Păreri Transformers: Dark of the Moon

(2011)

Transformers 3

JackyAlex pe 12 Iulie 2009 22:45
suntem in 2009 si filmu` apare doar in 2012 nush dc incepeti deja sa dati voturi:|
bonbons pe 3 septembrie 2009 13:12
cum naiba ati votat ca l-ati vazut cand filmul apare in 2012????
liviutzu4all pe 24 august 2011 21:14
nu stiu cine tio c****t nasu da filmul a aparut deja
cocoeu pe 11 Ianuarie 2010 01:02
sper sa fie ultima parte
ce va place filmul transformers nu prea va inteleg...
ballack66 pe 15 ianuarie 2010 07:31
ma cui nui place filmul sa nu se uite...filmu e bun asa k sa asteptam trasformers 3 nu mai tot comentati atata sa apara filmul si apoi comentati
legolas05 pe 13 aprilie 2012 00:03
prima parte a fost destul de buna, a doua parte asa si asa,a treia parte slaba de tot,si s-a anuntat inca o parte
dlivium pe 10 Mai 2009 15:15
va fi un BLOCKBUSTER in toata lumea.
il astept cu sufletul la gura.

ciubaka25 pe 20 octombrie 2010 21:02
si eu il astept, va fi un film super ca si celelalte 2
y0nutz21 pe 14 ianuarie 2012 00:24
oho credema... chiar ESTE
Danyenglish pe 07 Februarie 2011 19:17
Fenomenal
Unii useri l-au vazut,este favoritul lor si il si au deja filmul pe dvd,fenomenal,ma duc si eu cu masina timpului in viitor sa il iau si eu,am auzit ca este eficient tare sa calatoresti in timp,costa ceva bani dar ...;)
mihnea_aspru95 pe 4 februarie 2017 18:18
Dar...... merge :))) "Eu, am vazut partea a cincea acu', "Ultimul Cavaler", doar de AWESOMENESS dai. JOS PALARIA :)))"
Sergiu.Lobont pe 26 Septembrie 2011 00:41
Băgaţi reclama la filtrul de ulei
Două avantaje prezintă ultima parte a francizei Transformers şi anume un scenariu mai cuprinzător decât precedentele, sau hai să-l numim mai puţin incomplet decât cele ale precedentelor şi un aspect vizual care să mascheze acele lipsuri. Acum aflăm că de fapt primii paşi pe lună ai lui Neil Armstrong nu au fost nicidecum motivaţi de dorinţa NASA de a depăşi bariera cerului ci de o cercetare amănunţită a unei nave extraterestre ce s-a prăbuşit pe lună. Explozia de la Cernobîl nu a fost una pur şi simplu întâmplătoare ci a fost cauzată de o cunoştinţă mai veche a Decepticonilor prin zonă. Destul de simpatic aş zice eu, huh? Faptul că în Cluj preţul cartofilor a ajuns la 2,5 lei să fi fost tot vreo izbândă a acestora? Eu înţeleg Cernobîl, dar cu cartofii ce or avut?

Cu siguranţa nu sunt de vină Autoboţii (Doamne cât de cretin… citeşte

M-Joy pe 26 septembrie 2011 01:50
Tare comentariu' tau! "Optimus e stelist"! =)) =))
truesensation pe 16 octombrie 2012 16:08
Si eu sper ca seria sa continue
mrahmfae pe 04 Iulie 2009 21:17
in 2012 e sfarsitul lumii, sa speram k filmu o sa fie inainte :))
irmh pe 12 iulie 2009 11:43
micinosule ! nu va veni atunci sfarsitul lumii nimeni nu stie
Precious_90 pe 19 iulie 2011 02:18
Eu din ce vad aici mai degraba prevad sfarsitul limbii romane....:|...ne mai miram de ce peste 50% au picat bacul...
Pho3nix pe 02 Iulie 2011 02:30
Entertaiment 110%
Am fost la cinema, la premiere, sa vad Transformers 3: Dark of the Moon!

