Păreri Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Răzbunarea celor învinși

Ion Roland pe 17 Noiembrie 2007 23:51
cred ca o sa fie mai super tare filmu ca si cel dinainte,dar mai avemde asteptat...
Mihalache Daniel pe 02 Martie 2008 12:25
am inteles k apare si dacia logan adik Logatron in film sau sunt doar vorbe
Cristi Weed pe 10 Mai 2008 15:14
Primul film m-a impresionat prin seria fantastica de efecte speciale si prin soundtrackul foarte bun ! As vrea ca acest film sa fie de 2 ori mai bun decat primul :-s pt ca de cand ma stiu imi plac desenele animate , in special seria Transformers !
carnu mugurel pe 04 Iulie 2008 06:57
parerea mea despre despre film este ca dabea astept sa apara si sa aiba mai multe efecte si mai multi roboti si sa continuati tot asa
Doros pe 28 Iulie 2008 19:06
Din ce am citit pe cinemagia si anume ca filmu va avea un buget de 300 de milioane de dolari si din ce a promis regizorul, va fi un film supermegabenga, si cand ma gandesc ca filmu asta va avea de 2 ori mai multe efecte speciale decat primul, nu pot sa-mi imaginez ce mai pot sa faca, pentru ca primul a avut cele mai multe si mai bune efecte speciale din oricare alt film, iar partea a 2-a cred ca va fi ceva de nedescris. I can't wait !!!
daniela florina hriscu pe 11 August 2008 21:52
eu de0abia astept sa apara pe ecrane :X mai ales ca sunt o mare fana a transformerilor
denis pe 20 Septembrie 2008 15:40
fara suparare da primu film a fost de kkt sper ca asta sa fie mai bun
BlayM_Me pe 14 aprilie 2009 14:28
DENIS am un sfat pentru tine----------NU ITI PLACE NU TE UITA SI NU VORBI-------
KuRuPt pe 20 iunie 2009 13:32
Absolut Corect...!!!!!!!!!!!
Gakumba pe 03 Februarie 2009 14:22
UUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!!! Vai de capu meu ce film va fi asta, nu am crezut ca va avea mai multe efecte speciale decat primu' da dupa ce am vazut trileru asta, pur si simplu am ramas frapat, am vazut de 10 ori traileru si stai ca asta tine numai 30 de secunde, abia astept sa apara un trailer mai lung si mai ales sa para filmu'. I can't wait this shit !
KuRuPt pe 04 Februarie 2009 10:30
de acord cu Gakumba...prea tarii efectele specialee..5 Stars
www. pe 04 Februarie 2009 10:54
mah amaratule de gokumba sau cum te cheama, ce ai crezut ca in 2009 nu o sa aiba efecte sau sa aiba mai putine decat primul, tu gandesti?mai iesi si tu din mlastinutza ta broscoi mic sa te pupe vreo printzesa sa te trezesti la realitate,asteapta si tu ceva harry potter sau iron man 2,prince of persia etc atunci sa vezi tu efecte
par4zi7u pe 04 Februarie 2009 16:32
eu cred ca va fi cel mai tare film din 2009 alaturi de ice age 3..nu mai am rabdare pana in iunie:(((( .acum ca am vazut si trailerul mama mama ce misto o sa fie
Suspect de bizar pe 04 Februarie 2009 21:50
Gakumba,nu poţi să-ţi dai cu părerea despre un film ce nu existw încă.Căci nefiind premiat şi cel mai probabil nefiind finalizat,nu există.Există o posibilitate să te iei după premize,de exemplu,filmul a fost bunicel,nu bun,şi cum în general sequl-urile sunt mai slabe ne putem aştepta cel mult la un film slab.
Gakumba pe 05 Februarie 2009 20:08
Mai, poi daca filmu asta nu va avea efecte speciale apoi care va avea, Harry Potter? Sa fim seriosi, plus de asta, insusi regizorul Michael Bay a spus ca va avea dublu efecte vizuale decat primul. Si la cate efecte speciale si actiune a avut primul, nu ma mir ca filmu va fi ceva extra din punct de vedere vizual. In alta ordine de idei, primul film nu a fost unul bunicel, ci bun, chiar foarte bun as putea spune. Acuma nu va asteptati la interpretari de oscaruri si alte premii, va fi un film plin de actiune care te va tine in priza tot parcursul filmului. Putine filme sunt cu atata actiune si efecte speciale ca si Transformers si imi cer scuze daca mi-am dat cu parerea despre film dupa ce am vazut traileru, dar m-am entuziasmat deoarece mi-a placut foarte mult primul film si abia astept sa apara al doilea.
Gakumba pe 05 Februarie 2009 20:12
Si sa mai adaug ceva, Transformers 2 nu va fi un sequel, ci va fi o trilogie. Mai informativa si voi !
Catalin SoX pe 15 Februarie 2009 22:05
In multe cazuri aceste "sequl-uri" dezamagesc. In legatura cu acest film inca nu ma pot pronunta. Intradevar, traileru promite mult, acum urmeaza sa vedem daca se tine de cuvant ;). Oricum, dupa parerea mea, Transformers(2007) merita k efecte speciale Oscarul. Ofer 5 stele pentru "Revenge of the Fallen"; sper sa merite :)
Gakumba pe 17 Februarie 2009 19:03
Si eu cred la fel ca Transformers din 2007 trebuia sa castige oscarul, insa l-a luat Golden Compass ceea ce mi se pare o prostie, fiindca intelegeam daca lua oscarul Pirates Of The Caribbean : At The World's End sau Spider Man 3, da sa-l ia Golden Compass ... . Traileru' asta nou este frumos si interesant, acuma astept sa apara filmul.
sarmasan adrian pe 18 Februarie 2009 14:55
intradevar primul a meritat oscarul in ciuda lui golden compass..eu fac pariu ca nimeni nu a stiut ce film tare va fi primul chiar daca regizori au fost steven speilberg si michael bay.la un asemenea film precum transformers ai nevoie de putina imaginatie tehnologie de ultima ora un scenariu pe masura ..sunete si multaaaa actiune...aceste sunt ingredientele realizarii acestui movie care se pare ca le-ar cuprinde din cate am vazut in trailler-ul respectiv...de mic am fost fan al transformerilor... si mi-e greu sa cred ca acesta nu va fi macar la fel de reusit ca si precedentul...anul acesta va fi batalia mare intre acest film ,wolverine si terminator...cele mai reusite filme de actiune...sa vedem care va fi cel mai tare!!!!!
freackboy pe 19 martie 2009 23:22
steven speilberg este producator executiv doar Michael bay e regizor :)
BlayM_Me pe 14 Aprilie 2009 14:39
Nici primu nu lasa de dorit dar poate 2 o sa fie mai frumos si sa-l depaseasca.
bogdanuuu pe 17 Aprilie 2009 21:05
Deci filmu asta o sa fie SUPER!!!AM vazut si primu si nu am nik de spus.Mi-a placut foarte mult.Sa speram ca acesta nu o sa il faca de ras pe primul.: D
optimus.prime pe 03 Mai 2009 13:49
cel mai tare film!
de efecte nici nu se mai pune vb !!!!
Bft !!

