Păreri TRON: Legacy

TRON: Moștenirea

marius_em pe 17 Decembrie 2010 10:33
Ce e prost in '82, e prost si in 2010
In primul rand, Tron nu e SF, e MF (magical fiction), pentru Disney calculatorul fiind un obiect magic, iar it-istii un fel de vrajitori ce spun incantatii si puff, puff, iese o explicatie stiintifica parca spusa de un junkie, "it's like a grid, man, and like programs and shit walk around and glow and look all cool". Lucrurile puteau fi explicate mai bine daca cineva undeva in echipa aia a lor de scenaristi facea o minima documentatie. Dar nu asta a contat, e un film facut sa-ti ia ochii, si atat.

Bun, nu i-a interesat partea tehnica, poate totusi are o poveste buna, nu? Nu. Si partea proasta nu e ca povestea e de un plictis ingrozitor, ci ca filmul asta e si atat de pretentios incat in loc sa acopere lipsa unui plot decent cu destula actiune si explozii si alte rahaturi incat sa ti se para ca nu pierzi timpul cu un episod din tanar si nelinistit, parca in ciuda exact pe… citeşte

ovidkinho pe 2 ianuarie 2011 00:41
super frumos
alasis4you pe 30 decembrie 2011 19:51
poate peste cateva zile-o luna o sa fie in top filmu asta
Alex4Fun90 pe 17 Decembrie 2010 03:05
Efecte vizuale de nota 10 si actiune destul de consistenta . Merita vazut la cinematograf ( de preferabil la Imax ) . Mi-a placut mult , nu-l ratati
claudiu7boss pe 20 Decembrie 2010 13:12
Review propriu
Grafica & ES: 10 deoarece filmul se desfasura in cea mai mare parte in lumea virtuala numita "RETEA", un mare plus aici este felul in care l-au intinerit pe Kevin Flynn pentru al interpreta pe Clu si modul in care l-au animat tot filmul.
Sunetul:8 dat fiindca muzica este potrivita pentru film (muzica electronica) facuta de Daft Punk cu anumite influente de Hans Zimmer.
Poveste: 7.5 vorbind acum de TRON(1982)...si ce sa schimbat in Legacy: in primul rand razboiul, de la razboiul intre Kevin Flynn si presedintele companiei ENCOM cu creatia lui (Master Control Program) la razboiul intre creatia lui Kevin Flynn (Clu) si el insusi ajutat de fiul sau si de ultimul ISO (Quorra).
Un mare minus aici deoarece nu se vorbeste prea mult despre "programul" pentru care a fost creat filmul, si anume TRON. Un program tip antivirus care trebuie sa curete "RETEAUA" de virusi, de programe… citeşte

Monotone pe 21 decembrie 2010 18:11
Sunetul e de 7,5 dar povestea de 8 :))) P.s: nu stiu ce lume imaginara era in Shutter Isnland asta de care vorbesti tu.. "Desamagitor" review
Vegas pe 16 februarie 2011 18:28
Fail
yoyo_jarre pe 19 Decembrie 2010 17:12
blockbusterul anului
excelent film ! nici nu stiu ce sa zic .... awesome ! si muzica si efecte si actori , chiar si povestea este buna ( altora poate nu le place ca nu l-au vazut pe primul ) daft punk s-au integrat perfect cu actiunea filmului , au facut o treaba excelenta ! de la mine are nota maxima acest film ! inca ceva: nu il mai comparati fratilor cu avatar sau ce incasari o sa aiba , sunt doua filme absolut diferite , nu au nici o treaba unul cu celalalt ! traiasca imax-ul ! :))
devore pe 9 ianuarie 2011 21:05
Povestea este chiar slaba. Rau de tot. Programe care arunca cu discuri unele catre altele ?! Iar unele urasc utilizatorii, in timp ce altele tin cu utilizatorii. Absolut penibil.
Patri_99 pe 27 Decembrie 2010 21:39
super
Un film grozav dupa parerea mea. :) Momentele cand ajunge in Retea in 3d erau super!
Marin10 pe 23 Decembrie 2010 12:05
Capodopera pentru mine
Nu-mi pasa ce spun altii mie mi s-a parut un film destul de bun.
LavyBogdy pe 28 Iunie 2010 17:33
Locul acțiunii seamănă puțin cu Quest World saw mi se pare mie?Oricum,îmi place trailer-ul și sper să fie o poveste captivantă,chiar puțin thriller și nu doar acțiune.
P.S : Ce simpatic li se văd fețele în cască.
Insatisfacția omului de a trăi în lumea reală,nevoia disperată de a conduce,de crearea unei lumi perfecte o lume fără sentimente,fără natură.
Dacă filmul s-ar fi oprit în minutul 46 i-aș fi dat 9 fără ezitare dar n-a fost să fie.Sunt foarte dezamăgit de poveste,care este mai mult ca banală,este lipsită de aproape tot.Soundtrack-ul este nemuritor,cei de la Daft Punk înțelegând scenariul mai bine decât regizorii.

