Păreri Twins

(1988)

Gemenii

cezarika21 pe 07 Septembrie 2014 21:13
Savuros şi emoţionant în acelaşi timp
"Twins" este genul de film uşurel, amuzant, dar pe care nu te saturi niciodată să-l vezi. Povestea celor doi fraţi gemeni (interpretaţi de Arnold Schwarzenegger şi Danny DeVito) este frumoasă şi sentimentală, tipică filmelor din anii '80 în care accentul se punea pe impactul emoţional al unui film şi nu pe efecte vizuale. Diferitele tipuri de comic (de situaţie, de limbaj, de moravuri şi de caracter) se împletesc în mod reuşit cu acţiunea de bun gust, realizând un amestec cinematografic atrăgător şi savuros care nu-şi pierde farmecul odată cu trecerea timpului. De văzut şi revăzut.
veronica210 pe 29 Martie 2010 09:51
pe vremea lui..Arnold era destul de apreciat :))... oricum cand eram mica imi placeau filmele cu el..
bizonul pe 3 ianuarie 2018 07:15
Desigur, Arnold, nu poate fi apreciat decat de copii. El ca actor lasa de dorit. Cand era mai tanar , parca mai mergea, acum , excesul de trai necontrolat l-a transformat intr-un grobian respingator. Intr-un film mai trebuie si altceva nu numai muschi sau spagaturi a la' Dame.
-Wizz- pe 20 Mai 2010 17:23
dragut film...l'am vazut acum muuult timp,cam 8 ani;)) dar inca mi'l amintesc.mi'a placut mult;) eram mica si nu pricepeam de ce sunt gemeni,deoarece nu semanau :)) wow wow !:))
YgReK pe 07 Februarie 2010 13:45
Un film foarte frumos unde chiar poti rade la unele faze :)
frumusik10 pe 17 Ianuarie 2010 12:49
a fost destul de bun dar nu prea mi-a placut multe secvente din film
gaga pe 08 August 2008 17:07
ii fain cand fac aceleasi miscari.
cioflingar pe 12 Aprilie 2010 12:49
vechi
un film bunicel pentru vremea lui ... ma uitam cu placere la el cand eram mai mic
MirceaCeaTanara pe 09 Iulie 2010 10:01
Bunicel filmul, amuzant chiar, cu o poveste draguta!
emy_sinaia pe 11 Septembrie 2014 12:17
ok.
Gemenii numai gemeni nu sunt, atat de diferiti, asa incat nici nu au succes separati, numai impreuna reusesc sa faca toate prostiile.
matew10 pe 07 Martie 2011 12:40
O epica destul de banala si comerciala insa jucata bine de Arnold si Danny. Carisma celor doi dezvolta o comedie destul de buna. O comedie cu iz de aventura si cu valente romantice.
mihai_iordache pe 19 Aprilie 2011 20:58
o comedie prea buna...arnold bestial(e mai bun in comedii decat in filmele de actiune) si de vito bestial
DjDoryn pe 26 Ianuarie 2020 21:44
Un film de care nu ma plictisesc!!! Desi l-am vazut de peste 90 ori!!! Un Arnold cu mușchi.. Sedus minunat de.. O pustoaica super Hot!!
Salbaticul pe 24 Iulie 2019 19:00
50 caractere,50 caractere,50 caractere,50 caractere=8.
cezarika57 pe 27 Iulie 2018 13:52
Comedie draguta. De Vitto face toti banii, iar AS reuseste sa faca fata in prima sa comedie
AdrianFidi pe 09 Martie 2018 02:40
de filmele bune nu ne plictisim
bell merita oscar pentru rolul webster
bine ca sunt redate din cand in cand la posturile de gen