Barricade pe 24 decembrie 2009 00:10
Cel mai tare film creat vreodata! Nu degeaba a costat 200 de milioane de dolari! Felicitari Michael Bay! Efectele speciale sunt fantastice! De abia astept Transformers 3!
silz. pe 07 Mai 2009 18:28
super
un film extraordinar cu cele mai tari efecte dupa parerea mea! niciodata nu am mai vazut un film facut aproape in totalitate pe calculator si sa para asa real! e fantastic :X abia astept sa vad 2 si 3 :X
Sonny pe 10 Mai 2009 00:25
sunt un mare fan TRANSFORMERS....
primul film mi`a placut fooarteee muuuult....
abia astept si filmu 2 :X:X:X:
apropo.....e bestial trailerul :X

up pe 29 iunie 2009 10:45
e bastie ................................................hahahhhahajhahaha
dlivium pe 10 Mai 2009 15:18
va fi mai tare decat primul Transformers pentru ca sunt mai multi roboti
AlexAdrian pe 10 Mai 2009 23:41
Super Trailer
Din trailer pare bestial,parerea dupa vizionare.Ma gandesc ca o sa fie un film tare ca efecte speciale si actiune.
ooo333 pe 23 Mai 2009 11:34
merita vazut !!
prima parte a fost tare !!! e super !! il recomand !!!!!!!!!!!!! super film actiune tot filmu dar la sfarsit oricine putea sa trezeasca pe optimus !
DarkGDK pe 29 Mai 2009 10:45
.....sa speram ca iese superb.....apare si 3....:D ....cred ca are concurenta de la G.I.JOE !
Ruben pe 31 Mai 2009 23:22
si prima parte as fost de calitate a avut multe actiune si a fost foarte realist imi plac mult filmele de genu asta abia astept sa-l vad odata:):):)!!!!
LaFox pe 01 Iunie 2009 21:21
genial!!!!!!!!!!!!
de abia astept sa apara!
super efecte,super actorii,super regizor!!!!!!!!!
nota 10!!!!!!!!!!

mu_zz_i pe 03 Iunie 2009 13:33
Promitator...
Filmul din trailer pare bun, mai bun chiar decat primul insa mai mult ca sigur nu o sa fie peste AVATAR si Harry Potter and the Half Blood Prince; aceastea doua din urma sunt doua productii care se lasa asteptate de prea mult timp( AVATAR de 6 ani) ca sa nu fie pe primele 2 locuri. Exista si posibilitatea sa ma insel insa din ultimele stiri aparute nu prea cred.
claudiu-daniel-lugoj pe 04 Iunie 2009 18:07
claudiu-daniel lugoj
cu siguranta va fi un succes mare,cred ca va fi mai reusit decit prima parte sal vad intii si voi mai scrie.
ClaudYo pe 06 Iunie 2009 09:46
Q
un film asteptat de multi
se anunta unul de top din acest an asa k
merita vazut . daca si acesta va fi la fel de bun ca si primul
nu va fi nimeni dezamagit
dar speram k acesta sa fie si mai bun

BlackJack pe 08 Iunie 2009 23:31
Cu siguranta va fi peste primul......si va fi o revelatie :P.....sincer deabia astept sal vad :)
tiberiu_MIHAI pe 09 Iunie 2009 19:22
HOPES
asta o sa fie urmatorul film dupa T4 pt care o sa merg la cinema.sper sa fie macar la fel de bun ca si primul,oricum va fi un blockbuster aste e sigur,sint curios daca in romania va intrece ANGELS &DEMONS sau TERMINATOR:SALVATION
thecure pe 12 Iunie 2009 03:30