lulutz pe 22 august 2010 23:28
Intradevar, nu esti singurul caruia i se pare ca seamana cu Quest World din desenul Johny Quest .....
Valeria22 pe 5 ianuarie 2011 16:00
Cred ca tron Legacy depaseste cu mult ideea desenelor Johnny Quest pentru simplul fapt ca este jucat intr-o maniera extraordinara.
klaudya_e pe 08 Martie 2010 18:22
astept cu nerabdare filmul. trailer-ul pare destul de promitator...
Valeria22 pe 11 decembrie 2010 17:08
Din punctul meu de vedere e mai mult decat promitator si eu mi-am rezervat deja bilete online pentru ca sunt convins ca nu se vor mai gasi inainte de premiera
klaudya_e pe 19 decembrie 2010 21:51
pana la urma tot la Pitesti l-am vazut..mi-a placut f. mult cum au continuat povestea, efectele, muzica, actorii...jeff e unul din preferatii mei
MissBlossom01 pe 29 Noiembrie 2010 19:32
Film ok .
melania89 pe 3 decembrie 2010 14:55
O sa fie un film foarte bun. Areun buget de 300 de milioane de dolari!! O sa fie mai misto decat Avatarul.
MissBlossom01 pe 2 februarie 2011 14:06
Mult mai multe decat la asta,serios.
daddyxtc pe 02 Ianuarie 2011 02:11
de evitat
in afara de sondtrack, e chiar o mare pierdere de timp. nici pasionatii de jocuri n-ar aprecia acest cliseu de film nereusit
Biggy pe 26 Decembrie 2010 22:52
o aberatie
efectele 3d sunt jalnice, sub nici o forma nu e de vazut la imax.
scenariul e o aberatie iar realizarea o ineptie.
in rest am ramas fara epitete

Vegas pe 16 februarie 2011 18:27
Review-ul tau ar trebui pus pe fiecare revista sau site care se ocupa de filme,pentru ca mai mult de atata nici nu ai ce sa spui.
brutalistic pe 20 Decembrie 2010 19:42
merge la cinema
jos palaria pentru Daft Punk, a carat filmu pur si simplu. in rest slowmo cu galeata si nimic special, nu poti sa ai pretentii de la Disney.
Monotone pe 22 decembrie 2010 11:13
TRUE
fluflu pe 16 ianuarie 2011 13:04
valeria maica, altceva mai bun nu ai de facut sau e pe bani? parca ai analiza guvernarea nasoala in termeni extraordinari. pe unde citesc dau de tine, mai lasa-i si pe altii sa zica de rau ca filmul este de tot ...
midnight_caller5005 pe 09 Martie 2010 18:56
Tron Legacy
dupa cum se vede din trailer si dupa distributie va fi continuarea filmului din ani `80. un film care va avea mai multe continuarii. va fi cel putin o trilogie.
Valeria22 pe 11 decembrie 2010 17:07
Filmul e foarte tara si avand in vedere bugetul pe care l-a avut de 300 de milioane de dolari, merita vazut la cinema 3D
PraetorianX pe 12 decembrie 2010 15:43
Filmul ester deja Duologie. ;;)
vrabie pe 21 Decembrie 2010 15:19
publicitate de nota 10, iar produsul de 5
ei bine ce sa spun un film la care mam asteptat sa fie chiar ceva extraordinar, dar odata ce a aparut pe ecranul cinematografului ca acest film contine si scene in 2d, mi sa dus cheful de al mai viyiona. Totusi am ramas sa-l văd, majoritatea timpului am creyut ca doar subtitrarile fac efectul placut al filmului 3d.
Scenariul a fost bunicel in schimb cu ideea că întro lume virtuala am putea intra sau ieşi, iar pe lîngă asta şi ca nişte programe sar putea transforma şi sa ajungă in lumea reala este o idee originala, totuşi lipsită de fascinanţa.
Personal imi pare rău că am mers la film, puteam sal vad acasa cu aceeaşi plăcere şi dorinţă.