victor_homescu pe 19 Iunie 2017 20:45
comedie reusita
Una dintre cele mai bune comedii ale anului 88.Arnold/care in mod natural,este un star al filmelor de actiune/alaturi de unul dintre actorii/DeVito,care,tot in mod natural,este un cunoscut de geniu al acestui gen de filme,realizeaza o comedie savuroasa,care nu poate sa fie ignorata,chiar prin trecerea timpului.Twins a reprezentat,pentru producatori,o provocare,fiind construit un cuplu care reuseste sa se completeze foarte bine,scenariul permitand o astfel de colaborare,soldata cu o foarte buna comedie.Un film care a fost,este si va fi vazut cu interes.Merita a fi avut in colectie.
bizonul pe 6 octombrie 2019 06:03
De fapt il prinde mai bine rolul prostului prin filme. In asta dar si in Cactus Jack isi arata el adevarata lui valoare , in aste roluri i se potriveste chipul. In cele unde tot trage mii de cartuse , unde este super erou, nu-l prinde.
bizonul pe 6 octombrie 2019 06:20
Si apoi el niciodata n-o sa fie un Kevin Costner , un Russel Crwe sau Gerard Butler. Nu inteleg cum de-i posibil, o anumita categorie de indivizi , sa-l aprecieze ! Nici Charles Bonson sau Danny Trejo nu sunt niste dragalasi, dar filmele lor sunt cu adevarat filme, sunt facuti ptr. asa ceva.
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 12:07
O comedie reusita pe care am gustat-o cu mare placere.Cei doi ''gemeni'' nu au nici o asemanare tocmai de asta e o comedie spumoasa.Poate unora nu le-ar place dar eu am savurat filmul cu drag chiar daca mai are si momente statice dar sunt foarte multe replici amuzante intre cei doi si nu numai.
balta67verde pe 11 Noiembrie 2016 20:37
Nu prea mi-a placut, nici atunci cand era nou-nout. Daca nu era Danny De Vito, filmul era de 2 sau 3 stele.
zeki pe 06 Februarie 2011 21:59
o comedie foarte reusita , multe faze comice , merita vazut .....
Dar_kvampire pe 06 Februarie 2011 19:26
Super film cu dai actori minunati care au fost amandonati interesanta idea dar actori sunt de milioane
chiba_florin pe 17 Ianuarie 2011 15:25
SUPER SUPER SUPER
SOOOOOOOOOOOOOOOOOOOPER COMEDIE
vi-l recomand cu caldura

bogdi_07_yo pe 15 Ianuarie 2011 23:55
parca nu a fost cine stie ce, dar imi aduc aminte o replica : Armold-"poate semanam ca 2 picaturi de apa" (el si DeVito)
mihaelatb pe 12 Octombrie 2010 23:17
O COMEDIE PE CARE MERITA SA O VEZI INTR- ZI DE DUMINICA,CAND PLOUA AFARA SAU ESTE PREA URAT CA SA IESI DIN CASA.S-a contat pe umorul extemelor !
roxza pe 08 Octombrie 2010 20:13
Danny devito a facut tot filmul,comedie nu prea a fost ..
fireskull pe 08 Octombrie 2010 16:40
un film de comedie care mia placut foarte mul. Arnold Schwarzenegger si Dany DeVito joaca foarte bn imi place cand fac aceleasi miscari:)
Mihai2508 pe 21 Septembrie 2010 16:23
Un film bun, i se potrivesc si comediile lui Arnold Schwarzenegger, insa este bun pentru perioada in care a fost facut, dc era facut in zilele noastre nu ar fi avut acelasi succes.
madalinamercioiu pe 13 Mai 2010 15:59
Am vazut si eu filmul mai demult. ce pot spune despre acest film? Cred ca este frumos
caroldaniel67 pe 30 Aprilie 2010 11:21
Ce vremuri...
...cu filme vazute pe casete VHS, seara in grup cu prietenii...
Film dragut...si atat!

cosmin_kedii pe 07 Septembrie 2013 08:57
Foarte minunat și un film bun Jocul de actorul DeVito doar dincolo de laudă . Și Arnold nu este rău . Arnold Schwarzenegger și Danny DeVito au creat un duo minunat și unic . Aceasta este , probabil, unul dintre cel mai neobisnuite roluri din istoria de la Hollywood , și, desigur, gemenii cei mai neobișnuiti . Începe cu faptul că , aparent, Julius și Vincent sunt total diferiti
claudiu-daniel-lugoj pe 13 Martie 2010 13:00
Sincer nu mia placut acest film,nu prea ma facut sa rad,un film mediocru zic eu.
Cristi Weed pe 12 Mai 2008 16:09
Asta e o prostie de film ! Arnold nu poate juca un rol mai serios .... sau mai comic !
alin_06 pe 17 februarie 2010 21:13
Toate filmele de comedie in care a jucat Arnold Schwarzenegger toate sunt prostii dupa parerea ta Cristi weed.
-Wizz- pe 20 mai 2010 17:21
exact,aproape la toate a zis asta;)