Entertaiment MAXIM !!! Sa vezi bataliile dintre Autoboti si Decepticoni in 3D, este bestial !
Filmul are cam de toate: Actiune din plin, momente de umor, romance, suspans, faze induiosatoare, efecte speciale care iti fura ochii, etc. Faptul ca e 3D, il face si mai special. Are niste faze, incredibile !
Este un Blockbuster de exceptie! Cred ca va fi blockbusterul verii !!!

Mergeti la Cinema sa-l vedeti, pentru ca merita cu adevarat !!!

Vad ca se plange lumea pe aici ca filmul n-are big story. Nici nu era de asteptat sa aiba mare poveste, asa ca nu stiu de ce va mai plangeti. Totusi, e un Blockbuster!

Vorador pe 21 Iunie 2011 00:05
Se afla niste oameni printre noi care calatoresc in viitor
WOW!Deci nu-mi vine sa cred,34 de persoane deja l-au vazut inainte de premiera mondiala printre care ......OMG!.......21 deja au acasa filmul,iar 59 l-au adaugat ca favorit,din moment ce eu dau comentariul la 21 iunie iar filmul apare pe 1 iulie.
Eu am vizionat unele filme pe care nu le puteam bifa ca le-as fi vazut fiindca lipsea casuta de bifare,dar aici deja se afla inainte de premeira.

otonis pe 23 iunie 2011 00:12
Probabil ei nu stiu care-i diferenta dintre trailer si film, ca ce-au vazut ei este trailer-ul.
Vorador pe 23 iunie 2011 00:26
Ai dreptate,iar 22 de useri detin trailerul acasa prin calculator si ei cred ca au filmul.
deynho pe 26 Iulie 2010 23:28
nu prea imi place tipa blonda, preferam pe megan fox....
agentuoo7 pe 17 martie 2011 17:54
sunteti obsedati de Megan...intai sa vedeti cum joaca tipa de acum si apoi sa faceti comentarii...daca nu este o femei HOT in film inseamna ca trebuie sa nu ne mai uitam la film...uitati-va la filme XXX si aveti ce vedea
miere pe 24 septembrie 2011 20:35
din cate stiu se certase regizorul cu megan fox si de aici si schimbarea
Method_Man pe 05 Ianuarie 2011 15:00
De unde atata prostie ?!
Cum e posibil sa acordati note unui film, sa-l catalogati , sa-l comentati atat, din moment ce la productia respectiva nici macar nu au inceput filmarile, ba mai mult.. nici macar nu a fost incropit un scenariu ! Asta pentru cei ce si-au dat cu parerea inca din 2009 ! Fantastic ! In primul rand blamez sistemul implementat de Cinemagia, voi permiteti asemenea ineptii .
yonutzTM pe 22 aprilie 2011 17:00
Uite sunt si opamneic are lau vazut :)) si mai sunt vreo 2 luni pana cand o sa fie lansat in Romania
valigeo96 pe 6 iulie 2011 19:42
Mai...filmul Transformers in ciuda luptelor si scenarilui exploziv ascunde niste mesaje si niste tipuri umane...gen curajos,brav,puternic,etc...(optimus) sau cineva care se CREDE neinfricat si superman (megatron) daca iti amintesti finalul la TF 2 stii despre ce vorbesc...ce vreau sa zic all in all e ca filmul da si niste mici lectii de viata pe ici pe colo atat ca trebuie sa fim atenti la ele ^ ^
justjohn pe 30 Iunie 2009 02:09
Este extraordinar filmul.O sa stea vreme buna in top.Pacat ca se intarzie cu 3-ul
BlackJack pe 03 Iunie 2009 19:11
Cu siguranta va fi un real succes nu se pune la indoiala...
guesswh0 pe 30 Iunie 2011 16:31
dezbatere
Filmul intr-adevar a fost placut din punct de vedere al efectelor.
Nu vreau sa fiu spoiler, asa ca cei care nu ati vazut filmul, nu cititi urmatoarele.