Sebii pe 29 Noiembrie 2010 23:50
Sebii
@@@@@@@@din trailer nu-mi place @@@@@@@numai tampeni scot aste in ultima vreme
Valeria22 pe 5 ianuarie 2011 16:01
Oricum, trailerul ca trailerul, da filmul merita vazut in cinema pentru a fi inteles complet si pentru a trai adevarata experienta Tron Legacy!
Flik pe 24 Decembrie 2010 16:30
8,5/10, pentru că efectele 3D nu m-au lăsat cu "gura căscată". Au fost câteva momente 3D, în rest tot filmul a fost 2D. Povestea mi-a plăcut, mai ales melodiile din film făcute de către Daft Punk.
legolas05 pe 30 Decembrie 2010 13:28
am vazut filmul si mia placut foarte mul......va recomand sa il vedeti
devore pe 9 ianuarie 2011 21:17
dar ce rau ti-au facut bietii oameni de le recomanzi sa isi arunce bani cu mersul la filme puerile ?!
legolas05 pe 9 ianuarie 2011 21:49
oki......fiecare are gusturile lui
Ra7ul pe 28 Decembrie 2010 00:03
In afara de cateva efecte speciale filmul nu are prea multe de oferit .Ma asteptam la mai mult.
DarkBogdan pe 30 Decembrie 2010 19:45
O porcarie
Niciodata nu m-a luat somnul la un film la cinema! Aseara tocmai mi s-a intamplat! Asteaptam doar sa se termine prostia aia, si sa plecam acasa. Povste tampita. FINAL PREVIZIBIL. Nici nu stiu ce sa laud la el...efectele speciale...pfffff am vazut la alte filme mult mai interesante. Bani dati de pomana la cinema, nu se merita! Primele 20-25 de min m-a captivat, dar apoi dintr-o data monotonia. de cand s-a vazut cu ta'su, s-a stricat filmul.
devore pe 9 ianuarie 2011 21:14
In cazul meu s-a rupt filmul in momentul in care l-au bagat in arena sa arunce cu cercuri in celelalte "programe". Introducerea acelor lupte pur si simplu mi s-a parut trasa de par : singurul lor scop a fost sa serveasca drept pretext pentru efecte speciale.
djmorientss pe 26 Decembrie 2010 23:14
l-am vazut la cinema... nu se merita arunci bani degeaba :)
Sile007 pe 15 Septembrie 2010 14:34
no 1 anul asta
asta da film,am inteles ca are buget de 300 mil $!povestea filmului este mai mult decat interesanta!!
AeroX pe 21 octombrie 2010 15:38
eu am aflat ca bugetul e estimat la 170 mil $
cavallioty pe 22 decembrie 2010 00:48
bugetul de 300 milioane se refera si la partea de publicitate
VasyL pe 04 Decembrie 2010 14:53
SF-ul anului cu siguranta !!!
Un mega film, sper sa se ridice la nivelul avatar, chiar si mai bine ! Merita vazut la cinema, mai ales ca e si 3D !!!!
CostinN pe 08 Ianuarie 2011 10:08
Artificiu
Am asteptat sa vad filmul de ceva vreme. Promitea mult insa partial a dezamagit. Daca se trata mai serios se putea dezvolta filmul intr-o serie de 2-3 parti pentru ca dupa cate am auzit povestea este mai elaborata si mai interesanta. Daca te duci pentru efecte speciale + 3D nu ai ce pierde, in schimb scenariul lasa de dorit, este comprimat, dialoguri simpliste. Actorul principal mai are de invatat de la Jeff Bridges si Olivia Wilde, carora nu am ce sa le reprosez. In final nu veti regreta daca vizionati acest film dar nici nu va asteptati sa fie un blockbuster.
moonlily pe 02 Ianuarie 2011 16:45
Daft Punk
Eu m-am dus la film special sa-i aud pe Daft Punk. Nu ma asteptam la prea multe de la film, dar m-am asteptat sa aud muzica buna. Si asa a fost.

