:39
Mișto că știai acum 10 ani cine e Trump. Dar apariția lui pasageră in film sper că ai observat o.
MirceaCeaTanara pe 02 Iulie 2010 14:19
E placut, dar sunt si filme mai bune care merita vazute.
Totusi, nu poti rata un film cu Hugh Grant, nu?

Iulidesprefilme pe 14 Februarie 2013 21:00
O altă comedie romantică pe tema iubirii la prima vedere...
KarGo pe 17 Iulie 2012 05:27
Pe Sandra Bullock este o placere sa o urmaresti, mai ales intr-o astfel de forma buna. Filmul insa, nu este cu nimic mai bun sau mai prost decat altele de acelasi gen. O desfasurare tipica, cateva momente amuzante si clisee specifice. De vazut cand vrei ceva usor si relaxant.
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 22:04
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
DragonMaster pe 04 Octombrie 2011 11:25
Bunicel
A fost destul de dragut filmul dar cred ca se putea si mai bine si aici ma refer la regie si la jocul actoricesc al lui Hugh Grant.Este un film recomandat pt weekend iar nota oferita filmului este 6.
nicoletabargu pe 10 Iunie 2009 12:48
mia placut.......................................................................