Povestea pare cam trasa de par, iar timeline-ul nu se potriveste.Cei care ati vazut filmul, ati vazut recent si celelalte parti?Pot sa afirm ca cel putin seria Dragon Ball Z in legatura cu sincronizarile de timp si calatorii in timp au acordat mai multa atentie detaliilor:)).
In primul rand Lupta asta de pe Cybertron nu se spune cand incepe.De aici apar cele mai mari confuzii.
La un moment dat, in Transformers 3, Sentinel Prime il omoara pe Ironhide, si dezvaluie ca de fapt este un tradator, ca a facut o alianta cu Megatron, pentru binele planetei Cybertron, si ca de fapt plecarea lui de pe Cybetron cu pilonii revolutionari a fost de fapt o dezertare.Atunci de ce i-a mai fost atacata nava in primul rand?… citeşte

raresh2142 pe 1 iulie 2011 00:36
Deci , scuza-ma te duci prea departe, am stat sa citesc povestioara ta, e buna, dar trebuie sa te gandesti ca, aia se teleportau, in partea a doua, dar ei, fiind din alta generatie aveau alte tehnologii, si ai observat ca fiecare robot are parte de cate o putere mai speciala. Dupa aceea, Arca a fost descoperita la sf anilor 50' , conform celor spuse de rusi, deci nava era de ceva timp. Au fost trase de par cele doua filme (trasformers 2 si 3), dar gandeste-te ca ei trebuiau sa mai scoata in partea a treia inca o poveste, chiar daca nu s-a potrivit cu cele precedente. In partea asta nu mi-a placut Shia LaBeouf, a fost destul de recalcitrant, la fel si roboteii aia noi + noua tipa(Megan Fox sau tipa asta bloda e totuna). Cel mai mult, in toate filmele seria Transformers este sincronizarea melodiilor celor de la Linkin Park cu anumite scene din filme, genial!!! Sper la un Transformers 4 mai bun si nu atat de "grabit" ca acesta.
Infinity pe 23 septembrie 2012 19:02
Povestea este haotica! Nu prea intelegi mare lucru! O sa se mai faca inca 3 parti! ;)
addictedforlife pe 26 Iunie 2009 11:33
transformers are 5 parti \m/
am fost la transformers 2 ... actiunea e super si este foarte bine ca o formatie precum Linkin Park ( preferata mea ... bineinteles) face soundtrack'ul ... by the way ... m'am documentat si am aflat ca " transformers" are 5 parti
Sonny pe 28 iunie 2009 23:43
mdeah...am vazut si eu ca sar putea sa sa fie 5 partzi... dar eu cred ca sunt doar niste zvonuri :)
veveak pe 17 octombrie 2011 15:52
Da valigeo96, ar fi misto peste 30 de ani sa apara 3 prequel-uri, ca in cazul star wars.
Rau pe 01 Iulie 2009 19:06
Pt gagik
Sper sa vedem si filmu asta impreuna :*
adica prin 2012

amtrak pe 24 august 2010 23:26
2011
starhigh pe 28 Decembrie 2011 04:44
prost film!

efecte super!
poveste,caracter,sfarsit super slabe chiar penibile!!! rusine

iseka pe 21 Mai 2011 21:20
wow
din trailer se poate ajunge la o concluzie: trebuie vazut in sala de cinema :D
can't wait!

Ammelie pe 27 Octombrie 2011 11:35
Transformers: Dark of the Moon (2011)
Am recidivat! :)) Am vazut si a treia parte a filmului si recunosc, pentru mine aceste filme sunt adevarate comedii neintentionate! De ce? Pentru ca au intr-adevar un scenariu foarte slab, pentru ca se bazeaza stric pe actiune si efecte speciale si mai ales pentru ca personajele sunt extraordinar de superficial prezentate. Multe din ele sunt chiar inutile: parintii lui Sam, robotii mici si vorbareti, chiar si 'the love interest'. Bineinteles, stereotipurile le intalnim la tot pasul. Da, filmul este eye-candy si pentru realizarile in acest domeniu merita mentionate. Dar dincolo de asta: nimic. 5/10
simi1989 pe 15 Mai 2011 18:42
cum doamne lati vazut filmu.........inteleg votatu cai un film bun oricum da totusi
valigeo96 pe 15 mai 2011 23:40
Asta ma intreb si eu de multa vreme...ori avem calatori prin timp ori medium-uri...ori ceva ce ne depaseste orice imaginatie :->...
optimus.prime pe 08 Aprilie 2009 16:51
din start vom stii ca este un film de 10 plus :) abia astept sa vad doiul 3 d , dar cre`k nu va depasi asteptarile
bafta all

