Păreri Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Răzbunarea celor învinși

paser pe 10 August 2009 13:54
Lame
Cu mult, foarte mult sub primul, daca primul povestea ma facea sa ma uit la tot filmul in asta nici ca nu exista. Cica vede nu stiu ce semne blabla, noroc ca la cinema da volumul tare si nu m-a lasat sa dorm. In concluzie continuarea asta e atat de proasta incat nu pot sa spun cat de proasta e.
par4zi7u pe 10 august 2009 17:01
prost ca tine
mazzy96 pe 23 iunie 2012 01:02
cristy ,sigur ca tu esti un cunoscator al filmelor bune :))...filmul asta e facut numai cu CGI .Nu e nimic bun la el .Si ce ai tu cu filmele vechi ?Unele sunt mai bune ca majoritatea filmelor de acum ca de exemplu: The Godfather
mitimarius pe 16 Iulie 2009 10:46
Este probabil unul dintre cele mai bune filme de actiune ale anului
stefan_bjj pe 1 septembrie 2009 02:54
ai vazut filmul?
icegirl pe 15 mai 2012 14:25
I don't wanna live on this planet anymore :|
kl pe 04 Iulie 2009 15:21
short comment- MARVEL COMICS RULES!!
filmul n-are nevoie de prea multe comentarii, e fb ca orice film bazat pe MARVEL COMICS:superman , x-men, spiderman , transformers, hulk,punisher,elektra,fantastic 4.etc (cu exceptia batman-care e de la dc comics-la fel de bun)e Un must see.punct.
shooter pe 6 iulie 2009 14:34
corect.un comentariu la obiect.
gogutz pe 8 aprilie 2010 01:58
comentariu foarte bun!;)
octav_pmo pe 10 Iulie 2009 10:57
Salutare, am vazut si eu filmul la cinema si pot sa spun k nu prea ma dat pe spate.in primul rand e mult mult mult prea LUNG (de la 22 30 sa iesi din sala la unu noaptea) .Fazele cu roboteii si glumitele lor te duc cu gandul la men in black.Dialogurile cel putin ale robotilor sunt o catastrofa . Si nu inteleg ceva o rasa asa de avansata k acea a autobotilor nu avea nimic mai bun de facut decat sa stea inchisi intr-un hambar al guvernului sua pana aparea vreun conflict sa se duca sa il rezolve... patetic.Recunosc k poate judec putin cam aspru filmul , dar asta se datoreaza si faptului k ma-am saturat de atatea sf-uri, mai vreau si eu un film cu oameni nu numai su roboti terminatori(tot roboti),foarte multi MEN(i):X,SUPER,SPIDER,IRON,BAT,etc nu mai pun la socoteala restul filmelor cu eroi,vampiri sau oameni cu puteri.KAM atat astept sa ma faceti manelist, telenovelist s.a.m.d cum faceti… citeşte
iceman003 pe 10 iulie 2009 14:14
in primul rand ei nu vruiam ca lumea sa afle de prezenta lor p pamant........c sa intelegi dak nu ai cu ce..
yusaw pe 16 aprilie 2010 14:37
pai cei care au criticat filmul.. au spus ca e o porcarie de film.! alta e sa spuna ca e porcarie si alta sa spuna ca pur si simplu nu le place! gusturile nu se discuta.. dar totusi sa nu jignim ce se chinuie altii sa faca... in fine...
patry16 pe 01 Iulie 2009 14:47
Super tare....efectele sunt extraordinare.....povestea la fel.....genial :) :D
Felicitarile mele, Michael Bay

Sonny pe 1 iulie 2009 15:51
@cazaresulina frate...ai postat gresit:)
mihairie pe 5 decembrie 2009 16:24
mai frumos decat prima parte poveste filmului este interesanta....efectele super....dau nota 8 filmului
critic_ pe 26 Iulie 2009 03:39
am incercat...
MINUSURI> Un scenariu scris de un copil de 5 ani, o regie care se bazeaza pe oameni fugind in slow motion si multi roboti inconjurati constant de camera de filmat, un tip ce moare pe juma si ajunge in raiul robotilor, ceva roboti din ghetou, glume de toaleta (caini reguland roboti etc), o armata americana formata din cretini, gauri in poveste cat vaginul lui Udrea (imi permit o gluma ieftina la recenzia asta ieftina), 2 ore si jumatate pt un material de scurt-metraj si in general plictisitor ca dracu (mai ales a doua jumatate, unde o ora sunt doar explozii intr-un desert).
PLUSURI> megan fox e eyecandy si efectele speciale sunt printre cele mai bune vazute de mine vreodata, dar nu ajuta absolut de loc gunoiului astuia de film.