Filmul a fost bun, efecte speciale super.
Eu nu caut perfectiunea, dar putea fi mai bun la capitolul poveste.

devore pe 9 ianuarie 2011 21:35
Hmmm, cred ca ar fi trebuit sa il angajeze pe Cal in echipa de scenaristi. El ar fi obtinut perfectiunea !
scumpikka pe 26 Decembrie 2010 18:55
l-am vazut astazi. Prima parte a filmului este 2D, abia cand intra in lumea virtuala, apare si 3D-ul. Per total, efecte ok, actiunea in sine cam banala. Nu este la nivelul Avatar. Ii acord 9...
DragutCosmin pe 05 Ianuarie 2011 23:04
Filmul luni decembrie
pot spune ca Tron Legacy este un film care cu siguranta 110% pot spune ca va lua locu 1 la efecte la premiere .......................Este un film cu o poveste interesant si plina de mister care zic eu ca te captiveaza in fiecare minut al filmului .......................Rolurile actorilor interepretate impecabil merita nota 10 ..........Stiti e usor a spune lucruri despre film urat ca nu tia placut o parte a filmului o chestie ........dar 7,9 si twilight 8,3 inca nustiu frtae ce vedeti la monumentu prostiei Vampiri in in sec 21
Railysse pe 4 martie 2011 17:50
Asta credeam si eu, ca va lua locul 1 la efecte speciale! Este imposibil sa nu ia nici macar o nominalizare! Astia isi bat joc de noi, sau cei care critica nu au auzit inca de filmul asta?
Kos_min pe 26 Decembrie 2010 22:42
mda
L-am vazut!Mi s-a parut prea fantastic pentru varsta mea (27).
Railysse pe 26 Decembrie 2010 14:18
Tron: Legacy 3D(2010)
Astazi o sa merg sa vizionez "Tron: Legacy 3D". Nu prea am fost la filme Sci-Fi pana acum. Doar la "Avatar" in rest am fost deobicei la filme Fantastic pentru ca ma pasioneaza mult efectele speciale. Acum sa ne intoarcem la filmul asta... Am asteptari destul de mari de la el pentru ca am vazut trilerul am citit si pe alte site-uri mai detaliat despre film, l-am vazut si pe cel din 1982, efectele speciale mi se par foarte super, la fel si muzica. Acum despre poveste, o sa vad filmul si va spun cum a fost cand o sa vin. Si apropo de efectele speciale... Daca va ganditi bine la Filmul Tron cam toate lucrurile sunt cubice, plate, multe chestii simple. Cam asta se poate face si in niste programe ca 3D Max, Cinema 4D, desigur, programe mai simple. Va dati seama ca efectele speciale nu o sa iasa asa de fine cu programele astea dar o sa iasa ceva de genu'. Eu cred ca voi ziceti ca filmul are… citeşte
Railysse pe 27 decembrie 2010 11:30
Uitati parerea mea despre film. Sa incepem cu povestea care a fost foarte interesanta. Din primele 15 minute din film te captiva si simteai ca traiesti acolo. Nu le recomand copiilor sub 14 ani pentru ca este destul de greu de inteles si foarte dur. Cand iesi de la film sigur ati simtit un sentiment ciudat de parca te bucuri ca traiesti in lumea reala ci nu acolo. Toata actiunea s-a petrecut in cele 8 ore inainte sa se inchida portalul. Acum despre efectele speciale care au fost foarte interesant realizate. Ma iertati de ce am zis mai sus ca efectele speciale sunt foarte banale, pentru ca mi s-au parut extraordinare. Insa sustin faptul ca voua vi s-a parut ca acest film are cele mai bune efecte speciale numai din cauza ca totul era viu colorat si peste tot erau reflectii. Ganditiva cum era filmul fara toate luminile acelea si reflectiile. Sunt sigur ca nici nu va duceati la el. Muzica a fost potrivita filmului si iti dadea o senzatie interesanta. Interpretarea actorilor a fost bunicica dar constat ca se putea mai bine. In concluzie filmul "Tron: Legacy"(2010) este un film pentru cei care sunt fani ai filmelor Sci-Fi. NU DATI NOTA PANA NU CITITI SI ACEST COMENTARIU LEGAT DE PRIMUL.
Railysse pe 4 martie 2011 10:44
OMG! Nici macar o nominalizare pentru efectele speciale? Este imposibil, doar daca nu cumva am avut dreptate in ce am zis despre efectele speciale in primul comentariu.
piticot123 pe 15 Decembrie 2010 10:40
Intrebare: Ce ati alege dintre Tron si Megamind?....:D
MissBlossom01 pe 15 decembrie 2010 16:53
Tron..Dar am fost si la Megamind si e foarte dragut daca vrei sa te relaxezi,e mai pentru copii asa..depinde ce iti place mai mult.SF sau animatie.
MissBlossom01 pe 17 decembrie 2010 21:53
:))
Robert_Scorpion pe 02 Ianuarie 2011 14:18
aiurea
filmul l-am vazut la cinema 3d. parerea mea NU VA DUCETI..unul din cele mai slabe filme cu buget mare.pacat de timpul pierdut vizinand-ul..Nota 1 cu indulgnta..
devore pe 9 ianuarie 2011 21:27
Si eu zic NU va duceti.... Culmea este ca nici macar efectele speciale nu mi s-au parut cine stie ce : fiind imaginea mai mutl intunecata pe mine filmul la 3D imax m-a obosit . Inca ma mai doare capul, dupa vreo 5 ore.
victor_neo75 pe 31 Decembrie 2010 00:29
TRON: Mostenirea este plin de efecte vizuale si muzica electro (Daft Punk), dar povestea e monotona !!!
"TRON: Legacy" era anuntat ca un mare film inca de la inceputul anului cand Avatar facea valuri la cinematografele de la noi si din toata lumea ! Ce am vazut in preview-ul de 23 de min din 28 oct m-a cam dezamagit, iar acuma filmul de aprox 2 ore nu se ridica la inaltimea asteptarilor !