lidia87 pe 21 Noiembrie 2011 19:44
nu mi-a placut deloc filmul,am dat bani la cinema degeaba
Sorin87 pe 05 Octombrie 2011 15:35
Transformers 3-Dark of the Moon
Sincer mi se par cele mai bune efecte realizate pe calculator din ultimile generatii de filme.Animatiile se pot rivaliza zic eu cu cele din Avatar.Cred ca acesta va fi mult mai bun decat primele doua si datorita evolutiei tehnologiei (aproape 1 an jumate care in industria computerelor este enorm) dar si mai ales povestei care din scenariu pare foarte interesanta.
bmihaig79 pe 29 Iulie 2011 18:00
se poate si mai bine
parca nu mai are aceeasi semnificatie ca si prima parte. Ca orice film, primul ramane de referinta iar celelalte parca nu prea.... sunt efecte speciale, este o poveste clasica americana. merita vazut 3D
danutza_bucuresti pe 12 Iulie 2011 23:59
scapari
nu'mi dau seama cum reuseste fata aia sa'si pastreze sacoul impecabil dupa ce se taraste juma' de film prin daramaturi. de abia la sfarsit are si ea un pic de praf praf pe ea.
inainte sa intre in cladirea care se darama are pantofi cu toc, la doua cadre mai incolo are balerini in picioare, desi teoretic nu avea cum sa se schimbe.