ooo333 pe 28 iulie 2009 11:10
ba...vam mai spus si va mai spun la astia care spun de filmele super cas naspa ducetiva ma la otv si ajutatil pe dan diaconescu so gaseasca pe elodia !
y0nutz21 pe 7 ianuarie 2012 23:29
ce tembel mai esty criticule :)) LOL!!!
shooter pe 30 Iunie 2009 16:47
uauuuuuuuuuu !!!!!!!!!
ce pot sa va spun...................sa aveti grija sa inchideti gura ..pentru ca asa va va gasi sfarsitul acestui film cu gura deschisa la propriu si super incantati de ce se intampla pe ecran.daca v-a placut prima parte ....pe asta o s-o idolatrizati........sunt aproape fara cuvinte si foarte impresionat de acest film .de data aceasta noi luptam pentru a salva un robot (si implicit lumea),nu invers .e mai mult decat impresionant ca 90% din lupta de la sfarsit e dusa de oameni impotriva "robo railor" .o capodopera sf care TREBUIE neaparat vazuta chiar daca sunteti pe patul de moarte ,luati o pauza ,nu trebuie sa muriti pana nu vedeti acest film.
aad pe 02 Iulie 2009 23:20
chiar mi-a placut!!! nu am mai fost de ceva vreme la un SF si daca si sotiei mele i-a lasat o impresie buna....eu ce sa mai zic!!!?
gaby10 pe 28 Iunie 2009 23:31
super tare
cel mai tare film pe care lam vz pana acum merita sa il incercati:>:P
cataradu pe 17 martie 2010 10:56
dak ai mai mult de 16 ani si ti s-a parut ''super tare'' e un pic cam ciudat,
bizonul pe 30 iunie 2018 06:57
Cand o sa te "trezesti" sau poate cand o sa mai cresti, o sa-ti dai seama ca filmul este o tampenie.
Radu1711 pe 03 August 2009 11:40
Radu1711
Imi place la nebunie filmul, astept cu nerabdare continuari tot mai spectaculoase.
theodor09 pe 26 iunie 2010 11:00
Asa e filmu' asta nu e rau nush de ce il criticati atata!
cyrilgeorge pe 20 Iulie 2009 18:57
super film
este un film extraordinar , mai mult de atat aproape toate efectele expectand masinile roboti , sunt 90% reale deci este de invidiat , de aceea are un succes f mare , merita vazut , sper sa ia un oscar anul acesta sau viitor :)
claudiu-daniel-lugoj pe 16 septembrie 2009 20:32
in afara de efecte nu are nimic,scenarilu e groaznic,iar despre oscar sa fim seriosi,asa film nu are cum sa cistige.Prima parte a fost un real succes dar a doua lasa mult de dorit.
Tiger_K1dutzzu pe 23 martie 2014 20:27
#claudiu-daniel-lugoj tu nu ai cum sa castigi un premiu la limba romana la cum vorbesti.
LunchBox pe 26 Iunie 2009 11:18
Este PG-13. Nu te poti astepta la mare lucru din partea lui.
wiggy pe 23 Iunie 2009 13:55
Titlul filmului
Singura problema este ca titlul e gresit, si ma refer la traducerea in romana."The Fallen" se refera la un robot care poarte acest nume, si nu la decepticonii care si-au luat bataie in primul film. Dar oricum multe din titlurile filmelor au fost schimbate si mai urat de atat. La Watchmen n-au putu sa lase titlul cum era, a trebuit sa-l schimbe in "Cei ce vegheaza", :|care e foarte penal.
BlackJack pe 25 iunie 2009 13:21
Poate ca asa au vrut el sa il pun doar nu sunt prosti :)....The Fallen poate sa insemne altceva intr-un anumit context....daca nici ei care vb engleza nu stiu credema noi nici asa nu stim atunci :))
optimus.prime pe 03 Mai 2009 13:49
cel mai tare film!
de efecte nici nu se mai pune vb !!!!
Bft !!