Deabia astept sa apara ca sa il vad.Prima parte a fost foarte tare si cu o coloana sonora superba ,plus ca sunetul ,daca aveai niste boxe tari de tot,a fost demential.Efectiv trecea prin tine.
Zian pe 18 iunie 2009 22:43
Am fost la premiera..cel mai bun loc din toata sala de cinematograf....am ramas fara cuv..sunet impecabil...era in dreapta mea un om mai p la 60 d ani,nu mai nimerea gura sa manance floricele :))
L.andy.P pe 12 Iunie 2009 11:33
Abia astept sa il vad!sunt un mare fan Transformers si Linkin Park.nu o sa ratez filmul asta!
irinutza pe 14 Iunie 2009 16:32
irinutza
......eu tot abea astept sa-l privesc....:)):)):)):)):));)):))
balace pe 15 Iunie 2009 16:12
cel mai tare film ,abia astept sa il vad ,efectele speciala intrece orice asteptare
stix pe 16 iunie 2009 15:35
mor pe astia care zic "cel mai tare film" si in plus , nici nu l ai vazut nu ai avea de unde sa sti k e cel mai tare film.asa k nu mai lasa com dastea:D
Eustake pe 22 iunie 2009 20:11
O mostra de gramatica "ireprosabila" la domnul de mai sus, plus ceva balcanism, materializat si in coprolalii.
3D-cool pe 18 Iunie 2009 17:38
RAZBOIUL A INCEPUT
TOTUL PAREA CA S-A TERMINAT ,DAR ACUM INCEPE ADEVARATUL RAZBOI 26.06.2009
Hanniball pe 19 Iunie 2009 07:52
Primu a fost reusit asta dupa cum arata il va intrece.cat despre filmu Avatar se zvoneste ca va fi cel mai reusit film acuma ramane de vazut dupa vizionare ce va fi.Oricum si prima parte si asta care trebe sa apara ar trebui sa ia o gramada de oscaruri ca is reusite filmele.Miar placea sa se face ceva serial in genu asta (ma refer la efecte care is foarte reusite).
eu9312 pe 21 Iunie 2009 18:36
imi puteti explica care e faza cu avanpremiera, poate mergi oricine? si e mai scump biletu ?
up pe 22 iunie 2009 13:07
da poate.nu e mai scump
MelkorTP pe 22 iunie 2009 16:12
n`are nimic in plus...atata ca apuci sa`l vezi mai repede la un adaos in jur de 5 lei fata de lansarea normala de vineri
up pe 22 Iunie 2009 13:09
fain
fain filmul .e bun dar cam multu dureaza in rest e foarte bun..nota 9.50
MelkorTP pe 22 iunie 2009 15:20
atunci tu ar trebui sa fii in primul rand :))) nu stii aprecia munca omului....io zic ca tu esti un om versiune v.1 vai s`amar :)))
up pe 23 iunie 2009 10:42
nu dar up e la cinema
MelkorTP pe 22 Iunie 2009 16:11
u ppl suck
pt aia cu parerile stupide luate de pe Rotten Tomatoes si alte pareri de critici:
...Drag me to hell are 93%, Toy Story are 100%...la Transformers 2 numa 38% io dat intelectzii...abia tre sa se lanseze, da ei repede io dat nota...da tat aia care`si dau parerea de acolo o dat si la Pirates of the Caribbean : Dead Man`s Chest, 53% numa..."atata de naspa o fost", vezi domne:)), de o avut incasari de $1,060,332,628 cu locu 3 la incasari dintre tate filmele ce o aparut pana acuma si o luat si oscar...plm informatziva mai bine data viitoare...intelectzilor :))