Dragos_Iosif pe 12 Iulie 2011 13:54
Interjectii
Transformers, ca orice alt titlu din serie poate fi povestit folosind numai interjectii. Atat. Povestea nu aduce mai nimic deosebit, dar in schimb iti provoaca sila prin ostentativul patriotism american. Viermele robotic nu are nimic nou, el fiind o combinatie intre o santinela din Matrix si un vierme din Dune. Glumitele sunt bunicele si te mai trezesc un pic. Actorii joaca la fel ca in filmele anterioare, nimic nou aici si nici la efectele speciale. 3D-ul e bun. Deci filmul merita vazut doar daca ai pofta de orase distruse, roboti sau mai stiu eu ce alte efecte speciale. In rest nimic.
legolas05 pe 18 Decembrie 2010 23:23
slab slab slab filmul,nu mi'a placut deloc,mai bine nu ma uitam,mult mult mult mai tare mi'au placut primele doua la care am dat nota 7,insa la asta dau nota 1
1PepsiDeCapsuni pe 24 decembrie 2011 23:10
esti fraier :| este bun filmul parerea mea este ca , este cel mai bun dar sa nu exagerez este bun.. locul 2 cea mai buna trilogie dupa stapanul inelelor :)
legolas05 pe 25 decembrie 2011 11:05
mie nu mi s'a parut fain deloc,mai bune au fost primele 2
SideWipe pe 02 Ianuarie 2010 18:54
Mah nici nu a aprut filmul transformers si anul 2012 si cand vom muri
Inca nu a aparut filmul si voi defa lasati comentari ,pai frate de unde stim noi ca o sa mai fie megatron in transformers 3 poate sa moara la jumatatea filmului si cel invins sa vina la loc sau poate starscream sa fie noul lider nu se stie si noi suntem in 2010 mai avem un an si cateva luni pana apare filmul si apropo hai sa va explic ce e cu anul 2012 se zice ca in 2012 anul nu filmul pe 23 decembrie se alineaza planetele si se schimba poli pamantului si o sa murim cand gaura neagra o sa ne apsoarba in alta dimensiune scrie asta in toate documentarele
SideWipe pe 2 ianuarie 2010 19:04
Apropo s-a luat un interviu celui care a facut primele 2 parti de la transformers si el a zis ca o sa mai faca doar Transformers 3 ca ii e prea greu sa faca toate aceste efecte speciale pe pc ca ii trebuie prea multe programe si e obositor
cazaresulina pe 27 iunie 2011 22:29
super film
oneflyride pe 18 Ianuarie 2012 20:06
Dezastru
Filmul este din nou un dezastru marca Michael Bay .Pai sa vedem, filmul reprezinta cam tot ceea este in neinregula cu productiile Hollywood de azi si industria saraca de filme . Poveste ridicola , dialog foarte slab, acting foarte modest ( tipa aia a fost pusa mai mult ca manechin) . Sigur, daca tot ce vrei de la un film e lupte ''cool'' cu roboti si CGI si nimic mai mult , atunci filmul e perfect pentru tine. 8,5/10 ? No way.
Qube86 pe 21 ianuarie 2012 22:00
Perfect de acord...
babuzduc pe 30 Iunie 2011 12:50
Hm
In afara de efectele speciale create pe calculator, efecte care nu aduc nimic nou din pdv tehnic, nu prea am avut ce vedea. Acelasi actor principal, care joaca totusi bine, nu e vina lui ca e evreu si ca scenariul e facut la norma, o fatuca noua la zi pe principiul " Another Bond Girl", vreo 3-4 roboti noi si colorati si bine-nteles ceva soldati de culoare, ca tre sa respecte cerintele sindicatului. Lungi, foarte lungi cele 2 ore si jumatate de film. Astept inca cu nerabdare anul acesta un film FARA EFECTE SPECIALE dar cu un story la fel de bun ca si INCEPTION de pilda. Transformers III nu este decat o Fanta de fructe de padure, aflata la a 3-a generatie dupa cea de portocale si cea de grapefruit ( roz ). Ca sa fiu sincer, dupa ce am vazut primele 2 file m-am dus si la al 3-lea asa din inertia cu care am vazut si Ultimul Indiana Jones de ex.... Cam atat. In concluzie, daca nu aveti ce… citeşte
EuBossulet pe 07 Noiembrie 2011 18:16
N-a avut acel ceva care m-a captat in celelalte parti! Ma tot uitam la ceas sa vad cat mai dureaza... A avut ceva actiune mai spre final dar nu m-a captat ca si in partea a 2-a de ex... ii dau un 7 de incurajare
nicoux pe 24 Iulie 2011 12:00
O realizare extraordinara, efecte foarte reusite, recomand vizionare 3D. Cu minus : iubita lui Sam - e de plastic si totusi reuseste sa stea tot filmul pe tocuri.
Dacianus pe 21 Iulie 2011 09:26
dezamagitor
Cel mai slab film din serie. Efectele, intr-adevar minunate, dar scenariul e mai lipsit de logica decat oricand.
septick pe 06 Iulie 2011 21:57
Resuscitarea seriei
Păcat. Păcat că seria Transformers se termină, tocmai după ce am asistat la resuscitarea sa. Da, Dark of the Moon este unul dintre filmele cu cele mai bune efecte speciale, văzute de mine vreodată, surclasându-le uşor pe primele două. Se vede că scenaristul Ehren Kruger (a scris şi scenariul de la TF2) a avut nişte idei mult mai inspirate de această dată, punând accent atât pe umor (interviurile de angajare ale lui Sam Witwicky sunt de-a dreptul hilare), cât şi pe intensitatea acţiunii – Michael Bay m-a ţinut, în sfârşit, în priză pe parcursul întregii pelicule, care ţine 2h si 30 minute. Coloana sonoră a fost pur şi simplu demenţială, un plus pentru noul film. 3D-ul a fost bun şi, deşi de multe ori nu-i pot justifica menirea în multe filme, de această dată a fost bine intenţionat şi a meritat banii investiţi.

A, ştiţi ce nu mi-a… citeşte

M-Joy pe 19 iulie 2011 01:08
Si mie mi-ar fi placut sa-l vad mai mult pe Shockwave in actiune! Cam putine aparitii a avut in film, avand in vedere ca el era noul antagonist! Mi-ar fi placut sa fie altfel si finalul, dar e bun si asa! Oricum, filmu' e prea tare! :D
WS pe 03 Iulie 2011 11:50
Today, we take the battle to them !!!
Transformers 3 : Dark of the Moon a fost pentru mine o experienta cinematografica deosebita.Cu siguranta cel mai reusit film din toata seria, un Dark of the Moon care a reusit sa eclipseze dezastruosul Revenge of the Fallen.