Barricade pe 24 decembrie 2009 00:10
Cel mai tare film creat vreodata! Nu degeaba a costat 200 de milioane de dolari! Felicitari Michael Bay! Efectele speciale sunt fantastice! De abia astept Transformers 3!
cinefil29 pe 27 Iunie 2009 21:21
dabia astept sa ajunga si in ploiesti:Xoricum apare p trakere:)
Sonny pe 27 iunie 2009 22:53
mdeah...dar pe trackere apar variante najpa kre se vad prost...de exemplu CAM asa ca e mai bine sa`l vezi la cinema ;)
cataradu pe 17 martie 2010 10:58
cinefil29 - rusinicaaaaaa ,in cinema se vede un film bine, mai lasati tigarile si saormele si dati o fuga la cinema
cristi88 pe 26 Iunie 2009 23:47
genial
o actiune constanta, diferita in fiecare secunda, care te tine in scaun peste 2 ore.
un film genial cu dialoguri geniale si amuzante

Lucian333 pe 29 Iunie 2009 12:34
Rezumat.
Nu am sa fac pe snobul, sa ma ascund dupa degete si sa spun ca nu am vazut filme cu povesti mult mai bune in spate ca prea cunoscutele (pentru mine) THX 1138, A Clockwork Orange, Fahrenheit 451, Nineteen Eighty-Four si altele insa am sa recunosc in fata oglinzii ( metaforic vorbind ) ca Transformers 2 este filmul pe sufletul meu.
Ca sa folosesc cateva clisee, sunt o gramada de filme care dezvaluie conspiratii, dezgheata mintea, incalzesc sufletul, lumineaza drumul, hranesc curiozitatea si produc multe senzatii insa in cateva cuvinte simple, Transformers e filmul sufletului meu :).
Ce poate sa-ti aduca un film ca sa poti sa-l numesti cel mai bun? Sa aiba un scenariu bine gandit, sa-ti aduca ceva revelator, sa-ti multumeasca asteptarea... si altele? Un film foarte bun pentru mine nu trebuie sa imbine toate aceste elemente sau sa reuneasca toate aceste calitati insa in cazul… citeşte

Lucaciu pe 05 Iulie 2009 15:16
Cu siguranta e un film bun , efecte speciale din plin , o poveste interesanta , mie mi-a placut
claudiu-daniel-lugoj pe 16 septembrie 2009 20:28
sincer pe mine unul ma dezamagit acest film,pare mai mult o comedie,decit un film serios,cea ce este cu adevarat maret in acest film sunt efectele speciale in rest cam tras de par,scenariul este foarte slab.Pacat ca prima parte a fost cu adevarat faina dar a doua e trasa de par pacat.
eps pe 17 Iulie 2009 11:00
asa da!
Fata de Transformers 1, care mi s-a parut o pierdere de timp, Transformers 2 chiar mi-a depasit asteptarile. Cred ca e cel mai bun film de anul asta din categoria lui.
rinanina pe 02 Iulie 2009 09:50
Tare!!
Filmul e grozav si merita vazut. Nu e vreo capodopera a cinematografiei dar daca vrei sa te relaxezi uitandu-te la un film Transformers e perfect.
Filmul are scene de actiune foarte bune, comedie , suspans si tot ce-i trebuie unui film comercial.
Merita vazut!
Apropo am fost aseara la Ice Age----- slabbbbbb.... nu se ridica la nivelul celorlalte doua filme din serie....de depasit nici nu poate fi vorba. Partea interesanta din film se rezuma la scenele din trailer plus inca doua faze si asta-i filmul. Nu merita sa dai banii la cinema.