Povestea incepe promitator, dar apoi continuarea lasa de dorit dupa ce fiul lui Kevin Flynn (Jeff Bridges) intra in lumea virtuala a jocului TRON. A lasat de dorit si intinerirea nemesis-ului Clu (Jeff Bridges cum arata in anii '80). Filmul din 1982, desi nu avea efectele speciale de acum, macar a compensat la capitolul scenariu care iti mentinea interesul !

"TRON: Legacy" merge de vazut la cinema normal doar pt efectele vizuale futuriste si coloana sonora electro a celor de la Daft Punk, 3D-ul este, iar a nu stiu cata oara, de umplutura ! Nu se compara cu experienta superioara… citeşte

romerge2000 pe 28 Decembrie 2010 14:45
Am vazut filmul si mi se pare ridicol....O lume fantastica in care totul este posibil...Pentru cei pasionati de desene animate este un film bun ...pentru mine unul...lasa de dorit
Maryke pe 24 Decembrie 2010 23:55
Nu sunt un adept al filmelor Science Fiction dar avand in vedere faptul ca filmul e plin cu actiune si suspans, m-am lasat dus de val si l-am urmarit pana la capat :-).. recunosc e foarte reusit.. din partea mea un film foarte bine realizat ! Notez : FOARTE BUN !!!
elittte pe 22 Decembrie 2010 19:07
Deceptie
Audienta = max. 16ani
Nici pe departe nu se apropie de Avatar, vazand comentariile anterioare