Filmul este fain frumos impartit in doua parti.Prima parte apartine mai mult actorilor iar a doua mai mult robotilor.

In prima parte a filmului am avut cate putin din fiecare plus ca am avut ocazia s'o vedem la lucru si pe inlocuitoarea domnisoarei Megan Fox.Alba ca zapada aleasa de nenea Spielberg care cica nu alege actorii la intamplare niciodata, da, da....si marmota ? Superba inlocuitoarea, Rosie Huntington-Whiteley, i'am admirat acele forme absolut perfecte ascunse sub hainele de culoare alba ;)....si pot sa zic cu mana pe inima ca este o femeie frumoasa si doar atat.Actrita ? NU !!! In schimb Shia LaBeouf a jucat ca de obicei, foarte… citeşte

123erty1 pe 11 Iunie 2011 23:32
de abea astept sa apara :D este un super film si nu mau dezamagit primele si nici asta nu cred ca o sa ma dezamageasca
minadi pe 03 Iunie 2011 10:47
Hmmm :>
Claaaar ! Asta trebuie vazut la cinema .. :D :D
tony_mondyalu pe 16 Martie 2012 22:36
inceputul filmului pot spune k a fost destul de slabuts....insa dupa aceea a reusit sa compenseze, destul de bun acest film si cat despre Rosie Huntington-Whiteley.....e extraordinar de frumoasa
georgel1976 pe 25 Noiembrie 2011 20:59
efecte speciale
un film plin cu efecte speciale. atat merita vazut la acest film. poate pustilor inebuniti dupa filme sf sa placa, pusti care au numai jucarii roboti care se transforma. de fapt asta consider eu ca este, un film pentru pustani.
dlena pe 11 August 2011 07:56
Nici nu ma ateptam la mai putin
Mi-a placut enorm de mult...... sincer... nu te duci la Transformers sa vezi un film cu subiect puternic, te duci pentru actiune si pentru senzatiile tari date de luptele dintre gigantii de metal. Toate bataliile date, insa, au avaut un scop, astfel ca nu a lipsit nici ,,povestea" din acest film. Mie personal imi placea mai mult de Megan Fox ca prietena a lui Sam, cea de acum pare un pic lipsita de substanta(talent actoricesc).
Per ansamblu, este unul din filmele ce merita revazute si care si-a facut usor loc in lista mea de preferate.

micoud pe 14 august 2011 16:40
ai dreptate....actiune si senzatii tari..si o imaginatie foarte frumoasa a regizorului
mihnea_aspru95 pe 3 decembrie 2016 01:44
@dlena. Cea mai tare parte din serie, un popcorn-flick de exceptie. De-abia astept teaser trailer-ul pentru partea a V-a - Last Knight, care o sa fie atasat de filmul Star Wars: Rogue One pe 16 dec.
SIN_FACE pe 05 Iulie 2011 15:36
the best
Cel mai tare film;) l-am vazut si m-a lasat masca!Exceptional....
ralukam1r pe 01 Iulie 2011 22:24
nice
l-am vazut aseara si mi-a placut super mult. gagica a jucat super bine iar roboteii au fost geniali... merita vazut ...
alecs.bradeni pe 20 Iunie 2011 19:55
cel mai tare film al anului
nu sunt fan transformers,dar acesta parte a 3-a sigur o sa aiba cele mai mari incasari de anul acesta la box-office.filmul va fi prea tare
psihologu pe 21 Mai 2011 18:43
Are cineva masina timpului ???
,, Cu excepţia Chinei şi-a Japoniei, întreg globul va putea vedea noile aventuri ale lui Sam Witwicky şi-ale prietenilor săi Autoboţii de miercuri, 29 iunie 2011. Distribuitorul român al filmului, Ro Image, confirmă că Transformers 3 va rula şi în România în regim de avanpremieră ''