par4zi7u pe 3 iulie 2009 10:53
dati foc cu ice age 3 slabbbbbb...slabb la minte esti tu!!!! mai bine uitate la hannah montana cred ca aia iti place la nebunie
tethys pe 26 Iunie 2009 23:11
Exploziv!
Un film foooarte tare!! pentru amatorii de astfel de filme, bineinteles. Actiune...la greu, efecte speciale...la superlativ, prestatia actorilor...nota 10, regizorul...no comment. A fost la fel de bun cum ma asteptam...un adevarat film cu roboti!
E mult mai bun ca primul pentru ca are mai multi roboti, mai mult umor, mai multa actiune, mai mult eroism si foarte multe surprize (ma refer la roboti cu infatisare umana, teleportare si roboti foarte, foarte simpatici precum JetFire, Skids si Mudflap - Gemenii etc)
I-am gasit si cateva minusuri, din punctul meu de vedere, dar acestea nu stirbesc nimic din frumusetea filmului pt ca asa cum zicea mai jos un user, nu e un film de Cannes....e doar un film de actiune super tare! Si eu zic ca s-a achitat foarte bine de datoria pe care o are fata de fanii care l-au asteptat 2 ani de zile...

dlivium pe 10 Mai 2009 15:18
va fi mai tare decat primul Transformers pentru ca sunt mai multi roboti
silz. pe 07 Mai 2009 18:28
super
un film extraordinar cu cele mai tari efecte dupa parerea mea! niciodata nu am mai vazut un film facut aproape in totalitate pe calculator si sa para asa real! e fantastic :X abia astept sa vad 2 si 3 :X
Monster3 pe 08 August 2009 13:19
Bun si Rau
Filmul e extraordinar, dar nu prea se leaga cu partea 1. Si numai dupa doi ani au furat decepticonii un satelit cu care l-au auzit pe desteptul ala spunand unde e Megatron si ultima farama din Cub! "Cadavrul" lui Megatron era foarte "bine" pazit de un submarin aflat la suprafata. Cam usor a fost readus la "viata". Autobotii tot aveau ceva cu ruperea capurilor Decepticonilor. Iar Optimus PRIME a distrus masina aia de transformat sorii in Energon. Nu puteau sa faca asta si PRIMII? Iar THE FALLEN a fost invins prea usor(1-2 minute). Daca atunci cand se afla pe piramida ridica pietrele si tancurile apoi le trantea unde voia el nu putea sa ia vreo doua tancuri si sa le tranteasca in capul lui Optimus. In restul filmul e bun.
gogutz pe 8 aprilie 2010 02:17
imi place comentariul tau.......ai dreaptata in ceea ce zici,makr nu ai rafuit filmul in ultimul hal cu texte ''bull shit'' sau ''cel mai prost film'' !respect!
iceman003 pe 10 Iulie 2009 14:12
un super film.e mult mai bun decat primul.nu ai timp sa te plictisesti la filmul asta
Brian pe 7 august 2009 21:16
eu as zice ca ambele is bune nu-mai tie poate ti se pare ca prima parte a fost mai plictisitoare ,pentru ca era inceputu :D parerea mea ,dabea astept sa apara si a-3-a parte :X
3D-cool pe 18 Iunie 2009 17:38
RAZBOIUL A INCEPUT
TOTUL PAREA CA S-A TERMINAT ,DAR ACUM INCEPE ADEVARATUL RAZBOI 26.06.2009
Rau pe 25 Iunie 2009 00:42
Super
il recomand sincer.
Megan Fox joaca penibil , dar na , a fost pusa pt fund si tate . Filmu e de nota 10 .L-am vazut la cinema :)))

LaFox pe 25 iunie 2009 01:07
din contra joaca ceva mai bine fata de primu!
Medicate pe 18 Iulie 2009 18:11
....Transformars : rivengi af da falan
Too long to be good ! La fel ca si in cazul celebrului The curious case of Benjamin Button problema acestui film este durata .... prea lung fratilor !

Cat de mult s-a vorbit despre acest film .... imi imaginam deja ca va fi FILMUL SUPREM ..... **** mi s-a parut un bull-shit ! Punctele forte fiind : efectele speciale si coloana sonora ..... in rest : IT REALLY SUX !

par4zi7u pe 10 august 2009 17:02
dute la hannah montana unde un episod dureaza juma de ora ..
gogutz pe 8 aprilie 2010 02:12
mey.......''Muther Fucker...yo yo'' vad k te spargi in pepeni cu smecheriile,ia-ti fasu' si fugi la santuri ,si uitate la reclama cu Dero si acolo nu tree sa te plangi ca e prea lunga!
sorin6007 pe 30 Iunie 2009 15:35
Aiurea!
Film tipic american,mult zgomot pt nimic...
Povestea e de 2 lei.