Eustake pe 22 iunie 2009 20:08
Ai dreptate, toti aia de pe RT sunt niste necunoscatori:) -pardon, aia care i-au dat review negativ- Filmul deja a fost lansat, in primul rand (nu in SUA, dar au existat atat screening-uri cat si lansari, in Japonia de exemplu), deci respectivii nu procedeaza ca cei de aici care arunca cu 10 stele inainte sa fi vazut mai mult decat un trailer sau doua. Asociezi incasarile cu sfera calitativa a unui film, ceea ce este ilogic. Piratii din Caraibe 2 au luat un Oscar la... efecte vizuale:)), deci... dovada a bugetului urias care permite asa ceva. Inseamna ca filme ca Goodfellas, The Shawshank Redemption, Reservoir Dogs sunt praf ca "n-au avut incasari mari", asa functioneaza aceasta logica. Eu nu am spus cum este acest film, ca nu l-am vazut, am lansat insa o ipoteza.
MelkorTP pe 22 iunie 2009 20:35
aia am facut si eu...ziceam ca nu te poti lua dupa ce zic critici, tu n`ai in cap ce au ei si tu cand te uiti la un film, urmaresti altceva, nu toate defectele cum fac aia...am vaz pe multzi care`si dadeau parearea despre film, fara sa`l vada, numa dupa ce ziceau aia...io zic, la tatzi care o postat negativ de film: daca atzi vazut primu si nu vo placut ce dzo intri sa dai "review`uri" aiuria si ce te`ar interesa a doua parte? apar o gramada de filme in fiecare an, uite la altceva...is care intra si nu prea stiu de transformers, vad traileru, citesc ce zice lumea si zic" ba tatzi zic ca`i aiuria filmu, un esec", si normal ca ajunge financiar un esec pe conceptia asta...so investit multi bani in el, mult timp si nu`i asa usor sa faci ce o facut Michael Bay (si cu piratii din caraibe dadeam un exemplu numa:P)
Brian pe 22 Iunie 2009 22:22
este un film bun imi place dabea astep sa apara
cand apare si de pe unde il pot lua