Cum naiba 29 de paranormali l-au vazut, 42 il au la favorite si 20 de smecheri il si au deja ??? Atat de fraieri au fost distribuitorii si l-au si scos pe DVD.... dar ce sa-i facem noi muritorii care nu avem puterile sau tehnologiile celor mai sus mentionati...

anonymous.5f913d0286f5f pe 06 Iulie 2011 15:07
HB pe 16 iulie 2011 10:54
Da intr-adevar filmele din seria Transformers sunt foarte lungi si in unele momente te cam plictiseste.
eduard20 pe 29 Iunie 2011 10:49
Obligatoriu de vazut la cinema
Un film extraordinar mai ales ca asteptarile erau destul de mici dupa ce filmul anterior nu a confirmat asteptarile. Cred ca este cel mai reusit film al seriei. Obligatoriu de vazut 3d.
babuzduc pe 30 iunie 2011 12:52
Efectele 3 D, ca de obicei, nu acopera decat o foarte mica parte din film. Am scos ochelarii ca erau incomozi si am vazut fara probleme imaginea aproape juma de ora... Bine, imaginea traducerii este dublata, dar asta nu inseamna ca filmeul e 3D integral. 25% dupa paperea mea...
par4zi7u pe 26 Iunie 2009 00:33
la cum sa terminat transformers 2 sigur va fi o continuare :) de abia astept
SideWipe pe 2 ianuarie 2010 19:08
Si eu zic ca o sa fie o continuare la transformers 2 ca sa terminat prea brusc si continuarea e transformers 3
Bagio pe 10 februarie 2011 19:48
ba nu SideWipe........continuarea la transformers 2 va fi transformers 4....:))
MNarcis pe 26 Decembrie 2011 20:38
Efecte Speciale si atat!
Nu mai m-am obosit sa vad si aceasta parte pana la final (am rezistat doar 30 de minute, pentru ca am aceeasi parere ca la primele 2 filme din serie).........il recomand doar copiilor si adolescentiilor!
BRUMA pe 07 Octombrie 2011 20:10
cel mai bun film al anului 2011 de pana acuma, dupa mine.
HarryCineastul5 pe 16 octombrie 2011 17:12
E un film spectaculos, dar daca zici ca e cel mai bun film al anului inseamna ca nu sti ce snt alea filme bune!
BRUMA pe 16 octombrie 2011 19:38
de pana acuma.si nu cred ca te prea interseaza parerea mea,fiecare cu gusturile lui.
CIPRYX pe 04 Octombrie 2011 12:46
Nu prea...
Am vazut si eu intr-un final Transformers...cam din intamplare ca sa zic asa.Cred ca cinematografia merge intr-o directie gresita.Cred ca inovatiile din tehnologie care se aplica filmului merg intr-o directie gresita.Cred ca CGI-ul merge intr-o directie gresita.Vad cum incet incet cinematografia, ca arta ,se transforma intr-un parc de distractii 3D.Da, arata spectaculos...dar atat.Filmul nu inseamna doar secvente de actiune 3D sau CGI.Asta a uitat Hollywood-ul.Am ajuns sa vad practic secvente in film care nu se mai deosebesc cu nimic de jocurile video, nici nu mai stiu ce vad, un film sau un trailer la un joc pe calculator?Se face un abuz mult prea mare de CGI.Tehnologia complementara filmului trebuie sa ajute filmul nu sa-l inlocuiasca.Acum scenariile se scriu avand in vedere ca se vor filma cu multe efecte si 3D, asa ca scenaristii creeaza scene interminabile si impresionante de lupta… citeşte
cosminlipsa pe 03 Octombrie 2011 13:06
Tocmai am terminat de vazut acest film, din pacate trebuie sa spun ca nu mi-a transmis nimic. Cel mai prost film din seria Transformers' (nu ca celelalte doua ar fi fost mai bune), un film lung foarte plictisitor in prima jumatate,si oribil in partea finala.
E un film pentru copii, sau pentru cei ce le plac desene animate. Cel mai prost film SF din 2011 (cu siguranta va castiga oscarul ''Zmeura de Aur'')

Go1 2 3 4 5 6