Mi s-a parut mai tare Terminator macar prin prisma actorilor(pustiului astuia i-ar sta mai bine in American Pie nu in blockbustere ...).Ma gandesc k l-au luat in Transformers pt k a pierdut rolu din 17 Again. :)
Gata cu rautatile.

Lucian333 pe 30 iunie 2009 16:29
Trebuia sa-ti faci 2 conturi ca sa ne spui asta:)? Am inteles din prima.
mtraianc pe 27 octombrie 2010 20:42
film ,, nu merita nici 2 bani
cezarika21 pe 01 Septembrie 2015 09:28
O nouă distracție pentru cei dependenți de calculator
De parcă primul film nu ar fi fost destul pentru sociopații dependenți de tehnica IT și trăitori în propria realitate virtuală, ”Transformers: Revenge of the Fallen” reia epopeea CGI a luptelor milenare între autoboți și decepticoni, adăugând elemente noi unei povești care oricum nu interesa pe nimeni întreg la minte.

Filmul are o lungime exagerată și o acțiune confuză și neinteligibilă, ”delectându-și” fanii infantilizați de numeroasele ore petrecute în compania inteligenței artificiale cu explozii zgomotoase, urmăriri, bătălii interminabile între roboți pe care-i pot deosebi cu mare greutate unul de celălalt și multe secvențe aberante cum ar fi trecerea subită de la Petra la Gizeh în numai câteva minute.

Nu înțelegi mai nimic din toată acțiunea și nici nu rămâi cu nimic folositor de pe urma vizionării. Îl… citeşte

Don.Punktuletz pe 01 Octombrie 2009 19:17
jale?
sunt filme cu un buget de 10 ori mai mic si de 100 de ori mai bune ca transformes 2, care mai tine si vre-o 2 ore. pacat de efecte, dar story-line praf, actori si mai praf, dialoguri nu mai zic.
in plin razboi de roboti , fiare, bombe... ala fuge de parca face jogging, si o mai tine si pe gagica-sa dupa el, "super-heroe" specific american.
pentru cei care considera super-mega-ultra tare filmu acesta, bai baieti si fete mai largiti-va orizontul cinematografic si mai uitati-va la filme facute inafara holiwood-ului si o sa vedeti diferentele singuri. (cele franceze ca de exemplu)

ady94 pe 24 Iunie 2009 18:18
deci filmul asta e tare de tot :X..are niste efecte speciale de exceptie;)
Brian pe 24 iunie 2009 20:48
Oare o sa mai apara si alt Transformers ? Ca imi plac filmele astea :)
remusDJ pe 4 octombrie 2009 12:15
da,si cica o sa apara un nou robot(unicorn)care se zice ca e mare si tare....il astaptam sa vedem ce stie.....:-P
ID0N pe 29 Iunie 2009 09:20
000WWW SHITT ....
NU E DE MIRARE KA PR0STIAAA D0MINAAA LUMEAA ...
SPIRITUL DE TURMA ...

Sonny pe 29 iunie 2009 09:51
ce-ai frate ???
Wonka pe 8 iulie 2009 20:54
Sarmanu' om :( , du'te tata la ale tale
Alexx pe 14 Februarie 2010 16:30
film facut special pentru publicul american & britanic, prea sarac sa isi permite o vacanta afara. Doar in acest exemplu de propaganda militara a fortelor aliate din irak putem afla ca ...
- e usor de ascuns o gasca de roboti de 20 de etaje dupa ce aceasta devasteaza juma' de oras
- ca robotii au intotdeauna nevoie de niste trupe umane pe langa ei, chiar daca e de-ajuns sa traga un transformers o beshina si mor 50 pe langa unu'
- ca un om poate alerga mai repede decat un robot de 4 etaje
- ca piramidele se afla la 1 km de petra, si ca ambele sunt la cativa km de malul marii
- niste glume rasuflate
- ca megan fox e mai urata decat in primu'
- alte minunatii pe care nu le mai retin
Daca primul mai era cat de cat oke, al 2-lea e un dezastru ... nici cu mintea cheala nu e usor de privit.