tibycom pe 28 Aprilie 2010 23:53
avatarul lui 2010. tron legacy va face furori asemeni avatar - ului pt ca este filmat in imax 3D. romanii deja au prins gustul 3D dupa ce 10 saptamani sala imax din afi cotroceni era plina in fiecare zi la orice ora te duceai si in iarna le vor umple iar la acest film
kalamity90 pe 26 Decembrie 2010 01:32
3 stele pt efecte,muzica,montaj....in rest :absolut patetic....cred ca in viata mea nu am vazut un film cu replici mai penibile ca aici...conversatii din 3 cuvinte si replici dintr-un cuvant tot filmul...efectele sunt intr-adevar reusite,iar muzica celor de la daft punk la inaltime ca intotdeauna,dar doar cu atat nu faci un film de calitate...povestea desi incepe destul de bine devine banala in cateva minute si plictisitoare...noroc cu urmaririle alea prin arena care mai ridica putin nivelul filmului...cat despre Garret Hedlund ar trebui sa se lase de actorie ca parca face teatru...iar despre prestatia lui jeff bridges...inca ma apuca rasul cand ma gandesc la conversatiile cu fi-sau si il striga cu apelativul maaaan de parca ar fi ceva boschetar si nu odrasla lui....in fine dupa parerea mea nu se merita sa pierzi 125 de minute din viata doar pentru niste efecte speciale care oricum nu… citeşte
edye pe 21 Decembrie 2010 10:49
L-am vazut pe ecran 3d , povestea filmului lasa de dorit , daca nu era 3d in primele 20 de minute ma ridicam si plecam
geo199408 pe 06 Decembrie 2010 17:41
Sper sa fie cva de el.
astept cu nerabdare filmul. trailer-ul pare destul de promitator... dar nu prea:P
Medicate pe 17 decembrie 2010 22:24
=)) o prostie mai mare ca a ta n-am auzit pana acum. Cum poti spune ca trailer-ul pare promitator, dar nu prea? Esti incult(a) nu ma intereseaza ce sex ai!!!
-Wizz- pe 26 decembrie 2010 20:27
:))))
BenPC pe 02 Martie 2011 23:47
Indreapta-te spre lumina, Quorra
... intr-o lume intunecata, luminata doar de lumini de neon, asta ii spune Kevin (Bridges) personajului interpretat de Olivia Wilde cand o directioneaza catre portalul miraculos. Asta e doar un exeplu din multele lucruri care n-au sens in filmul asta sau sunt pur si simplu stupide. Deci povestea e la fel de terci ca in filmul original aparut in '82, idee care poate avea sens sau valoare in anii respectivi dar in 2010 nu functioneaz. Un plus evident ar fi muzica, fiind cel mai bun aspect al filmului, si pe urma cateva scene de actiune care din pacate sunt prea putine.
alexander_87 pe 13 Ianuarie 2011 08:02
alexander_87
Un film bun, dar...nu a excelat prin a avea o poveste captivanta si ceva care sa-ti starneasca o emotie...
www.axyy-filme.com pe 09 Ianuarie 2011 12:58
Dap
un film bun dupa parerea mea l-am vazut si la cinema si pe calculator dar va recomand sa il vedeti in cinema ca se vede mai frumos ;) plus efectele speciale sunt mai tari
giulian21 pe 07 Ianuarie 2011 11:21
tron
Filmu parea foarte tare inca din trailer...de obicei te captiveaza traileru si spui ca merita sa vezi filmu...insa uneori se intampla sa nu fie la fel de bun ca si traileru.
Insa de data asta Tron a fost la INALTIME :D

LE5100KW pe 04 Ianuarie 2011 22:34
Un film care mi-a placut, oricum gusturile nu se discuta!
muresan_robert pe 03 Ianuarie 2011 12:50
L-am vazut in cinema....si a fost super tare...nu te-ai plictisit...si a fost foarte spectaculos
devore pe 9 ianuarie 2011 21:28
Sper ca glumesti ...
taifas pe 02 Ianuarie 2011 18:08
Efecte vizuale bune, actiunea cam lasa de dorit ... nu m-a impresionat cu nimic. E bun de vizionat daca n-ai nimic interesant de facut.
mikelle pe 30 Decembrie 2010 01:35
D/efecte ??
O poveste monotona cu un scenariu plin de lacune , totul supradozat cu efecte speciale suficient cat sa nu-l mai poti cataloga nici macar ca S.F.
Dan Gerose pe 29 Decembrie 2010 14:51
dezamagitor
cateva curse virtuale misto + olivia wilde + daft punk. un film de duminica http://bit.ly/hPOjNh
superdepeche pe 08 Ianuarie 2011 04:37
dezamagit
eu am vazut filmul aici in germania si vreau sa spun ca sunt tare dezamagit,mai ales dupa atata publicitate,masiva si ..agresiva
slabut din orice punct de vedere
doar daca nu ai ceva mai bun de facut..orice!

devore pe 9 ianuarie 2011 21:37
prefect de acord. Mai degraba te uiti la pornache . :D
AndreiOM pe 06 Ianuarie 2011 13:04
Pierdere de timp
Nu ştiu cum de vi s-a părut un film bun că eu m-am plictisit groaznic. La puţine filme mi-am dorit să ies din sală după primele 20 de minute.

Toată acţiunea se putea rezuma uşor la un scurt-metraj, şi sigur ieşea ceva mai interesant. Actoria lasă de dorit, replici penibile, de genul Sam Flynn: „Nu te voi părăsi, tată!” Tatăl său: „Ia-o şi pe ea!”, efecte - mai mult lipsă decât prezente.

Un film care putea fi filmat foarte uşor în Twice, cu MAC-uri, PARi şi lasere, staţi liniştiţi, totul părea identic. Cele mai frumoase secvenţe din film sunt cele filmate la început şi la sfârşit, când protagonistul este în lumea reală.

Şi cum parcă nu era destul până şi subtitrarea a fost făcută în batjocură de cei de la Hollywood Multiplex: în penultima secvenţă, atunci când Sam iese din sala de jocuri, se… citeşte

Monotone pe 12 ianuarie 2011 16:46
DU-TE BA LA TWICE