Wonka pe 23 iunie 2009 13:55
apare vineri , da dc nu incerci sa il vezi la cinema?sa vezi si tu cum ii, poate sau mai schimbat ceva scaune pe acolo, cine stie, iesi cu prietenii/prietena , te distrezi ... doamne ma ce oameni 8-|
Brian pe 24 iunie 2009 20:46
ma duc la cinema da vruiam de unde pot sa il iau ma refeream " magazine " :))
Wylen pe 23 Iunie 2009 04:29
Un film foarte apreciat care astept sa il vad cu nerabdare
wiggy pe 23 Iunie 2009 13:55
Titlul filmului
Singura problema este ca titlul e gresit, si ma refer la traducerea in romana."The Fallen" se refera la un robot care poarte acest nume, si nu la decepticonii care si-au luat bataie in primul film. Dar oricum multe din titlurile filmelor au fost schimbate si mai urat de atat. La Watchmen n-au putu sa lase titlul cum era, a trebuit sa-l schimbe in "Cei ce vegheaza", :|care e foarte penal.
BlackJack pe 25 iunie 2009 13:21
Poate ca asa au vrut el sa il pun doar nu sunt prosti :)....The Fallen poate sa insemne altceva intr-un anumit context....daca nici ei care vb engleza nu stiu credema noi nici asa nu stim atunci :))
Garo pe 23 Iunie 2009 17:25
Ce credeti o sa sara de 100 de milioane in box offce-ul american in primul weekend?
Wonka pe 23 iunie 2009 18:56
mai mult ca sigur , daca primul film a avut 70 de mil. opening weekend , si faima i'a crescut , deci 100%
Wonka pe 24 iunie 2009 14:02
eu zic 104 $ ;)
blad pe 23 Iunie 2009 22:56
pe departe cel mai tare film ;)
l-am vazut azi, 23.06 in avampremiera, si pot sa zic lejer ca este cel mai bun film care l-am vazut...sequel-urile de obicei ies mai putin reusite ca primul film, dar asta a depasit cu mult asteptarile mele...si am vazut o sala de cinema plina pana la refuz, si toti au iesit extrem de multumiti :D atata comedie si actiune imbinate in cel mai bun gust, nu am mai vazut la un film de mult(iar efectele speciale....n-am cuvinte)... nu ma impuscati, dar mie mi s-a parut cel mai bun film vazut(si am vazut vreo 2 :P )... salutare
abracadabra_ole pe 24 Iunie 2009 10:30
Filmul merita vazut
Este mult mai reusit decat primul optimus prime nu are egal :) Mergeti la el si nu veti regreta
Mavone pe 24 Iunie 2009 11:43
Doi din trei
Înainte să-mi săriţi în cap trebuie să realizaţi că nu am nimic cu regizorul şi nici nu sunt împotriva filmului, însă anumite aspecte ale filmului îl fac să nu fie de 10 stele sau câte daţi dumneavoastră pe-aici.

Un mare minus este modul în care majoritatea roboţilor se transformă. În loc să fie ceva aparte, care să te lase cu gura căscată că a văzut nişte efecte speciale "top notch" (adică, de înalttă calitate) în domeniu, se-ntreabă de ce e aşa blurry. Nu ştiu cum a fost la dumneavoastră dar după a 10 transformare în care cadrul era plimbat din stânga-n dreapta în sus şi-n jos, pe mine au început să mă doară ochii. Un cadru static în care se vedea exact "metamorfozarea" probabil ajuta mai mult, însă, probabil că era mai scump din simplul motiv că atenţia la detaliu trebuia să fi mei mai mare.

Aceeaşi… citeşte

Lucian333 pe 24 iunie 2009 16:06
Evident ca nu am dorit sa citesc comentariul tau critic asupra filmului pentru ca mi-as strica placerea de a viziona un film pe care-l astept de doi ani cu o minte corupta de o idee a multor ,,critici" gresit inteleasa. Filmul asta peste orice alt comentariu poate fi o ,,mizerie" cinematografica din orice punct de vedere ar dori unul sau altul sa evidentieze insa o sa ramana cel mai bun film al ultimilor doi ani, indiferent de cat de mult o sa incerce unul sau altul sa faca pe atotstiutorul. A da, si poate toate comentariile astea avizate sau nu, pastrati-le macar dupa ce filmul nu mai este considerat o premiera pe ecrane. E destul de stresant si frustrant sa vezi cum unul sau altul se da mare ca el a vazut filmul la prima proiectie si eu un sarantoc nu-mi permit decat sa dau 15 RON pe un bilet la film.
ventril pe 2 iulie 2009 23:36
dar ce filme te-ar impresiona??
pufuletz pe 24 Iunie 2009 15:10
superr
primul a fost super fai asta dupa cum se pare o sa fie mai fain,,,,e super oricum
Go1 2 3 4 5

Film - Transformers: Revenge of the Fallen