gogutz pe 8 aprilie 2010 02:30
e amuzant comentariul tau....total penal:)):)):))=))=))=)) trebe sa rad la faza cu ''beshina'' :))=))
djl3on pe 08 Iulie 2009 00:40
super
cel mai bun film vazut de pinacuma acest film este de nota 10 zece
AliMansour pe 05 Iulie 2009 01:30
Un film extraordinar
Super misto acest film...efectele...pfff...nu am ce sa zic...genial film:P
steve_no6 pe 03 Iulie 2009 13:18
....
deci filmul e superb din toate pct-ele de vdere..pt ca papagali precum sorin 00nush mai cum...habar nu au cu e sa faci asemenea efecte speciale iar muzica din film e la fel de armonioasa cu actiunea..dar domnule sorin..intoarcete tati la manele..si lasa pe alti sa-si faca griji in legatura cu filmele bune..du-te shi uitate la poveste de cartier..sau cum se numeste panarama aia de film..romanesc..deci..uita-te si invatza..byeee.
sorin6007 pe 3 iulie 2009 16:56
Prietene, hai sa iti dau cateva indicii: 1.Ortografia ta denota o profunzime in tainele gramaticii :pct-ele,intoarcete,alti,uitate.Apropo,se incepe cu majuscula->>dexonline.ro 2.cred ca stiu mai multe lucruri despre efecte speciale decat tine,ironia sortii face sa lucrez chiar in domeniu.Apropo,nu am contestat efectele speciale ci story-line-ul ...Poate n-ai vazut din cauza ochelarilor->>ochelari-vedere.ro 3.Din putinele lucrari despre psihologia umana pe care le-am citit,stiu ca indivizii folosesc in limbajul curent cuvinte care arata si activitatile lor extra-blogging:papagali,manele,poveste de cartier,panarama. Cu alte cuvinte esti un papagal manelist de cartier trait in ghena din spatele blocului . Totusi respect pentru ultima fraza: "uita-te si invatza..byeee" As putea chiar adauga : Învăţat este acela care ştie să recunoască ceea ce nu ştie şi nu vorbeşte decât despre ceea ce ştie. Hai pustiule k esti funny,poate bem o bere o data ,sper sa nu o iei personal :P
Cortezzzz pe 2 ianuarie 2010 16:01
O capodopera de film .
cuckoo'nest pe 27 Iunie 2009 16:02
filmul este foarte bun,dar nu mai bun ca primul.mi.sincer mi sa parut mai exagerat ca primul dar nu mai bun.
dorianjazz pe 26 Iunie 2009 16:10
pagina asta de cinemagia a filmulu e praf : sunt personaje si actori care nici nu au fost in film : Darius McCrary (Jazz) nu a fost in film, murise din prima parte, si sunt unele persoana destul de importante omise
Mavone pe 28 iunie 2009 11:47
Cel mai probabil datele sunt luate de pe imdb din moment şi acolo apar aceleaşi personaje ca aici. Legat de personajul Jazz, aceeaşi întrebare mi-am pus-o şi eu.
West pe 26 Iunie 2009 11:18
Intrebare
Trebuie sa fi vazut neaparat prima parte ca sa pot viziona Transformers 2 si sa nu pierd detalii esentiale? Asa am facut la Dark Knight si a fost ok. Thanks!
Lucian333 pe 26 iunie 2009 11:42
...... e destul de greu sa ti pasul cu personajele daca nu vizionezi primul film. Pierzi mult daca nu le urmaresti in ordine.
par4zi7u pe 26 iunie 2009 15:07
dupa mine trebuie neaparat sa vezi prima parte ...;) sa vezi cum o inceput razboiul ;) .. ador filmele astea cred ca am sa ma mai duc odata la cinema .
bogdanuuu pe 17 Aprilie 2009 21:05
Deci filmu asta o sa fie SUPER!!!AM vazut si primu si nu am nik de spus.Mi-a placut foarte mult.Sa speram ca acesta nu o sa il faca de ras pe primul.: D
BlayM_Me pe 14 Aprilie 2009 14:39
Nici primu nu lasa de dorit dar poate 2 o sa fie mai frumos si sa-l depaseasca.
vlads pe 22 August 2009 10:58
Ceva frumos
acum 2 zile l-am vazut. mie personal mi-a placut foarte mult si il recomand mai ales fanilor. un sceptic ar putea stramba din nas, dar cui ii pas :D. scenariul nu a fost ceva incredibil, dar la urma urmei nu asta e scopul unui astfel de film. daca vreti scenarii, chiar inteleg de ce cumparati bilete la filmele de acest gen...pentru a avea un alt motiv de nemultumire? trasa de par faza cu invierea tipului si intalnirea spiritelor prime. abia il astept pe al 3lea:)
Okty pe 02 Iulie 2009 20:26
Am vazut Transformers 1. Abia astept sa vad Transformers 2. Au aprut deja versiunile Cam si Xvid, dar nimic nu se compara cu un Hd. Macar...720p. Asa ca mai astept...Dupa trailer pare sooper
Sonny pe 3 iulie 2009 02:18
@Wonka nu totii au posibilitatea asta... nu toate orasele din tara au cinema-urile bune de exemplu....eu trebuie sa vin la bucuresti sa vad filmul la cinema
gogutz pe 8 aprilie 2010 02:25
Sunt de acord cu faptul ca e bine sa mergi sa vezi filmul la cinema!Ok , pana acum totul este super,doar o mica problema .......intr-un sat ,sau intr-un oras mic cinematografele s-au evaporat,e usor pentru X si Y ca ''vai individule faci reclama la piraterie'' uite eu na-s vrea sa fac piraterie si mi-as da o mana sa am un cinematograf in oras sa vad filmele acolo.....nu am si cel mai aproape se alfa la vreo 100 km ,hehe ironia sortii dai la piratare!
vlad199030 pe 26 Iunie 2009 12:26
vlad199630
filmul este grozav,mai ales efectele speciale.Recomand acest film tuturor.
DJ91RDU pe 08 August 2009 23:17
bun film dar am vaga impresie ca in categoria SF cel mai bun film al anului va fi 2012.
septick pe 30 August 2010 09:07
Avem in fata ochilor un Michael Bay mai experimentat, ce ne readuce pe marile ecrane autobotii si decepticonii, de asta data, parca, mai energici.
Povestea acestei a doua parti ne prezinta armata de decepticoni, ce il are in frunte pe diabolicul si necrutatorul Megatron, dusman de moarte cu Optimus Prime, care isi doreste razbunarea, dupa infrangerea de care au avut parte in ultima batalie cu autobotii.
Continuarea Transformers-ului din 2007 pare a fi ceva mai amuzanta decat prima parte (Bumblebee e de-a dreptul haios), dar si mai dramatica, implantand urme de nostalgie in sufletele telespectatorilor.
Deasemenea, privitorii se pot delecta cu efecte speciale costisitoare, de cea mai inalta calitate.
Nu imi explic de ce, dar... am avut senzatia in timpul vizionarii filmului ca se aseamana izbitor cu... Harry Potter! DAA, ganditi-va - The fallen shall rise again (a… citeşte

ciobotaru pe 26 Octombrie 2009 02:38
INCA O DATA PENTRU DOMNUL CRITIC_
frate perfect de acord cu tine , dar tu nu intelegi ceva ; asta nu e un film de la care sa ai pretentii ,asta e un film la care oamenii se duc cu cola si popcorn sa rada si sa distreze si din punctul asta de vedere e perfect , nu ai cum sa-i spui ca filmul e slab daca scoti efectele bla-bla, daca vrei sa vezi un film serios sunt o groaza care ruleaza si sunt superbe de la care poti sa ai si tu pretentiile tale si la care poti sa comentezi.nu poti sa dai o nota proasta doar din simplu fapt ca tu te asteptai sa fie Lista lui Schindler 2 ,iar ca sa mai zic ceva asta e continuare iar tu chiar stiai la ce sa te astepti , asa ca, hai sa nu-i mai scoatem efectele si sa-l lasam asa cum e .
andrei98 pe 02 Iulie 2009 22:08
necunoscut
Cel mai tare film.putea sa mai ia din film putin pentru ca era prea lung doua ore jumate fi serios la iasi a inceput la 7 si sa terminat la 10.
Garo pe 23 Iunie 2009 17:25
Ce credeti o sa sara de 100 de milioane in box offce-ul american in primul weekend?
Wonka pe 23 iunie 2009 18:56
mai mult ca sigur , daca primul film a avut 70 de mil. opening weekend , si faima i'a crescut , deci 100%
Wonka pe 24 iunie 2009 14:02
eu zic 104 $ ;)